Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

tranquill

"Co pro vás mohu udělat, majore? .. Roztáhnout závěs, rozsvítit lampu a pak zemřít, pane prezidente..." Absolutní odvaha, absolutní hrdost. Belmondo v jedné z jeho nejdrsnějších rolí agenta bez kompromisů, k tomu kultovní závěr, nelze hodnotit jinak! Podmalováno výbornou doprovodnou hudbou. "Povinnost je povinnost!" ()

Kremik

Co se stane, když se spojí dva vynikající herci ve skvělém příběhu o pomstě a cti, a hraje jim k tom Ennio Morricone? Vznikne jeden z nejlepších filmů svého druhu. Belmondo a Hossein jsou protivníci, jako vystřižení z klasických westernů. Oba hrají stručně, bez příkras, ale v tomhle případě to tak má být. A ústřední dvě melodie, Chi Mai a Le Ven, Le Cri, to je nadpozemská hudba... ()

Biopler

Svetoznáma Morriconeho melódia - čím by bol bez nej tento kúsok? Taktiež bez JPB. Dva piliere, ktoré stačia posunúť film k 4*. Samotný snímok má mínusy, lebo počas celého filmu sa nedozvieme prečo Beaumont chce odstrániť Njalu. Taktiež to, že snímok načrtáva vážnu drámu v úvode, no od návratu Beaumonta do vlasti si Beaumont vlastne robí dobrý deň z každého a zo všetkého, a snímok sa stáva odľahčeným. Z úvodného krimi sa nám stáva light komédia. Po tejto kritike však musím okrem výkonu JPB vyzdvihnúť aj výkon Hosseina. Ich súboj na diaľku ma bavilo sledovať a je to lepší súboj ako medzi legendami vo filme Heat. ()

kilobyte

Při každém zhlédnutí mě při závěrečném odchodu Belmonda do vrtulníku se skladbou Chi mai v zádech naskakuje husí kůže a zpomaluje tep na kritickou hodnotu. Ennio Morricone je prostě hudební bůh, který dokáže dodat scéně duši. ()

Razzor_82

"Joss Beaumont. Špehování a nakládačky." Tohle je pro Belmonda celkem chladná role. Jeho neodolatelných vtípků a akčních scén za jeho pomstou není mnoho. Napětí pomalu houstne a dialogy se postupně otevírají. Výborný je Hossein v roli komisaře a jeho duel s Belmondem je strhující. Skladba Chi Mai je famózní ale asi by nemusela znít ve filmu tak často. Pochmurné finále dokresluje melancholické drama s prvky thrilleru. Klasická 80.léta, skvělé francouzské kinematografie. 8/10 ()

Odpadlik

Klasický Belmondovský film ... kdyby nebylo toho stupidního závěru (nevím proč tvůrci zvolili tuhle cestu, vůbec podle mého neodpovídá ladění celého filmu), dal bych i o hvězdičku víc. ()

smack

Belmondo excelentní stejně jako Hossein. Lepší dvojici francouzských soků nemohli vybrat. Pány a dámové ruku na srdce koho vzala úvodní píseň za srdce;) ()

Syl Wes Ter

Pre mňa najlepší film s Belmondom. Keď som tento film videl prvykrát mal som asi 10 rokov a vtedy ma už dostal. A tá hudba je famózna. Ennio Morricone si zaslúžil čestného Oscara. ()

mdouglas

Minulý týden jsem se na Profesionála díval znovu po docela dlouhé době. Pořád je to pro mě výborné krimi a hlavně s Belmondem :) 90% ()

Jan.Mlynar

Ach ta hudba - po celý film ušní orgasmus...Výborné herecké výkony a několik nezapomenutelných scén... Tohle je 5 hvězd jako vyšitejch ()

BDMarty007

Skvělá akční detektivka s Belmondem. Děj má většinou spád, je nápaditý, není nouze o překvapení i vtip. Vyznění je ale jiné, než bývalo u Belmonda obvyklé. Ale tahle smutná, tragická role romantického idealisty mu sedne a je v ní velmi uvěřitelný. Film se občas pohybuje až na hranici kýče (například souboj s Robertem Hosseinem). Ale Belmondo to ustojí. Podporuje ho tu celá plejáda známých a skvělých francouzských herců. Chvíli mi vrtal hlavou závěr. Kam se najednou poděla ta helikoptéra?! Až napodruhé jsem pochopil, že z jejího pohledu vidíme závěr. Kromě Belmonda je velmi výrazná i hudba E. Morriconeho. Ústřední melodie je asi jedna z nejsilnějších věcí co znám. http://www.youtube.com/watch?v=b4Q0ERVCxro ()

Arequipa

Já mám radši Belmonda v komediích. To je asi jediná moje subjektivní výtka, Josse dokáže s policajty pěkně vyběhnout a zvlášť závěrečné vyvrcholení na zámku je vynikající, scéna u vrtulníku už ale trochu kýčovitá. No a nemůžu nevzpomenout trochu úsměvnou pistolnickou scénu, kterou vzdají filmaři hold Tenkrát na Západě. ()

Acrobat

Je neznámou, prečo hudobný repertoár Ennia urobí film umocneným. V zážitku, prevahy hĺbavého myslenia a akoby nadhľadu. Nezávislé položky sa stretávajú, herci ostrého Francúzska hrajú party, no a politické vyriešenie príbehu je oslavnou ódou na víťazstvo rozumu. Nádej sa pošliapala, zhŕkli sa všetci. Nebyť chaotického strihu, scén do prázdna bol by to kumšt dielo. Švédske bičovanie však zamrazí...(videné 19.10.2014, ČT2) ()

Inozuka

Vedle Mrchožroutů a Policajt nebo rošťák asi moje nejoblíbenější klasická Belmondovka (Muže z Acapulcca jako parodiii nepočítám). Lehce sarkastický, naštvaný, drsný a fikaný tajný agent, který chce být důsledný a dotáhnout do konce svou práci i pomstu. Ta geneze pomsty je sice vtipně podaná, ale za hláškami se skrývá hluboké psychologické poselství o sebezničující povaze zášti. Morriconeho hudba je samozřejmě klasika a jeden z jeho největších majsterštycků. Trochu mě mrzí upravený dabing u dvd verze, lehce nekorektní hláška "Bum a bude po negrovi" byl zaměněna za "Bum a bude po černochovi," což mi k Pickardovi od zvláštních jednotek moc nesedělo... Přesto stále plný počet. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein