Nezapomenutelné prázdniny

• USA The Way Way Back (více)

husokachna

Tak tohle jsem potřeboval. Báječná léta se Samem. Ale od začátku. Prázdninový filmy tohoto typu to mají u mě lehký. Je jasný, že to musí skončit odjezdem, loučením, melancholicky a na to já slyším. A Way way back, k tomu přidá rozvodový traumata, fajn postavy a super casting (se Samem bych opakoval, co tady bylo napsáno přesně 445x, ale já měl velkou radost i ze Stevea Carella, kterej snad neumí zahrát špatně, ať hraje slizouna, sympaťáka nebo mimoně; a nakonec se mi líbil i hlavní hrdina, kterej mi ze začátku moc neseděl.). A i když jsem si na konci říkal, tohle je trochu moc sladkobolný, stejně jsem se při závěrečným "závodě" usmíval jak pitomec a napjatě čekal, jak to dopadne. Je prostě fajn, po všech těch dramatech, artech, nezávislárnách, (nejlíp s twistem), dostat normální "malej" film, kterej si na nic nehraje, prostě si jen odvypráví svůj příběh a sdílí emoce. Takový filmy se snad už ani netočí, a proto zblbnu a 8 hodin po závěrečných titulcích zdvihnu svoje hodnocení na pět, přes všechny chyby, který to má. Už jen proto, že i když teď ráno v mlze našeho podhůří píšu tenhle komentář, usmívám se a pustil bych si to znovu. Jak už jsem řekl, přesně tohle jsem od filmu zase jednou potřeboval. ()

heihatchi

S těmahle typama looserů se dokáži vždy ztotožnit, bohužel ale že to vyjde vždy jen jim :) To ale nemění nic na tom, že tenhle snímek byl výborná letní komedie s krásnou AnnouSophií a opět vynikajícím Rockwellem. ()

Farr

Popravdě jsem od toho filmu neočekával tolik, kolik jsem si nakonec odnesl. Víceméně jsem si to pustil jen kvůli Rockwellovi, kterého mám velice rád a tady byl opět perfektní. Vlastně, celý personál aquaparku byl zvolen úžasně a dost jsem se s nimi nasmál! Do toho podzimního sychravého počasí naprosto ideální film... ()

theSaint

Tenhle film si zaslouží větší pozornost. Skvělá věc po všech stránkách. Bohužel podobné snímky (a že jich moc kvalitních není) jsou zastíněny megalomanskými nesmysly se kterými prostě nemohou ve větším měřítku bojovat, jelikož je to "pouze obyčejný lidský příběh", který se ve vzájemném porovnání stává tak fádním, nezajímavým a všedním, že to dnešní MTV jedince osloví jen vyjímečně. Holt, pokud vzduchem nelétá kladivo, železný muž, super muž, Hulk, nebo rovnou celá tlupa super vyjímečných, tak to prachy nevydělá a přílišný zájem taky nevyvolá. Velké díky těm, kteří ještě neztratili chuť tuhle poctivou filmařinu dělat. ()

Matli

Pohodový to je, ale až moc. V podstatě se celý film nic neděje (krom jediné trošku asertivní scény). Čekal jsem něco jiného, něco víc, lepší scénář i výkony, ale nedočkal jsem se. Jsou mnohem lepčí filmy podobného stylu. 28 % ()

Bijazdic

Nebyl jsem varován. Ano, vybral jsem si špatnej film. Hrozný dialogy, výběr herců hrůza a scénář? To snad nemyslí v roce 2013 vážně.. ()

brumbrum

Aj sranda, aj brak; lahko podpriemerna amicka ftakovina. Rozvedenu mamicku, celu potetovanu/vycivenu/obuchanu, pili totalny chruno, ktory si nerozumie s jej synom a moc ani dcerou. Tak idu na prazdniny a ten syn si tam najde job vo vodnom parku, kde mu velmi-americki zamestnanci robia nahradnu rodinu. Do toho mlada sexi susedka v nom chce prebudit hormony ale moc sa jej to nedari. Nocojaviem.. 2* za obcasny smiech, inak sracka ()

Rockerman

Když tak pročítám některé komentáře tak nabývám dojmu, že jsem viděl jiný film, než ostatní. Do poloviny nuda. Pak to sice Rockwell občas rozhrábne svými "improvizovanými" vtípky, ale na dobrou komedii je to málo. Ve druhé polovině přichází i to drama, ale zase je to takové povrchní, bez nějakých překvapivých zvratů. Chápu, že něco podobného, jako tento puberťák Duncan mohl na vlastní kůži prožít kde kdo a proto je jim sympatický. Prostě je to film, který sice neublíží, ale ani nenadchne. Tak to vidím já. ()

Clu

Sam Rockwell si mě konečně získal, AnnaSophia si k mým sympatiím může přidat i opravdový respekt a ten kluk byl taky dost věrohodnej. Postavy rodičů a jejich přátel jsou svojí realističností a zároveň nešablonovitou stylizací vyloženě osvěžující. Je to takový ztracený milý film, vřele doporučuju všem. ()

Olík

Z této summer outsider dramadie dvojky Faxon & Rash jsem si odnesl dva zásadní poznatky: A to že Steve Carell není jenom "blbec k večeři", ale pan herec a že když s citem natočíte snímek podobného ražení (sám ten styl neumím zcela definovat.......možná "úsměvně nekonvenční komediální drama s kterým se nepočítá":D) a ještě to pro sichr pojistíte Samem Rockwellem, Toni Collette nebo již zmiňovaným Carellem, musíte být hodně oslík Ijáček, aby konečný produkt byl vyloženě zmetek. ()

Wargoo

Rockwell je týpek, s ktorým by som chcel pokecať pri pive, AnnaSophia Robb nám celkom pekne vyrástla, Liam zahral loosera čistokrvne a Carell je hovado, ktorému sedí všetko (teším sa na jeho rolu vo Foxcatcher) a ženské obsadenie je dokonalé samo o sebe. Výborný film, príjemná atmosféra, a skromnosť z filmu ma absolútne dostala. Neuvedomovanie si priblblých úškrnom pri sledovaní filmu je u mňa dôkaz, že film je vlastne super a ja som sa na neho správne naladil. 4****, 73,845 % ()

Nerd4Dreaming

O film jsem zavadil náhodou, a to zrovna scénkou kdy se Sam Rockwell poprvé ujme Duncana. No a už jsem neodešel. Rockwell je borce a celej film táhne až do konce ! Můj novej vzor :D ()

BOURQUE

Príbeh tichého 14-ročného chlapca, ktorý sa ťažko vysporiadá s novou situáciou v rodine („nový otec“). Film plná zvučných mien, kde však nie každý dostane toľko priestoru, ktorý by potreboval. Príbeh je slušne napísaný (ale očakával som iný záver) a aj samotná réžia sa graduje k tým lepším. Štvrtá hviezda patrí S. Rockwellovi, ktorý tu odviedol jeden zo svojich najprirodzenejších a „najcoolovejších“ výkonov. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rathalos

Jeeej,velmi mily film o vztahoch,priatelstve,laske a sklamani,ktory sa odohrava za teplych slnecnych dovolenkovych dni,Liam James to zahral dobre,ale vadil mi Steve Carell,absolutne mu tato rola nepristala,nehodi sa na take,no aj tak ma tato komedia pobavila a davam plny pocet hviezdiciek...:-) ()

fr0sty odpad!

Vyzdržel jsem to 40 minut, dál už to nešlo. Už dlouho jsem neviděl film, kde by všechny postavy (včetně "hlavního hrdiny" ) byly tak protivné, dementní a nesympatické. Nezachránil to ani příchod Rockwella a jeho super cool losera z vodního parku. ()

B.Wilde

Nebaví vás už mé chvalozpěvy na Sama Rockwella? Smůla! Už to se mnou bude jen a jen horší. Protože ten chlap je naprosto neskutečný! Film s takovým průměrným příběhem a bandou ne až tak zapamatovatelných postav dokázal vytáhnout tak o level, možná i dva, výše. Opravdu si občas říkám, kolikrát je to hrané a kolikrát do těch jeho bláznivých rolí prosakuje jeho skutečná osobnost. Čím víc toho mám totiž nakoukáno, tím víc jsem si jistá, že Sam je taky takový "král podivínů, který si tančí světem" a to na něm fakt zbožňuju. A tahle role mu znovu sedla jak ulitá. ()