Samuraj

• Francie Le Samouraï (více)

Jef Costello (Alain Delon) má odstranit bohatého a vlivného obchodníka, který má stejně tak bohaté a vlivné nepřátele. Vše jde přesně podle vypilovaného plánu, takže jej musí policejní superintendent (François Périer) propustit, přestože jeho policajtský nos tuší pravdu. Jenže zákazník, místo aby zaplatil dohodnutou sumu, zpanikaří a pokusí se Jefa zabít. A není nic horšího, než naštvaný nájemný vrah s policejním pitbulem v patách... (monolog)

mdf

Delon je možná cool,moc toho nenamluví a ani nezahraje,zdá se to, možná chvílemi trošku utahané,ale má to kouzlo a atmosféru dané doby. ()

horskejvlk

Zlatá éra Alana Delona, každá žena chtěla být s ním a každý muž jako On. Kriminálka made in France jako řemen. Delon fešák a kriminálka mrazí. Dnes už to neumí ()

HomerKubesh

Zaujala mě stará auta a klobouky. Jinak celkem nuda (zdá se mi, že Alain Delon chce, aby to byla nuda). Možná poplatné době vzniku, ale dnes jen dvě hvězdy. ()

StaryMech

Elegantně spletený a příjemnou hudbou opentlený věnec na hrob černofilmu. Melville, jak měl od jisté doby ve zvyku, smrtelně vážně rozvíjí klukovské představy o romantické mužnosti a osudovosti. Bezmála v každém záběru s Alánkem přitom vstupuje na území nechtěné parodie - když si náš "samuraj" v úvodu přejede prsty po krempě svého fetiše, mám vždycky chuť vyprsknout smíchy. ()

ezop1012

Tak toto je zaujímavá snímka, ktovie prečo sa už také nemôžu točiť. Na konci som pochopil prečo samuraj je presne ten najvhodnejší názov filmu ()

milos.bradik

Dost zklamání. Výborná atmosféra, skvělá režie a jako obvykle zachmuřený Delon, ale mnoho nesmyslných scén. Jako příklad uvedu ty jeho rukavice, které měl na rukou i když předstíral, že si na WC umývá ruce a pak venku si napřed sundal rukavice, pak chytil vražednou zbraň a hodil ji do vody, kdyby to udělal opačně, tedy napřed zahodil ten revolver a pak rukavice, tak fajn, ale takto to byl nesmysl a to jak se producíroval po té restauraci při vraždě nebo jeho složité sledování, které taky bylo jako z grotesky. Potom ještě ta závěrečná scéna, kdy bylo jasné, že jej všichni vidí, ale rukavice si natáhnout musel, jak u blbých. ()

Jardavorel

No já nevim, ten scénář je úplně debilní, Delon tam hodně chodí a jezdí metrem. Podobný manévry k polapení zloducha uspořádal snad už jenom poručík Krejcárek, když chytal aranžéra. ()