3 dny na zabití

• USA 3 Days to Kill (více)

Ethan Renner celý život pracoval jako agent tajné služby. Byl jeden z nejlepších. Nyní se rozhodl skončit a věnovat se tomu, co kvůli práci musel odsouvat na vedlejší kolej – své rodině. Vždy se totiž dokázal efektivněji postarat o nebezpečné zločince než o svou dceru. Jeho manželka Christine odjíždí pracovně do Londýna a Ethan má poprvé sám na starost svou dospívající dceru Zoey. Netuší, že bývalý zaměstnavatel s ním má jiné plány... Tajná služba se na něj obrací s poslední zakázkou. A protože v sázce je nejen osud světa, ale i Ethanův život, tenhle úkol Ethan nemůže odmítnout. Má tři dny na to, aby zneškodnil světově nejhledanější teroristickou organizaci a zároveň se osvědčil jako dokonalý a starostlivý otec. (Bioscop)

dalziel

Osobne film vnímam viac ako dramu než akčný film.Trocha mi to pripomína tie staré francúzke kriminalky ktoré boli vždy viac dráma ako akcia.A možno to bude tým že sa to odohráva v Paríži.Nuž ťažko byť super akčný s glioblastómom vhlave.Mám preto pochopenie. :-D ()

007.

Pohodlně se usaďte, rozdělejte si lahvinku dobrého vína a užijte si tento film. Stejně jako v sérii Taxi i zde skvěle fungoval Bessonův smysl pro humor, film svižně ubíhá, akce taky nebyla rozhodně špatná. Costner si vybral dne mého další skvělou roli a po sedmi letech zase dávám filmu (nepočítám minisériiHatfieldovi a McCoyovi ) plný počet. Co my film trochu kazilo byla Amber Heard, které jsem drsňačku nevěřil a trochu urychlené napravení vztahů mezi otcem a dcerou. 93% ()

Louie

Pohodový film na dlouhé deštivé odpoledne. Sice mám pro Bessonovky celkem slabost, ale tentokráte mi celý film přišel hodně odbytý... McG do toho tentokráte nedává ani padesát procent svého potencionálu a Besson ve scénáři kopíruje věci, které již párkrát použil a to naprosto bez skrupulí... Třeba v pilotu "No limits" - scény otec-dcera-a chudák,co musí trpět v kufru auta jsou téměř identické... Jinak pohodovka, které by slušila tak o 30 minut kratší stopáž... ()

TomStrom

Jsou to v podstatě dva filmy v sobě. Jeden je průměrný špionážní thriller a druhý je prostoduchá rodinná komedie s nefungujícím humorem. A ten druhý výrazně převažuje. Dohromady obě složky nejdou až do takové míry, že je to, jako kdyby měl Batman vedlejší linii o mladém černošském rapperovi, co se snaží vyhrát soutěž o to, kdo upeče nejlepší dort. Pohříchu blízko absolutnímu filmařskému fiasku, srovnání s Taken je vrcholem ironie. Sbohem a nikdy více. A ty, Kostnere, si příště laskavě přečti scénář... protože nevěřím, že by na tohle po jeho přečtení kývl (pokud teda není úplně vymaštěnej, což se taky nedá vyloučit). ()

Franc1s

Ani 96hodin, ani Badass CIA taťulda, ale drama o rozvrácené rodině, kde taťka nevychovával svou dceru jak měl a tak se rozvedli. Teď doktoři zjistí, že do 3 měsíců umře a chce se tedy usmířit s rodinou. Samozřejmě však přijde na scénu poslední job, kde jako odměnu dostane experimentální lék, co ho může uzdravit...V tom všem nesmí chybět krutopřísná sadomaso-hardcore-latex ženská aka Vivi, nechápu koho to byl nápad ji tam hodit..A snad nejlepší scénky s Quidem a Mitatem. Prostě ani jako oddychovka to na mě nezapůsobilo. Costnerovi bylo stejně nejlíp u westernů! 5/10 ()

Acrobat

Samozrejme. Postarší muž v saku s bielou košeľou, triafajúci presnými ranami zvýraznenými subwooferom zlých občanov postsovietských republík. Sako – zbraň a samotný muž má tendenciu skĺzať k psychologickej očiste z týždňových nánosov. Costner je stavebným pilierom a dominantnou charizmou tohto schizofrenického snímku. Ťahá, je Neesonovou kópiou, lenže hrá v miš-maši. Už som sa chcel nádherne usadiť v relatívne dobrom kresle hneď po úvodnej razenia skvelej prestrelke s výborným Albínom. No potom to prišlo. Rodinná dráma s komediálnymi prvkami, klišé, (ne)uveriteľnosti, a tých nechcených rečí a výplodov typu: „ocko bude meškať na večeru, lebo musí zabiť pár zlých ujov.“ Stáva sa z toho taký guľáš, že nevedno ktorému žánru či subžánru dať prednosť, prepínate myseľ ako človek trpiaci somabulizmom. A vtedy nejedno oko zaplače alebo sa nazúri. Prečo je potrebné miešať pod nohy agenta všetky rodinné perepute? Prečo neexistoval čistokrvný buď akčný alebo rodinno-dramatický príbeh? Namiesto pálenia s pozostatkami Východného Nemecka sa učíme jazdiť na bicykli. Diskotékový koniec je snahou skopírovať Collateral, no vyznie zvláštne, keď si uvedomíme, že Vlk končí pod latexovou dominou s menom Amber. Tá nevedno kto je, ale prináša surreálne predstavy, pretože tie halucinácie v oficiálnou obsahu sú klamstvom a ja som sa nachytal. Aj sa hecuje, aj sa snaží nájsť pozitíva, ktoré sú, ale rozhodne nie toľko, aby sa dostavila celková spokojnosť, pretože epizódy ujdú, hudba je skvelá, len ako celok dokopy je to zlé, nanútené, únavné a nehrajúce rovnaké akordy. Besson je už značne mimo (scenárovo a rozumovo) a jeho miesto už dávno viac než dôstojne zastúpili napr. Richet, či Sallé. Degraduje sa sám, pretože sa nevie jednoducho definovať. Zabitý potenciál. Jednu vec nemôžem uprieť. Spievajúci Mitat ma nakopne asi aj v hrobe. (videné 01.06.2014, 03.06.2014, extended BDrip) ()

Eventyrer

Nie zlé, hlavne čo sa týka prvej polovice. Humor je svieži, nie je prehnaný a zároveň je dominantný v každej scéne. takýto typ humoru ma skutočne baví. akcia už trochu pokrivkáva ale stále je pozeratelná a má aj hlavu aj pätu. trochu ma vydesil Fantomas na chemoterapii, ale pre dýchala som to. čo bolo už skutočne vedľa jak tá jedľa, bol vzťah medzi otcom a dcérou, ktorú kvôli práci nevídal a ktorá mu s láskou hovorila Ethan namiesto tato. vzťah otca a dcéry, ktorý tam bol zasadený aby to nebol film len o agentoch prenasledujúcich sa navzájom, zabíjaní, a o naháňačkách po Parížskych uliciach hral až desiate husle, nepôsobil skutočne a bol skôr príťažou. dve sladké a klišoidné scénu ku koncu zhodili film ešte nižšie a záverečné oslovenie "otec" bolo tak predvídateľné, ako celý film. ()

AbelXavier

Logika sice hned na zacatku neskocila na spatny trolejbus, nicmene humor, nadsazka a sviznost v tom nejely s ni. Dve poznamky z branze: 1. Vytah nepojede, kdyz ma otevrene sachetni dvere, 2. Vytah neujede do spodni stanice, kdyz mu odstrilite lana. ()

E lan

Nečeká-li člověk moc, tak se velmi dobře baví. Costner hraje skvěle, hudba je výborná, děj hbitě utíká a tak člověk promine celkově jednodušší scénář a námět. ()

ER

Možná ta čtvrtá hvězdička je za příjemné překvapení,kterým pro mne tento film je. V každém případě jsem se nenudil u sledování osudu umírajícího člena rodiny,který chce vypořádat svůj život a "odškodnit" svou rodinu,která trpěla jeho pětiletým odloučením. Jenže ono to není tak jednoduché,je totiž agentem tajné služby a jeho minulost ho rychle dohání. A tak Ethan bere poslední zakázku svého,zřejmě,krátkého času,který mu zbývá do konce života. Ano,zřejmě,jelikož mnohdy je něco za něco,zvlášť u tajných skužeb a Ethan dostává druhou šanci. A tu hodlá využít,protože jeho dcera mu není ochotna říkat tati. Plejáda výborně zvládnutých akčních scén se správným komickým nádechem se skvěle doplňuje s osobním životem Ethana a k výslednému dojmu přispívá i choreografie scén a mnohdy sice již viděné,ale vhodně použité filmové efekty.. A obzvláště scénky,kdy se Ethan setkává s nápadníkem jeho dcery jsou moc good. A Costner taky. ()

alienemo

Objektivne povedané, mal by som dať len tri hviezdy. Štyri sa zdajú trochu veľa. Ale ono je to tak na pomedzí. Film ma slušne tempo, nemá hluché miesta, obsadenie je viac než solídne. Dej je čisté béčko ale to som už čakal aj podľa popisu. Tak či tak, napriek klišoidnému a predvidateľnému deju film nenudí, Costner je tu hlavný šéf, je tu veľa pohodových scén, akčné sú tak správne a akurát dávkované a je tu takisto slušné množstvo humorných scén, vďaka ktorým si človek uvedomuje, že nejde ani tak o akčný film ako o rodinnú akčnú komédiu. Pre niekoho kto má tento typ filmov rád je to ako stvorené, rovnako ako pre niekoho kto hľadá príjemnú oddychovku na jeden večer. Kto však hľadá klon Taken tak nech radšej hľadá ďalej. ()

netWoor

Problém tohoto filmu bude, že si neumí vybrat, co vlastně je. Mohla to bejt solidní komedie, kdyby se to nesnažilo tvářit tak vážně (plus sem tam by se hodil nějakej vtip) a mohl to bejt solidní akčňák, kdyby to nebyla chvílema komedie (spíš groteska). Kevin je super, ostatní nejsou úplně zlí, ale co tam provedli s tou jeho šéfkou ... ()

