Dobrodruzi

• Francie Les Aventuriers (více)

Pilot bez licence Manu (Alain Delon), závodník bez závodního vozu Roland (Lino Ventura) a sochařka se špatnými kritikami ve všech novinách Laetitia (Joanna Shimkus) jsou nejlepší přátelé potlučení nepřátelskými ranami osudu. Shodou okolností se dozvědí, že v Kongu havarovalo do moře osobní letadlo s belgickým obchodníkem, který převážel celý svůj majetek v hodnotě 500 mio franků. A tak se vypraví poklad získat. Nejsou ale sami... (monolog)

Feacher

Na tento film jsem včera náhodou narazil v televizi a vydržel jsem u něj až do konce. Alain Delon a Lino Ventura vytvořili krásný a vtipný základ filmu o skutečném přátelství a troše té svobodomyslnosti a zapálením do každého "pochybného" nápadu. Co bych filmu vytkl by byl pomalý rozjezd a někdy dlouho táhnoucí se scény, které nejsou navrženy pro člověka 21. století. Chvíli mi unikala celá myšlenka filmu než mne napadlo, že to byl zkrátka pouze příběh o dvou "klucích", kteří si chtěli žít své sny. Laetitia celému filmu dodala to, bez čeho se film nemůže obejít a to je krásná dívka. Kdyby se film nakonec nezvrhnul v přestřelku, byl by to skutečně 100% příjemný film, ale takový není ani reálný život a do filmu trocha akce patří. Hodnotím 4 hvězdičkami. ()

mcamino

Jedna hvězda ubrána za pro mě trochu nudnější první část filmu, která mohla být kratší. Ve zbytku už je to skvělý příběh dvou prakticky nerozlučných kamarádů s nepřekonatelným koncem. ()

Hombre8

Film asi přišel v nevhodnou dobu. Mi přišel takový pitomoučký. Atraktivní prostředí, atraktivní herci, ale to přece ještě dobrý film nedělá. Pokud by to byl snímek pro děti, dejme tomu, ale osobně tohle pokládám za nejhloupější (ne nejhorší) film, který jsem s Venturou nebo Delonem viděl. Myslím, že ani jeden z nich se za tuhle záležitost přílišnou pýchou nedme. ()

kpt_ROCOR

comet azur: tohle je ale neuvěřitelná sračka všech sarček! snad to chtělo bejt jakousi snad populární senzací, dneska asi klipem... júúú hele, fakt ne! je to neuvěřitelná křeč, teda chca říct senzační kaskáda výjevů, v tý době asi populárních kedlubáků, která ve všech těch údajných světech působí nejspíš značně unyle, dnes už neprodejný ()

Ariaan

Kdybych jel na dalekou cestu a mohl si vzít s sebou jen jediný film... Chlapi, kteří jdou za svým snem. Krásná a neobyčejná dívka. Přátelství na život a na smrt. Milostný trojúhelník jako čestný souboj. Nečekaná smrt jako hořká mandle. Cesta jako náplň života... ()

Indio

Kluci do konce života, ženská naše přátelství nenaruší, dobrodružství číhá za keždym rohem.PO HLAVĚ DO ŽIVOTA A SMRTI DO NÁRUČE. ()

radek.896

Vynikající francouzský snímek, který byl zábavný, napínavý, ale t krutý. Konec na pevnosti se nedá jen tak zapomenout. ()

zimi

Chci stejnej začátek, ale jinej konec a bude to paráda, škoda bejt já reiža, tak to bylo na 5* jinak herci skvost! A víme proč opravili pevnost! ()

Pucmeloud

Film, ve kterým ty peníze hlavním hrdinům upřimě přejete, ale přátelství opravdu závidíte. Na tento krásný film si asi vzpomene každý, když zahlédne v televizi Pevnost Boyard... ()

PORTER44

Docela dobrá podívaná o čtyřech přátelích kteří se vydají najít ztroskotané letedlo na dně moře s velkým bohactvím ale jen co nález vytáhnou tak jejich přítelkyni zabijou a začnou pronásledovat i ostatní aby nález dostali.Na konci už zbývají dva nej přátelé které pronásledovatelé sledují až na pevnost v moři kde se odehraje přestřelka z které zůstane jen jeden na živu.Skvělé herecké výkony hlavních hrdinů Delon-Ventura. ()

MrJoda

Je to trochu neucelené, trochu moc na můj vkus - první půlka parádní, pohodová a v té druhé jde všechno do kytek (to mě na tomhle filmu štve asi nejvíc. Holt jsem trochu subjektivní...). Ale hudba je skvělá a ústřední trojice je jak po herecké, tak po lidské stránce úžasná. ()

karmalat

Klasika vsech klasik z nejlepsiho obdobi francouzske kinematografie. Ciste muzsky film. Jednoduchy pribeh, zadne zbytecne odbocky. Pet hvezd za vsechno. ()

randalll

Jednoduchost děje hodná filmu pro děti. Dva hrdinové, sexi dívka a poklad v moři. Ještě piráti, opuštěný ostrov s kouzelnou jeskyní s plnou truhlou diamantů ☺ a bylo by to komplet. Ne ne, tady se jedná o Venturu a Delona. Dvě herecké legendy. Opět jednoduchost a průhlednost scén, která byla v té době u franc.filmů běžná. ()

A_Shearer

Prazvláštní film. Čekal jsem oddechovku v podobě bláznivého dobrodružného filmu, což slibovala i první půle. Když se to konečně rozjelo, vyšel z toho úplně jiný film.Příběhem dost divně poskládaný, ale zároveň nesmírně křehký, Nakonec to není ani film dobrodružný, ani akční, a už vůbec ne komedie, ale film o snění a o skutečném přátelství. ()

Drslw

Film, v ktorom sa nič nedeje. A ak aj áno, tak nezáživne a akosi nasilu. Keby bol natočený o 10 rokov skôr, bol by na svoju dobu dobrý. Neuveriteľné, že je z roku 1967... ()