Vlastně mě film svou (pod)průměrností docela bavil. Svět budoucnosti spláchnutý v pár větách, zjednodušení na dřeň na základě kastovního systému. Tam někde ztracená v hledání sebe sama je dospívající hlavní hrdinka Beatrice, jíž ani rozřazovací test příliš nepomůže, má ale obrovskou touhu někam patřit. Kvanta pomalu vlhnoucích teenagerek jásají a s Beatrice se ihned ztotožní, přičemž nadále opovržlivě pomrkávají po rodičích, kteří jim přece vůbec nerozumí. Nejde o nic světaborného, je to mnohem menší "kult" než Hunger Games, ačkoli celosvětové tržby okolo 300 milionů dolarů při rozpočtu 85 milionů nejsou úplně špatné, na hlavní hrdinku se sice celkem dobře kouká, ale není natolik zajímavá, je plošší - prostě to není Jennifer Lawrence a Theo James je takový novodobý Steven Seagal - nasranej, zamilovanej, znuděnej, pořád se tváří stejně - krutopřísně.(29.5.2015)

• Shakers

Tento Burger ma moc nenasýtil. Ja týmto tínedžerským filmom od ženských spisovateliek neviem prísť na chuť (Twilight, Hunger Games). Aj keď musím priznať, že je to rozhodne kvalitnejšie ako ty preteplený upíri, ale žiadna sláva nieje ani tento kúsok. Príbeh bol celkom fajn a tak isto musím povedať, že aj casting sa celkom vydaril, ale najviac ma aj tak bavila hudba Junkieho, ktorý poslednú dobu mixuje dosť dobre a kludne by som mu pripísal ešte jedno X-ko. Možno keby to bolo trošku kratšie by som aj išiel s hodnotením vyššie, ale prišlo mi to strašne rozťahané, tuším, že som pri tom aj na pár minút zažmúril oko. Obľúbené soundtracky: Capture The Flag, Faction Before Blood, Final Test, Fight The Dauntless. 50% - 2*(5.9.2014)

Celé je to vykrádačka Harry Pottera okořeněná o romanci z Twilight, směřující k velkolepým Hunger Games, ale i přes tu brutálně přepálenou expozici je to podívaná hodně sympatická.(28.7.2014)

• Lima

Vyjma posledních cca dvacet minut ne tak úplně blbá dystopie. Je tu ale z literární předlohy silně cítit ženský element, takže to má místama takového ducha periodik typu ´Bravo Girl´, či co dnešní mladé dívky sledují (fakt netuším). Dokud se jenom testuje, má to originální atmosféru, jak se ale v závěru začne střílet a pokoušet se o akční podívanou, veze se to na vlně filmů , které se výborně parodují v komediích. Konec tu prostě pečlivě budovanou – a celkem zajímavou - atmosféru totálně zabil. Nabízí se srovnání s jinými současnými populárními ságami od ženských autorek. S ´Twilight ´ hnojem je tohle nesouměřitelné, ale třeba ´Hunger Games´, které sice těží z bezostyšného vykrádání jiných dystopických děl, zejména pak filmového ´Battle Royalu´, mě bavily o trochu více a neměl jsem u nich chuť třískat hlavou o zeď, jako u přitroublého závěru Divergence.(2.8.2014)

Nevýrazné Hunger Games, které ani talentovaná a krásná Shailene nezachrání. A to se opravdu snažila. 55 %.(25.11.2014)