Vánoční čas umí přinášet podivuhodné příběhy, vtipné historky i nostalgii. Přijde letos Ježíšek? je příběh dvou rodin, které se rozhodly, že Vánoce jsou prostě od toho, aby se konaly dobré skutky, přání se plnila za každou cenu,   a aby na zázraky věřily nejen děti. Šarmantní šedesátník José (Josef Abrhám) se vrací po třiceti letech z emigrace v Mexiku do rodné Prahy. Podlehne totiž naléhání  své mexické manželky Dolores. Ta věří, že pro jejich dceru Penélope, která se marně snaží otěhotnět, je poslední nadějí zázrak, který by v předvánočním čase mohlo splnit slavné Pražské jezulátko. José má z návratu obavy, protože moc dobře ví, že by mu mohl přinést nečekaná překvapení. Ta mají podobu jeho dávného kamaráda Rudy (Václav Postránecký), který všemi rád manipuluje, ale hlavně jeho bývalé lásky Květy (Libuše Šafránková) a její velké, osobité rodiny, v čele s jejím synem Michalem (Igor Chmela). Rodné místo Josému připraví řadu svízelných situací. Bude potřebovat nadhled a všechen svůj smysl pro nápaditá řešení, aby se z malérů všichni dostali. Nakonec se ale ukáže, že i každý z členů Josého rodiny skrývá své tajemství, a že v Praze je kromě legendárního Pražského jezulátka i řada dalších bytostí, které jsou schopné konat zázraky. (Bioscop)

Sa.sa

Ježíšek, Pražské Jezulátko, Libuška, vánoce, mrtvej kapr ve Vltavě, hezké Mexičanky a romantika co více dodat. ()

Threcie

Sdoom: nemůžu než nesouhlasit, napsáno velice výstižně. Ačkoliv paní Spáčilová se na filmu vyřádila a dala pouhých 15%, zas taková tragédie to není. Musím vyzdvihnout především hudbu, která je skvělá a ačkoliv se jedná především o zahraniční "hity", nepůsobí vůbec násilně a dává filmu atmosféru (asi jako jediná věc společně s příjemnou kamerou). Další co stojí za zmínku je výkon pana Abrháma, který v rámci českých filmů působí velice přirozeně. Tím nicméně chvála končí, režie a scénář jsou bohužel pod úrovní laciných seriálů a příběh je úplně o ničem a nemá žádnou gradaci ani pointu. Za hudbu a slušné technické provedení shlédnutí nelituju, nicméně umím si představit i příjemnější strávení večera... Plus nutno zmínit, že díky milým scénám s dětmi (které jsou vynikající) se těším na Vánoce :) ()

obyč.divák odpad!

Nemá to ani hlavu ani patu,soubor spojených scének držící pospolu jakou takous dějovou linkou.Nejen, že jsou všechny zápletky filmu zcela imbecilní a musejí spoléhat na ty nejnáhodnější náhody. Vzácně nepodařená je i režie a ostatní aspekty filmu, včetně velmi zvláštní kamery, střihu a hudby.Včetně návodu jak se zachovat když najdete nemluvně-odneste ho do kostela a zmizte.Smutný pohled na Abrháma se Šafránkovou,kteří asi nemají na složenky že musí hrát v takové -a teď se omlouvám"hovadině" Která stojí na tom,jak chytrá žena,která nechce ponížit svého neplodného manžela a tak odjede do Františkových lázní a tam se nechá zbouchnout,škoda že už tam nedojede a proč tam nedojede se nedozvíme ..... ()

