3 dny na zabití

• USA 3 Days to Kill (více)

Ethan Renner celý život pracoval jako agent tajné služby. Byl jeden z nejlepších. Nyní se rozhodl skončit a věnovat se tomu, co kvůli práci musel odsouvat na vedlejší kolej – své rodině. Vždy se totiž dokázal efektivněji postarat o nebezpečné zločince než o svou dceru. Jeho manželka Christine odjíždí pracovně do Londýna a Ethan má poprvé sám na starost svou dospívající dceru Zoey. Netuší, že bývalý zaměstnavatel s ním má jiné plány... Tajná služba se na něj obrací s poslední zakázkou. A protože v sázce je nejen osud světa, ale i Ethanův život, tenhle úkol Ethan nemůže odmítnout. Má tři dny na to, aby zneškodnil světově nejhledanější teroristickou organizaci a zároveň se osvědčil jako dokonalý a starostlivý otec. (Bioscop)

Nolanofil

Guláš... neuvarený a málo dochutený. Akčné scény sú fajn, len ich je málo, naopak rodinná nefungujúca zápletka je zbytočne tlačená do popredia. Costner má charizmu, uveril som mu všetko. ()

Swoser

Ne opravdu Ne. Tohle je odpověď, kterou bych hned vykřikl, když by se mě někdo zeptal jestli na to nechci jít znova. Prvních pět minut byla pecka, ale jakmile se do toho dostali ty rodinné vztahy, tak už jsem měl chuť odejít ze sálu. Poté se Kevča dopoval různýma sráďama, který mu ,,údajně´´ měli prodloužit život. A on si nakonec v pohodě relaxoval ve svým domku se svojí otravnou dceruškou. Příběh byl dobrý, ale scénář stál za ho***. 3/10 ()

Illy

Besson se scénářem, který mohl něco říct možná před dvaceti lety a i tak by byl k smíchu. Vše zachraňuje Kostnerek, ale ani to nestačí. Tohle tentokrát nevyšlo, McG by měl zase točit jen klipy. ()

Erik7595

Subjektívny dojem z pozerania som mal taký, že som mal pocit, že film trvá minimálne tri hodiny.. Ale film sa rozbehol s veľmi slušným tempom a so slušnou akciou, vyzeralo to na slušný oddychový akčný špionážny film. Čoskoro sa ale niečo vo filme pokazilo.. Hlavným problémom je réžia, pretože scenár je sám o sebe v poriadku. Keď nastúpia akčné scény, je to všetko tiež OK. A navyše Kevin Costner je v tejto roli frajer. Ale film drhne v skĺbení akčného špionážneho filmu a rodinnej drámy. Jednoducho táto kombinácia v tejto podobe nefunguje, kedykoľvek sa film rozbehne, ihneď sa prejde do módu "rodinných trable vyslúžilého agenta". Bolo by mi to fuk, keby to bolo zaujímavo podané, ale mňa film neskutočne nudil, miestami iritoval svojími povinnými klišé prvkami.. Jednoducho veľká dvojhodinová nuda s pár adrenalínovejšími scénami. Chcel som dať trojhviezdičkové hodnotenie, ale nemám veľmi za čo. Hodnotenie dávam najmä za charizmatického Costnera, ktorému by bodla poriadne napísaná rola agenta v lepšie zrežírovanom filme, niečo v podobnom štýle 96 Hodín.. 4/10 ()

petikacka

Začátek byl famózní...Příjezd do Paříže a svého bytu, kde měl nezvanou rodinu, to byla vtipná bomba...Ovšem pak... pak přišla otravná Amber a všechno šlo do háje...Škoda Kevča se mi tu kupodivu líbil, ale Luc to zase zabil...Za mě 70% ()

reich

Totálně podhodnocený film, který si méně, jak tři hvězdy nezaslouží... Režisér McG spolu se scénáristou Luc Bessonem vytvořili unikátní film, který rozhodně člověka nebude nudit a nemusí se za něj stydět. OBSAHUJE SPOILER: Film ukazuje jednání tajných služeb CIA ve vlastních zájmech a do hlavní role byl obsazení Kevin Costner (Tanec s vlky či Vodní svět), který do role pomalu umírajícího agenta Ethana sedne jako ulitý... Snaží se sblížit se svou dcerou Zooey v podání talentované Hailee Steinfeld a manželkou Christine (Connie Nielsen)... Dále se zde objevuje tajemná šéfka Vivi, kterou hraje Amber Heard. Film je plynulý, není nouze o akční scény či honičky a to vše v Paříži během krátkých pár dnů a to vše do dvou hodinou kvalitní podívané. Za mě jasných 5 hvězdiček a 85%. ()

warrenur

Hlupucky scenar. Naviac, promenadovanie sa slecny "agentky dokonalej" je ako pastou do oka. V negativnom zmysle. Cele je to totalne amaterske. A tieto otecko-dcerka ping-pongy sme videli uz vo vsetkych moznych filmoch, pricom v niektorych to bolo isto uveritelnejsie ako v tejto maskarade. Kevin chudacisko by si snad mohol zahrat i v kusku s rozumnejsim pribehom ako toto. Trapas. ()

KOZEL84

Já sem se tak těšil na Kevina,že mi ani nevadilo,že to byly Spíš 2 hodiny rodinných pout a ne zabíjení.Stačilo,že tam byl.Třeba jindy jinde.Doufám.Jinak celkem pohoda.Akce ani nestojí za řeč.3aPůl ()

godycz

besonovka dle sablony. fabrika beso nova. diry ve scenari. nicmene remeslne zase na vysoke urovni. ta treti * za kostu a jeho novy film Tanec s kolem. ()

barteca

Ojojojojoj tak polopatické, tak schématické.......fakt Luc Besson ?! Ale za Costnerův nesmrtelný stále fungující šarm dvě :). ()

Matli

Začátek vypadal hodně slušně, ale potom Kevin řešil spíše vztahy ve své rodině, i když na druhou stranu akční scény s padouchama do toho byly dobře vsazený. Costner slušnej hereckej výkon, je znát, že ještě nechce odejít do důchodu. 62% ()

kowalski

....aneb jak trailery lžou a jak se McG s Lucem Bessonem hledali až se našli. První jmenovaný si chtěl něco natočit v Paříži a druhý zase něco v klubech v témže městě. Uf a já se těšil podle traileru na takovýho Jasona Bournea v důchodu a on se z toho vyklubal žánrový guláš kde se chvilku díváte na bourneovku, pak komedii a nakonec na rodinné drama. Celé se to pořád míchá a je to prokládáné scénami v autě kdy Amber Heard (která spíš vypadala na záporačku poté jak jí zmasakrovali v maskérně a kostimérně) vozí Kevina po městě a vysvětluje mu co má udělat. Zásadní je ovšem to, že při tom musí jet rychlostí 190 km/h v přecpané Paříži a ještě ve špičce. A to jsem ještě neviděl Bessonovu Luci :) Dávám jednu hvězdu za herecký výkon Kevina. ()

frolish

Rodinny pribeh o otcovi, ktory si znova buduje vztah s dcerou a do toho obcas killuje nevyraznych bad guys na povely Amber Heard v latexovom outfite vymenou za experimentalny liek, ktory ma v kombinacii s vodkou vyliecit jeho rakovinu. No proste gulas. S tonami neskutocnych klise najvyssieho kalibru, napriek tomu s nadhladom lahko stravitelny. Dava vam totiz vtipnym sposobom jasne najavo, ze sa neberie vazne (unosy plesateho, zvonenie na mobile), takze sa nanho nemozete velmi hnevat. 50% ()

Bozvav

Nuda, co se dala přežít. Kevin to hrál fakt dopře, celou dobu to vypadalo, že už umřel, alespoň jeho herecký výkon tomu odpovídal. 40% s oběma očima zavřenýma. ()

Hapretor

Dost zmatené a hodně, opravdu hodně nudné. Nevěřím, že toto vymyslel Besson, který má na svědomí skvělou záležitost "Pátý element" a dokonale ráznou akční pecku "96 Hodin". Chtělo se mi brečet. A i spát. Kevin Kostka je tu jen pro parádu, on fakt nemá na to, aby utáhnul celý film sám. Je to velmi dobrý herec, mám ho rád, ale kde scénář je vyblitý z vlastních zvratků poslední tvorby pana Bessona a ještě k tomu posraný panem McG, který by měl dělat radši DJe na diskotéce a do filmu se necpat, není co řešit. Prostě tohle nevyšlo. ()

Anduril

Taká jednoduchá oddychovka. Kevin Costner so svojou rodinou a svojimi nepriateľmi podal super herecký výkon. Tvrdá a "nekompromisná" agentka, ktorá sa oblieka ako ... ma vôbec o svojom výkone nepresvedčila. Bola hneď druhý najslabší článok filmu, ako prvú by som ju nahradil. Najslabší článok filmu však bol scenár (mix žánrov, priamočiari dej, náhodné stretnutie na konci... ach jaj celé zle). Na šťastie to ešte hore vytiahli komediálne prvky (recept na špagety a rozhovori v kúpeľni celkovo, prisťahovaná rodinka, kovbojský štýl...). V konečnom dôsledku som sa dosť pobavil a páčila sa mi aj myšlienka otcovstva rodiny. Kvôli tomuto sa to oplatilo vidieť. Nebolo tam "skoro" nič neslušné (to by sa mladým už nedalo skoro nič pustiť), bolo tam však dostatok krvi a násilia... Takže s mladšími ako 15 rokov by som to nepozeral. Pekný zábavný zážitok aj vám prajem. ()

lasonic odpad!

McGinty alias McG, reziser a packal v jednej osobe, clovek, ktory po Mostowovi definitivne odsudil pojem Terminator do kategorie, kam si nezasluzil spadnut. Ani neviem, co ma to napadlo pustit si tento film. Slabucky scenar zrezirovany este slabsim reziserom, nic viac si Besson nemohol "priat", jeho filmy uz by nemali chodit do kin, ale rovno do tv, pri pomysleni, ze by som na toto siel do kina... Scenka, ktora ma po necelej hodine donutila tento film stopnut, bola ako Ethan (K. Costner) uci svoju dospievajucu dceru jazdit na starej "ukrajine" (bicykli) a vsetci okolo zacali tlieskat, klise ako "svina". Proste hnus. ()

Gaia.M

Takový celkem nenáročný film. Tipuju, že rozpočet nebyl nic moc, je to docela vidět, nebo to byl úmysl? Každopádně, chlap, Kevin Costner, zjistí, že umírá a tak se rozhodne, že ten poslední zbytek života stráví s dcerou a bývalou ženou. Ještě tak mimochodem, jedná se o agenta tajné služby, důvod rozvodu, kdo by to vydržel. Dostane ale nabídku na takovou poslední speciální misi, s tím, že dostane lék na svoji nemoc. Jasně, že to vezme, nakope pár lidem prdel a dobrý, happy end. Nemusíte u toho přemýšlet, není to ztráta času, ale ani si nesednete úžasem na zadek. Tak jako dobrý ;) ()

BOURQUE

Z pohľadu scenára zaujímavý, z pohľadu hereckých výkonov pozoruhodný (nadpriemer od K. Costnera), z pohľadu réžie však priemerný. Miestami príliš pomalé tempo spraví z nádejného akčného filmu priemernejší film na piatkový/sobotný večer. Záver by mohol byť lepšie vypracovanejší. PS. Čím ďalej tým viac sa mi začína páčiť „herecké nadanie“ slečny A. Heard. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

MickeyStuma

Za scénářem Luc Besson a na režijní stoličce McG. To vypadá i podle motivu na další agentský akční příběh, ale není tomu tak. Děj sleduje bývalého agenta tajné služby s diagnózou rakoviny vyrovnávající si vztah se svojí dospívající dcerou a vůbec celou rodinou, kterou celý život velmi zanedbával a zároveň pracuje na své poslední zakázce kterou mu tajná služba ještě udělila. Tento námět není ojedinělí a tak jsem trochu očekával psychologické vyrovnání se s diagnózou a vůbec celým osudem. Luc Besson však překvapil a šel na to úplně jinak. McG ho ve všem zcela pochopil a natočil vše dle jeho představ. Dějově je to poskládané tak, že se to vzájemně vůbec neruší. Ba naopak, velmi dobře se vše velmi dobře doplňuje. Akční scény mají svoji patřičnou dynamiku a byť jich tu přirozeně není moc, mají co ukázat. Ony rodinné sekvence nespadají do unylosti a přísně si drží svoji nastavenou plynulost vyprávění. A i když se tu občas objeví i přirozené citové scény, nepadají nikterak do bohapusté nudnosti. Celkově krapet nekonvenční, ale má to příběh, styl a jisté poslání. Kevin Costner se tak po delší době opět objevil ve velmi dobrém snímku. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)