Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

Taffey

Film průhledný a předvídatelný. Mému blbému hodnocení napomohl ještě dementní konec, kdy je zřejmé, že tvůrci počítají s pokračováním. Technicky v pohodě, jako ostatně. většina dnešních filmů s podobným rozpočtem. Výkony Tris byly naprosto nevěrohodné. Dvě hvězdy až nad hlavu. ()

wOOzIe

Hmmmmm hmmm.... No já nevim... Začneme od toho dobrého - K hercům asi nemám námitku, jen Winslet mi do té role uplně neseděla, ale pořád se s tím poprala dobře. Exteriéry, interiéry, kostýmy sice evidntně rozpočtově omezeny, ale pořád bylo na co koukat a myslím že docela důvěryhodně navodily atmosféru chtěného. Nechci řešit co kdo kdy napsal dřív nebo později. Jedno je však jisté - že je to všechno na jedno brdo. Všechny postapokalyptické filmy spodobnou tématikou jsou takstrašně stejné... Některé jsou o něco lepší některé o něco horší, vždycky o tom rozhodne nějaký detail nebo nápad. Divergence je jako film hodina a půl absolutně ničeho, jakoby se nám tvůrci snažili vysvětlit po stý kdo je kdo a proč, přitom už každý hlupák od dvacáté minuty ví , kdo je bad guy a kdo je good guy. Čekal jsem aspoň nějakou zajímavou zápletku s jejím bratrem a pak se nedostalo na nic. Všechno je tak jasné a zřejmé, že se člověk kolikrát přemlouvá to dokoukat a když se začne dít konečně něco zajímavého odbudou to za deset minut a naprosto TRIStně. Když to srovnám s jinými obdobnými filmy které mi to dost připomínalo, jako výcvik ala Enders Game a pak samozřejmě hodně skloňované Hunger Games, tak nemůžu hodnotit stejně. Je mi líto , ale prostě jsem z toho nic neměl, žádná zajímavá postava - všechny byly tak povrchní a nudné, že nebylo komu fandit -, příběh přihlouplý, závěr ještě víc a to nebudu zmiňovat rádoby hrozně hluboké a romantické pasáže... Slabééé slabéé tři ()

FaithZombie

Takže potom co jsem o filmu prvně slyšela mě absolutně nezajímal a nejdřív jsem myslela že se na něj ani nepodívám že kolem mě prostě jen tak propluje. Jenže nejspíš hodně z vás ví jaké to je nemít na co koukat a tak už pak sáhnete po čemkoliv alespoň trochu zajímavém. A k mému překvapení Divergence nebyla zase tak špatná ale ani nijak extra skvělá. Zkrátka a jednoduše průměr. Film který vás neotráví a ani z něj nejste nějak extrémně nadšený. Jednoduše řečeno prostě oddechovka. Nepopíratelným faktem ale zůstává že se dost veze na vlně kterou odstartovali Hunger Games. A teď už čistě k filmu. Hlavní hrdinka je více méně až na některé okamžiky sympatická. Na druhou stanu objekt jejího milostného zájmu mi není sympatický ani trochu. Chvílemi bych mu nejraději dala ránu do vajec a chvílemi bych mu zase nejraději podala teplou deku ať se dá trochu dohromady. Nebudu se tu vrtat v tom jak celé město funguje na naprosto absurdním dělení lidí fo frakcí a všem to prostě přijde fajn a nemají žádnou potřebu na tom něco měnit. Systém který by podle mě neměl jakoukoliv šanci fungovat tady mají prostě všichni rádi a přijímají. Po shlédnutí filmu jsem se ale z nějakého důvodu neudržela a pustila se i do čtení knížek. Ty můj pohled na film o něco změnili ale musím nesouhlasit se svojí lepší polovičkou podle které jsou knihy lepší než film (jak to tak bývá) ale podle mě u Divergence tomu tak není... na knížce se dost podepisuje že ji psala žena a odpovídá tomu i chování mužských charakterů ale také to že to psala žena mladá a ještě nijak extra zběhlá ve psaní. Protože knihu obsahuje tak neskutečné množství nereálností a absurdit a ty se ve filmu povedlo krásně zahladit a nebo nějakým kouzlem zařídit aby ve filmu na rozdíl od knihy prostě fungovali. Tudíž velká pochvala pro scénáristy... Takže zkrátka a jednoduše můj názor na Divergenci: Prostě trochu lepší průměr a podle mě mnohem silnější a logičtější film než jeho knižní předloha a to především protože že ve filmu nejsou popisovány myšlenkové pochody hlavní hrdinky díky čemuž ji ve filmu mám mnohem radši než když chvílemi v knize uvažuje jako naprostá pipina a chvíli si myslí to a po chvíli naprosto obrání... také chci ale dodat že tohle je prostě můj názor a akceptuju že na to má někdo názor naprosto odlišný a nechci se tu s nikým přít :-) ()

TommyDiamond

Tyto vícedílné příběhy s náctiletým hrdinou, který jako jediný/vyvolený dokáže ve svém světě způsobit revoluci nebo nastolit rovnováhu,drtivě zaplavili filmový svět. Díky bujným fantaziím současných mladých spisovatelů tu máme Hunger games,percyho jacksona, město z kosti a já nevím co všechno ještě. Upřímně v tom všem mám pořádnej guláš a na každý další takový nový příběh nahlížím dost skepticky... Nový film Divergence si mou počáteční skepsi plně zasloužil. Když jsem se zapřemýšlel nejen nad celým průběhem, ale i třeba rozdělením společnosti do pěti frakcí, přijde mi celý příběh o to víc nesmyslný a nereálný. Navíc z romance hlavních hrdinů mi bylo dost blivno. I přesto všechno mě snímek nenudil a dalo se na něj dívat. Dám dvě hvězdy. ()

hamir0

Ještě tři minuty před koncem jsem si myslel, že dám jasný čtyři hvězdy. Jasně, nemá to bůhvíjakou zápletku, ani ty akční pasáže nejsou zrovna oskarový, ale hlavně díky skvělýmu soundtracku mi to všechno tak nějak drželo po hromadě. Škoda, že naprosto blbej závěr obětoval smysluplnou pointu mamonu a nahrávce na druhý pokračování. Velká škoda. ()

Arachno

Sem povrchní a tak jednu hvězdičku dávám za oči hlavní protagonistky (já vim, blbý, ale na tý buchtě prostě něco je...). Druhá hvězdička je za to, že tvůrci měli koule na to, aby se tvářili, že bude víc dílů. ()

tara22

Přišlo mi to velmi zajímavý, trochu romantický, trochu akční i trochu sci-fi... akorát vyvážený. I jsem přemýšlela nad tím jakou frakci bych si vybrala a myslim že bych to asi udělala stejně jako ona. Ale mohlo by to být ještě trochu napínavější...děj se dal snadno předvídat...chtělo by to nějaký zvrat. Jinak velmi dobrý film, proto **** ()

slavokvasic

Už dávno som sa tak nenudil, ako pri divirgentoch, že sa sám sebe čudujem, že som vydržal do konca. Sci-fi ? Akčný ? Dobrodružný ? Až je to smiešne, Obyčajná blbá romantická sračka pre teen girls od začiatku až do konca. Dúfal som, že aspoň pri a po tréningu začne dáka sranda, ale nič sa nedialo. "Akčné" scény smiešne. Ale keď sa nad tým zamyslím, na ten romantický štýl pre dievčence to celkom sedí. A celé to porozdelovanie bolo úplne nelogické, vraj ako Hunger Games... kdeže. Škoda, preveľká škoda môjho času. ()

sWONDER

Po pol hodine som to vzdal. Nie že by to nemalo čo do seba, iba mi dosť vadila detinskosť, klišé a strašné herecké obsadenie aj výkony. Toto sa javilo, ako výborná zábavka, akurát pre precitlivelé pubertáčky. Škoda, že vraj kniha je super, ale ani tu neskúsim. ()

dannyd14

Skoro v celej dĺžke filmu sa nič nedeje, až ku koncu príde tá ekšn konečne. Herečka v tomto filme s nudnými dialógmi, ani bitky to nezachránia. Navyše motať tam znovu lásku medzi podriadeným a nadriadeným, to je už zrejme zaužívaným klišé. Snaha podobať sa na hunger gumes zbytočná. Ďalším dielom sa vyhýbam oblúkom. ()

Kriksa

Ľutujem, že som si film pozrela predtým ako som si prečítala knihu. Film je ako dobrý, ale veľmi som tomu nechápala a veľmi sa mi to nepáčilo. Tak som sa rozhodla prečítať si knihu. Kniha bola super, hneď na začiatku ma "vcucla" a úplne som sa do nej "zažrala". Prečítanú som ju mala za dva dni...Potom som si pozrela film znova a vidím, že veľa vecí tam chýba a keby tam boli, mala by to väčšiu šťavu. Tak ale čo už, je to tak ako to je. Niekoho to baví, niekoho nie... Ale, veeeľké pluuus na filme je Theo -nejde sa na neho nevynadívať a veľmi sa teším na dvojku. ()

Zombiepod

Divergent je rutina sama o sebe, či už ide o réžiu, herecké výkony alebo stavbu deja. Tuctový, stokrát premletý námet, kedy už po pár minútach vieme čo sa udeje, ba dokonca ako to celé skončí. Vo filme sa nájde pár vychytávok, a pomerne dlhá stopáž prekvapivo rýchlo ubehne, no aby to bolo zaujímavejšie, musela by byť tá postapokalyptická atmosféra výraznejšia, a zápletka uveriteľnejšia. Nedovolím si to príliš zhodiť, má to niečo do seba (i keď sám neviem čo), no pokračovanie ma nejak výrazne nezaujíma. Ale ktovie, môže to dopadnúť ako Hunger Games - prvý diel som takmer prespal a pri druhom som občas zabúdal dýchať. Každopádne taký lepší priemer. ()

Bube1

Tak tohle byl velkej nesmysl... Nejde ani tak o to, že tam byli nesympatičtí herci, kteří předvedli opravdu slabé výkony. Nejde ani o to, že děj celkově za nic nestál. Jde o to, že celá myšlenka takto fungující společnosti je holý nesmysl. Ani nevím, za co ty 2 hvězdy. Asi je mi tvůrců líto... ()

karlospr

A já to pojmu trochu jinak, tedy přiznávám se, že jsem nečetl všechny komentáře zde, ba ani velkou část jich. Kdo by náhodou četl a neviděl film, tak chci upozornit, že zde nepřímo odhaluji některé dějové souvislosti, nerad bych vám zkazil požitek z filmu! Hodně mi to připomíná Hunger Games, a nemyslím tím jen to, že hlavní hrdina je žena, ale především skupinové dělení společnosti, jsoucno jakési vyšší vrstvy, relativně i prostředí, osamocenost hlavní hrdinky, její vývoj z nuly až k dokonalosti, počet (ne)přátel, v neposlední řadě vzpoura proti systému. Ač by se to mohlo jevit jako jakýsi kritický pohled, tak pro mě to spíš opak. Ač s HG má velmi společného, přesto se znatelně odlišuje a i kdyby, tak styl filmů jako HG má velmi rád, proto jsem nemohl jinak než za 4*, hvězda dolů i proto, že oproti HG děj chvílema nemá takový spád. ()

baltik

Překvapení! Jo čekal jsem jen další badass holku co kope pánská pozadí.. Teda jako jo co si budem další hrdinka pro holky ale nezustalo jen u toho naštěstí. Shailene a Theo tvoří dvojku,která celkem funguje. Upřímě mi tato hrdinka obstála daleko lépe než Katniss Everdeen z Hunger Games. Není to ani způsobené hereckými výkony jako spíš tím že scénárista hladovejch her je břídil. Ve finále budu fandit obou téhle holce s velkýma očima i té s velkýma.... ()

Caa

Nejsem cílovou skupinou Povstalecké trilogie, takže volba nečíst ji a podívat se místo toho na film byla celkem jasná. Logickými dírami a nedovysvětlenými místy mi Divergence připomněla Oblivion, který ale v tomhle byl mnohem horší. V nedostatku pořádného děje se oba snímky shodují. Jdu si na wiki přečíst, jak to dopadne, protože koukat na další díly fakt nehodlám. ()

jadran90

Světu vládnou odevzdaní, přestože jsou hloupí. Zato chytří lidé jsou nebezpeční vrazi. Teď mi řekněte, v které kastě sakra najdu kuchařku? Tris válí. Než aby pomáhala druhým, raději skočí z vlaku a ve snu by vědomě zastřelila rodinu. Inu, typický puberťák. Akce nic moc, svět nedomyšlený, hudba dobrá, stopáž přepálená. Woodley zahrála solidně, jinak herci velká slabota, včetně Winslet. Tři hvězdy za to, že mě to docela vtáhlo. HG mají propracovanější postavy i fantasy svět. ()

Shitonit

Zajímavý film, koukací, barevnej, držel mě jako prd celou dobu, ale pak se to ze mě totálně vyhulilo takovým způsobem, že vlastně vím úplný hovno, o čem to je. Jediný co zůstalo, je pocit, že to prostě už vidět nechci. ()

Meev

Jde o to, že kdyby byl film sebelepší, byl by stále "nudný". Vlastně se 2 hodiny koukáme, jak trénuje a následné rozuzlení nebo bitva (říkejte tomu jak chcete) trvá 10 minut. To by se mělo doladit. Buď film zkrátit (což by neuškodilo) a nebo to, co jsme viděli nacpat do 45 minut a závěr nějak zlepšit a prodloužit. S akčními scénami by se také mohlo pohrát více. S herci jsem také někdy bojoval, ale jinak hezký příjemný film. Cením kostýmy a atmosféru. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)