Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

netahlo

Vubec, ale vubec ne spatny! Prijemne prekvapen jsem byl. Netradicni namet a vyborna volba hercu. Krajco zahrat umi, o tom zadna. David Novotny tradicne spolehlivy. Ale hodne me prekvapila Vica - z ni opravdu muze byt dobra herecka. Nehlede na to, ze vypada cim dal lip. Pekny snimek, na ceske pomery silny nadprumer. A skvela hudba! ()

sedm.1 odpad!

Hlavní problém, který mám s Křídly vánoc je, že jsem od něj dostal ale opravdu naprosto něco zcela jiného, než jsem očekával, a to co přišlo, mě tedy fakt dorazilo. Inteligentní humor, špetka romantiky, špetka vánočních kouzel a jemné mystiky, navození příjemné nálady a pohodově strávený čas u citlivé podívané? Ale kdeže. Hóóódně velký prd. Vtipné scény asi tak dvě, a to nevím, jestli měli být vůbec záměrně vtipné, romantika ano, ovšem dost syrově působící, ale především, Křídla vánoc do mě napumpovalo tolik deprese, smutku, negativismu a znechucení, že bych za to nejradši všechny tvůrce nakopal s rozběhem do koulí zezadu. A paní režisérku rovnou do prdele! Co to mělo jako být??? Další film z českých luhů a hájů od lidí, jejichž vlastní život stojí za hovno, a tak mají za potřebí své posrané nálady přenášet prostřednictvím filmu i na ostatní? Celý film je jen o bandě životních ztroskotanců, s totálně promarněnými životy a řešící, jak z těch sraček ven. To je ale vážně kurevsky vánoční pohlazeníčko. Copak je v českých filmařích skutečně tak málo pozitivního náhledu na svět? Copak někdo neumí pracovat s postavami, které nefetovali, nejsou sociální hovada, nejsou nezaměstnaní, bez peněz, bez vůle žít a řešit běžný věci? Copak nejde natočit normální, láskyplný film, s běžnou romantickou linkou a všedními city? Tím vším zkrátka Křídla vánoc nejsou. Jsou spíš prostě jen dalším zářezem v české filmografii, kdy mám pocit, že je lepší hodit šipku z dvanáctého patra, než se trápit v tomto životě. Hnusná deprese, které nepomohlo ani slušné herecké obsazení, do kterého ovšem nepočítám Vicu Kerekes, té bych z toho dvanáctého patra pomohl i sám, blbka odpudivá, nesympatická. Takže film rozhodně NEDOPORUČUJI a naopak, pani Babinské doporučuji, ať něco fofrem udělá se svým posraným životem a neotravuje svýma depkama ostatní lidi. Děkuji, Karin! ()

charlie_ando

Na české poměry netradiční film o zázračné síle Vánoc, ale i jejich odvrácené traumatizující stránce, který podle vlastního scénáře natočila režisérka Karin Babinská. Pomalé tempo vyprávění s lehce mysteriózními prvky nenudí a dokáže přinést i pár zvratů a lehce zamrazit. Na plátně se odvíjí komorní příběh s občas až absurdním nádechem, který není pro každého. Pohádka pro dospělé o odvaze a zodpovědnosti se podívat druhému člověku zpříma do očí bez růžových brýlí. S nevtíravým poselstvím, že by si měl každý dávat pozor, co si přeje. Hlavně je to o obyčejných lidech, jejich přátelství a dobrých skutcích. Silnou stránkou je povedené obsazení a hlavně velmi dobré herecké výkony. V hlavní roli se představil Richard Krajčo, jako oční lékař Tomáš, jenž přišel o místo k životu a získal dar/nedar, který mu umožní cítit věci pro ostatní neviditelné. Za něžné pohlaví tu je okouzlující Vica Kerekes a její dračice Nina postrádající hlubokou a upřímnou lásku, jenž pro sebe hledá to pravé místo k životu. Jakub Prachař si střihl Mirka 'zajíce' nepochopeného herce, který se snaží marně prorazit na prkna znamenající svět. Pro mě byl nejsympatičtější David Novotný, jako otec, vedoucí a příležitostný taxikář Radek s nevinným úsměvem ve tváři toužící po troše klidu. Nevšední filmový zážitek se střapatým andělem. ()

bari68

Tak ako deti sme písali Ježíškovi o našich túžbach a prianiach, tak aj dospelí majú svojho anjela. A prečo naň neveriť práve o Vianociach. Rozprávka pre dospelých, ktorá sa ale bohužiaľ svojou formou a aj obsahom nedokázala vyšplhať z lepšieho priemeru. ()

Seti

Tak tahle melancholická představa Vánoc a splněných přání od Karin Babinské se mi líbila a vzhledem k tomu, že to je český film, tak musím takovou událost ohodnotit jedním bludišťákem navíc. Střet reality s mystičnem zasazen do prostředí vánočního nákupního centra byl podán velmi citlivě a vyváženě skrze reálné postavy se skutečnými emocemi, problémy a touhami. Křídla Vánoc jsou tak poměrně zvláštním, originálním a velmi osobitým filmem, který určitě nesedne každému. Jsem rád, že jsem si s Karin porozuměl. ()

sQelle

Pořád jsem se na tento film chystal, hudba českých interpretů Klus a Kryštof (Krajčo) je má nejoblíbenější. A když jsem se k tomuto filmu dostal slyšel jsem dost ohlasů, na to že jsou lidé zklamáni, že čekali něco jiného, něco víc. Naopak tohle je krása! Jeden z hodně mála českých filmů, který si ode mne zaslouží plné hodnocení. Děkuji tvůrcům tohoto filmu! ()

Darth_Jenda

Potencionál to mělo na 4 hvězdy, kdyby to byl úplně jiný film. Tyhle špatně udělaný depka filmy respektuju, filmaři si vydělaj, vyprodaj dva multikinematografy a můžou se plácat po ramenou, že za rok dostanou znova důvěru a rozpočet. Proč se to ale musí odehrávat o Vánocích, to nepochopim. Proč bych se měl sakra hádat s kámošema, jestli umřeli babička i děda nebo jen děda? Proč nemůže bejt alespoň na ty svátky pohoda? Dále bych doporučil panu Kryštofovi, aby se zaměřil na písničky a přestal účinkovat jako herec, protože to je pohled otřesný, až urážející. Tupější xichty a rádoby herecké výrazy tvořím snad jen já po 5 pivech. Ještě menší kritika scénáristů. I podprůměrně inteligentní a lehce opilý člověk dokáže předpovídat jakýkoliv vývoj děje a to do každého detailu. Jedna hvězda za to, že nezabili toho koně, to už bych se s kritikou zpátky nedržel. ()

RockChick

Ach jo. Co by ti Češi pořád chtěli? Takověj pěkněj, vcelku nevšední příběh jim vymyslíte, opatříte ho sympatickými charaktery, se kterejma není žádnej problém se ztotožnit, celýho ho dosadíte do kouzelného času Vánoc a ještě tak fajnovým soundtrackem ho opatříte, a nic! Zase se jim něco nelíbí! Mně zato i slzička ukápla a Karin Babinská mi po Pusinkách potvrdila, že je skutečně jedno z nejpozoruhodnějších jmén na aktuální české scéně. ()

Billie777

Nevěděla jsem jak ohodnotit ale nakonec, nemůžu jinak, krásné čtyři hvězdičky. Je to vlastně docela optimistický film, protože všechno má svůj šťastný konec a zlé se v dobré obrátí, protože štěstí se má hledat ve zdánlivých maličkostech. Co to vlastně kecám? Já vlastně ani nevím ale tenhle film na mě na tak působil... že žádné neštěstí netrvá věčně a vždy je naděje. Moc se mi líbilo, že je dne vyobrazeno, že Vánoce nejsou jen to veselé období plných dárků a tepla domova ale pro mnoho lidí je to depresivní čas, který chcete prožít co možná nejrychleji. Postavy jsou úplně normální, mají obyčejné povolání a své špatné i dobré stránky. Líbí se mi, jak se ve filmu prolíná smutek a štěstí, radost, vztek a láska... takové ty (ne)obyčejné věci. Příjemné melanchonické potěšení. ()

Merkin

Láska nebeská počesku aneb Perníčky romantiky okořeníme humorem, přidáme trochu mandlí tragiky a navrch chutně posolené melancholií upečeme do kouzelna. Co jsme získali? Vynikající filmový zážitek, vánoční specialitku pro mlsné jazýčky, půvabný příběh čtyř rozbolavěných duší na cestě v andělských stopách unášený křídly efektní kamery až do kraje zpěvných tónů a tepajících srdcí. Poetické, atypické. O to víc oceňuji, s jakou noblesou se všichni zhostili svých úkolů, Karin za nadčeský nápad a diváky za otevření očí :) ()

patrikus

O něco lepší, než Pusinky, ale stále takové nějaké švédské :-/ Postavy absolutně nesympatické, umělé, jen loutky... Krajčo arogantní týpek, jediný Novotný k něčemu byl. Příběh absolutně neoriginální, jediné, co se mi líbilo, bylo to podobenství s koněm. Autorka to však měla docela jednoduché, postavy jednaly, jak ona si čmárla, productplacementu měla plnou náruč, v tomhle ohledu si to tedy dokázala napsat dobře. I všeobecná herecká účast byla byla milá, nejslabší byl ovšem Prachař, chudák jeho děda, to se nedá srovnat. Hudebně absolutně nezvládnuté. Jen samé poprockové písničky, každá jiná a do toho pár motivů ze závěrečné písně. Samé "klipovité" klišovité scény a hry na city. Podlézavé, a celkem málo vtipné. No prostě film, nesympatický, nemilý. Ale jako, pokud přistoupíte na to, že se díváte na pohádku, tak už to dokoukejte, přece jen je to hlavně "divácký film". Co můžu pochválit je řemeslná stránka díla. Technicky to vypadá velmi dobře, ruční kamera tady funguje, zvuk výborný, střih skvělý i ta samotná režie něco něco... ale mohlo to být klidně o čtvrt hodiny kratší.... Ale jako pořád samá láska, pořád samá citovka, všední záležitosti, alespoň to bylo obrazově hezky rozehrané a dokážu věřit, že tahle divní neoriginální lidé existují. A stran toho nápadu, schopností - tedy toho kouzla to bylo přece obsolutně nedotažené, vždyť v tom by se měla autorka babrat, a trošku ten příběh zahustit a zakořenit. Ach jo... škoda :-/ ()

eagle-eye

Tak zkritizovat by se dalo kde co, ale Babinské se musí nechat, že má talent a silně se vymyká českému (pod)průměru. ()

Frakira

A mně se to líbilo...plus hvězda navíc za perfektní závěrečný song a taky trochu natruc lidem, co schválně hodnotí naše filmy hůř, než kdyby to stejný viděli v rámci "jiné vlajky" :) ()

Roman Albach

Mám pocit, že na tento film musíte být naladěni. A to já podle všeho nebyl. Doufal jsem, že film připraví pointu, která udělá ono známé "klap", kdy divák pak zapomene na to, že se téměř dvě hodiny nudil. Nic takového ale nepřišlo... ()

Kejt.lin

nějakým prazvláštním způsobem se mě to strašně dotklo! .. navíc podle mě na české poměry po kamarové stránce jeden z nejlepších českých filmů, ty záběry jsou prostě skvělý a udržují si to svoje tempo..film se s nima vleče v takovém podivném psycho rytmu, doplněném o pefektní hudební podklad! ()