Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

xenon96

Skvělý nápad, dobře natočené, pěkný výběr hudby i herecké obsazení. Tento film se mi opravdu líbil už jen tím že měl skvěle promyšlený scénář.. Myšlenka která se zrodila v hlavě režiséra je bezchybná. Jsem opravdu spokojen a můžu jen doporučit. /..Viděl v kině (super)../ ()

sefinko

niektorí ľudia na čsfd sú fakt idioti a nemali by mať právo na komentovanie. A čo sa týka tohoto filmu - hlavne si treba prečítať knihu aby to bolo pochopiteľné. ()

Vionoir

Slibné ukázky, slibný námět = psychologický akčňák z postapo společnosti. Čekal jsem něco jako parchanta vzešlého ze svazku Battle Royale, Equilibria a Hunger Games lehce ošplíchnutého Aeonfluxem. A místo toho Hermiona potkala vlkodlačího šaška z Twilightu a byla hrozně hustě krutopřísná. Zprvu jinak sympatická dcera kulakova se asi hodinu dozvídá, že umí čurat, v rámci bradavické volby se rozhodne státi elfkou a potká elfa a ten umí čurat taky. A pak příjde -slovy Olivera Rosea- čas pochcat jedné zlé paní rybu, tak to udělají, ono jim to trochu cukne, chvilku se diví, ale dobrotivý starý deus ex machina je nikdy nenechá divit se dlouho. Blablabla - budem hodní, drsní, cool - blablabla - jé, oni umřeli - blablabla - a jede se dál. Ale jo, přiznám jim povedenou třetí třetinu, kde pálí hlavně od modré. Čili si z celého filmu nesu sice jenom dvě, o to však zásadnější otázky: 1) kdo a na co ukecal Ellie Goulding a Hanse Zimmera aby k tomu dali hudbu a 2)stihnou dvojku do roka a do dne? ()

simirmarus

Tak na tento film som ešte dlho spomínala, na tú zápletku a jednotlivé "prežívanie" hlavnej hrdinky Tris (Shailene Woodley) ma ešte dlho nenechalo chladnou. Tris pôsobí a vystupuje ako teenagerka, ktorá sa príliž neprejavuje až dokým zistí že je divergentná, preto herecký výkon považujem za slabší v porovnaní so scénarom či réžiou (výkon avšak priamo korešponduje s potavou ako takou). Sympatický Theo James poteší nejedno ženské oko, a keď ukáže svoje tetovanie polonahý tak sa automaticky ozve kinom: áách. Žeby sa nám črtal nový mužský sexidol?...osobne by som prijala menej romantických nasilu pridaných momentov do filmu, ale chápem že aj to predáva. Každopádne má tento film silnú myšlienku a patrí do mojich obľúbených. ()

Mina230692

Spoustu věcí mi v tomto filmu nedávalo uplně smysl, ale je to jen film a ten nemusí být nutně podle selkého rozumu. Takže...ze začátku to vypadalo nadějně, zajímavě, a říkala jsem si, že to asi fakt bude pecka, ale pak mě to trochu začalo nudit, a příjde mi, že kromě první a poslední půlhodiny mi ten film tak nějak unikl. Herci byli sympatičtí, a docela jim to i šlo na to jaké dialogy museli ventilovat. Já myslím, že za podívání to asi stojí. ()

T.and.T

Myslím si že film se jim povedl, drželi se té knížky, sice tam bylo něco vynecháno, ale to by potom ten film trval tak třeba den že?:) a že si někdo myslí, že je to podobné Hunger Games a Twillight.... no Hunger Games je to trochu podobné ale jenom v tom že jsou nějak rozdělené do nějakých částí a to je vše:)) a bojuje se tam ale jenom v Neohroženosti!! v ostatních frakcí ne, kdežto v Hunger Games se bojuje všude:)) a jestli si někdo myslí že je to podobné Twillight nechápu proč, to že je to romantický to neznamená že se to hned podobá Twillight každý film je trochu romantický:).. ()

Keplina12

Osobně myslím, že kniha byla lepší, ale rozhodně povedený film! Kniha se s filmem srovnávat nedá, přece jen je to něco úplně jiného, ale představovala jsem si že do filmu dají více těch podstatných věcí. Ale i tak se mi film moc líbil a těším se na Rezistenci! :) ()

stenrik odpad!

To je taková pí****** a ztráta času! Film o ničem, téma naprosto zhovadilý, bez ídeje, prostě totálně na prd! Pokud máte volných 139 minut, pusťte si třeba radši Apollo 13, uděláte líp. ()

KatyBitch

No jak bych začala- slátanina vidiny světa po válce a principu dostávání se do snů jako v "Počátku" je opravdu nepochopitelná. Od začátku filmu sem vůbec netušila jaký to má význam a každých deset minut sem zapomínala o čem to vlastně je. Herci v mužských rolích si byli neskutečně podobní takže se mi i postavy začali plést. Když už konečně pochopím pointu filmu tak je konec, celou dobu sem si přála aby se "Čtyřka" a Beatris( nebo jak se vlastně jmenovala) pomuchlujou a oni si dají jednu pusu a zbytek je sen který se jí zdál ve snu! Ale má to dvě pozitivní věci - Eric (Jai Courtney) - takovej ten sexuláckej zmrdsyn kterej by tam klidně mohl být celý film a né jenom pár minut a naprosto dokonalé písničky od Ellie Goulding. Víte tenhle film není smutný, jak mi někteří po skončení filmu tvrdi, jediná smutná věc na tom je to, že vůbec někdo něco takového natočí! Nejlepší věc na celém filmu bylo, sedět v kině vedle Ogena a komentovat dění na plátně. ()

doogiemus

Partička výskavých metrolezcov sa chce hrať na vojačikov....ale iba chce. Tvária sa veru vážne, robia buch buch a pif-paf, čosi hovoria o odvahe, podkopávajú si nožičky a akože chcú budovať lepšiu spoločnosť. Ešteže je tu hlavná, neistotou a citmi zmietaná, hrdinka, ktorá všetkých oslobodí spod vplyvu manipulátorskej Katky Titanikovej. Katka už predala ten šutrák z lode a hľadá inú formu obživy. Má aj hi-tech penicilín, ktorý si všetci s radosťou nechajú pichnúť, aby mohli vypif-pafovať tých, čo kazia módne trendy blahoslavenej spoločnosti. No čo vám poviem. Dosť som sa nudil a veľa si z toho nepamätám. Odporúčam 13-kam a zanieteným fanúšíkom tohto žánru, ktorí si pozrú hocčo. ()

CerstvySneh

Patrím k divákom, ktorí pri dobrom filme vydržia sedieť aj tri hodiny. Ok, keď treba aj štyri (však, pán Sono?), ale Diergencia sa mi zdala zbytočne dlhá. Azda to vyplynulo zo snahy verne sa pridržiavať knižnej predlhoy. Či je to dobré alebo nie, nemôžem hodnotiť, lebo kniha sa mi zatiaľ do rúk nedostala. No každopádne, nie je to zlé, ale k mojim obľúbeným kúskom určite patriť nebude. Niekoľko super amerických scén s nezmyselnými rozhovormi typu: "chcel som ti len povedať, že si bola fakt odvážna. a teraz sa choď hrať s kamarátmi." spôsobilo, že aj napriek akčnej povahe snímku mi nekontrolovateľne trhalo kútikmi pier. A úplne to zaklincovalo to najsmiešnejšie tetovanie, aké som kedy v živote videla. (Odhalil ho samozrejme hlavný hrdina po ďlašom nezmyselnom rozhovore.) No dobre, nevidela som to tetovanie celé, pretože ma zaliali slzy smiechu a krčila som sa v zadných sedadlách kina, lebo prítomní napätí diváci po mne nesúhlasne fľochali pohľadom a krútili hlavami nad mojím hlasným chichotaním. Nj, film pobavil, takže z pôvodne zamýšľaných dvoch, mu priznávam tri hviezdy ()

Gllaedr

Kostra příběhu velmi připomíná Hunger Games...dva úžasní hrdinové, kteří se staví těm, kteří je chtějí utlačovat a blablabla...našel jsem tam hodně podobností a osobně bych z těchto filmů vymazal ty milostné scény, protože v kině akorát slyšíme "ježiši a kristova noho" a smích, který jen podpořily české titulky, které z toho udělaly spíš komedii. 60% ()

athena07

Film, který mě mile překvapil, protože jsem od něj nic moc neočekávala. Příběh předvídatelný, vizuální efekty nic extra, ale Shailene Woodley mě dostala spolu se skvělým soundtrackem. Herečka, kterou vůbec neznám, mě dokázala přesvědčit, že se z dívenky stala samostatnou ženou, která bojuje za to, co je důležité. Sympaťačka spolu se svým parťákem. A to mi stačí na 4*. ()

snupko13

Spomenul som si na časy, keď sa ma pýtali, čo som. Depešák, metalista alebo skinhead? Vizionársky som zaujal neutrálne stanovisko a dobre som urobil. O týždeň na to sa strhla veľká bitka pod zvolávacím názvom " depešáci sa bijú s metalistami na garážoch". Rozmýšľam prečo tam Skinheadi neboli, ale asi v tú dobu mali inde akciu, bili dôchodcov v mestsej doprave alebo niečo podobné. Ach jo, zlaté panelákové časy 90tych rokov veľkých rozhodnutí. A taký podobný pocit podľa mňa museli prežívať aj hrdinovia tohoto veľkého teenege filmu. Ako vážne, keď frakcia "Neohrozených" začali na začiatku skákať ako pojašený z vlaku a vlastne stále kade tade, tak som bol v koncoch. Ale prosím, ak to pomôže dnešným teenegerom v rozhodovaní sa, ako naložiť so svojim životom, tak nech. No spomente si na pamätnú bitku na garážoch. Vlastne neviem dodnes, kto vyhral. ()

pepca72

Tak trochu vykradeno odevšad, co teen generace v kinech konzumuje. Ale bylo to uděláno hezky svižně, stále se něco děje, někdo někam skáče občas vystřelí, trénuje, pak ty procházky simulacema....Takže zábava na nudné odpoledne s dětmi ideální. Za 3 *. ()

Kamil111 odpad!

Naprosto zbytečný film, a to i vzhledem k cílovému publiku z dívčí základní školy. Všechno už někde bylo (dokonce i soundtrack je jenom napodobeninou!) a odkazovat k Hitchcockovi je u takového filmu přímo drzost. Zachytil jsem i cosi z Harryho Pottera (což už tady komentovali jiní). Takzvané velké či zásadní myšlenky jsou zde jen jedno velké klišé a film se ke konci stává parodií sebe sama. Hrůza. ()

steews

Kromě toho herce nedokážu na filmu nic ocenit, předvídatelný, laciný, smíchané vše dohromady, ale nic nedotažené do konce. Prostě taková lacinka. ()

luco323

Divergent je jedným z tých filmov ktoré potešia i sklamú zároveň. Prostredie zasadené do postapokalyptického sveta po „vojne“ je asi tak nereálne ako celý systém frakcii a obrieho anténového plota ktorý ma ľudí ochrániť no napriek tomu musia z neznámeho dôvodu( z nedostatku pôdy to určite nebude) pestovať úrodu vonku za plotom. Priam mozog przniace dialógy sú ďalším veľkým mínusom a občas som mal pocit, že viac už neznesiem. Ďalšia vec ktorú musím podotknúť je a to trochu odbáčam, že na hlavnú hrdinku sa veľmi dobre pozerá....prirodzená kráska, Attention, no silicon creature in this movie! No napriek tomu všetkému Divergent nie je len ďalší suchý sci-fi večerníček ale hlavne posolstvo, že keď systém zlyhá a Nespravodlivosť sa stane normou, Odpor sa stane povinnosťou. 77% ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)