Dobrodruzi

• Francie Les Aventuriers (více)

Pilot bez licence Manu (Alain Delon), závodník bez závodního vozu Roland (Lino Ventura) a sochařka se špatnými kritikami ve všech novinách Laetitia (Joanna Shimkus) jsou nejlepší přátelé potlučení nepřátelskými ranami osudu. Shodou okolností se dozvědí, že v Kongu havarovalo do moře osobní letadlo s belgickým obchodníkem, který převážel celý svůj majetek v hodnotě 500 mio franků. A tak se vypraví poklad získat. Nejsou ale sami... (monolog)

Nethar

Ano, jak se zde píše, je to film o velkém přátelství, které jen tak něco nerozhazí. Ačkoliv je to velmi staré, není třeba se bát. Pokud nepotřebujete extra super mega realistické akční scény, tak by film obstál i za dnešních časů. Ano, je to o přátelství, zároveň je ale druhá půlka vlastně tak trochu o ničem. Stejně mě ale film nějakým způsobem držel a bavil. Někdo tu oslavoval taneční scénu a dotazy na neznámého muže, to mi přišlo naopak hodně nepřirozené od obou, ale chápu, co to mělo divákovi sdělit. ()

mira007

Pevnost Boyard zarostlá neupravená před rekonstrukcí na ty slavné reality show pořady jako místo finální přestřelky tohoto filmu. Film o trojuhelníku přátel pilota, automobilisty a jedné umělkyně, kteří se dají do hledání pokladu v Kongu. ()

aLPaC

Alain Delon a Lino Ventura a jejich přátelství je jedno z nejlepších, nejmilejších a nejintenzivnějších, co jsem na plátně kdy viděl. Do toho Pevnost Boyard a závěrečná scéna, která bere dech. ()

Garch

Možná ohromně košatý příběh způsobil vlny ve vyprávění, kdy příliš dlouhé pasáže jsou střídány zkratkovitými, bohužel, těmi zásadními. ()

loliti

Chtela bych mít pevnost uprostred rozboureneho more a v nem atelier ke tvoreni. A to bys tam byla uplne sama? To víš, ze bych vás tam vzala sebou! Óda na priatelstvo, slobodu a časy, keď boli muži skutočnými mužmi. Ich nekonečná srdečnosť a férovosť vás dojme a ich vzájomné puto im budete úprimne závidieť. Iba tí šťastnejší z nás vedia, že tým najhodnotnejšiím pokladom je sloboda a tou najčistejšiou formou lásky priatelstvo. ()

jilda

Dva výborní herci, krásná dívka a netuctový příběh o přátelství. Navíc na závěr krásné pohledy na tzv. pevnost Boyard ještě před rekonstrukcí. Jeden z nejlepších francouzských filmů staré vlny 60-tých let. Dobrodružství v letadle, závodním autě i na moři při potápění. ()

bolan

Francouzskou socialistickou tvorbu mám poměrně rád, ale tohle rozhodně není film pro mě. Věřím že týpci co dělali pionýrský vedoucí a na vysoké začli dělat bláznivé věci, ho budou považovat za kult ()

Pawlisman

Hezky plynou cí příběh se silnými momenty, skvělou ukázkou přátelství a také nějaké ty akční scény se tam vejdou. To vše bez jakéhokoliv přehnaného rytmu ši patosu. Tak nějak - život. 8/10 ()

Filomena.I.

Kdyby Manu nepřijel z Paříže...Kdyby nehledali příbuzné...Kdyby nepotkali pilota...Kdyby nevypluli na moře...Kdyby nehledali poklad...Kdyby neodlétli do Konga...Kdyby nepřibrali Laetitii...Kdyby se nedali napálit...Kdyby nepotkali Laetitii...Kdyby kdyby...Nikdy by nevznikla tato krásná trojka přátel uskutečňujíce si své sny. Nikdy nebylo by tohoto úžasného nesobeckého přejícného chlapáckého přátelství Manu vznášejícího se kdes v oblacích a Rolanda zapáleného do rychlých strojů, beroucích prohry jako součást života bez zvláštního dramatizování. Nikdy by nezpestřila jejich svět dívka vidoucí krásu i v kusech šrotu, kterouž přijali tak přirozeně a s úctou. A já bych se nikdy nemohla těšit štěstím a chlapeckou radostí vyzařující ze dvou dospělých chlapů, přirozeností něžné Laetitie, vůní moře, tajemstvím ostrovní pevnosti... A neseděla bych teď tady s očima vlhkýma a srdcem stísněným. Však vítr svěží mořský přináší vzpomínku pousmátou na trojici tak přirozeně výjimečnou... Jak štěstí může zhatit lidská chamtivost! *** Hoch pihatý sbírající mušle a snící svůj sen o strážci musea mi připomene, co v životě je podstatné... ()

Grafito

Těžko hledám slov.. takový filmy už se dneska netočí.. i přes nepříliš promyšlenou zápletku.. fakt, že se ve filmu skoro nemluví, tak dát cokoli jinýho než plnej počet by byl zločin.. úžasná atmosféra, hudba.. a nepřekonatelní představitelé hlavních rolí... sledování Dobrodruhů je transcendentní zážitek svýho druhu.. ()

ddf76

Klasika, kterou jsem si osvezil. Skoda, ze tento film u nas davaji v televizich malo. Naposledny jsem ho videl pred 8 nebo 10 lety v televizi. Jinak neni co dodavat ustredni trojka skvela. Film s vybornou atmosferou a hudbou. Mam rad takovyhle filmy o pratelstvi. Ale ty se ted uz neumeji tocit. ()

zahadum

Nádhera....dokonalosť ľudskej harmónie...priateľstvo a slovo chlapa..činy chlapa...s týmto sa dá stotožniť..narozdiel od tých umelých vibrátorov od Marvelu..to si dnešná mládež berie za vzory. ()

Heavyman

Velký příjemný překvapení. Po začátku plném akrobacie ve vzduchu jsem se bál, že budu zklamanej, ale hned jsem byl přesvědčenej o pravým opaku. Kámoši jak hrom jsou Lino a Delon. ()

agassi68

Dnes už trochu staromódny no predsa stále svieži film. Delon a Ventura doplnení o krásnu Joannu utvárajú klasický trojuholník na pozadí hľadania strateného pokladu. Pekný príbeh o slobode ducha a priateľstve.., ()

MickeyStuma

Honba za pokladem ležící na dně moře. Dobrodružný příběh plného přátelství a touhy po zbohatnutí, do kterého vstoupí žena. Lino Ventura a Alain Delon spolu ve filmu rozehrávající zcela standardní příběh dnes již ničím nepřekvapující, ale na dobu svého vzniku velmi impozantní v celé své dokonalosti. Natáčelo se na atraktivních místech, které dali snímku po výpravné stránce jistou dokonalost. Zcela přirozený film bez CGI efektů, bez kterých to dnes už ani nejde. Film, který po právu patří do každé filmotéky. ()

Pasifae

Ve fontáně zábavy, dobrodružství, akce a romantiky, tryskající ve Francii let padesátých až osmdesátých (doufám, že století nemusím uvádět), prakticky chyběla mrtvá voda. A pokud vaše snílkovské a dobrodružné, ale přece jen chvílemi už znavené a zklamané srdce potřebuje tu nejlepší živou, jsou dva pánové, jedna dáma a jeden vysněný poklad tím pravým pohárem. ()

Schlierkamp

Francouzský film, v němž si dvě herecké legendy A. Delon a L. Ventura užívají přátelství, optimismu a života. Snímek lze rozdělit na dvě části, do smrti mladé umělkyně Laetitie se film jeví výhradně jako dobrodružný, v němž vnější svět dokáže pramálo odradit dva odhodlané přátele od jejich plánů. V druhé části se objevuje mnohem více dramatických momentů a psychologických prvků, jež filmu přidávají na kvalitě. Nutno podotknout, že díky ústřední dvojici, jejíž herectví je skutečně dokonale přirozené, ostatní postavy a vlastně i celý příběh odstupuje do pozadí. Neobyčejně působivý je konec snímku odehrávající se na ostrovní pevnosti u břehů poblíž La Rochelle, známé jako Fort Boyard. ()