Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

Jehan

Mistrovský kousek francouzské kinematografie z doby, kdy začala jít k šípku nejen její syrová přesvědčivost ve spojení s nenapodobitelným šarmem skutečně charismatických bardů. Westernová pasáž, kde si to rozdá Joss s "Jofrém" na férovku s revolvery težké ráže, budiž ozdobou. No a ta muzika k tomu... Jen je mi líto těch Jossových děvčat. Osiřely. ()

donnovann

Jsem zklamán, poutavý příběh s hudbou Ennia legendy..na to jsem se opravdu těšil. Morricone samozřejmě nezklamal, ovšem každou další scénou jsem se nudil víc a víc. Já tomu Belmondovi dávám šanci ale on mě stále neudrží u obrazovky. ()

smatana.sk

Dnes už mnohé scény s postupmi tajnej služby pôsobia trochu úsmevne, ale tento film ovplyvnil mnohé ďalšie. Napríklad scény, kde Jossov bývalý cvičiteľ Picard opakovane pripomína Jossove superschopnosti, sa nápadne podobajú scénam z Ramba I., kde Rambov bývalý veliteľ vyslovuje temné proroctvá o Rambovom postupe. ()

PlayEasy

Absolutně nezapomenutelný akční thriller se suveréním Belmondem a skvělou hudbou doprovázející celý film. Absolutně nezapomenutelný zážitek s nevyhnutelným koncem, který sice moc nepřekvapí, ale posmutní i potěší a tak to má být. A nečekali jsme, že Francie od dob Gabina natočí tak skvělý thriller, který by nám umožnil vydrásání nervů a usmívání u skvělé akce. Belmondo je prostě francouzský král akčních filmů (a profesionál:) a můžeme se klidně vsadit, že to tak zůstane. PECKA!!!!!! 90% ()

ACDCKL

Asi to nejlepší, co kdy Belmondo natočil. Ano, Zvíře a Muž z Acapulca jsou též mistrovské filmy, ale jsou to komedie a zde Belmondo předvedl, že ani politicky motivovaný film mu není cizí. Jasných 5*. ()

Joedas

Doceňuju až po odležení a to hlavně proto, že mám teď chuť na podobnou francouzskou krimi. Filmy podobnýho ražení jsem kdysi mýval rád a profesionál mi, i přes to, že k němu dost výtek, tuhle zapomenutou vášeň připomněl. Zajímalo mě, jak si bude francouzskej polar z osmdesátek tykat s Morriconeho hudbou a výsledek je nepřekvapivě magickej. A to i přes to, že chi mai hraje pomalu co deset minut. ()

ostravak30

Dnes zesnulý Belmondo tehdy na prahu padesátky dokázal, že i v takovém věku byl ve vynikající formě, pakliže vám dojde, že tento muž si dělal většinu kaskadérských výkonů sám. Osmdesátá léta byla vlastně ta poslední, ve kterých ještě natočil opravdu dobré filmy. Starší a novější filmy se u nás již bohužel nevysílají. Profesionál je francouzský James Bond, který je skvěle vycvičen v různých podmínkách na přežití a připraven téměř na vše. Nejen proto se mu zřejmě podařilo prchnout z afrického vězení. Jeho jediná vidina je dokončit původní úkol a pomstít se. Vedle J-P Belmonda mi byl Robert Hossein povědomý a konečně jsem jej tak měl možnost vidět jinde než v Angelice. Vzájemný souboj konečně připomínal souboj z westernu typu Tenkrát na západě. I zde šlo o to, kdo tasí rychleji. Nezapomenutelná hudba Ennio Morriconeho je jen doplňkem téměř dokonalého filmu. Téměř. Protože chvílemi mi přišli agenti nahánějící Beaumonta jako amatéři. Třeba při čekání, až se Joss dostaví ke svému bývalému kolegovi do bytu. Dva maníci sedící v jinak úplně opuštěné kavárně, další dva v autě jsou vidět z dálky. A při scéně, kdy se naopak snaží dostat do bytu své milé a sehraje roli vandráka, mi to trochu přijde jako by se rozpomněl na komediální role. Když se vecpe i do auta agentů, tak už to trochu připomíná frašku v jinak vážně míněném a dramatickém filmu. ()

smrtubohem

Spolu se Strachem and městem, Mužem s Acapulca a 100 000 dolary na slunci nejoblíbenější film s Jeanem Paulem. Díky výborné hudbě Morriconeho ho mám asi ze všech nejraději. Scénář je velmi velmi dobrý, Belmondo ve vynikající formě. Závěr filmu hodně mrzí, jako malej jsem se dycky rozbrečel. V poslední době jsem si zvykl dívat s e na něj v originálním znění, což ale neznamená, že českej dabing je špatnej. ()

mr.bredok

Opravdu nadupaný scénář. Film se vyhnul všem trapnostem, které bývají spojeny s cestou nepřemožitelných hrdinů. Z mého pohledu jedna z nejlepších belmondovek. ()

rolly

tak tento film je jeden z najlepších belmondoviek, ak nie najlepší. Vládou podrazený agent sľubuje pomstu všetkým, s ktorými v minulosti spolupracoval. Výborne natočený film so skvelým Belmondom, sprevádzaná výbornou hudbou Ennia Morriconea! A Hosseinovi úloha Belmondovho protivníka sadla ako uliata. Pre mňa plných 100% ()

B01D

JPB v jedné ze svých nejlepších rolí (druhá je v Muži z Acapulca). Skvělý film, nepopsatelný unikát. ()

V4nd4l

Jeden z mých hodně oblíbených filmů. Díky skvělé hudbě Ennia Morriconeho, výkonu J.P Belmonda a zajímavému příběhu je toto drama film, na který se kdykoliv rád podívám znovu. Kdyby šlo dát šest hvězdiček, asi bych dal i těch šest. ()

walkingdead

Pro mě nejlepší Belmondův film. Nechybí tomu nic, co má správný drsný krimi thriller mít. Atmosféra, charismatické postavy, výborná hudba, výborný příběh, originální vyvrcholení. Belmondo působí daleko přesvědčivěji než "superhrdinové" v amerických filmech, kterých bylo na podobný námět natočeno desítky. ()

Pinkman

Naprostá paráda! Pro mě osobně nejlepší francouzské drama. Vždycky si ho rád znovu pustím a píseň od Morriconneho je nepopsatelná. Rád bych si přečetl knížku od Patricka Alexandera.... ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein