Jediné, co chtěl od francouzské revoluce, byl rozvod! Jean-Paul Belmondo uprostřed šlechetných ideálů a zhrzených milenců... Nicolas Philibert byl nalezenec. Vyrostl v rodině obchodníka s vínem v Nantes Gosselina. Když dospěl, oženil se s jeho dcerou Charlottou. To vše se stalo 16. února 1786. Ctižádostivé a domýšlivé dívce však prostý Nicolas nestačil a zakoukala se do bohatého barona. Žárlivý Nicolas barona zabil a nezbylo mu, než si zachránit život útěkem do Ameriky. Přeplul oceán jako černý pasažér s prázdnou kapsou, ale za chvíli si vedl k oltáři dceru největšího boháče v kraji. Jenže těsně před osudným ano vyšlo najevo, že Nicolas má už jednu ženu ve Francii. V té době tam však zuřila, nebo vítězila, revoluce. A jednou z vymožeností tohoto dějinného kotrmelce byl zákon o rozvodu. A tak Nicolas znovu nasedá na loď, aniž by tušil, že v rodné Francii ho čeká nejedno překvapení. (Česká televize)

petrusqa

Tenhle film jsem milovala...viděla jsem ho snad sto krát v mých před teenegerských letech. Samozřejmě že jsem byla naprosto zamilovaná do Jean Paula. V té době to naprosto splňovalo, co jsem od filmu chtěla. Dobrodružné, vtipné, svižné, velká osudová láska na pozadí velké historické události, obrovské chemie mezi hlavními představiteli...perfektní kombinace! Sice jsem film neviděla tak deset let, přesto ho znám nazpaměť. ()

zigy

Bohužel, tohle nezachránil ani klasický starý dabing v čele s Postráneckým jako Belmondem. Zajímavá volba dabéra, docela to šlo.....ale příběh moc nešel, složité, bláznivé, nepřehledné, úplně jsem se v tom ztratil.....navíc nesympatická manželka.....motivace hlavních postav byly prazvláštní.....ale výprava byla pěkná, a historických filmů z francouzské revoluce moc není, tak aspoň dvě hvězdy.... ()

Kozlowski8

Jean-Paul Belmondo v roli francouzského mladíka, který přijíždí po pěti letech, strávených v Americe, do své rodné země, aby si - uprostřed chaosu a zmatku právě probíhající revoluce - zařídil rozvod se svojí ženou...Zábavná komedie s velmi slušnou výpravou. Těšil jsem se hlavně na dvě ženy, které jsem ve svých mladých letech miloval. Marléne Jobert pro její herectví a příjemný pohled a Lauru Antonelli pro nadpozemskou krásu. V tomto ohledu jsem spokojen na pět hvězdiček. Co se týče samotného příběhu, je to mezi třemi a čtyřmi, takže v součtu dávám 4* a 75%. ()

BrMikes

Ze začátku se film jevil jako zajímavá ale ve finále celkem slabá historická komedie. Poté se však roztočil vír neuvěřitelně zábavných a vztahově složitých situací. To jak je Belmondo chvíli hrdina a chvíli zrádce je správně šílený prvek. Ano konec je trochu předvídatelný ale ve finále strašně fajn. ()

PTuranyi

Výborná klasická komédia so Jeanom-Paulom Belmondom s kulisami francúzskej revolúcie. Žiadna veľká psychológia ani prevratné veci len jednoduchá komická zápletka dobré herecké výkony. ()

Aberdeen

Byla to krásná doba, kdy si Francie utahovala i z toho, co je jí nejposvátnější (Velká francouzská revoluce). Bohužel, tuto schopnost v posledních desetiletích unionistická a politicky korektní Francie ztratila. Humor filmu je podle mě velmi inteligentní a špílce na pilíře novodobé francouzské státnosti jsou trefné, tvrdé, leč neurážející. Národ, který si neumí dělat legraci sám ze sebe, není schopen sebreflexe a je národem malým. Tuto pravdu mi demonstrují třeba právě Manželé z roku II. Přál bych Francouzům, aby zase natočili podobně pěkné filmy. ()

Damnsinead

Film sice začal poměrně svižně, ale po půl hodině mu došel dech. Poté, co jeho (neplatná) svatba skončí bitkou a naprostým chaosem, se Nicholas vrací do Francie, aby se rozvedl. Jenže ať už peče s přáteli republiky nebo monarchie, vždycky se dostane do řady zmatených situací, které končí zatčením, útěkem, nebo bitkou. A co teprve, až objeví svou manželku/bývalku. Ta má svého markýze, k tomu ještě prince, a vypadá to, že stará láska taky nerezaví. No a u toho bodu končí souvislý děj.  Jistá je jen jedna věc, ani jeden z ústřední dvojice neví, co chce. Následují zmatené útěky a bitky. Taky už se ničemu smát nedá.  Navíc, tenhle film má spoustu věcí, které se mi protiví: situace, kdy hádka manželů vyústí ve fackování, nepěkné zacházení se zvířaty, a zřejmě incest. Jak jinak si mám vyložit vztah markýze a jeho sestry?  40% ()

marai

Seven nation army couldn't hold me back. Aneb jednou ti popovidam jak jsme ve dvou pobili celej Vietkong (forgive my Czech). To muselo stát peněz (gigantický cast, masové scény), přitom taková blbost. Týpek musí zdrhnúť zo sladkej Francie a začať v Amerike od nuly, lebo doma mu žena nasadila parohy a on v slabej chvíli poslal baróna za svojím stvoriteľom. Aby dokonal svoj americký sen potrebuje jedno rozvodové lajstro, no jemu pri návrate znovu zavonia stará láska a sociálne istoty nového poriadku. Viva la revolución! Stop stop stop. Je nedeľa, nepracuješ, tak konečne vypni mozog, zošrotuj na gauči tú tácku bublaniny a naskoč k Belmondovi do uháňajúceho kočiara. Uži si každú sekundu tohto dobrodružstva. Zajtra od deviatej už zase sedíš v kancli a namiesto jakobínov budeš odrážať nával mailov. ()

coulismoulis

Rozvod, krasny zakon republiky...no holt bude muset Amerika jeste chvili na zasilku revolucniho vina i na Belmonda pockat, takova nabidka od Bonaparta se neodmita. ()

Dunpeal

Příběh dvou lidí, kteří nevědí co chtějí.,odehrávající se v zemi zmítané převratem. Navíc doplněno zvláštní sourozeneckou láskou. Tohle mě bohužel neoslovilo. ()

andy60

Když si tak pročítám zdejší hodnocení, skoro pochybuji, jestli jsem si omylem nepustil jiný film. Ale ne, název sedí, herci taktéž. Když sám sobě položím otázku, jestli mě to bavilo, musím si odpovědět, že ani náhodou. Děj je nepřehledný, dialogy nezáživné, naprosto postrádám nějaký humor nebo moment překvapení. Takže jediné, co se dá pochválit je slušná výprava, jinak by v podstatě nebylo na co koukat. ()

Barila

Skvělá historická komedie s dokonalými narážkami na tehdejší společnost. Kvalitní scénář. Nádherná hudba Legranda, výborná instrumentace. Akce, humor, napětí a láska - vše v rozumné míře. Belmondo v kombinaci s Jobert byla skvělá volba. Nemyslím si, že by se jednalo pouze o "divácký film", o čemž zřejmě svědčí i nominace v Cannes. ()

alesandro2

Naprosto bláznivá cesta za rozvodem v prostředí probíhající šílené francouzské revoluce. Belmondo skvělý, Marléne překrásná, co víc si přát. Pro mne jeden z nejlepších Belmondových filmů. Viděl jsem x-krát a už se těším na příští reprízu. ()