Temný případ - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2015, 8 h 23 min (Minutáž: 56–86 min)

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Kamera:

Nigel Bluck

Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Ritchie Coster, David Morse, Christopher James Baker, Ronnie Gene Blevins (více)

Epizody(8)

Temný případ se vrací na HBO s novým hereckým obsazením i novou kauzou, jež se odvíjí na pozadí vyprahlé kalifornské krajiny. Bizarní vražda svede dohromady tři policisty a zločince, kteří se ve snaze najít pravdu a vykoupení musí vymotat z pavučiny konspirace a zrady. Colin Farrell ztvárňuje postavu kompromitovaného detektiva Raye Velcora z fiktivního průmyslového městečka Vinci poblíž Los Angeles, který zároveň stojí na opačných stranách zákona. Vince Vaughn se představí v roli kariérního kriminálníka Franka Semyona, jemuž hrozí, že ztratí vybudované impérium, když nečekaná vražda obchodního partnera převrátí jeho plány na poctivé podnikání naruby. Pokud jde o korupční praktiky, nejbližším spojencem Franka je jeho morálně rozpolcená žena, bývalá herečka Jordan (Kelly Reillyová). Rachel McAdamsová hraje nekompromisní šerifku Ani Bezzeridesovou, jejíž rázná povaha a netradiční etika jí často staví proti systému. Ve hře je také válečný veterán a důstojník kalifornské dálniční hlídky s problematickou minulostí Paul Woodrugh v podání Taylora Kitsche. Ten objeví místo činu vraždy, což spustí vyšetřování zahrnující tři odlišné policejní týmy, několik kriminálních konspirací a miliardy dolarů. (HBO Europe)

Slasher

Jsem rád, že jsem se tentokrát dostal přes první tři epizody, protože pak to stálo za to - zprvu nesympatický postavy jsem si oblíbil, zorientoval se, dočkal se pár silných finále a užil lokace L.A., hříšné městské aglomerace. Takže ve výsledku žádný fail, překvapil mě Kitsch a skvělý zbytek hlavních herců. Dobrá řada, slabší rozjezd. 80% ()

Anderton

Rozumiem, že séria č. 1 asi sadla mnohým viac, ale na druhej strane bola prvá a tak očakávania pokračovania boli späté najmä s týmto výnimočným zážitkom a všeobecne sa asi rátalo s podobnou atmosférou a podobným prípadom. Styčných bodov je tu viacero, avšak prípad je úplne iný a najmä sa odohráva v absolútne odlišnom prostredí. No a čo je aspoň pre mňa podstatné, to je tá všade prítomná depresia a zúfalstvo zo sveta, v ktorom postavy žijú a v ktorom žijeme aj my, možno ešte v horšom. Ako povedal Rust v prvej sérii, sme len ghetto, smetisko niekde na konci galaxie. Nie všetko sa doriešilo, nie všetko dopadlo tak, ako by sa dalo čakať a ako by sme chceli, o to je ale True detective nr. 2 silnejší. Za prvou sériou zaostáva iba minimálne. ()

MartinezZ

Nebylo to špatné, ale taky nic závratného. Klasická kriminálka, která se od necelého dvouhodinového filmu liší jen rozdělením na několik čátí a přidáním postav, které by se do filmu jinak nedostaly (celá dějová linka s cajtem na motorce např.). Vince jako mafián se srdcem docela příjemně překvapil, seriál samotný ale ani nepřekvapil ani nenadchnul, prostě tak nějak jen byl a celé dto dění mi bylo poměrně značně šumák. Oproti první sérii s Woodym a ujetým Metthewem a atmosférou byla druhá série dost slabota, kterou podtrhl poslední díl, kdy si Colin s Rachel v posteli hráli na Matthewa a jeho mimoňské filozoficko-psychedelické hlody (dost slabě nutno podotknout). Hodnocení S02: slabé *** ()

Streeper

Druhá série byla pro mě o malinko lepší a záživnější než ta první, ale hodnotím stejně. Když to srovnám mělo to své plusy a mínusy stejně jako ta první. Herecky je to opět dokonalé, téma jiné, co mě ale štve, že výsledek je opět stejný. Pozor přijde spoiler. Štve mě, že i u druhé série je do toho namočená policie, chápu, že tím chtějí tvůrci něco naznačit, ale opakovaný vtip není vtipem, a pro mě to platí i u příběhů se stejným rozzuzlením. ()

GodComplex

Zatimco prvni serie pro me byla zklamani, tak druha je naopak prijemne prekvapeni. Sice uz ten pripad neni tak temny, jak nazev serialu v prekladu napovida, ale charaktery/herci mi tady sedli mnohem vic, ma to skvele songy, vcetne excelentni uvodni znelky a obcasnych performanci v baru. 7/10 ()

• V čase 44:24 sedí Ray Velcoro (Colin Farrell) a Ani Bezzerides (Rachel McAdams) na posteli a chytnou se za ruce. O záběr později se drží za ruce, ale prsty mají propletené, což neodpovídá detailu z předchozího záběru. (zalmalen)
  • 2. série se natáčela v Kalifornii, v Los Angeles. (herr_carter)