Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

Maniik88

Nedávno zomrel Belmondo. Nejaké jeho filmy som možno videl dávno v detstve, tak som si teraz vybral nejaký, s hodne dobrým hodnotením. Dokonca ústredná melódia od Ennia Moriconne hrala na jeho pohrebe. Takže som asi trafil, jeden z tých najlepších filmov s ním. Tá pesnička je parádna, legendárna. Tú som poznal aj pred pozretím filma. Škoda, že ich tam majstro nenasekal viac. Belmondovi rola fakt sedela a bol dobrý. Film je ale tak trochu naivný a staromódny na dnešné pomery. Proste takto ľahko by mu to neprechádzalo. Ale za pozretie určite stálo. ()

milwaukee

Belmondo exceluje a tohle je jeho nejlepší film. Hossein je tak nádherný záporák, že bych ho nominoval na první místo všech filmových padouchů. A k tomu hudba od Ennia. J. P. B. je prostě novodobý hrabě Monte Christo, který si svoji pomstu vychutnává tak, jak to umí jen on. 105% ()

Ex_Machina

„Tadiaľ ísť nemôžeš, stoja tam dvaja policajti ... Na tom nezáleží, hodlám ich prekvapiť.“ Jeden z tých lepších Žán Pólových filmov s kriminálnou tematikou. Poteší aj Žofré de Peyrac v úlohe záporáka. Napriek pomerne vážnej tematike Belmondo vnáša do svojej postavy štvanca svoj typický humor. I keď stále sa opakujúca Morriconeho skladba ide trochu na nervy, dabing Krampola a zvyšku českého dabingového neba tieto filmy posúvajú vždy o jeden stupienok vyššie. ()

maeb

Brilatní film, prostě klasika. Osobně řadím k nejlepším akčním filmům, které jsem kdy viděl. Opravdu nezapomenutelná atmosféra s vynikající hudbou EM na pozadí. ()

GianniP

Vynikající kombinace akce a napětí s Belmondem v nejlepší formě. Jako ve většině jeho filmů nechybí ani vtip. Film zaujme hned na začátku soudním procesem a ukázkou drsného afrického lochu proti kterému je i náš Mírov luxusním rekreačním střediskem. Po zdařilém útěku a návratu do Francie je Joss Beaumont vždy o krok před jeho bývalými kolegy z tajné služby, kteří se mu snaží překazit jeho plán pomsty (a filmy s trochou zdravé pomstychtivosti mám rád). Přitom film nepůsobí nijak přehnaně a nedělá z hlavního hrdiny nadčlověka. A stejně jako mnoho ostatních bych vyzvedl i vynikající hudbu. ()

Jaromír

Neustupuj za žádných okolností :) . Belmondo si hraje se svými protivníky jako kočka s myší a přitom stihne ještě samozřejmě obšťastňovat svou manželku a milenku :). Nádherná podívaná. ()

DJ Kritik

Tu je presne vidno, ako je politická situácia nevypočítateľná a pracovať pre hocikoho znamená konať zle. Príbeh agenta, ktorý za svoje ideály obetuje aj svoj život, o ktorý vlastne prišiel dávno pred tým. Jeden z najpôsobivejších záverov aký som kedy videl. Scéna príchodu k vrtuľníku a do toho telefonát. A to všetko podfarbené znamenitou hudbou od Ennio Morricone. Inak vo filme s Belmodom vždy hraje pekná žena i keď len ako vedľajšia postav tu je ňou krásna Marie-Christine Descouard. Ukážku hudby nájdete v mojom profile..... ... ... .. ..... . ... Akcia: *** Vtiahnutie do deja: ***** Hudba: ***** Reálnosť: *** ()

Cortesz

Rozhodně jeden z nejlepších Belmondových filmů co se týče dramatu a možná i jeho nejlepší film vůbec. Od začátku do konce promyšlené, scénáristicky vychytané. Solidní akce hlavně ze začátku, skvělá honička po Paříži, občas i Belmondova nějaká ta hláška, ale především krásná a nezapomenutelná hudba Moriconneho, která se sice pořád opakuje a nemění, ale proč taky, když je dokonalá. Belmondo naprosto přesvědčivý, taktéž i Hossein v roli slizkého záporáka Rosena a jejich společné střetnuní připomínající western-geniální. K tomu všemu naprosto překvapivej závěr, kterej mě odrovnal. ()

blacktomas

Profesionál patří ke klasikám žánru a zároveň se řadí mezi to lepší co sympaťák Belmondo natočil. Role osamělého hrdého vlka, mstícího se za zradu na něm spáchanou, se ujal tak jak je u něj zvykem, tedy s vtipem a šarmem jemu vlastním. Film má všechny klady a zápory let minulých, rvačky nejsou plně uvěřitelné, krev je nepřirozeně krvavá atd., ale to je asi tak vše co se mu dá vytknout. Jinak obsahuje vše co obsahovat má. Dobrý scénář, herecké výkony, krásné ženy, nepříjemného záporáka, krásnou hudbu a nezapomenutelnou honičku po Paříži. ()

Queendom

Když se u kriminálky nemůžu prvních třicet minut rozhodnout, jestli se nekoukám na parodii, není to u mě kriminálka. ()

Maxwell28

Budu opakovat to co tady každý napsal, ale prostě musím. Skvělý Ennio a jeho hudba je nezapomenutelná....a Belmondo? Frajer jako vždycky a tak tak že jsem konec neobrečel.... ()

GordonCZ

Vynikající psychologické drama o tom, že i s "obětovaným pěšákem" je stále potřeba počítat, obzvlášť pokud je to perfektně trénovaný špičkový agent tajné služby, který není zvyklý jen tak odejít od rozdělané práce. Belmondo v roli zrazeného agenta naprosto exceluje a jednoznačně díky němu je tento film tak skvělou podívanou. Jen je podle mě škoda výběru Roberta Hosseina do role hlavního "záporáka". Přeci jen jsem po celou dobu viděl Joffreye de Peyraca než komisaře Rosena. ()

MaxForValue

Ennio Morricone je profesionál a JP Belmondo mu zdatne sekunduje - alebo naopak? Skvelý kriminálny film, ktorého rozuzlenie pre mňa prišlo už po vyše hodine a finále v podobe drsného konca bolo len čerešničkou na torte. Belmondo je rozhodne univerzálny herec, presvedčívý ako v komediálnej, tak i v akčnej pozícii. ()

MeGab

Kdybych ten film viděl poprvé a nikdy více, asi bych k němu byl shovívavější. Viděl jsem ho poprvé asi před 15 lety, ale dodnes jsem si pamatoval konec. Takhle jsem se zaměřoval na jiné podružnější detaily, z nichž mě nejvíce vytáčely hloupě zahrané pocity zbabělosti Michel Beaunea. ()

morris22

Těžko jde chytit zrazeného špióna, který zná všechny fígly a má takové osobní kouzlo a šarm, že i ti, co ho mají chytat mu nakonec rádi pomůžou, tedy někteří..navíc ta skvělá hudba! ()

Shikunek

Nebýt Belmonda, ani bych se na to nepodíval. Bohužel jsem se nemohl ztotožnit s hlavním hrdinou, což je u mě věc vcelku podstatná. ()

paphaja

upřímně? nesnáším dramatické akční kriminálky tohodle typu, vlastně ani Jean-Pul Belmondo mě nedonutí vzdychnout, pokud mě ovšem nestřelí pistolí rovnou do hlavy, to by však byl poslední výdech/vzdech a to odmítám počítat. Co nebo spíš koho miluju je Ennio Morricone a konkrétně v tomto filmu jeho hudební úžas Chi Mai. Ať si myslí kdo chce co chce, Morricone je pan skladatel a bez jeho přispění by filmová hudba součastnosti rozhodně nebyla tam kde je ()

Dinsberg

Belmondo jako skutečný profesionál, které mu byl dán rozkaz zabít nepřátelského diktátora. Nic na tom nemění ani zrada nadřízených, ani pobyt v africkém vězení ba ani fakt, že z nepřítele se stal spojenec. Splnění rozkazu totiž sám možná vnímá jako vrcholný akt pomsty vůči svým tehdejším spojencům, kteří se naopak stali nepřáteli. Závěr je pak aktem smíření se s vlastním osudem. To vše podmalováno hudebním motivem, který události nakopne k nebeským výšinám. Rambo by mohl být jakousi analogií. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein