Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

necisty

Smutně krásné... Ty voe, já čekal nějaké koledy či co a ono na mě vyskočí tohle:). Jenže se mi to fakt líbilo. Podle mě to chtělo i odvahu natočit film s takovou tématikou. Není to meisterstuck, ale že v životě něco někdy nedopadne tak jak si každý představujeme a kvůli tomu to neznamená, že je to film špatný. Ke všemu chválím v podstatě nulové náboženské žvásty, kterých by v podobném filmu od někoho jiného bylo spousta. A poslední hvězdička za hudbu, což u českých moc není zvykem. ... To máš dlouho? Ožral jsem se a pak to začalo. ... LFŠ 2014 ()

zette

Snad vzhledem k dobe, kdy jsem film videl to ma jistou vanocni atmosferu a celkem peknou kameru, tim bych vsak s pozitivy skoncil. Nesympaticke postavy, Krajco je bezesporu lepsi zpevak nez herec, Kerekes to vyjimecne vubec neslusi a Prachar s Novotnym jsou velmi nevyrazni. Scenar me taky nicim nezaujal, tempo filmu roztahane... Od filmu jsem nic necekal a ani nic nedostal... ()

LenkaAK

Škoda, že jsem film neviděla v příhodnější dobu. Tou myslím adventní čas, kdy je vše vánočně vyzdobeno, kdy se k zemi snáší sněhové vločky a v rukou mě hřeje svařák. Toto je přesně ten sentimentální dojem, který budete po filmu mít. Je to takový pěkný průměr, nic se nedá hanit, na druhou stranu nic ani pořádně pochválit, ale rozhodně stojí v předvánoční době za shlédnutí. ()

pankreminek

Konečně Českej film, co se mnou něco udělal. Příběhy těch čtyř lidí jsou neuvěřitelně silný a svým způsobem reálný. Už na začátku filmu, když jsem jenom viděl, jak se mezi sebou baví a žijou, tak jsem si řekl, že tohle je film, kterému bych strašně rád dal 5 hvězd a v průběhu snímku nenastal moment, který by mě přesvědčil, že bych snad neměl. Dojemnej a moc povedenej film. Příště si ho zkusím pustit na vánoce. Přece jenom se mi zas tak často nestává, že by mi postavy ve filmu byly tak moc sympatický, že bych jim celou dobu přál jenom to nejlepší. Možná to vánoční prostředí nebo nevim. ()

TomPrusik1

Někdy se člověku naskytne příležitost jít na něco do letního kina ZADARMO. Tak proč toho nevyužít? Bohužel já měl tu smůlu, že jsem šel z donucení zrovna na tohle. Film o Vánocích, čase letním? Nikde kolem žádný sníh, ozdobené stromečky, kapři v kádích. Akorát ta zima byla. To byl možná jeden z důvodů, proč se mi film nelíbil. Okolní atmosféra kazila pohled na něj. Na druhou stranu toho nezkazila tolik. Vyjímaje lehce originálního příběhu bylo v podstatě vše mizerné. Nejvíc mi vadilo dementní chování postav, ať už Zajíčka Prachaře, který se pitvořil kolem dětí a mělo to vypadat hrozně vtipně, nebo pana optika s gayskýma brejlema Krajča, žijící v karavanu bez elektřiny (to asi mělo působit bůhví jak zoufale romanticky ,,Jé, koukněte se na toho chudáka, jak si žije v tom karavanu, mě je ho tak líto"), Takže postavy mi už od začátku nesedli a to byl asi ten největší problém. Nemohl jsem tedy s nimi prožívat těžké chvilky (Zajícovo depky), nebo veselé časy (běhání po městě s Vicou a optikem), nebo komické chvíle (čůrající chlapeček WTF?). Film u mě tedy nesplnil ani jeden z atributů ,,Drama, Komedie" zato splnil dokonale ,,Zoufalost nových českých filmů". S plnými ,,nenápadných" reklam. Slabší podprůměr 45% ()

dr.fish

Nečekal jsem opravdu moc od filmu, ve kterém hraje opuchlý Richard K. Dočkal jsem se ale vtipného a inteligentního snímku, plného zajímavých scén "jako ze života". Jako celek to sice pohromadě moc nedrží, ale nápadů je dost. David Novotný navíc film drží pevně nad vodou, zakolísá to vždycky jen tehdy, když není na scéně (a je tam skoro furt). Připomnělo mi to styl amerických nezávisláků, možná to bylo cílem tvůrců. Postavičky jsou pitoreskní, ale zatraceně reálné a v jejich eskapádách asi každý najde i "ty svoje chvíle". Milé překvapení. Že by se ty české filmy začaly lepšit? 80% ()

animaxis

Po celkem dlouhé době mě mile překvapil nový český film. V první minutě mi film přišel jako obří reklama na Globus, ale po dalších minutách mi začalo docházet, že tento film v sobě možná má i hloubku. Jakmile přijde řada na nadpřirozeno, tak film začíná být zajímavý a i když mi to chvílemi přišlo jen jako takový doplněk, tak mi ten nápad přišel skvělý. Ano, námět mohl být možná využitý i lépe, ale upřímně nemám důvod si na film stěžovat. Všechny zápletky ve filmu dávaly smysl, i když některé možná až po nějaké době, a tím pádem mi žádná z nich nepřišla zbytečná. Konec filmu mě taky nezklamal a to taky považuji za velké plus. Herci tu jsou skvělý a Richard Krajčo mi začíná být po pár filmech víc a víc sympatický. Hudba ve filmu od něj byla taky dobrá a do filmu se hodila. Nakonec tedy můžu dát čtyři hvězdičky. ()

kocik1

A tak jo, začátek mě svou strojeností vylekal. Jo, měla jsem pár problémů s tím, kdepak se asi Tomáš sprchuje a jestli není cítit. Obdivovala jsem mladé paní, jak jsou otužilé, protože sama o sobě pochybuji, že by mě lákalo se v mrazu a zimě v maringotce svlékat. A ten kůň - kdepak asi Krajčo skladuje seno, když při boření provizorní stáje zbyla jen hrstka...... Jo, měla jsem pár výhrad, ale stejně mě nakonec tenhle film dostal. Souhlasím s POMO, že ke Křídlům vánoc člověk nesmí přistupovat s rozumem. Stačí se naladit a nechat se unášet. Takže přiznávám bez mučení, že se mi to líbilo.:-) ()

Radiq

Sympatická vánočka, která ale vánocema jenom smrdí, ale nesnaží se nám je nutit a nesnaží se dejchat na nás smrdutou vánoční atmosféru. K tomu sympatičtí herci s krásnou (což je slaby slovo) Vicou Kerekes. Příběhově né uplně na špici, ale tak hezky se to ubírá ke konci ruku v ruce s chlastem, že to je příjemná podívaná a já si to užil... ()

sator

Pozor na naše přání...a to platí i pro režisérku....poděkování za statečnost realizace projektu...Píseň v úvodu filmu se jmenuje "Alis's Song"  a je od hudebníků Ido & The World. ()

charge

Další film nevybočující z již léta zajetých kolejí českého filmu o tragických a smutných osudech občanů této země, trvající bezmála patnáct let (druhou škatulkou jsou ztřeštěný komedie). Opět příběh skupinky lidí, kteří se protloukávají svými životy od ničeho k ničemu a zapíjející je hektolitry piva, či jiných liqueurů. Nic novýho. Jediný co lze vyzdvihnout je promlouvání andělů k lidem zkrz hlavní postavu coby medium, což zde zůstalo značně nevyužito, a taky fakt, že film je narozdíl od odstatních atmosfericky kladně naladěn. 50% ()

danliofer

Neřekla bych, že to bylo obsahově vyprázdněné a modelování postav plytké, jak tu padlo. Na současnou českou kinematografii naopak až dost dobré. Navíc i ten andělský nápad byl rozpracovaný do posledního detailu a přitom vše plynulo úplně přirozeně. Před pár dny jsem se dívala na polské Listy do M. též s vánoční tematikou a myslím, že si s ním Křídla Vánoc vůbec nezadají. Nečekala jsem filmový zázrak, ale snímek mě dost překvapil, i proto ta pátá hvězda navíc. :-) ()

HorrFi

Upřímně bez Krajča bych si to vůbec nedokázal představit, ale jako celek to je stejně velká bída, jedna scénka mě přece jenom rozesmála, ale to nestačí.. co taky čekat od tvůrkyně co má za sebou samý slabší filmy.. ()

FilMiki

No... zápletka "inspirovaná" Mrtvou zonou Mistra Kinga, ovšem oproti tomu byl tento příběh plochý, mělký, postavám se pod kůži nedostanete po celou dobu (snad vyjma Kerekes a stabilně zahrál výborně Novotný, jinak Krajčo podal neobvykle špatný výkon, ale ono taky bez dobrého scénáře a příběhu, který nejde do hloubky se nedají dělat zázraky, ani o vánocích.... No, čekala jsem o HODNĚ víc. Křídla vánoc odletěla a já už cestou domů na ně zapomněla. ()

Mr.Ripley

Karin Babinská jde nekompromisně hlavou proti zdi. Stejné to bylo u Pusinek, stejná situace se opakuje u Křídel Vánoc. Diváci je buď budou milovat pro jejich excelentní práci s profilováním charakterů, hudební složkou či dechberoucím technickým provedením. Jiní si budou stěžovat na zbytečnou "nedějovost", product placement kapely Kryštof a otravné postavy. Záleží čistě na vás, na jakou stranu se přikloníte. ()

Johnny.ARN

Konečne český film, ktorý má hlavu aj pätu. Obchoďák pred Vianocami je blázinec sám o sebe. Keď ešte do toho hodíte 4 úplne rozdielne ľudské osudy, môže to zaujímavo vypáliť. Každá postava je iná, svojská a predsa k sebe našli cestu. Krídla Vianoc obsahujú jednu veľmi jednoduchú myšlienku : stačí si len priať, ono sa to splní. Zakomponovanie trancendentálu beriem len ako výstrel scenáristu a veľmi nepodarený mostík. Krajčo ktorý bol ťahúňom, to zvládol vynikajúco. Jeho charakterovka ovplyvňovala celý dej a čo je hlavné, vyvíjal sa. Vica "vyspím sa s niekým v každom filme" Kerekes taktiež prekvapila. Nemala ľahkú postavu, aj keď zlom prišiel až v samom závere. Prachar tam ani nemal čo hrať. A hrať to na vzťah s matkou mi prišlo trochu neosobné. Čo sa týka Novotného, tomu sa zrútil celý svet. Ale ustál to. Síce trochu nepodarene, v úzadí, ale ustál. Dej nie je nejak extra komplikovaný. O to je ale silnejšia emócia, ktorú film zanecháva. Nestačí len vidieť. Treba sa s postavami vžiť a pochopiť pointu a posolstvo, ktoré nám dáva. Uzavrel by som to asi tak, že je to jeden z najlepších českých filmov, ktoré som v poslednej dobe videl. Treba si ho pozrieť s otvorenou mysľou, prijať čo dáva a vychutnať si tú silnú emóciu, ktorú zanechá. 4 z 5 ( Dukla, SK ) ()

pytlák

Ale vlastně jo. Silně melancholické, ale právě proto mi to nejspíš sedlo. Herci fajn, spousta nápadů které bohužel nikdy nejsou pořádně rozvedeny nebo dotaženy k nějaké pointě ale i přesto fajn 6/10. ()

ecceHOMMO

...Pod lampou býva najväčšia tma. Mnohokrát hľadáme to, čo máme takpovediac pod nosom, nevážime si, čo máme (až kým to nestratíme), nežijeme len prežívame. A niekedy stačí tak málo ku šťastiu. Tak málo, ale pokým to málo nespravíme, je to vlastne veľa. ()

Qitek

Těžkotonážní dvě hvězdy za nejdelší reklamu na Globus co jsem kdy viděl, kde product placement je snad v každém druhém záběru a Krajčo je tak trochu anděl? Ty vole ... Musel jsem to sledovat. Jednu dávám za to, že nejde o totální dno. A druhou za to, že už jsem viděl ještě zbytečnější sračky. Stačí? ()