Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

Fidsta

V krátkosti, námět je zajímavej a to je asi tak všechno… pak to začne. V hlavní roli Jennifer Lawrence z wishe, otravný postavy, otravnej soundtrack, scénáristický klišé (umírající rodiče, věty typu “je to dobrý, nic mi není” 10 vteřin před smrtí, minutová objímačka v situacích, kdy čas hraje proti atp.), záporačka s absolutně nelogickou motivací, činy postav nedávaj smysl (“vyběhnu s puškou z krytu a obětuji se”). Hrozně zdlouhavej začátek - výcvik je fajn, ale nemusí trvat hodinu a půl stopáže. Finále prakticky žádný. Nepovedenej snímek. ()

dwbmb

Po dnešku se bude říkat "... still better love story than Divergent". Film s tak neuvěřitelně hloupou zápletkou zasazenou do světa, ze kterého mají srandu i v Kocourkově a s dialogy tak "brilantními", že celé kino řvalo smíchy. Posledním hřebíčkem do rakve jsou dva hlavní protagonisté, kteří bez ohledu na svá rozdílná pohlaví oba vypadají, že si ráno sedli na kaktus. Film naprosto nevhodný pro heterosexuálního muže. ()

mravec

Je těžké nesmát se infantilnosti teenagersky cíleného scénáře, ale zároveň je těžké neutopit se v obrovských očích Šejlýniných. Čiže průměr. ()

Lavinia

Příjemně akční teenie-girlie romantika, s tuctovým dějem a příběhem, postapokalyptická diktatura s vnitřním genetickým nepřítelem, krásná hrdinka s tajemstvím, hrdina dto, tajemství je tu hlavně kvůli svému odhalení, mocichtiví zloduši, už teď je jasné, jak to bude v dalších dílech. Takže hurá do přírody, kde zaručeně nežijí obludy, atd. atd .Zaručený odpuzovač všech "pravých chlapů", kteří zase budou zoufale výt na měsíc, jaká je to hrůza. Pánové, když se Vám to nelíbí, proč na to koukáte? Dopřejte něco i ženám a pusťte si po dvacáté expendables. Nebo podobnou střílečku bez mozku. ()

Franche

Za mě lepší než Hunger Games, pro některé to možná bude příliš ambiciózní ptákovina, ale mě se to líbilo. Fajn postavy, fajn příběh, fajn nápad. Klasická popcornová zábava na víkend, kdy není do čeho píchnout. ()

wee_n

Film sám o sobě špatný nebyl, co mě ovšem zarazilo je to, že jména postav jsme se ve většině případů nedozvěděli. Pro mě, jakožto pro člověka, který četl knížku dřív než viděl film zde v určitých místech jisté zklamání bylo. Na mě i 2 hodiny byly hrozně málo a chybělo mi ve filmu spoustu dá se říci i důležitých věcí, které jsou popisovány v knížce. K soundtracku nemám co vytknout a 5 hvězdiček si taky nemůžu odpustit :) ()

DadysGirl

Dlouhý! To je hlavní problém filmu... Knížky jsem četla a podívám se i na ostatní díly ačkoli mě ten konec rozčiluje... ale není to špatný film... Jen by byl rád něčím víc než je... Neokoukané táře, které to v USA vynese na chvíli do nebes... U nás nic zásadního... ()

Shredder

Uspech Stephenie Meyer nastartoval seriu teenagerskych romanov, ktore pritiahli ku kniham aj dievcata, ktore dovtedy precitali maximalne zenske magaziny. Po zamilovanych upiroch, vlkolakoch, zombikoch, mimozemstanoch a anjeloch sa preorientovali na dystopicke romany, kvalita vsak hore nesla. Knihu by sa nemalo hodnotit na zaklade jej filmovej adaptacie, lebo tie su len zriedkavo kvalitne, avsak ak su si kniha a film Divergenicia aspon trochu podobne, staci povedat, ze Veronica Roth vykradla snad kazdeho a vsetko a pozliepala to do banalneho zlepenca pre necitacov. Pokrivena spolocnost, frakcie, fatalita, zakaz slobodneho myslenia, skusky, zaradovanie, partia kamaratov, partia nepriatelov, milenec, douchebag, zly chlapik, bazenie po moci, sladky zaver. Znie to povedome? Aj klise moze byt zaujimave, ale cim sa snazi zaujat divergencia? Nemastno-neslanym bozkom? "Drsnym" vycvikom? Podpriemernou bitkou s ratingom PG-Disney? Alebo snad prekvapivym vyuzlenim, ktore vlastne kazdy ocakaval uz po prvych minutach? Nie, dakujem, neprosim si. ()

john.h

Těšil jsem se na teenage sci-fi ve stylu Hunger Games. Místo toho jsem dostal fakt bídnej film, kterej nezachránila ani pohledná Shailene. Od filmu tohoto typu čekám zábavu, ale tady to byl jak špatnej díl seriálu rozvleklej na skoro dvě a půl hodiny a nulový digitální efekty. Zbytečnost a jen pokus o rozjetí nějaký další úspěšný boxoffice série, kterej se prostě nepovedl. Asi by se mi to nelíbilo o moc víc ani jako dítěti, kór když jsem vyrůstal na Švarcíkoj, Stallonovi, Van Dammovi, Americkejch Ninjech a Karate Tigerech. ()

iKosser

Nevidím jedinej důvod proč ne. Je to zábavné, hravé, celkem dobrý casting. Hodně mi to připomíná Hunger Games, ale takové ve všech směrech béčkovější. Jako že Lawrencka je jedna jediná všichni ví, takže to bych z celého srdce a rád odpustil (nakonec ta bloncka nebyla špatná, žejo), ale celé je to na takový pěkný základ takové...plitké. Scénář (spíše kniha) je fakt asi dobrá, ale někdo to zas posral. Někdo tam zase musel dávat to svoje a to to napůl zabilo. Něco se děje a vlastně nic se neděje. Ta lovestory byla trochu přitažená za vlasy, stejně jako trochu urychlená proměna hlavní hrdinky. Ať je to jak chce, dvě hodiny a půl jsem se celkem bavil. Asi mám pro filmy tohodle typu slabost...No každopádně na Hunger Games to nemá, ti hrají extraligu kdežto Divergent hraje jen první. A ještě zlanaří chuděru Winsletku, která má takovou vrstvu makeupu, že by z toho proměnili 4 somálský holky na árijky. ()

Domis93

Uvažovala jsem, jestli na to jít či nejít do kina. Nakonec jsem nešla, kvůli tak rozporuplným hodnocením, nechtělo se mi jít na další film, kterej by za to nestál. Podívala jsem se na to tedy až nyní a musím říct, že patřím mezi ty, kterým se tento film líbí. Napětí se dalo krájet, film mě ani při 2 hodinové délce nijak nenudil - a to je u mě co říct, nic mi tam nepřišlo natáhlé, přehnané, po celou dobu jsem byla připoutaná k obrazovce. Obsazení mi sedlo, tématika, žánr a jelikož sem si nepřečetla o co vlastně jde, tak jsem měla trošku jinou představu o ději, tudíž to pro mě ani nebylo nijak předvídatelné. Za sebe tedy dávám 5 hvězdiček z 5. ()

dj_kure

K posrání je snad jen ten look okoukanej u Hunger games, jinak bych snad i ty čtyři dal. S nataženou stopáží jsem neměl problém, nenudil jsem se a za to fakt dík :D. Romantická linka opět průhledná jak prázdnej půlitr, ale i to se díky celkem sympatický hlavní herecký dvojici dalo přežít. Průměr, dvojka snad bude lepší :-). 64% ()

Miagy

Film by som zaradil medzi komerčné teeneagerské scifi romantický film s prvkami akcie, obdobou sú napríklad "Hry..". Film ma však príliš nezaujal, nebavil som sa tak, ako by som čakal od filmu s pomerne slušným rozpočtom. Od začiatku bolo jasné, kto bude hlavným hrdinom, že v prvej časti nemôže zomrieť a že musí samozrejme postúpiť do ďalšieho kola :) kto sa do koho zamiluje a podobne. PLUS: sympatickí herci, zaujímavá story, Kate Winslet. MINUS: filmu chýbalo napätie, akcia, film položí mnoho otázok, na ktoré som márne čakal odpoveď. Vyslovene film nebol zlý, ani nudný, skôr nezaujímavý, a hrozne predvídateľný. ()

Nelishka91

Dostavilo se celkem dost velké zklamání. Film nezachránila ani taková hvězda jakou je Kate Winslet. Ale mohu říct, že v záporné roli ji to velmi slušelo. Krásný začátek podobný jako u staršího leč taky mladého snímku Hunger Games, mě krásně překvapil. Snímek mě celkem bavil do okamžiku, kdy hlavní hrdinka Tris "sbalila" svého trenéra. V tu chvíly pro mě film ztratil veškeré kouzlo a celý děj filmu jste si mohli krásně domyslet. ()

JustFine

Pri šialenstve súčasných dievčenských filmových vzdorov (Twilight, Hostiteľ, Nádherné bytosti,...) je toto stráviteľný film. Všetko čo tam je, už niekde bolo, ale chvalabohu nedívam sa na stojacich ľudí a otvorené ústa. Má to myšlienku, pre niekoho klišé, pre niekoho narodeninové prekvapenie. Čo je pre mňa dôležité, malo to dramatické momenty, ktoré udržali moju pozornosť. Nevidím dôvod hádzať film do odpadu len preto, lebo je "dievčenský". ()

Taffey

Film průhledný a předvídatelný. Mému blbému hodnocení napomohl ještě dementní konec, kdy je zřejmé, že tvůrci počítají s pokračováním. Technicky v pohodě, jako ostatně. většina dnešních filmů s podobným rozpočtem. Výkony Tris byly naprosto nevěrohodné. Dvě hvězdy až nad hlavu. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)