Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

wictoria

Tu hudbu nemůžu dostat z hlavy od té doby, co jsem tento film viděla poprvé (od té doby minimálně 6x). Zpívám si to každou chvíli. A ještě se mi nestalo, že bych na konci nebulila ()

Páně

Zdaleka nejlepší Belmondova vážná role. Od začátku až do konce plné chytlavých scén co se vryjí do paměti. S pomocí tolikrát zmiňované skvělé hudby od Morriconeho se to prostě jednoduše zažírá. Nechybějí však i výborné ironické hlášky a vtípky. Belmondo jako nejdrsnější a nejzásadovější člověk ze všech..to se prostě musí. Má zde však také skvělý protiklad v podobě policejního komisaře, v podání Hosseina, což přispělo ke kvalitě nepochybně. Protože: "je to zvláštní chlap ten Rozén - grázl, ale eso policajt". Musí se jejich vzájemný kovbojský souboj. No a konec na jedničku, o tom žádná. ()

Heavyman

Už ústřední melodie mluví sama za sebe, že se jedná o skvělý film, kde jde humor stranou. Má výbornou zápletku plnou akce a nápadů jako třeba souboj s komisařem ve westernovém stylu. Samotný Jean-Paul je zde opravdu přesvědčivý a tvrdý. Velké plus má u mně film také za to, že to s hlavním hrdinou skončí tak jak to skončí. ()

BOURQUE

Belmondo pre mňa vždy zostane, ako predstaviteľ Josseha Beamonta: šikovný, chytrý a bystrý tajný agent. On zná všetky triky, nápady ostatných. Vždy je pred svojím protivníkom aspoň o tri kroky vpred. A tá muzika: Ennio Moorricone – You are the best ! Osobné hodnotenie: 92% (*****) ()

Wolvie

Atypická belmondovka,která nepostrádá vtip a šarm těch předchozích,ale její začátek a konec se vzpírá veškerým pravidlům,které tyhle filmy s největším francouzským sympaťákem kdy vytvořily.Právě proto mě tak dostala a řadím ji k tomu nejlepšímu z proslulé francouzské kriminální školy. ()

RedDuck

Tento film mi utkvěl v hlavě už jako malému, ale nepamatoval jsem si název. Ten námět je vynikající, Belmondo hraje ostošest a geniální hudba. Pro mě jednoznačně nejlepší film s Belmondem a dost možná nejlepší ze země galského kohouta. ()

GOREGASM

Jean Paul Belmondo téměř výhradně ve vážné poloze v příběhu pomsty, který díky dalšímu brilantnímu Morriconeho motivu šplhá v pomyslném žebříčku tragické osudovosti na absolutní vrchol. Belmondo by mohl z úst pronášet sebeúsměvnější moudra, a přesto byste mu to zbaštili i s navijákem, a když se k jeho charismatické auře připojí se svou "troškou" do mlýna další herecká legenda, Robert Hossein, zážitek z této poetické a v základu prosté kriminálky rozhodně stojí za zopakování. 85% ()

Iwiiik

Jean-Paul jako osamělý jezdec francouzských plání, který hrdinou jest. Muži chtějí být jako on a ženy chtějí být s ním. Trošku připomíná charismatického anglána Jamese nula nula sedmého, ale Joss je, narozdíl od uhlazeného gentlemana MI6, typický frantík, tedy neurvalý hrubián s přehnanou gestikulací a šimpanzí mimikou. Scénář už dnes patří do muzeí a ani nevadí, že ve většině scén nám pravda ta reálnost trošku povrzává. Nehledejme však mouchy na krekru s islandským kaviárem. Navíc se naštěstí Ennio skromně připojil k projektu, aby z něj udělal legendu světového soundtracku. Musím se přiznat, že ve scéně, kdy proti sobě stojí Joss a Rosen, jsem slyšel harmoniku a viděl fousatou tvář Sergia Leoneho, který by však do takového záběru těžko nechal vstoupit blábolícího poslíčka s nůší kýčovitých květin. Jak říkám, občas to povrzává.....ale o klasice jen s úctou. ()

