poster

Divergence

 • USA

  Divergent

 • Slovensko

  Divergencia

Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2014, 139 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ***

  Rozhodně slušný film, který s Twillight ságou a dalšími zfilmovanými povídkami z časopisu Bravo a Cosmopolitan nedá srovnávat. Bližší mi přijde srovnání s Hunger games, kde jasně vystane zásadní problém Divernce a to je její nevýraznost. Nevidím jediný důvod, proč film vidět (jednou? dvakrát?) a prvek, který by ho odděloval od ostatních vizí budoucích světů bez špetky hlubšího zamyšlení. Ani hrdinov/postavy nejeví charizma. Film z pohledu tvůrčího týmu je kvalitně odvedenou prací zjednodušenou na základní potřeby filmového diváka. PS: využití zásadní a fantastické hudby od Woodkida Run Boy Run chválím, popravdě klidně tam mohlo být celé album a mohlo by to docela sedět;-).(17.8.2014)

 • LIVINGDEAD
  ****

  Skvělé natočeno, já jsem se bavil!(28.7.2014)

 • LiVentura
  **

  Nenadchlo mě to. Hlavní hrdinka sympatická, ale celkem to bylo nezáživné a nesdělné..(19.10.2014)

 • Tuxedo
  **

  To teď všechny "populární" filmové série pro náctileté budou dívčí dystopie s dementním konceptem a přepálenou stopáží?(2.8.2014)

 • Aknah
  *****

  Nikdy si nic nečtu o filmech, který chci vidět. Krom obsazení, žánru, ale nikdy ne příběhu. A proto mě DIVERGENT dostal. Někomu se může jevit jako průměr a béčko, já to tak nevidim. Přijde mi to jako úžasný nápad a skvěle odvyprávěný příběh od začátku do konce. Totálně jsem propadla emocím - strach, obdiv pro odvahu, smích v těch v pravých chvílích a motýli v břiše v těch intimních. Je mi uplně jedno, jaké tu dávaj ostatní hodnocení, já se nepotřebuju sjednocovat, natož mít pocit se obhajovat. Mám svůj názor a to je takovej, že tenhle film má super základ, je skvěle natočenej a vytěžil maximum. To, že je schopnej to každej srovnávat s Hunger Games, jen proto, že tu byly dřív a za tenhle komentář se schovat. Tohle je jinej film, tak se s tim smiřte. Za mě teda zrovna Hunger games II bylo rozhodně horší. A pokud je navíc někdo schopen tomu dát hvězdy podle toho jaký má film % hodnocení. Tak to je u mě křupka. PS: Režisér mě opět potěšil aneb vítej nový oblíbený filme! PS2: Vám, co se nelíbilo to číst, holt jsem asi DIVERGENT(5.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace