Mapy ke hvězdám

• Kanada Maps to the Stars (více)

Dr. Stanford Weiss (John Cusack) a jeho manželka Christina (Olivia Williams) jsou typickými představiteli hollywoodské rodinné dynastie. Ale rozhodně nejsou typickou rodinou. On je psychoterapeutem pečující o hollywoodské hvězdy a také autorem úspěšných motivačních knih, které mají jejich čtenářům zajistit více dokonalý a šťastný život. Christina se zase snaží rozvíjet hereckou kariéru jejich třináctiletého syna Benjieho, který je dětskou hvězdičkou a zároveň byl od devíti let na protidrogové odvykací kúře. Kdežto dcera Agatha (Mia Wasikowska) byla pro změnu propuštěna z léčebny, kde se léčila z pyromanie a vrací se zpět do rodiny. Agatha se po návratu stane osobní asistentkou jedné z otcových hvězdných klientek, stárnoucí herečky Havany Segrand (Julianne Moore). Ta se neustále vyrovnává se slávou své mrtvé matky. I proto urputně usiluje o natočení remaku filmu ze 60. let, který její matku proslavil. A aby toho na ni nebylo málo, musí čelit nočním návštěvám matčina přízraku. Jediným, kdo vidí životy hollywoodských hvězd a hvězdiček s nadhledem, je řidič limuzíny Jerome (Robert Pattinson). Ale i on touží po filmové slávě. (Cinemart)

kobejn

Cronenberg je typickej typ intelektuálskýho režiséra a snoba, kterej na jedný straně dokáže točit skvělý filmy jako Dějiny násilí a na druhý straně naprostý nechci napsat co, jako je todle. Todle patří do tý druhý sorty, a je lepší hned zapomenout, že sem něco takovýho viděl. ()

golfoxovox1

Postrádám hlubší ideu nebo pointu, jinak čistě můj problém je, že některé scény byly pro mě až příliš drsné, až úchylné... Pokud už podobná tématika, jsem pro méně explicitní, více umělecké zpracování... Záměr poukázat na nechutnost lidské sebestřednosti, kterou můžeme pozorovat na každé postavě, ale beru, docela humus, když se to vezme z tohoto pohledu. Proto zlatá střední cesta v hodnocení, děkuji za čsfd projekci, víckrát si nepustím :-) ()

GodComplex

Long live the new flesh, Cronenberg je zpatky! Ne, kecam, dalsi experimentalni blbost, bohuzel. Po predchozi prisernosti a nejhorsim filmu Cronenbergovy kariery Cosmopolis jsem ocekaval nejhorsi a tak strasne to nastesti neni, ale stale to na me pusobi spis jako jednorazovy experiment, nez dalsi skvely film, ktery by mel byt jen ambice se zaradit po bok nejlepsich kousku rezisera. Takovy vylozene kvalitni film by po delsi dobe Cronenberg potreboval, protoze jestli v tomhle bude pokracovat, tak asi brzo poleti z me topky reziseru. 4/10 ()

kaylin

Herecky je snímek naprosto výborný a především Julianne Moore ukazuje, co v ní je a jak přirozená je v podstatě v každé roli. Jenže celý ten příběh, jak se vyvíjí, vlastně není ani tak o tom, jak je těžké být hvězdou, ale prostě o tom, že všichni jsme tak trochu magoři. David Cronenberg se dál dívá do duše, ale tentokrát k tomu prostě nemá dobře napsaný scénář. ()

Makky

Odvrátená strana Hollywoodu alebo ako jedno stratené a nenápadné prominentné dieťa brehy myje. Julianne Moore spolu s tým malým bastardom naháňajú svojich démonov, aby diváka presvedčili, že ani hviezdy a hviezdičky nemajú tak jednoduchý život, ako si predstavujeme. Herecké výkony top, scenár otras a Cronenberg senilnie. ()

ABLABLABLA

Fuuu... tak to bylo divné, hrozně divné a ne v tom dobrém slova smyslu. Absolutně mě to ničím neoslovilo a ještě mě to totálně zmátlo a vyděsilo. Jako zůstaly jsme se spolubydlou čučet schoulené v dekách, co jsme to sakra právě viděly a proč jsme se na to vůbec do prčič dívaly? Takový snímek prosím už nikdy více. Asi psychologické drama, kdy manželé po letech zjistili, že jsou bratr a sestra a kdy se zřekli své totálně narušené psychoušské dcery, která chtěla podpálit sebe i svého bráchu - dětskou filmovou hvězdu, zatímco se oddávali falešným svatbám /asi šli ve šlépějích svých rodičů/, vidět nepotřebuju. Ani nemusím vidět filmy, kdy ta psychoušská dcera zmlátí nějakou soškou /no Oscar to asi nebyl/ svou zaměstnavatelku - Julianne Moore, která tu taky hraje slušného lunetika, co chodí polonahý - a ubije jí k smrti. Nebo ani nepotřebuju vidět, jak si to Pattison rozdává s každým, aby se někam dostal. A už vůbec ne, kdy ségra donutí bráchu vzít si miliardu prášků a společně odříkají nějaký divný slib a zůstanou ležet na základech vyhořelého domu zírající na hvězdy a umírající. Jo bacha spoilery.. ale stejně se na to nekoukejte, všichni tam umřou. Uvidíte maximálně hvězdičky před očima, jak to bylo šílené a divné. 1,5* za herecké výkony. ()

Verka13

Film plný ošklivých lidí. Čemu se taky divit, když oškliví sourozenci mají ošklivé /a značně narušené/ děti. ()

..Lucas..

Definitivně jeden z nejzajímavějších námětů, co jsem letos viděl. Pro někoho asi hůře stravitelné. Já si k filmu hledal docela dlouho cestu a nebýt Julianne, nevím, jestli by se to podařilo. Občas mi to přišlo moc splácané, ale myšlenka je rozhodně zajímavá. ()

italka63

Skvělé obsazení, Cusacka já mohu a zde mě opravdu sednul a Julianne Moore byla skvělá. A ten nešťastný dospívající Benji, rozhýčkaná dětská filmová hvězda, malý feťáček, který má podivnou starší sestru se kterou se jako dítě chtěl oženit.Ale ona je hlavní postavou rodinného tajemství, které spěje ke katastrofě. A ta odkrývá další rodinné drama...skvělé. Zážitek. A na okraj- nikdy nepochopím, jak může někoho fyzicky okouzlit Pattinson. :-) ()

Duotone28

David Cronenberg opäť v modrých číslach a na kvalitu Eastern Promises si opäť nejaký ten rôčik budeme musieť počkať. Maps to the Stars zaručene po týždni vyšumia z hlavy, a skôr si budem pamätať po 34 dňoch, čo som v ten čas navaril v nedeľu na obed. Nazdar ()

togaf

Tak tohle bylo správě ujetý! Cronenberg je trochu magor a trochu génius. Mia Wasikovska je ošklivá a vůbec s tím nesouvisí její popáleniny a hraje naprosto úžasně. Julianne Moore by se už na obrazovce svlékat neměla a vlastně totéž platí i o Olivii Williams. Naopak Roberta Pattinsona svléknout mohli. Ale i tak to byl skvělý film o šílených hercích a s krásně poetickým koncem. ()

hygienik

Hrali v tom minimálne 3 herecké "stars", a asi preto som čakal od toho trochu viac "serióznosti". Takto to bola len pestrá mozaika obskúrnych situácií. ()

grogodil

Film bez jedinej vyslovene sympatickej postavy, ktorý poháňajú dopredu stupňujúce sa nesympatie k jednotlivým postavičkám. Pohľad na "odvrátenú stranu" Hollywoodu je to každopádne zaujímavý a podnet k pohŕdaniu a neznášaniu všetkých týchto pokrivených charakterov vám dá Cronenberg nejeden. Celý film je také vyšinuté panoptikum duševných kriplov a psychopatov nesympatických už od pohľadu (J. Moore naj), pre ktoré nie je miesto na štipku súcitu a tak nejak človek dúfa v nejaký ešte zvrátenejší moment zúčtovania. Proste ďalší typický odpočinkový Cronenberg na zrelaxovanie mysle :-) ()

Dont

Naprosto nesympatické postavy ve stejně odpudivém prostředí, nudný děj, prapodivná pointa... Minulo mě to, vnímám to jako příklad, že ani dobré herecké obsazení film nezachrání, pokud se nepovede scénář. ()

evanka

Docela náročný film, ale co jiného od Cronenberga čekat. Ze všech postav filmu se mi zvedal žaludek, tolik hnusu a špíny v nablýskaném Hollywoodu. Těžko stravitelné a dojmy z filmu ve mně doznívaly ještě několik hodin po skončení. ()

radektejkal

Cronenberg má, jako obvykle, silný tah na branku, tj. zaměřuje se na jedno téma a to podporuje nejen v útoku, ale i ze zálohy a obrany. Tentokrát si vybral něco, co by se dalo označit samotným citací z filmu. "Co je to peklo? Svět bez narkotik" - a nemusí se tím myslet jenom farmaka. Protihláčem, který (bohužel), ještě více zdůrazňuje sílu soupeře, je proslulá, a všech poetických antologiích uváděná básnička Paula Éluarda "Liberté" z roku 1942, která se rozplývá "sur le sable sur la neige", až z ní zbude jen sebevražedné gesto, protože v nebi, "světě s narkotiky", žádná svoboda být nemůže. Místo děje, Hollywood, není specifickým hříštěm, i když zcela nevýznamným být nemůže, když si ho vybral sám Cronenberg . Stejně tak ani osudy protagonistů nejsou nijak specifické, mohli by být i jiné, pokud by ovšem směřovaly ke stejnému cíli - k nesvobodě! ()

Trevor

David Cronnenberg rozhodne počas svojej kariéry natočil aj lepšie filmy, v tomto sa snažil vytvoriť satirický obraz Hollywoodu a zároveň západnej civilizácie. Práca s postavami nebola vyslovene zlá, ale rozhodne jej niečo chýbala a vo svojich úlohách sa častokrát strácali aj samotní herci. Záver tak trochu podčiarkol a vystihol celý film - mohlo to dopadnúť podstatne lepšie. ()

Eldrick

Emocionálně chladný, nedivácký a téměř bez hudby a dynamiky. Zvraty Vás vzhledem ke zvráceným charakterům postav nemůžou ani vyvést z míry, natožpak překvapit. Film skončí jen tak mimochodem a celý to působí tak uměle, že nemá šanci zaujmout ničím hlubším. Sympatie s postavami nulová, režie odcizená, zato herci výborně černohumorní. Pro mě absolutně nudnej film na jedno spláchnutí. ()

Eržik

Udrželo si mne především to budování příběhu a odhalování hloubky šílenství, kterou tam vlastně všichni trpěli. Většinou se v kině dovedu zdržet hlasitých reakcí, ale tady jsem tolik krát musel vypustit Jesus, že to ani nespočítám. Některé scény a události mě šokovali, asi i díky tomu, že jsem tušil, že k nim dojde, ale pak to provedení... No zhodnotím to jednoduše. Tento film mě vyděsil. Julianne nezklamala, naopak ještě více překvapila, i přesto že ji považuji za jednu z nejlepších současných hereček s velmi stabilními a výraznými výkony, tak zde stejně excelovala. Celá jedna hvězda jen pro ni. ()

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (více)