Evander

Profesionál je velmi dobrým filmem, škoda jen nepříliš povedeného a hlavně nehodícího se závěru. Belmondo je zde skvělý a Morriconeho hudba úžasná i na Morriconeho. 80% ()

helloween93

Inteligetní krimi-thriller s prvky politiky z charismatickým Jean-Paulem, souboj s "peyracem" a závěrečná scéna patří k tomu neklepšímu co lze ve francouzských krimi filmech vidět. Nejlepší film s Belmondem vůbec. A motiv Morriconneho? Nádhera. 5* ()

L'Alpagueur

Profesionál patří k nejlepším Belmondovým filmům, objektivně je asi nejlepší vůbec (subjektivně se mi nejvíc líbil Lovec hlav), především zásluhou samotného Belmonda a také hudebního skladatele Ennia Morriconeho. Na tomto filmu lze vysvětlit tzv. gesamtkunstwerk - syntézu jednotlivých složek umění (herectví, hudba, kamera). Jediným drobným nedostatkem je málo prostoru pro Roberta Hosseina. ()

GMVajgl

Jaká je motivace hlavní postavy? Majetek? Má parádní byt v Paříži a v něm milující ženu (a kousek dál i milenku). Vlastní čest? Protagonista v jednu chvíli svolá na svoji ochranu novináře. Proč jim všechno neřekne a neodhalí pravdu? Spravedlnost je přece na jeho straně. Dobro nějaké africké země? Když jen zabije diktátora, tak po něm nastoupí někdo ještě horší. Nebo to všechno dělá na truc? To ale není moc profesionální. To je spíš hloupý. ()

levente

Připojím se k hodncením "nejlepší Belmondův film". Ta hudba a souboj s Robertem Hosseinem ke konci, to je skvost. Stokrát pozměněný závěr filmu je napínavý do posledního střihu. Odlet helikoptéry do titulku, společně s hlavním hudebním motivem je něco, na co se nezapomíná. ()

tequilla

Nejlepší film s Belmondem a k tomu jedna z nejlepších skladeb Ennia Morriconeho-Chi Mai a ještě lepší Le Vent Le Cri dělají z filmu naprosto vynikající krimi-drama thriller na vrchol. Ta honička po ulicích Paříže je jedna z nejlepších a po několika minutách se střetne Belmondo VS Hossein jako ve Westernech od Sergia Leoneho, a plus Morriconeho hudba se rovná dokonalost. Nostalgie je The Best. Kam jde Belmondo, tam jde duch Morriconeho hudby. 100%. ()

martiňák

Perfektní thriller, nejlepší film s úžasným Belmondem, podmanivá atmosféra, propracované charaktery, strhující závěr. Co víc dodat? Pár subjektivních postřehů - souboj Beaumonta s Rosenem tváří v tvář je okouzlující francouzskou variací na závěrečný souboj z Tenkrát na západě. V Profesionálovi se jím podle mého tvůrci evidentně inspirovali a hlásí se k němu, ale uchopili ho originálním způsobem po svém a divák jen obdivně zírá v němém úžasu. A hudba Ennia Morriconneho? Ústřední melodie je jednou z jeho nejkrásnějších, ale opakuje se příliš často a kromě ní nabídne film jen další 2-3 nenápadná hudební témata. Řekl bych, že to E.M. dost odflákl, po přečtení jeho jména v úvodních titulcích bych čekal víc, do kolen mě tentokrát jeho hudba nedostala, ale objektivně slabinou filmu není. ()

smrtacik

Josse Beaumont, agent tajnej služby sa stáva obetným baránkom vládnej moci a je v podstate odsúdený zomrieť v africkom vezení. To sa však prerátali, Beamont sa vracia do Francúzska aby si vyrovnal účty a dorobil rozrobenú prácu. Na rozdiel od väčšiny Belmondoviek nečakajte zábavu a rôzne eskapády, pretože toto je naozaj kvalitne prepracovaný krimi thriller s charizmatickým hlavným hrdinom v podaní Belmonda, ktorý vykresluje príbeh muža odhodlaného ísť až na koniec, nech to stojí čokoľvek. Záverečná scéna sa mi vryla do pamäti natrvalo ... a tá hudba. Odporúčam Hodnotenie: 90% ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein