Arogantní a sobecký rozhlasový diskžokej Jack Lucas se dostane do těžké deprese, když zjistí, že nepřímo zavinil smrt několika lidí. O tři roky později pracuje ve videopůjčovně, jejíž majitelka Anne Napolitanová se o něho stará. V jedné ze svých sebevražedných nálad je u Manhattanského mostu zachráněn Parrym, bývalým profesorem historie, který živoří na pokraji společnosti. Parry se chová jako blázen. Ve svých představách je ohrožován zlověstným Rudým rytířem a snaží se přesvědčit Jacka, že jeho úkolem je získat Svatý Grál, schovaný v domě miliardáře Carmichaela. Když Jack zjistí, že Parryho manželka byla mezi obětmi, za jejichž smrt se cítí zodpovědný, snaží se bývalému profesorovi pomoci. Seznámí nesmělého Parryho s dívkou jeho snů, osamělou sekretářkou Lydií. Po první schůzce s Lydií je Parry přepaden několika násilníky a končí v nemocnici. Jack, který dostal novou chuť k životu, se chce vrátit ke své bývalé práci. Navštíví Parryho v nemocnici a nalezne ho v katatonickém stavu. Jediný způsob, jak ho zachránit, je přinést mu Svatý Grál. Jack se v noci vydává do miliardářova sídla jako lupič... (oficiální text distributora)

hazaba

Asi to bude znít jako klišé, ale pro mě to je neuvěřitelný příběh o přátelství, snech, bláznech, lásce... prostě o LIDECH. Někomu by se forma zpracování mohla zdát divná, ale to je prostě Gilliam - spousta fantaskních postav, bizarností, hravosti. ()

Rockerman

Úžasný film, který jsem viděl až 20 let po jeho vzniku. V tomto filmu mi nevadí ani super happy-end. Ba právě naopak, ten tu jednoznačně patří! Jeff Bridges, jako vždy vynikající, ale pro Robina Williamse je to životní role! Jiné hodnocení, než za 5* mě nenapadá. ()

helloween93

Do tohoto filmu jsem Jeffa Bridgese nikdy moc nemusel, ale jeho arogantní rozhlasový moderátor je skvělý. Zdatně mu sekunduje "Parry" v podání Robina Williamse. Gilliamovi se povedlo vytvořit pohádku pro dospělé, která je o osudu, o vině a vykoupení, zasazenou do moderní doby. Perfektní soundtrack, atmosféra. I've got the Power. Vysílalo AMC. ()

GOREGASM

Fisher King jen potvrzuje přírodní zákon, že Terry Gilliam nikdy nenatočí normální film a za to ho budeme doživotně blahořečit, protože bez tvůrců jeho střihu by byl ten filmový svět sakra nudnej. Příběh morálně zhýralého Dídžeje, Jeffa Bridgese, který potká své životní prozření v podobě na první pohled blázna, na pohled druhý životní tragédií nadosmrti poznamenaného, Robina Williamse, dokáže rozesmát, dojmout i nevěřícně zírat a kroutit hlavu nad náladou, kterou umí Gilliam navodit. Křehké vyznění tohoto tragikomického příběhu je parketou Terryho Gilliama a jeho unikátní vnímání tragikomičnosti lidského bytí tady proplouvá na povrch v celé své kráse. Fisher King pro mě není stoprocentním kusem, ale emocionálně i obsahově silným zážitkem, který nese silnou autorskou stopu, kterou tlapa doživotního Pythona opět zanechala. 85% ()

Rathalos

Tak toto bolo uplne mimo mna,v zivote nepochopim,ze to ma 82 percent,ani raz som sa nezasmial,obsahuje to neuveritelne mnozstvo kecov,ktore cloveka neskutocne nudia,ak by som si to mal v zivote este raz pozriet,tak by som musel predtym vypit flasu vodky alebo byt pod vplyvom inych omamnych latok,aby som to opat dal,jednu hviezdu dam za zaverecne minuty,inak by to skoncilo odpadom...:-) ()

Liduskaa

No už to pár let bude,co jsem tento film zahlédla v televizi a po shlédnutí několika málo minut jsem přepínala na jiný program.Ale po hooodně dlouhé době když sem měla tento film v nabídce sem neodolala a vyplatilo se...Člověk se může vyrovnávat s životní tragédií různými způsoby a vytvoření si fiktivního světa je jeden z nich. a když se navíc do něj připlete někdo,kdo tu tragédii "zavinil" může z toho být pěkný filmový kousek třeba v podání Krále rybáře od Terryho Gilliama.... ()

Yojimbo

Ooooo jééé, tohle se Terrymu skutečně povedlo. Hluboce lidský a dojemný snímek s perfektními hereckými výkony. Gilliam měl skutečně šťastnou ruku při výběru herců, protože každá postava je bezchybně obsazena a ksvěle zahrána. Příběh je působivý, i když se odehrává v New Yorku a postrádá obvyklé fantastické prvky (tedy... až na Červeného rytíře, který nemá chybu). Takže sečteno podtrženo - krásný snímek. ()

shereen

Další herecký koncert Jeffa Bridgese. Po první půl hodině jsem trochu kroutila hlavou ale pak se vše jaksi zvrhlo a tato surrealistická podívaná mě naprosto pohltila. S chutí si film v budoucnu zopakuji. ()

siloalampa

Priznám sa, že po 45. minútach som film vypol s tým, že som sa poriadne zmýlil. Na druhý deň som si zaumienil, že ho dopozerám a skúsim v ňom nájsť nejaké silnejšie miesta. Napriek tomu, že zopár som ich naozaj našiel, viac ako *** hviezdy dať už nemôžem... ()

Stíba

Dlouho jsem nemohl pod tou podivnou slupkou najít ňejakou logickou myšlenku a něco co by mě mělo na filmu zaujmout. Zhruba v půlce filmu jsem ale do filmu trochu pronikl a postupem času bylo vše o něco jasnější. Je to ale skutečně zvláštní film, který asi nesednu každému a spousta lidí se s ním bude dost prát jako i já. Nakonec moje hodnocení zakotvilo někde mezi 3 a 4 *. ()

Torgal

Prvá tretina je presne ten Gilliam akého nemám rád - špinavý, zahádzaný v odpadkoch a obklopený bláznami. Potom sa ale môj pohľad na film postupne menil, postavy mi boli čoraz sympatickejšie, príbeh zaujímavejší a Gilliamove imaginácie prijateľnejšie. V závere už som priadol spokojnosťou. Leví podiel na tom majú skvelé herecké výkony dvojice Williams+Bridges. Pachuť prvej tretiny sa ale úplne zmyť nepodarilo. 8-/10 ()

tranquill

Sonda do života lidí, kterým tragédie obrátila život. Příchod Robina na scénu a jeho první výstupy u mne evokovaly našeho Šaška a královnu... Později děj trochu ustrnul, ale především za Williamsův výkon dávám čtyři hvězdy. ()

Kingjiri

Fantasmogirie Krále rybáře sice nedosahuje takovejch rozměrů jako jiný filmy z Gilliamovy dílny, ale pořád se s ní nějak nedokážu srovnat. Na druhou stranu bych lhal, kdybych tvrdil, že film neměl i nějaký světlý chvilky. Při nejmenšim herectví dvojice Bridges-Williams bylo celou dobu na hodně vysoký úrovni a část, kdy se Parry snažil sbalit Lydii byla, bohužel jako jediná, fakt vtipná. Jenomže většinu stopáže tvořily divný dialogy a scény - na zpívajícího transsexuála asi hodně dlouho nezapomenu. Tohle opravdu neni film pro každýho a pro mě už vůbec ne, ale chápu, že fanoušci Gilliama budou spokojený, dvě silnější hvězdy. ()

Dimo

Starý dobrý Gilliam, se svým šíleným stylem vyprávění, rozpoznatelnou kamerou a praštěnými postavami. Jak Robina Williamse moc nemusím, zde svůj rozpačitý charakter zahrál přesvědčivě. Náhodně viděný film o to více překvapil a pobavil. ()

GlamourCat

A kde už vlastně začíná šílenství a dokdy je ještě přijatelné a je možné s ním žít? Je šílené být smutný a upřímný, nebo uvězněný sám ve své hlavě. Znám se s takovými a i on se nimi zná. Pro mě to byl jeden z mála filmů, který se rovnal uměleckému zážitku. ()

chlebos

Jsem rád, že si tenhle příběh vzal na vyprávění právě Terry Gilliam. Myslím si, že je jenom málo tvůrců, kteří by tenhle příběh odvyprávěli s lehkostí a nadhledem. Gilliam tohle zvládá levou zadní a ještě navíc člověka stihne dojmout a přinutit ho k zamyšlení. Mizera je to.... a ta banda herců co tam hrajou jak o život ho v tom ještě podporujou, stejně jako ten šílenej kameraman Roger Pratt - umí vůbec nějakej záběr tak aby vypadal trochu obyčejně? Asi ne a to se Gilliamovi náramně šiklo. Takhle mě dostat.... ()

arkie

Nechapem, co na tomto filme vsetci vidia. Naivita, v minulosti uz casto prevarene motivy, nic nove pod slnkom. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall