3 dny na zabití

• USA 3 Days to Kill (více)

Ethan Renner celý život pracoval jako agent tajné služby. Byl jeden z nejlepších. Nyní se rozhodl skončit a věnovat se tomu, co kvůli práci musel odsouvat na vedlejší kolej – své rodině. Vždy se totiž dokázal efektivněji postarat o nebezpečné zločince než o svou dceru. Jeho manželka Christine odjíždí pracovně do Londýna a Ethan má poprvé sám na starost svou dospívající dceru Zoey. Netuší, že bývalý zaměstnavatel s ním má jiné plány... Tajná služba se na něj obrací s poslední zakázkou. A protože v sázce je nejen osud světa, ale i Ethanův život, tenhle úkol Ethan nemůže odmítnout. Má tři dny na to, aby zneškodnil světově nejhledanější teroristickou organizaci a zároveň se osvědčil jako dokonalý a starostlivý otec. (Bioscop)

civrss

Velmi příjemný oddechový film s Kevčou Costnerem v hlavní roli, kde se mísí celkem snesitelná rodinná komedie s akčním nářezem v ulicích Paříže. Nebýt příjemných a hezkých herců, jednalo by se o pathos vysokého stupně, ale zvláštním způsobem mi to sedlo. Samozřejmě od toho nečekejte nějakou duchaplnou podívanou, je to celkem klasická zápletka, ale jak říkám, Costner je super Bad-ass fotřík s nabitou bouchačkou a na zlepšení nálady zapůsobí celkem spolehlivě. Alespoň v mém případě, očividně zbytek databáze opět vidí všude problémy. Snad jen tu zápletku s experimentálním lékem jako motivátorem bych snad vynechal, taková pěkná dceruška s ženuškou musí být sama o sobě motivací. ()

LexBarker

Kevina jsem zažil už v lepší formě.V tomto recyklátu 96 hodin,jako věčně posmrkávající agent,neustále řeší rodinné problémy a málem neprofesionálně zmaří akci týmu hned zpočátku příběhu.Ve filmu je spousta podivných scén,kdy nevíte,jestli sledujete komedii,nebo akční drama.Kevinovi to sice s přibývajícím věkem sekne,ale měl by hrát v jiných filmech...Takhle je to za tři hvězdy,ale s hodně přivřenýma očima... ()

slovan1

Tak čekal jsem trochu jiný typ filmu. Sice se zde misi několik žánru, ale celkově to působí divně. Chvíli se člověk dívá na dialog mezi agentem CIA a prodejcem limuzín, kdy se směje a ve chvíli se musí přeladit na padouchy, kteří v tu chvíli nepůsobí věrohodně a je to celé takové jakoby parodické na filmy, dejme tomu, Bournova žánru. Je zde pár hlášek, sem tam se tu zastříli ale v tomhle ohledu nejde o nic, co by v jiných filmech s hlavou nahoře spolehlivě nepřechcali. Líbila se mi hudba, Amber Heard věděla co si vzít na sebe, ale celkově slabší 3*. ()

sedm.1

Kdo čeká cokoliv jiného od filmu z dílny Luca Bessona, než co pro něj natočil McG, je naivní a hloupý. 3 dny na zabití je tedy čistokrevně nenáročná zábava, kde hledat nějakou hloubku, či umění je naprosto zbytečné, ale jako skutečně záživná jízda funguje víceméně na 100%. Ano, je tu očekávaně spousta přestřelených momentů, kýčovitých scén a triviálních situací, ale tohle kritizovat je prostě jako napadat církevní duchovní, že zneužívají mladé chlapce. Je to pravda, ale nikdo s tím stejně nic neudělá. McG nám tedy naservíroval skutečně zábavnou akční jednohubku, kde se poměrně působivě mísí humor, drama, emoce, a samozřejmě akce, které tedy možná překvapivě není zas až tolik, nicméně funguje zde ze všeho nejvíc, je dynamická, přehledná, choreograficky nápaditá, prostě baví. Po té dramatičtější stránce je to ale, též očekávatelně, už mnohem horší, ovšem ještě pořád stravitelné. Zápletka má jinak docela slušné tempo a nudných momentů je tu skutečně minimum. A výrazným prvkem 3 dní na zabití je pak ještě Kevin Costner, který stále neztrácí nic ze svého šarmu a charisma a svou postavu si ve všech směrech dává s přehledem. O to víc jen škoda, že zbytek osazenstva bohužel fakt nepříjemně skřípe, především co se tedy dámského osazenstva týče. Ovšem pohled na Amber Heard je rozhodně zatraceně luxusní. Když tento snímek ale každopádně vezmu jako celek, já se bavil dostatečně, a ikdyž tu určité věci k vytknutí prostě jsou, tak v rámci žánru a očekávání jsem zkrátka spokojen. ()

Lukoboss

Myslím, že tvůrci moc nevěděli, co vlastně chtějí natočit. K. Costner je frajer jako vždycky, ale jinak to je asi všechno. Akce je tam minimálně, krimi/thriller se taky objeví jen občas, no a většina z těch dvou hodin je nějaká romantická komedie nebo aspoň pokus o ni. A dohromady to fakt nefunguje. Buď to mělo být jedno, nebo druhý, ale rozhodně ne tenhle guláš. A to nemluvím o "náhodách", kdy na Kevina přijdou návaly pokaždé, když může dostat nějakýho madrfakra... jako jednou, OK, ale pokaždé?! Ehm, no táák! ()

honzii

Už se mi trochu zajídají ty příběhy o otcích, kteří zasvětili svůj život nějaké organizaci na úkor rodiny, aby to pak doháněli v důchodu. A co čert nechtěl, zrovna, když mu to začne se starou rodinkou opět klapat (protože takhle to přeci často bývá), musí zneškodnit teroristickou organizaci, protože v CIA se prostě nenajde nikdo lepší než záchvaty a halucinacemi trpící, pomalej a starej pardál na sklonku života... Costner celý film táhne na zádech jako globus, zatímco mu neustále lítají klacky pod nohy v podobě klišoidního příběhu, naprosto trapné Amber Heard nebo toporných dialogů. