Přijde letos Ježíšek?

(festivalový název)

Romantický

Česko / Slovensko / Mexiko, 2013, 100 min

• Hennes

Jednoduchý vykonstruovaný příběh, kde do sebe vše až přehnaně zapadá. Každý je ve správnou chvíli na správném místě a k tomu je film prošpikován scénami jako s Uršulou Klukovou a podobnými nesmysly. Hlavně měl film skončit v ten pravý čas a přidaný dovětek "o rok později" je už přehnaný kýč. Shlédnout, nepřemýšlet a nerozebírat, pak to vezmu jako jednorázovou oddechovku a jde to. Těžko se však budu k filmu někdy vracet, snad jen Dolores Heredia by mohla být tím důvodem, ale raději ji budu hledat v jiném filmu.(28.12.2013)

• jhsoft

WTF co to bylo? Český filmy mám hodně rád,ale tohle byl největší bullshit za poslední dobu co jsem viděl.(25.12.2014)

Krásná Vánoční pohádka. Vzhledem k tomu, jak lidé často vyvádějí kvůli Vánocům. Tak mi tento film připadal jako krásné odlehčení. Dobře se na to dívalo. Velice zajímavý příběh kdy krásná dívka přijede z Mexika do Prahy otěhotnět. Krása. Prostě Relax. Klidně bych to vyděl znovu, abych si užil ten pohodový pocit který naplňuje člověka touhou až do Vánoc. A taky mě velice zaujalo to přirozené pojetí lidských problémů v mezilidských vztazích. Prostě Vánoční pohádka - Láska, naděje a štěstí.(24.5.2015)

Přiznám se na plnou hubu, že jsem očekával průser a ze začátku jsem fakt na gauči docela i rotoval, abych každou další minutu přežil. Vstup dvou mexických hereček na scénu, kde jsem přemýšlel, jestli umí česky a nebo jsou nešikovně nadabovaný, mě fakt vysloveně naštval. Po přejezdu do Prahy ale vše ustalo a rozjel se docela příjemný příběh, u kterého jsem se i docela zasmál. Problém jsem teda sem tam měl, když se tu Pražák (potažmo Čech) popisoval jako neustále nepříjemný a věčně nasraný člověk, co se tváří, že jediný, co umí, je se nalejt jak duha. Sem tam jsem už v Praze popil a nikdy se mi nestalo to, co Abrhámovi a jeho mexické rodině na pár denním výletě v Česku. Na druhou stranu ale režie dobrá, vánoční atmosféra super, herci prádní a i Mexičanky mi nakonec udělaly opravdovou radost. Hlavně teda překrásná Aislinn Derbez, u které by mě i zajímalo, jakou práci ji dalo naučit se Česky. Škoda ale, že tenhle film se snažil zaměřit na tak moc postav, že jsem s tím nakonec docela měl i problém, abych se ve všem bez problémů vyznal. Chmela a jeho rodinka byla třeba moc fajn. Kříž s Rodenem by si ale určitě také zasloužili daleko více prostoru. Celkově vzato tu nebyla jediná nezajímavá postava a když Vám celý ten nakonec příjemně rozjetý příběh utnou závěrečnou scénou, která celý ten 100minutový kolotoč vztahů vlastně nijak neukončí, je to až skoro škoda.(22.11.2015)

• ABLABLABLA

Nezvyklý film na české země? No jak se to vezme. Tím, že se v něm 1/4 času mluví španělsky, ano. Ale jinak boužel takový ten český lehký průměr, který ani neurazí, ale ani extrémně nepobaví. SPOILERY. Spousta uvěřitelných faktů: 1. 70letému dědkovi je normální říct, že má ještě čas najít svou půlku nebo chcete-li půlválec. 2. V ČR umí všichni španělsky. Normálně si půjdete v Praze koupit kapra a prodavač vám bude rozumět, když mu řeknete "Quisiera carpa, que tiene 3 kilos más o menos, por favor." 3. Běžně do typicky českého vánočního prostředí od nepaměti patří písničky v anglickém znění. Tichá noc už je nuda, ale Silent night... to je teprve bomba. 4. Český film je expert v používání zpomalených záběrů. Byly tu celkem 3 tuším a všechny vyzněly naprosto normálně a vůbec nepůsobily divně. 5. Ach neotřelá fráze: "Není ti zima? - Jo. - Nezajdem na grog. - Dobře. - Třeba ke mně?" - je jasné, že to znamená podpálím koupelnu svíčkama a ve vaně se mnou otěhotníš, pak mi za to dáš prachy a odjedeš ke svému manželovi do Mexika, aniž bych věděl, že čekáš moje dítě. 6. Nad Kauflandem běžně létá v období Vánoc kometa. 7. Když vypustíte mrtvého kapra do Vltavy, šťournete do něj klacíkem, tak doplave až do moře! 8. Mácha odjel z Rožnova a teď v Praze dělá Brouka Pytlíka aneb práce všeho druhu. Když ho nepotkáte, jak na Mikuláše dělá anděla, určitě na něj narazíte jako na Santu v restauraci, prodejce ryb a když ani tam, tak zkuste zajít večer do kancelářského komplexu, kde uklízí nebo do kostela, kde zpívá a vaše poslední naděje, kde na něj narazíte bude na věži, kde jako zbrojnoš hraje na trubku.... Někdo by rád aspoň jednu brigádu, jenže tenhle skrblík zabral místa 6 dalším. Konec SPOILERŮ. ČR se zařadilo mezi země, které se taky pokusily o Lásku nebeskou, ovšem na rozdíl od Poláků, se nám to moc nepovedlo. To by bylo asi vše vážení... jen že ten konec byl pěkně trapný a ty humusácké červené titulky na začátku a konci už nemám sílu komentovat.(24.10.2014)