Nezapomenutelné prázdniny

• USA The Way Way Back (více)

kluzo

Dobrý film, který pobavil. Jen nechápu, proč hlavní herec je tady uveden až na předposledním místě. ()

AngelG

Nic už předtím neviděného zde nenajdete.. ovšem i přesto se na to pěkně kouká a to především díky skvělému obsazení, obzvlášť Sam Rockwell a Allison Janney zde perlí.. ()

darkreider

Nedá sa povedať, že by ma to nadchlo, nie som v nemom úžase ani so širokým úsmevom. Ani drámo ani komédia. Jediné plus je Sam Rockwell, ktorý si vodí celý film a len vďaka nemu som sa doštveral k trom hviezdam. Ten chlap tých zevlákov vie ako nikto. Film ma bavil len keď bol na scéne on, zbytok bola neslaná rodinná drámička, kde nezaujal nikto, ani Carell, ktorý to dokáže obvykle predať. ()

piotro

az na konci filmu som si uvedomil, ze som sa vlastne polovicu filmu usmieval od ucha k uchu, este ze som to pozeral sam :) Velmi prijemny filmik, hned ako som ho zhliadol som si pustil niektore sceny znova. Hlavne tie kde bola AnnaSophia Robb :) ....... a Sam Rockwell rocks! 80% ()

Torgal

Po Perks of Being a Wallflower ďalší vydarený film o problémoch -násťročných, ale teraz bez hipsterstva. Výborné, reálne postavy a jedna nereálna, ktorá ich všetkých zatieňuje. Áno, je to famózny Sam Rockwell, ktorý hrá najväčšieho borca roka, čo snáď ani nevie otvoriť ústa bez toho, aby nepovedal nejakú skvelú hlášku. 8/10 ()

pepa3rd

Rozhodně příjemné překvapení. Film, ve kterém se děj jen tak nepřevaluje, ale skutečně od začátku někam směřuje, je vidět vývoj postav a především to vše dokáže upoutat pozornost natolik, že mě závěr skoro zaskočil, jak přišel rychle. Steve Carellovi trochu netradiční role parchanta s téměř nulovým EQ sedla perfektně, Liam James to ušlápnuté sebevědomí snad ani nehrál a nakonec, třešnička na dortu, Sam Rockwell, který tentokrát ve své roli naprosto exceloval. Vadil mi snad jen místy trochu zkrácený děj. Jeden z mála filmů, kterému by pár minut navíc vůbec neuškodilo. Samozřejmě před koncem, protože ten byl bez chybičky. 70 % ()

salamandrr

not bad, ale že by mi to urvalo nadvarlata to ne, ale ta bloňdatá herečka do které se Duncan zakouká, ta mi je rvala po celou dobu... ()

bararich8

Překvapivě povedené a na americkou komedii ani příliš hloupé. Pobavilo a potěšilo. Sympatičtí hlavní hrdinové, 4*. ()

Hpatrik

Příjemná letní záležitost s moc pěkným obsazením, které táhne charismatický Rockwell a báječná AnnaSophia Robb. Moc pěkné, lepší tři. ()

Mara97

Jen Američany může napadnout při cestě na dovolenou využít snad osmimetrový Buick tak, že si kufry dají na střechu a v autě si udělají čtyři osoby tři řady, přičemž ta poslední je otočená opačným směrem, než je ve zvyku jak u nás, tak i ve zbytku světa. Navíc od velkolepého názvu Nezapomenutelné prázdniny jsem čekal něco famózního, co jen tak normální smrtelník nezažije, a dočkal jsem se tuctového příběhu naprostého suchého hocha se sebevědomím snad v mínusu. Ale i když moc kritizuju, dalo se na to dívat a párkrát jsem se i zasmál, například u hlášení z rozhlasu, nicméně párkrát to bylo i na facepalm. ()

Vabr

Na poli coming of age se dá jistě najít daleko lepších filmů. Nezapomenutelné prázdniny jsou sice herecky stabilní, po řemeslné stránce sebejistě uchopené, ale po dramatické a originální stránce pokulhává. Vždy, když si na tento filmu vzpomenu, vybaví se mi typické letní filmy, kde to je nadupané hudebními vypalovačkami, přístavním městečkem a lidmi, kteří nemají pro hrdinu pochopení. A takových prázdninových snímků není málo. Proto jsem čekal, že dostaneme, vzhledem k procentuálnímu hodnocení, nějakou přidanou hodnotu. Bohužel nedostaneme. Nezapomenutelné prázdniny jsou sice o trochu dramatičtější než jiné letní filmy, ale jinak mám pocit, že mohlo dojít k nějakému většímu dramatu nebo rozepřím. S hlavním hrdinou bych se možná ztotožňoval více, kdyby nebyl až takový introvert. Po komediální stránce snímek u mě taky ne úplně zabodoval. Ale abych jen nehejtil, pochválím koupaliště, které velice trefně znázorňovalo oblíbené místo/brigádu, které/ou každý z nás v životě má a rád se do něj/ní vrací. Pro mě to je moje divadlo, takže jsem naprosto chápal vztah Duncana k jeho brigádě, kde mu bylo nejlíp. Na film se koukalo hezky, ale necítím, že by mi něco dal. Vyhodnocení: Pokud hledáte pravý coming of age zálěžitosti, vrhněte se na Mluv nebo Mysterious Skin ()

Adiemus

Základní konflikt mi velice připomínal Dospívání po americku, jenže marná sláva, při srovnání mi Nezapomenutelné prázdniny vyšly jen jako slabý odvar. ()

Franc1s

Pop 'n' Lock!! Máma se 14-letým synem si našla přítele a aby se všichni měli rádi, tak jedou na prázky na pláž. Jenže chlápek je parchant a Duncan (syn) je trošku introvert a samotář, ale jen do té doby než se objeví v aquaparku... Zde jsou všechny scénky neskutečně zábavný, nahláškovaný a tomu všemu tady velí S.Rockwell - kterej co řekne, tak výbuch smíchu. Mezi tím vším klasické problémy života (láska, podvádění, chlast,atd) I hudba se povedla. Doporučuju. 8/10 PS.: Na prázky chcu do toho aquaparku :) ()

0L0V0

Brilantná dráma ktorá ma lízla neskutočne nečakane. S odporom som tento film zapínal a o to väčším pocitom nadšenia som po skončení filmu mal. Podarená dráma s jednoduchou zápletkou. Bolo to tak reálne, ako keby sa to vážne stalo. Jeden z tých filmov ktorý nečakáte od neho nič a nakoniec vám vyčaruje úsmev na perách, vyhŕkne slzu šťastia. 90% ()