Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

Najt

Slušný film, dobrý nápad, zajímavý svět , a některé solidní postavy, třeba skvělá Shailene Woodley, ale to je asi tak všechno. zkrátka dobrej, průměrnej film. ()

ShiShinka odpad!

Ne, prostě nehodlám tomuto filmu dát hvězdu ani za to, že tvůrci dostali na film prachy. Tak moc mě ten film vytáčí. Totálně nelogický svět, který nedokáže zodpovědět elementární otázku "Proč?", okleštění člověka na jednu jedinou vlastnost, kdy Neohrožení by se měli jmenovat spíš Bezmozci. A aby se ta agónie hezky završila, tak sledujem tu nejmíň zajímavou linii (trefně popsáno J*A*S*M). ()

bezslipov007

Nečítal som knižnú predlohu, takže nemôžem porovnávať a teda celkovo je celý príbeh pre mňa neznámy. Všimol som si, že mnohí porovnávajú tento film s Hunger games, čo je podľa mňa chyba, keďže ide o úplne odlišné príbehy s rozdielnou kvalitou. Film popisuje veľmi zaujímavý postapokalyptický svet a príbeh dievčaťa, ktoré sa v podstate nedokáže zaradiť do spoločnosti, ktorá segreguje ľudí do určitých kást - frakcií. V podstate s tým zaradením do spoločnosti to máme s hrdinkou svojím spôsobom spoločné a o to viac má moje sympatie. Fakt som zvedavý ako dopadne zvyšok trilógie, jednotka ma dostatočne navnadila. pre mňa silných 70 %. ()

Hanussen

Tak jako řemeslo to špatné není, to ne. I když teda ten soundtrack mi k dystopické budoucnosti zrovna moc nesedí, spíš by se hodil k nějakému filmu pro puberťáky... ale vždyť to taky je, že ano? No dobrá, i rozjívené pubertální dívky si zaslouží nějaký ten sci-fi trhák, ale musí to vypadat zrovna takhle? Základ příběhu, kde je společnost rozdělená na pět frakcí není sám o sobě zas tak špatný (i když teda nevím, kdo jim vyrábí zbraně, nábytek či staví domy, ale dobrá). Jenže na tomhle základě se odehrává přiblblý příběh typu "holka jde na střední školu, kde ji čekají různé nástrahy, ale zároveň i životní láska", jen je to zabalené do vědeckofantastického žánru. Vyznění příběhu, že násilnická frakce je vlastně lepší než ta intelektuální ("dáme vám řádně do těla, ale co, vždyť jsme kámoši a že vlastně existujeme jen proto, abychom utiskovali ty ostatní? to neřeš"), hodnocení taky moc nepřidává. Ale uznávám, že za to režisér asi tolik nemůže, protože se jedná o adaptaci knihy. Musím ale zase pochválit pár povedených scének a především vyzdvihnout hlášku: "Haha, ty na mě přece nevystřelíš!" "Proč mi to každý říká?" a pic ho! :D No jo no, tak se snad v dalším dílu (je to tak, tahle epická podívaná ještě neskončila) aspoň dozvíme, co se skrývá za tím obřím elektrickým plotem. ()

Bazinga2563

Hejty ze všech stran, ale mě se to líbilo. K Tvajlatu to má daleko, takže nemusíme hned brečet. Je to film pro slečny, pochybuji, že by nějaký heterosexuální muž, chtěl koukat na to, jak si hlavní hrdinka prosí namakaného fešáka, ať si sundá tričko, ale od té doby, co nejsem heterosexuální muž, nýbrž žena, si můžu obsazení jen vynachválit. Konec byl sračka. ()

Dopikasan

Film mě vtáhnul, shailene woodley mi byla sympatická už od začátku a čtyřka byl borec, byly tam scény kde byly nějaké ty logické chyby, nebo špatně udělané efekty např když tris jela na laně dolu po CTFku, ale hodnotím myšlenku a celková snaha říct lidem, aby nebyli ovce je dobrá. 5 hvězdiček. A PS: absolutně neuznávám názory lidí kteří nemají rádi tenhle žánr, takže ho zkritizujou už než ho vidí. ()

heisy

Trochu moc dlouhé, ničím nějak zvlášť zajímavé (staví na myšlence, která je divná a nemá moc logiku); nicméně ne nezábavné. ()

Patches1984

Veškerá tahle "young adult fantastika" se mi pomalu, ale jistě začíná zajídat. Srovnání s Hunger Games je tak ložené, že se dost divím producentům, že si s distribucí nepočkali až po skončení dříve započaté HG trilogie. Ale chápu, že patnáctileté puberťačky se musejí ždímat, dokud jim ještě je těch patnáct, za dva roky by z toho mohly vyrůst a třeba ten současný trend nahradí nějaký jiný. Ostatně máme tu skoro všechno, co v Hunger Games - dystopickou rozdělenou společnost, "silnou" ženskou hrdinku ve věku předpokládaného publika, kolem které se všechno točí (opravdu všechno! až to nedává smysl), více či méně zamotanou romantickou linku, trochu té akce, aby to nebyla úplná telenovela, a pokus o reflexi současné společnosti, aby si v tom svoje našly i přemýšlivější puberťačky. Divergence k tomuhle receptu, který v různých obměnách se změněnou jednou či dvěma proměnnými funguje vlastně už od Harryho Pottera, nepřidává v podstatě nic nového. Oproti Hunger Games má méně akce, dává snad až příliš prostoru "výcvikové" části a hlavní hrdinka je v centru dění až příliš okatě (WTF? Odkdy se vůdčí osobnosti jakékoliv větší komunity opakovaně vybavují s náhodnou ničím nezajímavou mladou holkou?). Na druhou stranu Tris je o poznání sympatičtější a lidštější, než neustále nabručená Katniss. Škoda, že její partner to vyvažuje tím, že se nonstop tváří, jako by měl zácpu. Kate Winslet jako záporácká MILFka sice docela sexy, ale vypadala, že vlastně nemá co hrát. Nebo si možná ještě nezvykla na role zlých královen. No a frakce jsou kapitola sama pro sebe. Popsat jako "svobodné" polovojenskou organizaci, jejíž členové musejí být připraveni na přímý rozkaz postřílet vlastní rodinu, může fakt jen někdo, kdo o svobodě nemá ani šajna, takže si ji plete s pobíháním po ulicích a lozením na výškový budovy. Šedá a oranžová odrůda hipíků se podle všeho odlišuje jen barvami šatů, alespoň že ti Šprti a Drzouni byli jakžtakž zajímaví. Každopádně mě ale překvapuje, že taková společnost vydržela fungovat dýl než čtrnáct dní. Nejsmutnější na tom všem je to, že je to zase začátek trilogie. Takže nás nejspíš čeká další neslaný nemastný druhý díl a přehnaně epické finále s Tris jako vůdkyní revolucionářů v díle třetím. Ale podívat se na oboje nakonec beztak půjdu, už jen proto, abych mohl zase nadávat. 5/10 ()

Nely

Upřímně nevím, co si o tomhle filmu mám myslet. Všichni o tom všude mluvili, tak jsem si nejdřív přečetla knihy (2..u Aliance jsem v půlce :D) a pak teprv jsem viděla film. Je pravda, že jsem od toho zase nečekala žádný zázraky, protože ani kniha není zase tak velký zázrak, ale zase musím uznat, že zase tak hrozný to nebylo. Nemůžu si odpustit ani jisté srovnání s pro mě lepšíma Hunger Games. Už po přečtení jsem tam cítila tu hroznou podobu s THG. A z mého pohledu mě ani moc nebavilo to herecké obsazení. (výjimka skvělá Kate Winslet, ikdyž jí zrovna nemusím, tak tam byla super :)) Nevím proč, ale Shailene a Theo mi k sobě prostě moc neladí. A srovnání Shailene s Jennifer Lawrence je úplně směšný. Neříkám, že Shailene je špatná herečka protože není, ale když koukám na film s Jennifer třeba právě na THG, tak jí to mnohem víc věřím, ale to je prostě jen můj názor. No jak říkám, nebylo to úplně špatný, ale taky žádný terno. Byly tam i chvilky kdy jsem se hodně pobavila to jo, ale prostě to není ono, takže za sebe dávám 3*. ()

