Přijde letos Ježíšek?

Romantický

Česko / Slovensko / Mexiko, 2013, 100 min

• Hunt

30%(25.12.2014)

"Jak stihne obejít všechny hodný děti, když ani neumí chodit?" Ježíšek je v inkubátoru a tak není divu, že dětské dotazy se množí. Vybruslit z tohoto tématu se ctí je těžkým úkolem pro každého rodiče, ale tady je to jasné - Ježíšek má asistenty. Takže díky za radu, za vysvětlení úspěšné léčky neplodnosti ve Františkových Lázních a za tu vánoční atmosféru, která na mne vydatně z obrazovky dýchla. Žádný zázrak to sice není, ale já jsem si v něm pár důvodů pro lehké pousmání našel.(7.12.2015)

• topi

Tohle byla hrozná tragédie, myslím z filmařského řemesla. Telenovela jak vyšitá!! Představitelé hlavních rolí, jak Josef Abrhám, tak i Libuše Šafránková byli špatní a vůbec mě nepřipadlo, že by je to natáčení bavilo, hlavně ty pořád dokola stejné pitvořivé obličeje Šafránkové mě už lezly krkem. A ty mexické herečky tomu dodávali opravd punc telenovelského šílenství. Proboha, tohle je zkrátka nekoukatelné. A jako největší hřeb tohoto filmu je Václav Postránecký (kamarád Abrháma), kterého poslední dobou nemůžu ani cítit a tady předvádí opět něco ze svých skvělých hereckých kreací. Ufff, rychle zapomenout na tenhle výplach.(28.12.2014)

Celkem dost mě to překvapilo. Mile. Opravdu hezký a poutavý příběh s příjemnou Vánoční atmosférou, která není vyhrocená do nějakých kýčů. Navíc, takové okořenění Mexikem je skvělé a originální. Herecké obsazení je taktéž výborné. Celé je to takové ze života, má to vtip a rozhodně to nenudí.(21.11.2015)

Přiznám se na plnou hubu, že jsem očekával průser a ze začátku jsem fakt na gauči docela i rotoval, abych každou další minutu přežil. Vstup dvou mexických hereček na scénu, kde jsem přemýšlel, jestli umí česky a nebo jsou nešikovně nadabovaný, mě fakt vysloveně naštval. Po přejezdu do Prahy ale vše ustalo a rozjel se docela příjemný příběh, u kterého jsem se i docela zasmál. Problém jsem teda sem tam měl, když se tu Pražák (potažmo Čech) popisoval jako neustále nepříjemný a věčně nasraný člověk, co se tváří, že jediný, co umí, je se nalejt jak duha. Sem tam jsem už v Praze popil a nikdy se mi nestalo to, co Abrhámovi a jeho mexické rodině na pár denním výletě v Česku. Na druhou stranu ale režie dobrá, vánoční atmosféra super, herci prádní a i Mexičanky mi nakonec udělaly opravdovou radost. Hlavně teda překrásná Aislinn Derbez, u které by mě i zajímalo, jakou práci ji dalo naučit se Česky. Škoda ale, že tenhle film se snažil zaměřit na tak moc postav, že jsem s tím nakonec docela měl i problém, abych se ve všem bez problémů vyznal. Chmela a jeho rodinka byla třeba moc fajn. Kříž s Rodenem by si ale určitě také zasloužili daleko více prostoru. Celkově vzato tu nebyla jediná nezajímavá postava a když Vám celý ten nakonec příjemně rozjetý příběh utnou závěrečnou scénou, která celý ten 100minutový kolotoč vztahů vlastně nijak neukončí, je to až skoro škoda.(22.11.2015)