Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

BrMikes

Znáte takové ty filmy, kde Stevnu Segalovi někdo třeba rozbije sekačku a tak se začne tvrdě mstít? Vrcholy tohoto žánru jsou bezesporu Kill Bill a John Wick, no a jejich tatínkem je právě Belmondův Profesionál. A je to hrdý otec, který si bere z žánru to nejlepší. Má charismatického hlavního hrdinu s pořádnou motivací a hlavně s fištrónem, se kterým se mu podaří jeho pomstu dokonat, aniž by si zbytečně zašpinil ruce od krve. Tento chytrý scénář a výborná režie, podpořené Belmondovým skvělým výkonem a geniální skladbou Chi mai, tak vytváří napínavý a mimořádně emotivní zážitek a závěr filmu tak patří k těm nejosudovějším scénám, které jsem měl možnost vidět.  Suma sumárum bravo. ()

spawnxp

Špičková akčárna s "francouzským" přesahem, abych tak řekl. Mrtvejma se nešetří, státní politika je prohnilá (abych parafrázoval: "spojenectví jsou dočasná, Francie je věčná"), některý černý jsou i záporňáci, hlavní podšmejd Rozen dopadnul očekávatelně a samozřejmě excelentní muzika. Půl bodu dolu za "charakterní herectví" Belmonda, to fakt není jeho parketa... (4,5/5) ()

PTuranyi

Výborný thriller z prostredia hier tajných služieb s vysokých štátnych záujmov. Josselin Beaumont je agent, ktorý prežil svoju misiu aj keď ho obetovali a nemieni si zradu nadriadených strčiť za klobúk. Jean-Paul Belmondo hrá Jossa dobre. Drsný imidž chlapíka zoceleného prvotriednym výcvikom Belmondovi ide a nebojí sa byť vtipný. Produkcia je kvalitná a aj s tou jednou melódiou dokáže Ennio Morricone vytvoriť slušnú atmosféru. Hlavnou devízou je však dobre napísaný príbeh a dialógy, v ktorom sympatického hlavného hrdinu napriek šarmu a šikovnosti nečaká šťastný koniec. ()

mungo

Podle mě jeden z nejlepších Belmondových filmů. Závěrečná scéna podkreslená Morriconeho hudbou je opravu zážitek i po několikátém zhlédnutí. ()

xander

Bol tajným agentom ale zaplietol sa do sietí zločinu. Jean-Paul Belmondo v legendárnom snímku, ktorého sila spočíva v skvelom scenári, prekvapivom závere a samozrejme Belmondovi, ktorý predvádza smutnú postavu agenta ktorého zradili ale on sa chcel pomstiť. Prepracovaný sdnímok či už v akcii, dialogoch alebo napätí je jedným z najlepších francúzskych filmov vôbec. A Ennio Morricone zložil hudbu pri ktorej sa tlačia slzy do očí. ()

Olivier

No jo, hudba, hlášky, Belmondo....to všechno je super. Co kazí výsledný dojem, je v některých místech slabší scénář. Beaumontovi všechno perfektně vychází a francouzská policie se chová jak sdružení přátel lobotomie. V komedii bych to toleroval, ale tady je to tristní. Nad průměr to dostává opravdu výborný hudební motiv a nekompromisní závěr. ()

Cherubin

První co vás chytí, je hudba (hned po Belmondovi:) )...Druhé, to je děj. Perfektní snímeček, ke skouknutí kdykoliv, kdy ho dávají. Belmondo tu opět dokazuje, že je všestranným hercem a pro Hosseina to bylo vykoupení z role Peyraca. ()

Moraldo

Bývaly doby, kdy pouhé úvodní titulky k filmu poskytly divákovi silnější zážitek, než většina dnešních filmů, v nichž jsou utopeny miliony. Díky božské hudbě, J.P. Belmondovi a neopakovatelné atmosféře se jedná o jeden z nejsilnějších filmových zážitků, co jsem poznal. Díky ! ()

gizi

Mám slabost pro starší francouzské snímky, mám slabost pro Belmonda. Proto mohu odpustit pro někoho neodpustitelné jakoby amatérsky předvedené rvačky a taky ten závěr. Skvělý film, slavná hudba Ennio Morricone, 90%. (10.5.2009 viděno už ne poprvé). Opět viděno 23.10.11 a i když jsem nebyl již tak uchvácen jako posledně, hodnocení ponechávám. ()

Mik3sh

Tento snímek považuji za nejlepší francouzskou kriminálku, ve které je nádherně zakomponovaná Morriconeho hudba ve spojení s osobou J.P. Belmonda ()

Tonyluk

Musím se přiznat, že na tenhle film jsem se podíval kvůli muzice. Skladba Chai mai je užásná. ale za nedlouho jsem poznal, že tenhle film, s Belmondem v hlavni roli, si tuhle úžasnou muziku zasloužili ! Tenhle film mně dostal a to i díky konci filmu, na který se určitě všichni těšte ! ()

Skowajs

Dobrý začátek,průměrný střed a dokonalý konec, který bych nejraději ohodnotil 6 hvězdičkami vytváří spolu s hudbou a padouchem pro mne nejoblíbenější snímek s Belmondem a francouzský film vůbec. ()

moorks

Tenhle film se vymyká z řady Belmondových rolí...ani bych ho neoznačil jako krimi nebo thriller, ale spíše jako drama. Příběh agenta, na kterého se všichni vykašli a pak se ho chtějí najednou zbavit, ukazuje, jak křehká linie vládne ve světě politiky a byznysu a tenhle snímek to má dokumentovat. Opět brilantní Belmondo. ()

agent00074

Dle mého názoru nejlepší „Belmondovka“ a vůbec nejlepší film z francouzské produkce. Drsňák a klaďas Beaumont (Belmondo) proti přesile protivníků, zajímavý scénář a super muzika (morricone) dělají z tohoto filmu jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. Rozhodně se na něj podívám kdykoliv znovu a vím, že mě nezklame, i když ho uvidím po xté… 5* Drobná úprava je to nejlepší film všech dob (můj názor).... ()

chlievik

V podstate pre mňa to bola neralistická vec, navyše skôr komediálneho typu, nemusím proste filmy kde je priliš veľa zabíjania a príliš veľa krve, takže toto bolo relatívne v norme, najma preto, že to bolo zo sedemdesiatych rokov, kde ešte sa verilo, že nejaký minister niečo riadi, hoci dnes sa už vie, že minister je len vykonávateľ príkazov zhora, od nadriadených, takže táto komédia, plná nereálnych situácií a nevysloveného šťastia protagonistu, bola pre mňa istotne viacej zaujímavá keď som mal smiešnych 8 rokov (naháňačky aút, frajerina Belmonda) ale nie už dnes, kedy čakám od filmu viac skutočnosti a viac inteligencie, a nie len krásne ženy francúzskeho typu, a nekonečne zvodný Belmondov škaredo-pekný úsmev, takže sa to aspoň komerčne uchytí.. atď. Asi najlepšia vec na tom bola skvelá Morriconeho hudba, famózne Chi Mai, a krásne ženy a dobré herecké obsadenie, ale som nepochopil, ako sa Žofré De Pejrak mohol zrazu po 400 rokoch objaviť v dvadsiatom storoči a ešte bez jazvy na tvári :D (srandujem). Ale teraz vážne, fakt nerealistické úniky Belmonda v poslednej chvíli, zbytočne bitkárske šarvátky s polišmi strážiacimi apartmán tej ženy s fakt utešene krásnou prdelkou, plus všetko mu vyjde, a nakoniec sa niemiesto nejakého podzemného úteku z toho zámočku nechá radšej rozostrieľať, akoby nemal inú možnosť, lebo vždy je pre takého maníka nejaká možnosť, útek tajnou podzemnou chodbou alebo niečo ľstivo podobné. "Terminátorské" vybratie si guľky z tela (s ktorou ešte mimochodom dvadsať minúť predtým brilantne šoféroval auto pri naháňačke - proste nedomyslený error) a tak mám dojem, že film bol pod moje očakávania, ale keď som mal 8 rokov, a videl som ho, tak som bol nadšený, a preto si 4 **** zaslúži, lebo sú to spomienky na detstvo a skvelú francúzsku kinematografiu, aj keď v tomto konkrétnom prípade už až trošku príliš komerčnú. A o tom ako je to vo vysokej politike, tento film nemá páru, tam totiž nepracujú pre tajné služby prílišní makkáči, a posraté polišské osobnosti, ako to bolo vyobrazené v tomto filme. Takže komerčné, nerealistické, ale zase kultové a hudobne emocionálne. Čiže sa dá povedať že - OK, pozrite si to. ()

dagweghope

Přestože komedie s Belmondem jsou vynikající a rád se na ně podívám, tento film (spolu s Cestou zhýčkaného dítěte) patří podle mého k tomu nejlepšímu, co Belmondo natočil. Jean-Paul Belmondo, Robert Hossein a Michel Beaune zde předvádí herecký koncert zvýrazněný podmanivou hudbou Ennia Morriconeho. Zápletka z prostředí tajných služeb, změna státních zájmů, zrada a touha po pomstě má zřejmě ve Francii dlouhou tradici. V této kategorii se může film zařadit vedle Dumasova Monte Christa a Forsythova Šakala (předlohou filmu je kniha - Patrick Alexander: Death of a thin-skinned animal). Ve filmu jde o pečlivě připravený plán na zabití afrického diktátora, jehož provádění však působí přirozeně a nikoliv přehnaně jako např. v Saw, ani není postavený na "robotických" schopnostech hlavního hrdiny, které předvádí Jason Bourne. Některé scény (i celý film) si lze pouštět opakovaně a přesto si je člověk znovu prožije. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein