Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

mh27

Profesionála jsem viděl poprvé, jako malý harant, u dědy na videu. Do paměti se mi ten snímek vryl díky dvěma věcem. Nezapomenutelné hudbě a určitě díky závěrečné scéně. 5 hvězd za ty dětský slzy :) a ani o píď méně :) ()

dragi

Přes slibný začátek je profesionál zklamáním. Scéna výslechu jeho ženy byla tak nějak "mimo mísu" a v tomto duchu to celé pokračovalo. Belmondo by si zasloužil trochu sofistikovanější plán pomsty, i když úplnej konec špatnej nebyl. Atmosféru, kromě již zmíněného záčátku, tady budovala snad akorát nádherná ústřední melodie. ()

Majkee.S

Film má jednoduchý příběh, který sice není bez chyb, ale je velmi zábavný. Belmondo hraje naprosto přesvědčivě, což pomáhá k tomu, že se divák naprosto sžije s postavou Josse Beaumonta. Hudba, kterou pro film složil mistr Morricome, je jedním slovem VÝBORNÁ. Dokonce je to jedna z jeho nejlepších, ale i přesto, mě docela vadilo, její neustálé omílání především v první polovině filmu, byla skladba vkládána snad do každé druhé scény. Naopak co se mi velmi líbilo, byly prvky westernu chytře zasazené do filmu a dalším zajímavým zpestřením byla dobře natočená automobilová honična centrem paříže. Avšak nejvíc mě potěšilo výborné vyústění příběhu, díky kterému si film zaslouží 100% ohodnocení...VÝBORNÁ PODÍVANÁ, ROZHODNĚ DOPORUČUJI!!! ()

StandikK

Spojení Belmonda a hudby Morricioneho je skutečně skvostné. Belmondovo charisma, troufalost a hlavně zkušenost dovede závěr k dokonalosti. Bravo. ()

Medinka

Chi mai. Kdyby jste všechno z tohoto filmu zapomněli, tak hudbu jistě ne. Tuhne při ní krev v žilách, dává filmu fascinující atmosféru. Ale nezapomenete ani to ostatní: Belmonda, který v roli tajného agenta Josselina Beaumonta diváka uhrane, Hosseina, který sice přišel o svou jizvu z Angeliky, ale stal se perfektním protihráčem pro Belmonda a ani příběh, který není nijak složitý, vám nevymizí z paměti. Stará dobrá Francie a její starý dobrý Belmondo... ()

Lockeroom

Docela dobré. Čtyři hvězdičky dávám hlavně za hudbu, která film o dvě třídy převyšuje. Jinak mě zaujala hlavně sado-masochistická seržantka ( mohla dostat větší prostor, nebo ji Belmondo utopil?), téměř dokonalý dvojník Lukáše Pavláska v roli inspektora Fargese a zmizení helikoptéry v posledním obraze. S Belmondem mám stejně nejraději ty starší filmy z šedesátých a začátku sedmdesátých let ......... ()

Trepak

"KTO HO ZASTAVÍ?" - "JA! KOMISÁR ROSEN ZO ZVLÁŠTNEHO ODDELENIA." Opičiaci sa Odstreľovač a Bournov mýtus nemajú zďaleka tú iskru. ()

chemik11

Úžasný film, krásná ta hudba, ten závěr a do toho ta písnička, úplně to člověka zasáhne u srdce! "Hej Rozéne, říkal jsem ti, že ti budu v patách". Viděl jsem několikrát a spoustakrát si to ještě pustím. Přesně tyhle filmy o útěku a pomstě mám rád. ()

Papaczek

Výborný scénář a Belmondo v hlavní roli. Pro Belmonda netypické ale i tak zahrané s noblesou. Jeden z mých oblíbených B elmondových filmů. ()

Indio

Francouzkej James Bond kteryho podrazili před dokončením akce a 2 roky hnil na galejích, po útěku chce akci dokončit a přitom srovnat účty s organyzací která ho kvuli politice vydala. Před závěrem je tam i přestřelka ala Sergio Leone. ()

Arnost.Dadak

Na svou dobu a finance, které film stál, je velice dobře zpracovaný námět i scénář a kompletní zpracování. Tým herců i tvůrců včetně legendárního hudebního skladatele Ennio Moreccona, se odrazil na kvalitě filmu. Humor je dobře umístěn mezi nepříliš veselý příběh. Jean-Paul Belmondo v jedné ze svých nejlepších rolí společně s Robertem Hosseinem (s kterým o několik let později otevřeli divadlo). Snad se nenajde člověk, který by film hodnotil naprosto negativně, jelikož je to jednička mezi francouzskou klasikou. ()

+sfinx+

Co vytknout? ... Snad jen ... nic! Film, který strčí do kapsy všechny bondovky a ještě tam zbude místo pro ty ostatní akční, komediální, dramatické a další pokusy. Co se mi nelíbilo byl konec - ale to nemá naprosto nic společného s kvalitou filmu. Ještě dlouho mi budou znít v uších ty housle. ()

Corek

Syrová francouzská stylovka, s Belmondem a Morriconem v hlavních rolích. A před panem Morriconem opět smekám. ()

saintanwar

Asi nejlepší charakterní role Jean-Paul Belmonda, jakou kdy mohl zahrát. Vzpomínám, jak jsem jako malý kluk hltal každou vteřinu osudu zrazeného agenta, kterého nikdo nedokáže zastavit. A přiznám, že závěrečná vražda a scéna odlétajícího vrtulníku mi vyhrkla nejednu slzu do oka :D... a k tomu všemu ta geniální hudba! ()

Dann99

Čo k tomu napísať.Podľa všetkého jeden z najlepších Belmondových filmov,aj keď pre mňa je obľúbenejší Muž z Acapulca.Aj keď ústredná melodia je naozaj geniálna,keď ju počujete bezmála 20 minút v kuse,trošku omrzí,ale na konci sadne perfektne.Film má atmosféru a keď sa na scéne objaví DePeirac,tak človeka fakt zamrazí.Niektoré scény,teda iba jedna na začiatku vyvoláva mierny úškrn na tvári(kývajúci sa krompáč v chrbte),ale nie film ako taký.Belmondo hraje fakt dobre,ale komediálnejšia poloha mu sedí viac podľa mňa,čo dokázal aj v tomto filme.Nikto sa nevie tak elegantne hádzať o zem ako on.Samostatná kapitola je Belmondo a krásne ženy.V tomto ho asi máloktorý herec prekoná. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein