Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

TURPIA

Ještě žadný serial jsem nehltal tak jako pravě Banshee. Nelze popsat slovy originalitu, surovost a genialnost charakteru všech postav. Hluboce smekam před tvůrci ()

Shanman

Tak třetí epizodou třetí řady Banshee definitivně zakotvilo na pěti hvězdách. Tak neskutečně akční a kulervoucí podívanou jsem v jednom díle seriálu ještě neviděl a bojím se, že už ani neuvidím. Můžu jen podepsat hodnocení, že tolik akce jako tady vidíte během třetí řady stačí jiným stanicím na řady dvě až tři. Tohle je prostě jízda. ()

bloudilek

Serial co za to stojí, člověk si řekne, že to není dnes nic nového, jeden hrdina rovná do latě malé městečko. Ale už první díl, kdy si Lucas zaskočí na něco k pití a zachvíli je z něj nový šerif stojí vážně za to, scény až někdy přehnané a krvavé a člověk si říká jak to může někdo takhle přežit, hlavní hrdina se s ničím a nikým nepáře a prostě to postříli, zmlatí nebo je sám zmlácen, že by jeden řekl, že je mrtvej, ale ono ne.. do toho jeho minulost a ruská mafie a postupně další a další a korunu tomu dáva Proctor a jeho akce. Není to seriál co vás přikurtuje ke křeslu, ale seriál kdy se na něj musíte dívat dál, aby jste věděli co dál a kdo další schytá pořádnou nakládačku jakou snad svět ani neviděl. ()

BIG.NINE.CF

Kdo neviděl, přišel o hodně... A kdo viděl, ví proč 5 hvězd. Násilí, sex, násilí a zase sex. První dvě série se s tím vůbec nemažou a Lucas může řádit jako utržený ze řetězu buď seřeže a nebo opíchá na co příjde 😁. Do toho sympoš Sugar a hláškující Job. Kai spolu s Beccou jsou záporáci kterým v 90% stejně fandíte. Pro mě spolu s Bosch nejlepší úvodní znělka, která se s každým dílem graficky mění. Jednou ročně zkouknu během týdne všechny série znovu a stále mě to neskutečně baví. ()

alcaim

První série 80%, druhá 70%. Čekal jsem že to půjde dál dolu, ale opak se stal pravdou. Třetí série za 100%. Vypustili soft porno, ubrali děj a řežba jak má bejt. Pošahanej amiš, psychopatickej vraždící indoš, na obzoru náckové a do toho náš starej dobrej Lucas Hood, co víc člověk může chtít. ()

Wartord

Není šerif jako šerif. Jeden šerif hraje drsňáka v hospodě, potom je zabit, další... no po večerech vykrádá trezory. Starr je jako šerif naprosto uvěřitelný, ikdyž jeho způsoby jsou některým příslušníkum cizí. A ta neskutečná hra se scénářem, který nám ani nepoví, jaké je Hoodovo skutečné jméno, je minimálně obdivuhodná. Každá postava má něco do sebe, scénář vás ukolébává, nějakou postavu si oblíbíte, a potom provede něco, za co byste ji zavraždili. A tak pořád dokola. Skvěle vymyšleno. ()

Wez

Prozatím nejlepší seriál,jaký jsem viděl-s dalšími a dalšími díly narůstající a narůstající kvalita a to se opravdu málo kdy vidí.Výborně promyšlené a propracované postavy z tohoto seriálu dělají opravdový skvost,z kterého jsem byl doslova unešen-ony totiž ty kladné postavy nejsou zas až tak kladné a ty záporné nejsou také být tím,čím se na první pohled zdají,dokonce jsem i s plno záporáky docela sympatizoval-asi nejlepší z nich je Kai Proctor,který si jde tvrdě za svým,ale dokázal mnohokrát i dost překvapit,dohromady s jeho "suchopárným" ůčetním Clayem Burtonem opravdu pekelná dvojka(pokaždé,když si Clay sundal brýle,byla to neklamná známka toho,že se dočkáme nějakýho toho masakru :-)),další do sbírky Chayton Littlestone-"drobeček",který se postupně z bojovníka za indiánská práva a tradice stane chladnokrevným a psychopatickým vrahem,ale ze začátku mi byl i dost sympatický a dokonce jsem chápal i jednání Rabbita po té,co chtěl zpět svoji dceru a snažil se proto jít i přes mrtvoly..No hlavní hrdinové Lucas,Sugar a Job,ti absolutně neměli chybu,Hlavně Lucas a hláškujíci Job,toho jsem si opravdu oblíbil,ale přiznám se,že postava Carrie mi jako jediná byla opravdu nesympatická,ale po druhé sérii jsem si i na ni zvykl a pak už v pohodě a taktéž jsem si oblíbil celý sheriffův sbor včetně indiána Ravena a ex nazi Bunkera-svérázné postavičky..Zajímavé je i to,že docela dost celkem hlavních postav umírá(Emmeta a Siobhan mi bylo opravdu líto)..Je to prostě takový béčko,který se snad ani moc vážně brát nedá,ale je to opravdu parádní jízda a zábava(sám jsem všech 30 dílů zkoukl asi za necelý týden),na maloměsto kterým Banshee je je tady opravdu dost velká sbírka kriminálních živlů-od indiánského gangu Red Bones a neonacistických Arian Brotherhood po mafie všeho druhu a národností,dobrý,i když trochu nereálný bitky(souboj Nola Longshadow vs. Clay Burton je snad nejlepší a nejbrutálnější,co jsem ve filmu viděl),docela dost krve a brutálních scén a hodně šukání(i když toho mohlo být i míň)..No myslím,že tento seriál můžu s čistým svědomím doporučit všem,co mají rádi drama a napětí-neříkám,že z toho musí být každý hotový jako já,ale za pokus dát tomu šanci to stojí-a už teď vím,že mi hrdinové tohoto dílka budou opravdu chybět a nemůžu se dočkat čtvrté série,po které by měl být seriál ukončen-zas je ale dobrý to,že chtějí skončit v nejlepším a neudělat z toho nějakou trapnou sračku-a to se cení...Všechny tři série za 100%!!!Update:Tak čtvrtá série za námi-no,hodně jsem četl,že je zdaleka nejslabší a už to není ono-já si to nemyslím-je jen prostě trochu jiná..Ubylo akce a sexu ale zase na ůkor psychologie postav a já nemůžu říct,že bych byl nějak zklamán..Dost prostoru dostal sheriff Brock Lotus(další super postava) a hlavně Calvin Bunker se svým árijským bratrstvem,který se svým nepřítelem na smrt Kaiem Proctorem podobně i skončili-ve finále přišli ůplně o všechno-dobře měla našlápnuto i Carrie se svými mstitelskými kousky...A docela dost mě zaujala postava Montyho,to byl týpek jak sviňa,škoda,že se tam vlastně pouze mihl,mohli ho taky trošku rozebrat,takovej sympaťák se hned tak nevidí :-) Docela mě překvapil celkový happy end,to jsem opravdu nečekal,ale nic proti tomu..Já myslím,že čtvrtá série seriálu ostudu neudělala-za mě naprostá spokojenost-95% P.S. Banshee a jeho hrdinové i padouši mi budou opravdu velice chybět,díky moc za ty hodiny a hodiny super zábavy s Vámi všemi!!!!!!A speciální dík patří všem,kteří se podíleli na tvorbě českých titulků,bez kterých bych si tento skvost nikdy neužil-THANX!!! () (méně) (více)

Bráža

rvačka ... whiskey ... sex ... whiskey (jiná než předtím) ... střílečka ... whiskey ... rvačka ... sex ... whiskey ... ()

senxilux

Dlho som odkladal tento serial. Nakoniec som si musel zobrat zopar dni volna, aby som si dal maly maraton. Neuveritelny seros! ()

JendaBenda

Zatím v půlce druhé série. Super, super, super. Dlouho jsem neviděl "seriál" tak nadupaný akcí i dějem. Ano. Porad se něco děje a obvykle je to akce ;-) Naposledy jsem takhle hltal staré Profesionály :-) Jinak doporučuji v originále. ()

zekon

Tak 4 epizody a šlus. Klasické americké ujeté "sci-fi" pro puberťáky. Tak nereálná nelogická kravina se nedá sledovat. ()

Matlosek

Úžasné bojové scény, nápaditý příběh, který se nebojí vytasit to nejdrsnější. Banshee se stal mým nejoblíbenějším seriálem a už ho asi nikdy nic nepředčí... ()

KraLuban

Navzdory mnoha logickým lapsům poutavá podívaná. Co začíná jako super poutavá zábava končí jako víceméně běžná krimi-zabíjená, přesto stojí za podívání. Hlavní charaktery jsou výrazné a určitě zaujmou - ať už se jedná o "sheriffa" Hooda, Sugara, Kaie Proctora a další. Asi kouknu na další série.//Dokoukal jsem do konce, hodně slušné - poslední série je nastavovaná kaše a kdyby tvůrci vynechali všechny satanisty a fašisty a jiné -šisty, a soustředili se na důstojné ukončení, udělali by nejlíp. Je fakt, že poslední díl celou show uzavřel nakonec pěkně. Přesto, jednotlivé série mají klesající kvalitu...která je přesto vysoko nad úrovní běžných seriálů. ()

Libb

Z nadějného seriálu se postupem času stala čím dál větší zpatlanina, kdy se každý další díl snaží předčit ten předchozí v míře brutality a nesmyslných zápletkách. ()

Neel

Do amišskýho města přijíždí novej šerif, kterej se na scéně neohřeje ani dvě minuty a místo něj nastupuje bývalý trestanec, kterej si řeší věci tak nějak po svým. Ani se mi na to nechtělo dívat, ale nakonec se z toho vyklubala hodně slušná čtyřsezónní jízda. Zpočátku nejde ani o herecké výkony, když hlavní hrdina během první série v podstatě jen předvádí svůj zadek při kopulačních pohybech nebo masakruje padouchy. Postupně se od druhé sezóny však zajímavě vyvíjejí charaktery postav, ukazuje vnitřní démony a nejde si je nezamilovat. Až na Elizu Dushku ve čtvrté sérii, která je mi sice sympatická, ale je je tu tak nějak úplně zbytečně, jen proto, aby se pokusila odhozeným ručníkem sbalit zlomeného Hooda. Banshee mi bude chybět... A úvodní intro s fotkama je jedno z nejpodařenějších v seriálové tvorbě... 95% ()

w.w.

Neviem čo si mám o tomto seriály myslieť. Je to robené dobre, rýchlo sa dá na to namotať a potom už ideš lebo chceš vedieť ako to bude pokračovať. Problém pre mňa je v tom, že sa tu striedajú dobré pasáže s úplne nelogickými, kde mi rozum zastáva. Našťastie, sú tam zaujímavé postavy, skoro každá žena čo sa v seriály objaví vyzerá ako Miss USA a hlavný predstaviteľ ich poväčšine pretiahne. Tam ani upratovačka nevyzerá zle. Pozrel som to celé, aj keď poslednú sériu som viac trpel ako pozeral. ()

kotrlak

Béčkový, pulpový melodrama, ale IMHO nenudí, a to je důvod proč ho zkouknout když není po ruce nic lepšího. Na konci 4.série už jsem byl rád že celá ta šaráda skončila, začalo to bejt únavný. ()

Bilcusinho

Do tohohle seriálu jsem se pustil zrovna když jsem neměl do čeho jinýho píchnout a popravdě jsem od toho neměl příliš vysoký očekávání. Hodně rychle mě ale celej seriál vtáhnul do děje, kterej je vskutku skvělej a víceméně nenajdete pasáž, kde byste se vyloženě nudili. Skvělý postavy v čele s Antony Starrem, o kterym jsem měl sice ze začátku trochu pochyby, ale hodně rychle mě vyvedl z omylu. Toho navíc skvěle doplňuje například Hoon Lee se svojí rolí, která tomu celýmu dodává něco navíc. Ve čtvrtý sérii se sice objevují postavy, ke kterým jsem si za celou dobu nedokázal vybudovat jakejkoliv vztah, ale to nic nemění na tom, že to pro mě bylo skvělý překvapení, který pro mě bohužel rychle skončilo a fakt bych uvítal pokračování. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno