• Hennes

Jednoduchý vykonstruovaný příběh, kde do sebe vše až přehnaně zapadá. Každý je ve správnou chvíli na správném místě a k tomu je film prošpikován scénami jako s Uršulou Klukovou a podobnými nesmysly. Hlavně měl film skončit v ten pravý čas a přidaný dovětek "o rok později" je už přehnaný kýč. Shlédnout, nepřemýšlet a nerozebírat, pak to vezmu jako jednorázovou oddechovku a jde to. Těžko se však budu k filmu někdy vracet, snad jen Dolores Heredia by mohla být tím důvodem, ale raději ji budu hledat v jiném filmu.(28.12.2013)

• Ded@M@tes

Malý návod jak ´´zabít´´ kapra tím, že mu nalijeme vanu plnou chlóru a pak ho jednoho krásného dne vypustíme polomrtvého do Vltavy a když bude mít štěstí, tak doplave až do moře ( sice né vlastní silou ). ( Hodnocení: 4/10 )(18.2.2015)

Lehce zapomenutelné slabší tři hvězdičky. S hereckými výkony jsem byl vcelku spokojen, mnoho scén však potápí scénář.(25.12.2014)

Přiznám se na plnou hubu, že jsem očekával průser a ze začátku jsem fakt na gauči docela i rotoval, abych každou další minutu přežil. Vstup dvou mexických hereček na scénu, kde jsem přemýšlel, jestli umí česky a nebo jsou nešikovně nadabovaný, mě fakt vysloveně naštval. Po přejezdu do Prahy ale vše ustalo a rozjel se docela příjemný příběh, u kterého jsem se i docela zasmál. Problém jsem teda sem tam měl, když se tu Pražák (potažmo Čech) popisoval jako neustále nepříjemný a věčně nasraný člověk, co se tváří, že jediný, co umí, je se nalejt jak duha. Sem tam jsem už v Praze popil a nikdy se mi nestalo to, co Abrhámovi a jeho mexické rodině na pár denním výletě v Česku. Na druhou stranu ale režie dobrá, vánoční atmosféra super, herci prádní a i Mexičanky mi nakonec udělaly opravdovou radost. Hlavně teda překrásná Aislinn Derbez, u které by mě i zajímalo, jakou práci ji dalo naučit se Česky. Škoda ale, že tenhle film se snažil zaměřit na tak moc postav, že jsem s tím nakonec docela měl i problém, abych se ve všem bez problémů vyznal. Chmela a jeho rodinka byla třeba moc fajn. Kříž s Rodenem by si ale určitě také zasloužili daleko více prostoru. Celkově vzato tu nebyla jediná nezajímavá postava a když Vám celý ten nakonec příjemně rozjetý příběh utnou závěrečnou scénou, která celý ten 100minutový kolotoč vztahů vlastně nijak neukončí, je to až skoro škoda.(22.11.2015)

• insurgentes

Kdybych neměl chřipku a nepotřeboval za každou cenu zabít čas, nikdy bych se na tehle film nedokoukal až do konce. Díky tomu, že jsem ji měl, mohu hodnotit zasvěceně: je to nechutná přeslazená mrdka od začátku až do konce. Romantika je tak laciná, až se člověku zastavuje rozum: záběry v předvánoční Praze jsou zásadně koncipovány tak, že na ulicích jsou kromě hlavních postav dva tři komparzisti. Opravdu takhle vypadá město před Vánocema? Karlův most za soumraku (= mezi 3 a 4. hodinou odpoledne) liduprázdný. To je, pane, pohodička, to bych bral. Nebo zase jindy jde celá rodinka postupně ven, fotr jde na "večerní koncert" a dcera se v tu dobu zjeví na věži, kde jí svítí do ksichtu slunce, které se v zimě objevuje tak mezi 10. - 11. hodinou dopoledne. Postránecký a Abrhám klesli v herectví na absolutní dno, to, co tady předvádějí, je k zblití. Scénář je takový paskvil, že člověk neví, jestli se má smát nebo brečet. Vrcholem je romantické piánko, které podkresluje "nejdojemnější" scény, a které bych už dneska s klidem označil za poznávací znamení těch největších filmových sraček současné české filmové produkce.(12.12.2014)

• - Jedná se o první český film, ve kterém Danica Jurčová nebyla při postsynchronech předabována jinou herečkou. Doposud tak činily Andrea Elsnerová a Jitka Ježková. (funhouse)

• - Mexické herečky samozřejmě neuměly česky, představitelka Josého dcery Penélope (Aislinn Derbez) se ale naučila vše nazpaměť. (jenik71)

• - „Květa má svoj vlastný život. To, čo prežila v minulosti, ju vôbec neoslabilo, ale to neznamená, že by sa zdráhala občas uveriť na zázraky. Také typy žien majú moje sympatie," tvrdí Šafránková. „José už zakorenil v novej krajine a v ošemetných situáciách, ktoré mu priniesol návrat do Česka, ho zachraňujú jedine svojský nadhľad a zmysel pre rýchle riešenia," doplnil Abrhám. (kacer4)