Emjecko

Hned na začátku se přiznám, že na tento film jsem se v kině díval jenom proto, že vstupné bylo za polovinu a něčeho takového by byla škoda nevyužít, i kdyby se mělo jednat byť o nějaký slabší snímek. Přesně tak jsem k Divergenci přistupoval, byl jsem teda dost negativně ovlivněn ohlasy lidí, kteří film viděli dřív než já a velmi jsem se divil, když jsem čekal, kdy to konečně začne být špatné a ono pořád nic. Divergence sice není žádná extra třída, ale stejně tak to není film, který si zaslouží méně než tři hvězdičky. Jednoznačně bych vyzdvihl spousta scén, které sváděly ke klišé zvratům, ale nestalo se tak, příjemně překvapil i fakt, tady možná přijde SPOILER, že Divergence nebyla žádná šestá kasta, jak jsem se popravdě bál, systém rozdělení společnosti do 5 skupin podle předností každého z nás mi přišel sympatický (zajímavé téma k diskusi) a hlavně musím zmínit, že jsem se díky tomuto filmu po delší pauze vrátil ke čtení knih, protože mi to prostě nedalo a ze zvědavosti jsem přečetl i knižní předlohu spolu s dalšími díly, které mají přijít do kin příští a přespříští rok. Pokud mám hodnotit objektivně, patří film Divergence do tříhvězdičkového průměru teenagerovsky zaměřených snímků, ale že se mu povedlo donutit mě jít si koupit knížku a začít zase číst, dávám ještě jednu navíc. ()

Ernie_13

Šlo by o celkom slušné sci-fi, ak by to celé neevokovalo už asi tucet iných sci-fi, ktoré som už videl. Celé, akoby sa to chcelo podobať na Hunger Games sériu(ktorú avšak pokladám za slabšiu ako toto), ďalej mi to pripomínalo In Time, Ender's Game a vlastne všetky tie sci-fi, lepši alebo horšie, ktoré frčia na "sme v cool budúcnosti - vo svete je iné usporiadanie - hlavná postava uteká, lebo ju chcú zabiť". Nehovoriac o tom, že tieto novodobé sci-fi sa hrozne chcú páčiť teenegerskému publiku, čo tomu iba škodí a už vôbec nejdem komentovať to ako tvorcovia hriešne nevyužili Kate Winslet a nedali jej prakticky zahrať. ()

The_Peach

Taký oddychový film. Neurazí ani nenadchne nejak extra. Ono v poslednej dobe mi tieto filmy pripadajú na jedno kopyto. Furt dokola tie sračky o obrovskej vojne a udržiavaní mieru...Dobre sa mi pozeralo na Ashely Judd. S pribúdajúcim vekom sa mi zdá byť krajšejšá a narozdiel od iných kolegýň, nie je sprasená plastikami. Keď má človek voľný deň a nevie čo s časom, tak sa oplatí pustiť si tento snímok. ()

kiros179

Divergence se neubrání srovnání s jeho hlavním rivalem, Hunger Games. Ano, Divergence je něco méně stupidní, je prostě jenom čistě stupidní, což je asi dobře, ale díky tomu přišlo o něco jako mělo právě totálně stupidní HG - a to je onu jednu či dvě scény, kdy jste svědky scény tak hloupé, že se chechtáte jak při nejlepší komedii jakou jste kdy viděli viz zde. Kdyby se někdy točil film, o univerzální selce (teď to nemyslím nějak zle) Shailene Woodley by byla výborná volba, taková totálně NIJAKÁ myška, kterých potkáte během deseti minut na nákupu v Penny Marketu asi tak dvacet (počítám i obsluhu u pokladen). Ten druhej gumák s vypovídajícím jménem Čtyřka my nestojí ani za zmínku, to už člověk opravdu brečel! Jinak klasický klišé from hero to zero mixovaný skoro-erotickou povídkou z bravíčka poloviny devadesátek - jak někoho takovéto vejblitky můžou bavit, jde totálně mimo mé chápání. 15% ()

george82

Tak mě všeobecně filmy z blízké budoucnosti s post-apokalyptickým motivem baví, ale tohle už asi nebylo úplně ono. Ten konec byl o ničem. Čekal jsem na to, jak to postupně nabíralo na obrátkách, že to ve finále bude TOP a nebylo Woodley mě moc nezaujala a ani jsem jí to moc nežral. Tak snad příště. ()

pekas

Moc nepitvat a nepřemýšlet a jen užívat. Potom to funguje stejně bezvadně, jako Hunger Games. Hlavní dvojka velice povedená. Jo, tohle jo. 95% Viděno vícekrát a jen potvrzuju, že tenhle film mě baví. Ještě bych přidal, že tomu pomáhá skvělá hudební stránka. ()

vlKousek

Divergent je celkem koukatelnej film. Spoustu napadu uz jsme nekde videli...frakce v hunger games, udrzovani miru a odlisnost (divergenci) zase v equilibriu. Jako v podstate, co se napadu tyce, je to celkem i vykradacka. Dobry dialog aby tady clovek taky hledal pod lupou...ale na druhou stranu, i pres vsechna negativa, docela v pohode natoceny a koukatelny scifi :-) 65% ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)