Přijde letos Ježíšek?

Like Baby Jesus?

(festivalový název)

Romantický

Česko / Slovensko / Mexiko, 2013, 100 min

Trochu mexická telenovela, trochu červená knihovna, trochu česká komedie.(25.12.2014)

Lehce zapomenutelné slabší tři hvězdičky. S hereckými výkony jsem byl vcelku spokojen, mnoho scén však potápí scénář.(25.12.2014)

Přiznám se na plnou hubu, že jsem očekával průser a ze začátku jsem fakt na gauči docela i rotoval, abych každou další minutu přežil. Vstup dvou mexických hereček na scénu, kde jsem přemýšlel, jestli umí česky a nebo jsou nešikovně nadabovaný, mě fakt vysloveně naštval. Po přejezdu do Prahy ale vše ustalo a rozjel se docela příjemný příběh, u kterého jsem se i docela zasmál. Problém jsem teda sem tam měl, když se tu Pražák (potažmo Čech) popisoval jako neustále nepříjemný a věčně nasraný člověk, co se tváří, že jediný, co umí, je se nalejt jak duha. Sem tam jsem už v Praze popil a nikdy se mi nestalo to, co Abrhámovi a jeho mexické rodině na pár denním výletě v Česku. Na druhou stranu ale režie dobrá, vánoční atmosféra super, herci prádní a i Mexičanky mi nakonec udělaly opravdovou radost. Hlavně teda překrásná Aislinn Derbez, u které by mě i zajímalo, jakou práci ji dalo naučit se Česky. Škoda ale, že tenhle film se snažil zaměřit na tak moc postav, že jsem s tím nakonec docela měl i problém, abych se ve všem bez problémů vyznal. Chmela a jeho rodinka byla třeba moc fajn. Kříž s Rodenem by si ale určitě také zasloužili daleko více prostoru. Celkově vzato tu nebyla jediná nezajímavá postava a když Vám celý ten nakonec příjemně rozjetý příběh utnou závěrečnou scénou, která celý ten 100minutový kolotoč vztahů vlastně nijak neukončí, je to až skoro škoda.(22.11.2015)

• nash.

Pod líbivým povrchem záběrů nádherně zasněžené Prahy se válí chaotická směs nesourodých lacině kýčovitých motivů, které se přes křečovitě zoufalou snahu nepodařilo splést ve smysluplnou podívanou. Bohužel těch několik milých okamžiků a výborný Josef Abrhám nestačí, aby člověk neviděl scénáristickou bezradnost, které mezi prsty proklouznou všechny silné a nosné motivy, namátkou třeba Josého a Květy, nebo aby člověk neviděl to komické sebevědomí kavárenských intelektuálů přesvědčených o svém talentu, kteří však neumí to podstatné. Vyprávět příběh. A totéž platí i o režii. Smutné, nudné, místy zoufalé.(4.1.2015)

• dopitak

Radúz Mácha? Konstrukce příběhů a námět, navždy zaškatulkovaný Vašek P. a šílené vsuvky jako Kaufland. Moderní koledy v anglickém hávu, pár očekávaných zádrhelů a žádná originalita (když nepočítám Pepu hovořícího španělsky). Filmařsky nepovedené.(11.10.2014)