Přijde letos Ježíšek?

(festivalový název)

Romantický

Česko / Slovensko / Mexiko, 2013, 100 min

• type_B

Kometa über Kaufland forever!(25.12.2014)

• Snorlax

Tak jsem si myslela, že nejdivnější na celém filmu bude příjmení autorky a režisérky v jedné osobě. Omyl. Nejdivnější je to, že se do něčeho tak povrchního, hloupého, neoriginálního a zbytečného nechala zlanařit dvojice Abrhám + Šafránková. Možná bych dala jednu hvězdičku z milosti, ale prznění českých Vánoc všudypřítomnými anglicky zpívanými popěvky mi působí tak velkou nauzeu, že odhazuji záblesky laskavosti a krutě poprávu odsunuji tento nanicovatý snímek do zapomnění.(20.9.2015)

• Tommassi3

"Co ty tady děláš ??" - "Já to tady zásobuju !!" ;) To rozhodně, on totiž Venca Postránecký, který si od Bobulí myslí, že je vinařskej bůh, už dneska naprosto bezostyšně bere jakoukoliv šmíru !! Kdyby mi Ježíšek přinesl na DVD tenhle naprosto příšerný a prázdný kýč, asi bych mu s varovně vztyčeným prostředníčkem připomněl legendární Lundgrenovo béčko, totiž Temného anděla, který jasně naznačuje, že placky s některými filmy by mohly posloužit i jako smrtící frisbee.. I když tenhle místy až směšně diletantsky sestříhaný kousek - Tohle jsi snad ani, Lenko, při smyslech nemohla myslet vážně !! Už nic hlavně nepiš !! - určitě zabíjet diváka dokáže celkem snadno, když případná druhá projekce platí pro diváka mimo cílovku, kterou upřímně lituju, za fatálně i tu úplně poslední.. O tom, že je Praha nádherné město, zasněžená a vánoční obzvlášť, mě nikdo zbytečně přesvědčovat nemusí, ani kvůli neméně krásné Aislin Derbez.. Pro Libušku Šafránkovou platil rok 2013 za vyloženou hereckou sebevraždu, byť se opravdu snažila..(24.12.2014)

• Ded@M@tes

Malý návod jak ´´zabít´´ kapra tím, že mu nalijeme vanu plnou chlóru a pak ho jednoho krásného dne vypustíme polomrtvého do Vltavy a když bude mít štěstí, tak doplave až do moře ( sice né vlastní silou ). ( Hodnocení: 4/10 )(18.2.2015)

• dopitak

Radúz Mácha? Konstrukce příběhů a námět, navždy zaškatulkovaný Vašek P. a šílené vsuvky jako Kaufland. Moderní koledy v anglickém hávu, pár očekávaných zádrhelů a žádná originalita (když nepočítám Pepu hovořícího španělsky). Filmařsky nepovedené.(11.10.2014)

• - V záběru, kdy Květa (Libuše Šafránková) vystupuje z auta a přechází silnici, je možné zahlédnout v horním rohu tehdejšího předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. (ricky4)

• - Mexické herečky samozřejmě neuměly česky, představitelka Josého dcery Penélope (Aislinn Derbez) se ale naučila vše nazpaměť. (jenik71)

• - Jedná se o první český film, ve kterém Danica Jurčová nebyla při postsynchronech předabována jinou herečkou. Doposud tak činily Andrea Elsnerová a Jitka Ježková. (funhouse)