Wlashack

V rámci českého filmu velmi slušné a před Vánoci to rozhodně nikoho neurazí. Oceňuji výkon V.Postráneckého a I. Chmely. Vše ostatní slušný průměr v dobrém slova smyslu. ()

udivena

Od včera přemýšlím, co vlastně ohodnotit na Ježíškovi? Ano, asi herecký výkon Igora Chmely-to je asi jediné, co mne zaujalo. Nelíbila se mi ani hudba, k filmu se mi nehodila, čekala bych české koledy, když i název je o Ježíškovi....záhadou pro mne zůstal vztah nezbedné dcery a její otce,vrátného na finančním úřadě. Záhadou pro mne zůstal i vztah mezi Michalem a Josefem- táta a syn??? Záhadou pro mne zůstala i postava, kterou ve filmu ztvárňuje pan Postránecký- její smysl mi ve filmu uniká, naprosto zbytečné. Záhadou pro mne tedy vlastně zůstává, co tím paní režisérka, vším chtěla říci? Není to ani komedie, ani drama, ani rodinný zábavný film.....vylezl z toho neskutečný blábol...ále Libušce to slušelo. ()

samurraj

Pro mě český film skončil po roce 1990...do té doby ČEŠTÍ HERCI HRÁLI, nyní se jen ztrapňují. 95 procent dnešních českých filmů je jako přes kopírák ala " žumpa líbáš jak ďábel apod." prostě nekoukatelnej brak za brakem. V každé scéně přesně divák ví, co přijde za 5, 10, 50 minut. Trapné klišé pasáže, kdy se divák prostě musí smát atd atd furt to samé. Velmi trapný, plitký a laciný humor. Prostě Český film je totální SHIT, bohužel. Až na pár světlých vyjímek typu Želary apod. ()

mellon.a

Líbezná Libuška Šafránková, líbezné dědičky, líbezní rodičové, líbezná Praha, líbezné jezulátko..... Úplně obyčejná rádoby líbezná česká volovina. ()

Perconty

Když budete chtít zajít na pohodový film a naladit se na vánoce tak je to dobrá volba. Těm kteří koukají jen na americký akčňáky a podobný bláboly vzakzuji jen to, ať raději sem nedávají žádné komentáře a na tavéto filmy nechodí do kina. ()

jubox

Vzhledem k tomu, jak lidé často vyvádějí kvůli Vánocům a jsem na nervy z nakupování, úklidů atp... Tak mi tento film připadal jako krásné odlehčení. Dobře se na to dívalo. Prostě relax v kině. Klidně bych na to šla znovu, abych si užila ten pohodový pocit a upřímně jsem měla dojem, že mě ten film naplňuje touhou do Vánoc. A taky mě velice zaujalo to přirozené pojetí lidských problémů v mezilidských vztazích. ()

wvwrayman

Nuda a veliké zklamání. Bídný scénář nezachrání ani hvězdné obsazení. Herci by se i rozkrájeli, ale kde nic není ani smrt nebere. Film bych bral jako námět, na jehož základě by se dal udělat slušný scénář pro úplně nový film. Škoda. Normální filmy si rád prohlédnu i několikrát, výborné sleduji stále dokola, ale tento jsem viděl naposledy a vím, že nebudu litovat, že už jej nikdy znovu neuvidím. ()

andy60

Přemýšlím, co pozitivního zmínit, ale skoro nic mě nenapadá. Snad ty záběry zasněžené Prahy, snad hudba, která evokovala dobu vánoc. Jinak nic. Mé negativní dojmy má na svědimí především špatný scénář, ve kterém nebylo, co hrát a divák se tedy nemá na co koukat. Dále absence humoru - takového toho laskavého, který se do tohoto období hodí. Suma sumárum mě ani málo nezajímalo, jak se budou vyvíjet osudy jednotlivých postav. Místo toho jsem před obrazovkou zažíval větší a větší nudu a ačkoliv to nedělám často, 20 minut před koncem jsem s úlevou stiskl tlačítko STOP. ()

schuby252

Další z řady podprůměrných českých filmů...s přítelkyní jsme mysleli že nám film navodí trošku Vánoční atmosféry, ale čekali jsme marně..... ()

Vites

Jejda tak tohle se nepovedlo. Možná jako 10ti minutová Pohlednice z předvánoční Prahy ještě ANO, ale celovečerák? To opravdu ne. Hold v Česku už může dělat film kdekdo, nic proti paní Kny, ale toto? A jak údajně poznamenal pan Abrhám před premiérou " v tom filmu je všechno", tak já tedy nevím... ()

Tomatec

ty jo, ...co to jako mělo bejt, mexická telenovela v pražských ulicích? Naprosto zbytečné scény, to s tím Rodenem a dcerou, prostě plácat plácat a uplácat tak nějak všehochuť ať se to alespoň někomu líbí. Proč v každém českém filmu jsou policajti idioti? Otázek je víc. ()

nicky.2000

Celou dobu jsem přemýšlela, o čem ten film vlastně je. A nějak se mi na to nepodařilo přijít. Prázdné, nudné, kýčovité a zcela zbytečné. ()

minet odpad!

Tento film je nezajímavý nudný, nic se tam neděje, na nic se nedá těšit. Výkony obyč, dialogy nezáživné, žádné hlášky, konec jasný od cca prvních 10 minut. Takhle ubohý film jsme neměli natočit, blbosti točit umíme, ale alespoň si na nic nehrají. Jediné, čeho lituji, že jsem věnovala svůj čas díváním se a čekáním, kdy se něco ve filmu vlastně stane. Ale pokud Vás baví koukat do zdi, bude Vás bavit i tento film. ()

Widlicka4

Tak tohle by měla být povinná výuka na FAMU - všechny nešvary české kinematografie pěkně pohromadě ve sto minutách, to se hned tak nevidí. Zaprvé, opravdu dementní scénář. Scénář je základem filmu, a pokud si někdo napíše a rozhodne se zfilmovat toto, tak se nemůže divit, že hodnocení filmu atakuje sotva 40 %. Vymyslet několik otřepaných, ve filmu již stokrát použitých dějových linií, vytvořit z nich samostatné, navzájem zcela nesouvisející příběhy, a ty pak spojit dohromady pomocí série opravdu náhodných a jen stěží uvěřitelných dějových propletenců, to je opravdu kumšt. A když už se objeví něco potenciálně inovativního, jako je pražské jezulátko, tak je to zpracováno snad ještě dementnějším způsobem, než to ostatní. Zadruhé, nelogicky jednající postavy, respektive jednající možná i logicky, jenže to se nemáme šanci dozvědět. Viz celá dějová linie s odloženým novorozencem. V podstatě zbytečná. Zatřetí, i v rámci nutných dějových linií zbytečné postavy, obsazené prvoligovými herci, což jim zřejmě má přidat na důležitosti (zde typicky kostelník Pavla Kříže - kdyby ve filmu nebyl, nic by se nestalo). Začtvrté, poněkud předimenzovaný product placement. Zapáté, práce s dvojjazyčným ansámblem. Tady si teda nejsem úplně jist - mně totiž z filmu utkvělo to, že na začátku v Mexiku hovoří všichni plynule česky, aby poté v Praze najednou dcera hovořila lámanou češtinou a matka nižádnou češtinou. Z komentářů a recenzí na webu se ale nezdá, že by to bylo pravda - takže buď to oproti filmové španělsko-titulkové verzi Nova pro potřeby vánočního vysílání předabovala (což by bylo vcelku pochopitelné - kdo by v hlavním vysílacím čase na štědrý den chtěl číst titulky, že - leč nikoliv ospravedlnitelné...), anebo jsem zřejmě u rozbalování dárků popíjel natolik, že jsem pak při sledování filmu neměl úplně průzračné vědomí... Ať tak či onak, trochu to snímá vinu režisérky, byť negativní dojem na filmu to zachovává stejně. Na vině režisérky / scénáristky ovšem zůstávají další pekelnosti - například to, že podstatou tohoto rodinného vánočního filmu je, že si všichni vzájemně jeden druhému lžou nebo jeden před druhým něco skrývají. Anebo třeba výběr hudby. Uf, tak snad jedna hvězdička za Igora Chmelu, ale je to tedy jedna hvězdička z čiré vánoční sentimentality. ()

Cassovian

2* - jedna za Prahu a druhá za Prahu. Nechápem, ako sa dobrí herci mohli takto herecky spľundriť. Film bol sklamaním na celej čiare. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám