Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

klaranapoli

Joooo miluju tyhle filmy prostě mě baví s tím nikdo nic neudělá. Ale proč zrovna do obsazení daly herce, kteří nám nedávno ve filmu Hvězdy nám nepřály umřeli a teď hrajou sourozence. Já nevím člověk si role nevybírá, ale tohle bylo divný :D Jinak co se hraní týče KATASTROFA ale příběh je fajn, ale se vrhnu na knihu a už se těším na další díl. ()

pájap

moc se mi to líbilo .další vzpoura proti totalitě...ok....hlavní hrdinka vypadá jak šárka strachová...p.s. enšpígle to ,že máš houby pamět opravdu není vinou filmu..pa ()

katherine7

Mně se teda tento film fakt líbil! Má zajímavý námět, zpracování není vůbec špatné a herci jsou sympaťáci v čele s vycházející hvězdou Shailene Woodley. Vyjma pár nudnějších a zbytečných momentů, to je pohodovej sci-fi film, který bych klidně někomu doporučila. Mělo to akci, mělo to náboj a trocha té romantiky se tam samozřejmě taky našla. Hodnotím jako 4 *. ()

Tomiczekk

No za mě slabý 3*...jaksi jsem nezjistil proti čemu teda bojovali a co je..nás vlastně zničilo. Bylo to takový celý uzavřený a okolí zůstalo rozostřeno. Jako dobrý, ale šlo z toho víc vymáčknout. Herci sympatičtí jinak. ()

claireses

Tento příběh je řekněme něco jako Hunger games. Kdybych měla říci pravdu řeknu vám že je to dočista ten stejný příběh. Koukám že spisovatelka Veronica Roth nešla s nápadem a "originalitou" moc daleko. Takže pokud se vám líbil film Hunger games tak se vám pochopitelně bude líbit i Divergence. Mě osobně Divergence zas až tak nezaujala jako film Hunger games, protože když se vám něco opakuje tak vás to pak začne nudit. Hodnotila bych jej 3* za neoriginalitu. ()

Methew

Je to pekný sci-fi film, ktorý aspoň trochu nadchne každého milovníka sci-fi. Mňa nadchol viac ako trochu. Keby som ho mal nejak definovať, tak by som povedal, že je to komplexná spleť rôznych sci-fi filmov zmiešaných do jedného, až to dáva iskru orginality, práve tou rôznorodou kombináciou filmov Matrix, Equilibrium, Cypher a pod. A tá iskra pre mňa znamená práve tú nádej na lepšie budúce časti. Má to určitý potenciál, tak som zvedavý kam to dotiahnu. ()

petiiik3

Nevím jestli jsem jediná koho po přečtení knihy film úplně znechutil. Vím že knihy jsou vždy lepší ale co to mělo jako bejt?70% filmu je úplně jiná než v knize! ()

fabregas1

Postapokalyptická sci-fi pro mladé, film typu Twilight ságy a Hunger Games. Z Divergence se ale narozdíl od zmiňovaných filmů vyklubala docela zábavná záležitost, Je tu sice spousta klišé a věcí, které už jsme nesčetněkrát viděli. Přesto režisér Neil Burger velmi příjemně překvapuje. Jasně a stručně vysvětlí fungování budoucího světa a nastoluje zajímavou atmosférou. Navíc film odsýpá svižně a bez nějaké té zdlouhavé romantiky, takže mohu říct, že v rámci své kategorie patří Divergence k tomu lepšímu. ()

vladi3

Minimalne o dve triedy lepsie ako konkurencne hry... hlavna dvojica je sympatickejsia ako ten maly skrecko s tou uvrieskanou jennifer lawrence.... ()

nevergiveup

Upřímně chápu, proč lidé dávají slabší hodnocení. Přeci jen s tímhle typem sci-fi akčních filmů s ženskými hlavními postavami se v poslední době roztrhl pytel a ne každému tenhle typ filmů sedne. Nicméně mě tenhle film dostal. Nemám, co bych mu vytknul. Líbí se mi to seznamování s novým prostředím, poznávání frakcí, zařazování do nich a konec konců celkový námět. Nejvíc mě překvapily herecké výkony. Přiznám se, že o hlavních protagonistech jsem slyšel poprvé, nicméně jsem s nimi neměl nejmenší problém. Tris (Shailene Woodley) jsem žral od začátku až do konce a kdyby mi řekla že 1+1 je tři, tak bych ji to s radostí uvěřil. Těším se na druhý díl. (Insurgent) 90% ()

Shanman

Pro náctileté slečny je to za pět, ale pro nás ostatní to na víc jak na 3 hvězdy není. Ten potenciál tam cítit je, ale taky je vidět jak je promrhanej. Snový scény se povedly, ale ty akční až tolik ne. ()

vabambule

No, hodně jsem váhala, jestli dát 3*, nebo 4... Konec mi zkazila v podstatě celý film. Ale je to zajímavý nápad, celkem hezké kostýmy, fajn scénář... Celý film (až na ten pitomý konec) mě vlastně bavil. 70% s odřenýma ušima. ()

MGTka

Z knihy zůstal snad jen příběh Tobiase (Tobájase jak jsem se v dabingu dozvěděla) s Tris a plus mínus plány sečtělých. Chybělo mi tam rozvinutí vztahu s Alem (jeden by si řekl, že nevidí důvod proč se zabít), s Christinou a Willem (který bude pro další děj důležitý). Chybí cesta ke zdi, Edward a jeho potyčka s Peterem. Bez toho všeho je toho příběhu jen půl. Jestli je kniha zaměřená pro young adult jak se tomu hezky říká, tak tohle je jen ten čistý propubertální výcuc. Tři hvězdy dávám zejména za charakterního hlavního hrdinu, hlavní herečka mi přišla, že je tahle role nad její um, ale to je můj subjektivní pocit, když jsem knihu četla, vytvořila jsem si představu o postavách a prostředí a k té se film moc nepřiblížil. PS: Koukám, že zase poslední knihu rozdělí na dva filmy, stejně jako u hungergames je poslední kniha nejchudší dějem (nebo nevím jak to přesně napsat) a udělají z toho dva celovečeráky:) ()

Mesmeric

No, co k tomu říct. Děj jsem žral, jak tlusťoch svojí večeři po tom, co celý den jedl jen 3 balíčky chipsů a zapil to 5 litry koly. Spokojeně jsem si mlaskal nad myšlenkou a všechny ty žvásty kolem. Co mě ale zklamalo, byl závěr. Hodinu a 3/4 se dívám do komunity, která se nachází kdesi mezi Equilibriem a Hunger Games, nechápejte mě špatně bylo to dobré, ne že ne, a pak závěr včetně revolty sfoukneme za 20 minut? Připadal jsem si, jak kdybych souložil s Emmou Watson, hodinu bych to do ní nakládal, celou rozkoší bychom rozlámali postel a pak na závěr, když bych ji chtěl udělat pořádný facial, udělat z toho fotky a rozházet to po celém netu, by mi z ocasu ukápla sotva jedna kapička a rozpačitě bychom se oba rozešli domů léčit své bolavé genitálie. Nikdy mi nebylo tak líto, že nemůžu dát plnou palbu jako teď. ()

ela.

Možná bych dala 1,5*, ale zaokrouhlovat v tomto případě nebudu. Na 2* to opravdu není. Už před shlédnutím jsem o tomto filmu neměla moc valné mínění, po shlédnutí bylo mé mínění ještě o něco horší. Jsem jedna z těch, kteří tento film srovnávají s Hunger games.(Nyní si říkám, že srovnávat tyto dva filmy bylo dosti naivní-Divergence je mnohem, mnohem horší.Ohledně kvality a celého zpracování filmů)herecké obsazení, hudba apod.) mezi nimi cítím nesrovnatelný rozdíl..) Zdálo se mi, že autorka vyjmula z Hunger games některé scény a zasadila je do svého "dystopického"prostředí. Hunger games u mě bude vždy skvělé a Divergence...každý ať už posoudí sám. Pro mě to bylo jen 139 minut poposedávání a zívání. Příběh mě vůbec nevtáhl do děje, všechno šlo téměř mimo mě. Jedna hvězda asi za tu část, kde se zařazovali do frakcí pomocí Zkoušky a poté, kdy si vybírali frakci ve které chtějí být.(ano, po cca 8 minutách od shlédnutí si už nepamatuji, jak se jmenoval tento obřad). Herecké výkony nic moc. A ještě jedna věc-vyloženě mi vadilo, když v nějakých částech byla za soundtrack a hudební "pozadí" použita zpívaná hudba.. Možná není tento komentář nejlepší a není na profesionální úrovni, ale já to tak cítím a jinak jsem to napsat nemohla. ()

wilks

Kua! Ten roman tikáááá!! :))) Spíš pro později narozené ročníky, taká fajn pohádka se skvělou hudbou, ale jako celek to funguje parádně :) ()

Mr.Bordan

Keď som sa do tohto filmu púšťal, myslel som si, že po zhliadnutí dám isto odpad!, čo sa ale kupodivu nestalo. Film má celkom premyslený svet, ktorý ma bavil. Problém nastáva pri tých sladkých bláboloch, z ktorých by sa nejednému scenáristovi zalepila prdel, keby niečo také vyprodukoval, no a tie dlhé, významné pohľady, čo zaberali polovicu minutáže filmu? Obsadení sú hádam, všetci teenageri Hollywoodu, ktorí sa v poslednom čase "presadili" obdobnými romantickými kúskami. Ale aj tak, celkom podarená akčná sci-fi s citeľným ženským rukopisom. 65% ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)