Mapy ke hvězdám

• Kanada Maps to the Stars (více)

Dr. Stanford Weiss (John Cusack) a jeho manželka Christina (Olivia Williams) jsou typickými představiteli hollywoodské rodinné dynastie. Ale rozhodně nejsou typickou rodinou. On je psychoterapeutem pečující o hollywoodské hvězdy a také autorem úspěšných motivačních knih, které mají jejich čtenářům zajistit více dokonalý a šťastný život. Christina se zase snaží rozvíjet hereckou kariéru jejich třináctiletého syna Benjieho, který je dětskou hvězdičkou a zároveň byl od devíti let na protidrogové odvykací kúře. Kdežto dcera Agatha (Mia Wasikowska) byla pro změnu propuštěna z léčebny, kde se léčila z pyromanie a vrací se zpět do rodiny. Agatha se po návratu stane osobní asistentkou jedné z otcových hvězdných klientek, stárnoucí herečky Havany Segrand (Julianne Moore). Ta se neustále vyrovnává se slávou své mrtvé matky. I proto urputně usiluje o natočení remaku filmu ze 60. let, který její matku proslavil. A aby toho na ni nebylo málo, musí čelit nočním návštěvám matčina přízraku. Jediným, kdo vidí životy hollywoodských hvězd a hvězdiček s nadhledem, je řidič limuzíny Jerome (Robert Pattinson). Ale i on touží po filmové slávě. (Cinemart)

Sdoom

Nový Mulholland Drive se nekoná ani náhodou. Pro mě to bylo pouze bezduché Cronenbergovo exhibování, kdy sice postavy byly docela zajímavé, ale o nějakém propojení v jednolitý celek nemůže být v žádném případě řeč. A tak zůstávají jen dobré herecké výkony a sem tam zajímavý okamžik. Jinak ale prázdné nic, které vyprchá z hlavy dřív než by řekl švec. (HD, orig.) ()

LexBarker

Znám od Davida lepší filmy...Že je Hollywood novodobá Sodoma Gomora,jsem tak nějak podvědomě tušil,ale až tento film mně udělal jasno. ()

Tejkina

U tohohle filmu zase vyjímečně nesouhlasím s hodnocením. Mě se to teda líbilo moc a bavilo mě to od začátku do konce. Myslím, že život hollywoodských hvězd je tady popsaný výstižně a navíc s humorem. Psychologie postav je zde také vykreslená dobře. ()

sedm.1

Hodně se všude básní ve spojitosti s tímto snímkem o jeho úchylnosti, netradičnosti, Cronenbergovi comebacku s zvrhlostmi, zároveň mělo jít dotyčně i o velmi pichlavou satiru, s nevšedním scénářem, prošpikovaným černočerným humorem, no prostě se o této podívané šířili takové fámy, že jsem si ho jednoduše nemohl v žádném případě nechat ujít, takové bijáky já totiž rád. No, já tedy nevím, ale nic z výše vyjmenovaných přívlastků jsem v tomto více než poklidném, poměrně nezáživném a především obyčejném dramatu nenašel. Označit film za kdovíjak kontroverzní jen kvůli tomu, že v podstatě ani jedna z postav tam není úplně normální, tak to mi přijde vážně trochu přehnané, zvlášť když ani zápletka skutečně nenabízí nic výjimečného, pobuřujícího, nevšedního, opakuji, já v tom viděl opravdu jen normální rodinné drama, bez nějakých zásadních, výrazných výstřelků. Navíc obsazením film též nijak nevyčnívá, to spíš naopak, prakticky nikdo z herců své postavě nedokázal propůjčit tu trefnou karikaturnost (snad až tedy na Evana Birda), takže i v tomto ohledu mi to připadalo dost mdlé. Zkrátka, mě tento nevýrazný film příliš nezaujal a neoslovil, nic originálního, nevšedního, zábavně zkaženého jsem v něm nezaznamenal, takže tohle fakt nestojí za pozornost. ()

Loki_Six

"Isn't it pathetic enough that you want to play me? You HATE me. That yet you are desperate to be me? You want that role that you're not gonna get. You don't even have the chops. I did. And I was young and gorgeous. You?! With your shitty tits and that used up old hole! It STINKS worse than me!" ()

BlackTom

Prvých pár minút možno dáva nádej na normálny počin a možno len komornú drámu na tému drog a vnútorných démonov, potom už je to takmer typický Cronenberg, ba možno najznepokojivejší. Svet hollywoodskeho pozlátka, kde smrť konkurentkinho potomka je dôvodom na radosť, charitatívna návšteva nevyliečiteľne chorého dievčaťa arogantným výsmechom a závislosť trinásťročného chlapca - hviezdičky - len pochopiteľné drobné zlyhanie. Pôvodne som s hodnotením nechcel ísť vôbec tak vysoko, ale svojou nekompromisnosťou a nastavením zrkadla továrni na sny, presným kastingom a nestráviteľnou atmosférou, inak nemôžem. Pravdepodobne sa na Mapy k hviezdam už viackrát s chuťou nepozriem, divácky zážitok je to však mimoriadny. Záverečný recitál je priam zimomriavkovo dokonalý... ()

Tessie odpad!

Juliane by se mohla přestat svlíkat a srát online v co druhém filmu. Tenhle film byl tak zvrácený, že i vypálit a následně skartovat by bylo nedostačující. ()

Hanys_

David nám říká, že všichni v Hollywoodu jsou buď úchyláci nebo feťáci...anebo obojí. Ale říká to v pekelně nudné formě. ()

F.W.Colqhoun

Peklo je svět bez narkotik. Co o tom může vědět právě Cronenberg? Mapy ke hvězdám připomínají Lynchovo Mulholland Drive. Kanadské sofistikované čuně, kdysi známé zálibou v explicitních ohavnostech, pokračuje v zacházení se subtilnějšími formami hnusu exkurzem do bombastických kulis hollywoodské každodennosti / diváckými fantazie o nich / whatever. Kde Lynch před lety rámoval bizár továrny na sny logikou snů samých, črtá Cronenberg události obrazy a události pokřivené jen nenápadně - bez trpaslíků, sametu, jen sotva znatelně vykolejené příhodnou dávkou xanaxu, valia a dalších lokálně populárních prostředků. Divák je odsouzen hodinu a tři čtvrtě nahlížet absurdně pokřivené vztahy nepravděpodobné rodinky a blízkého okolí, jejíž členové každý trochu jinak hnětou zlatonosné lejno stoky showbizu. Účinek nicméně slušný. Schizofrenie a incest se náhle jeví tím nejpravdivějším a nejlepším, co vás může v Hollywoodu potkat. ()

Belatris

Ten film se totálně rozpadá a ani ty kousky nejsou nijak zvlášť zajímavé. Snímek je rozkročený mezi mysteriózní podivností, kterou absolutně nevytěžil, a sarkastickým komentářem k povrchní hollywoodské sebrance (role - vztahy - rivalita skrývaná za nadšenými polibky na obě tváře). Ani jedno nebylo dotažené do konce. Promrhaná šance, protože dílčí náměty měly potenciál. ()

bloodcountes

Dopadlo to přesně jak jsem očekávala: přesto, že mě téma ani za mám netankuje a ve sledování magorů tohoto ražení jakož všelijakých rodinných sexuálních lapálií či snových horrorů se nevyžívám ani mě nepřekvapují (asi jsem už holt otrlá), tak Cronenberg a Moore z toho dokázali udělat film, při kterým jsem se nenudila, ani mě nepopadaly vražedný chutě nebo sarkastickej smích. Já nevím, jak to dělá, ale prostě to dělá a na mě to funguje. Některý okamžiky jsem si opravdu vychutnala, našlo se tam pár opravdu skvostných scén včetně vizuálu. D.C. nenatočil ani sžíravou satiru, ani komedii, ani melodrama, dokonce ani sociální či sociologickou kritiku prohnilého Hollywoodu. Ostatně jsem to od něho ani neočekávala, jinak bych na to asi nešla. Natočil překvapivě civilně a střízlivým jazykem odvyprávěný příběh z Hollywoodu, při kterém jsem měla dojem, že je to jeden z tisíců podobných, které tam ti lidé prožívají pořád dokola už desítky let:) Mia asi hraje skvěle, ale já tý holce pořád nějak nemůžu přijít na chuť, (ale to je jenom můj interní problém:) Julianne je skvělá, já ji miluju a tohle byl fakt hereckej koncert. Robert bohužel dostal tak bezvýznamný štěk, kde nebylo co hrát, nicméně mě opět velmi potěšil. Příjemně mě překvapil John Cusack. Evan Bird...mno postě Evan..od někoho, kdo se jmenuje Evan neočekávám zázraky:)) Ty naopak očekávám od Howarda Shoreho a opět nezklamal, tahle jeho poloha je hodně zvláštní a neznámá, aspon pro mě. Takže celkově vzato s filmem spokojenost.. ()

Simbet odpad!

Mělo mi být divné, že jsme v celém sále s kamarádkou samy. Popravdě do půlky jsem si říkala, že je Cronenberg šílenec, ale přitom jsem se i párkrát zachechtala. A potom tam byl ten mrtvý pes a já jsem věděla, že už to bude jenom horší. Takové emocionální násilí jsem ještě neviděla. Proč to někdo napsal, proč to někdo natočil, proč tam někdo hrál, proč se to někomu líbí a hlavně proč tam hrály děti? Odešly jsme před koncem a mně se ještě doma chtělo zvracet. Pane Cronenbergu, pokud jsou to vaši démoni, tak je mi vás líto, pokud si myslíte, že je to umění, tak je mi vás líto ještě víc. ()

Disease

Po delší době opět cronenbergovitější Cronenberg, i když jsem měl pocit, že svůj rukopis tam občas cpe za každou cenu. ()

lucijelucije

J. Moore v poslední době dost válčí, její role jsou smyslné a ona snad dokáže zahrát cokoliv. Na Maps to the Stars jsem se těšila. Nakonec z tohoto psychologického dramatu vyšly tři hvězdy, ale koukatelné tohle dílo určitě bylo. Vedle Moore byla senzační i M. Wasikowska. Příběh o nedokonalostech hlavních postav, byl krutý a řekne vám, kolik bolesti člověk dokáže usnést. ()

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (více)