Mik_e

Další akční jízda z Bessonovské stáje, tentokráte se pro změnu odehrávající v Paříži. Ehm. Protože ale scénář hraje mnohem víc na komediální a rodinnou notu, a film navíc netočil Oliver Megablb, jedná se o příjemnou a zábavnou oddychovku. Bylo by to řekněme na tři, ale na slabé 4* to zvedá herecké obsazení - vždy rád vidím Connie Nielsen a Kevinovi Costnerovi moc fandím, že je snad zase - po dvaceti letech - v sedle. ()

Psycho.R

Naprosto nechápu srovnání s 96 hodinama. Tohle je zcela jiný film. Bessonovi tohle výjimečně sedlo, pro McG to byla výzva a vznikl zábavný film. Dlouho jsem takový film, kde se snoubí humor s thrillerem neviděl a to je škoda. Kevin má pořád velké charisma a tohle mu sedlo. Víc takových filmů. ()

mira.l

Postarší agent CIA, takový skorosuperman, kterého neskolí nic, zároveň otec dcery, kterou skoro nezná, a aby toho nebylo jó málo, tak do toho zjistí, že mu zbývá pár týdnů, maximálně měsíců, anžto je na smrt nemocný. Hmmm. A co s tím? No pošleme ho zlikvidovat do Paříže jednoho holohlavýho Fantomase a pár chlápků s ním, když už, tak ať to stojí za to. Vždyť on vlastně nemá co ztratit a když o něj přijdem, tak se zasejc tak moc neděje. A tu nám na scénu vstupuje neméně neohrožená blonďatá, později tmavovlasá roštěnka, pardon, agentka, která je snad ještě lepší než náš neohrožený (na životě ohrožený) adžent. A aby ho nějak motivovala, tak mu dá .... ale vážení, na co myslíte??? Dá mu zázračnou medicínu, která ho po několika dávkách zázračně zřejmě vyléčí. Ovšem musí se k tomu slopat kvalitní vodéééčka, páč jinak je z toho pěkná motolice, což není úplně ideální, když máte prst na spoušti a chystáte se někoho poslat do věčných lovišť. No a na spooooustu mrtvol, výstřelů, honiček, zdemolovaných (nejen) aut, umělé krve a opravdu, ale vopravdu ultrameganapínavých okamžiků je zaděláno. A už dost. Víc jak dvě * to ode mně nedostane, a z nich je valná část za Hailee Steinfeld a Amber Heard, jejíž role takové šedé eminence a supervizora nad stárnoucím detektivem byla sice spíš humorná, ale uznávám, bylo to to lepší, na co se tu dalo koukat. Koneckonců, jezdilo, střílelo se v Paříži, tak přece naturalizovaná Američanka nemůže vypadat jako šupák, ne? Nevim, nevim, já asi na tyhle akční ptákoviny fakt nejsem. ()

Likan7

Kevin Costner je solidní herec, jenže to není akční hrdina. Jeho věčně kašlající Ethan Renner je necharismatická nudná postava, která nemá žádný vývoj. Vlastně ani nevím, jestli 3 dny na zabití má být hlavně thriller nebo komedie, protože na to, že se to tu bere hodně vážně, je těch (tragi)komických scén s dcerou ažaŽ. Do toho se čas od času objeví neuvěřitelně sexy Amber Heard, jejíž postava je jesně divnější než Renner. Závěrečná přestřelka je pak stou a tisící variací na milionkrát viděné a v ničem nepřekvapivé finále, které jsem dosledoval s notnou letargií. Konec je pak fakt wtf. ()

Martensson35

Těch filmů na tohle téma je už moc, a to že se kolem toho nějak motá Besson už taky nezaručuje, že čaj z 10krát převařeného pytlíku bude chutnat pořád stejně. Ono v tom filmu není ani nic moc spatně, je to takový průměr, který vzápětí hned sestřelí ale fakt, že je to jedno velké klišé. Pořád dokola omletý příběh agenta/nájemného vraha ...(bla bla bla) .....na odpočinku....(bla bla bla).....poslední fuška.....(bla bla bla)....záchrana světa....(bla bla bla)... připlete se do toho rodina...(bla bla bla)....závěrečné titulky. Dvě hvězdy za Costnera, který je snad sympaťák v každém věku a roli, a dává tomuhle "originálnímu" tématu svůj osobitý šarm. ()

gemi

Jo jo, kdybyste se na ten film dívali tři dny, budete se chtít zabít. Film, který neví, čím by chtěl být, a tak by chtěl být vším. Cool akčňákem i vtipnou rodinnou komedií. Jenže ve výsledku není ani jedním a coolovosti se snaží dosáhnout trapným pozérstvím. A jak to vypadá, když se skloubení cool akčňáku a komedie podaří? Jako série Kingsman. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)