Dobrodruzi

• Francie Les Aventuriers (více)

Pilot bez licence Manu (Alain Delon), závodník bez závodního vozu Roland (Lino Ventura) a sochařka se špatnými kritikami ve všech novinách Laetitia (Joanna Shimkus) jsou nejlepší přátelé potlučení nepřátelskými ranami osudu. Shodou okolností se dozvědí, že v Kongu havarovalo do moře osobní letadlo s belgickým obchodníkem, který převážel celý svůj majetek v hodnotě 500 mio franků. A tak se vypraví poklad získat. Nejsou ale sami... (monolog)

RumbleFish

Vzhledem ke zde přítomným komentářům jsem čekal trochu více. Mám rád (z dnešního pohledu již) starou francouzskou školu, samozřejmě s herci, kteří k této etapě patří a Delon patří vůbec mezi mé top herce - možná nehraje úpně skvěle, ale charisma má za 10 herců... a vlastně především z těchto důvodů dávám 4*. Jinak scénář je pomerně slabý a citově mě tento film docela minul (když zastřelí Delona na konci Sicilského klanu, bylo mi to moc líto, tady mi to bylo skoro jedno) a o nějaké ódě na ctnosti a lidské přátelství... ale kdeže, prostě slušný film s výbornými herci. 7/10 ()

JohnSmith

Takové průměrné dobrodrůžo s Venturou a Delonem. ačkoli Delona moc nemusím, tak tady mi přišel fajn. Jen film je zbytečně dlouhý a plný zbytečností ()

Autogram

Dvaja dobrodruhovia posadnutí rýchlosťou, každý v inej forme, a jedna kráska so zváračským hobby a zároveň moderná umelkyňa. Polovicu filmu som nevedel, kam smeruje, začal asi v 50. minúte a po ďalších 20 minútach celý zaujímavý príbeh skončil. Nasledovali len zdĺhavé dovetky a ďalšie nepekné zavŕšenie. Film bol myslený ako oslava priateľstva, dokonca aj čistého priateľstva medzi mužmi a ženou. Ale skôr sa mi zda, že ukázal, kam vedie obyčajná ľudská chamtivosť, hoci v mysliach inak pekných čistých sympaťákov. Že vo filme chýba hudba, postavy sú okrem hlavných len na jedno použitie, jednoducho sa objavia a zmiznú, to všetko filmu tiež nepomohlo. ()

Pecival

Ani takto skvělé herecké duo a překrásná Joanna Shimkus nemůžou zastřít, že film vlastně příběhově hodně vaří z vody. Což se projeví nejvíc poté, co hrdinové asi v půli vyrazí na lov pokladu. Čekal jsem pořádné eskapády, ale moc jsem se bohužel nedočkal - proti skvělé první půli už to není úplně ono. Nicméně, nutno uznat, že jsem rozhodně neočekával takový průběh. ()

manonfire

Dva přátelé a chlapi přesně takoví, jací by lidé pohlaví mužského měli být. Jejich společný cit k jedné žabce, stejnému snílkovi jako jsou oni dva, je ani na vteřinu nerozhádá, naopak po její smrti je spojí jednou navždy ve zvláštní poselství piety. Chtěl jsem napsat cosi o chlapáctví, ale to slovo má v komentu skoro každý, a to není náhoda. Nádherný film. 100% ()

Markussis

Zde není snad ani co komentovat. Jedná se o případ, kdy film je naprosto jednoduchý a přitom, díký své upřímnosti, i velmi silný. Lino Ventura a Alain Delon tady spolu sehrávají jeden velký herecký koncert, který je založen na jejich opravdickém profesním přátelství. V okamžiku, kdy k nim přichází Laetitia, je dokonalá vztahová alchymie dovršena. Vše zde znatelně podtrhuje i roztomile veselý hudební doprovod. Je to opravdu srdeční záležitost. Tedy pro diváka a vůbec pro člověka , vyznávajícího šlechetné hodnoty opravdového přátelství, je film balzámem na duši. ()

klúčik

Jeden z mojich srdcových filmov. Nezabudnuteľná hudba, romantika, dobrodružstvo ale hlavne obrovské priateľstvo. Môjho obľúbeného Delona úžasne dopĺňa, Ventura. Krásny film 95%. ()

brooklyn73

Dve Hvezdy za pany Delona a Venturu.Oziveni v pribehu znamenala Joanna Shimkus - Leticije,ktera byla velice symbolicky pohrbena ve skafandru v oceanu,co mi to jenom pripominalo? Po jejim odchodu z filmu, prinesl oziveni ten kluk co sbiral musle na plazich a zdelil 100 milionu. A samozrejme pevnost, ta je nezapomenutelna,ale vice nez dve hvezdy mi to neda. ()

Holina

Chvílemi až patetické, což je prvek, který francouzi v osmdesátých letech (a podobně také němci) prostě museli ve svých snímcích mít. Jinak ale dobrodrůžo a především nostalgie. Dyť totok jsme hltali už jako malé děti... ()

Kovaja

Dva nerozluční kamarádí z nichž Ventura je blázen do závodních aut a Delon vášnivý pilot se seznámí s pohlednou holkou do niž se ani jeden neodváží zamilovat protože se oba navzájem respektují a pouto přátelství je pro ně silnější než láska.Zažívají spolu všicni 3 velké dobrodrožství které končí nalezením pokladu při kterém je neštastně při přestřelce dívka smrtelně raněna.Poklad byl dělen rovným dílem mezí oba dobrodruhy a bratrance od dívky kterého oba dohledaly.Oba měli srdce na pravém místě a nakonec to stálo život i Delona který byl taktéž zastřelen při přestřelce. ()

patrikus

První film, který jsem viděl, co si pamatuju... Dívali jsme se na to tenkrát s dědou. Už tehdy mě to v šesti letech zaujalo a to jsem tomu vůbec nerozuměl... Je to takový můj "prazážitek" - tento snímek patří po léta vůbec k mým nejoblíbenějším... Jeden ze sta filmů, který musíte vidět, než zemřete !! ()

Janega

Názov filmu klame. Malo by sa to volať Nudnodruhovia, je to fakt nudné. Myslel som, že ma unudia k smrti, no nakoniec skapali oni. ()

aquiver

V poslední době jsem viděl celou řadu úžasných dobrodružných snímků, Dobrodruzi ale představují mírné zklamání, protože jde jen o průměrnou oddechovku, které chybí něco zásadního či hlubšího. Aby to nevyznělo negativně - podívaná to je příjemná - herci, hudbou i prostředím, ale to je hrozně málo. 60 % ()

Rozjimatel

3,5  Film o dvoch chlapoch s dušou dieťaťa, ktorí neprestali snívať a ich pevnom priateľskom púte, ktoré nenaruší ani krásna mladá žena, ktorá sa k nim tak nejak pripletie. A keďže táto žena je podobne bláznivého razenia, tak k nim dokonale zapadne a vytvoria trojicu s hlavami v oblakoch. Trojica má dobrodružstvo v krvi, takže nás čakajú dobrodružné chvíle v atraktívnych lokalitách, s nejakou tou štipkou romantiky. Film vyzdvihujú dvaja skvelí herci Lino Ventura a Alain Delon, bez ktorých by bol film len polovičný a zrejme by zapadol medzi množstvom filmov podobného ducha. A napokon tú máme ešte krásnu Joannu Shimkus, ktorá síce skvelým herectvom neoplýva, ale nahrádza to svojim mimoriadnym pôvabom. Atmosféru filmu výborne dokresľuje pasujúca hudba. ()

1945

Starší film, o kterém se rozhodně nedá říct že by byl nudný, navíc obsahuje slušné herecké výkony odehrávající se v pěkném prostředí - například stará pevnost v moři aj. ()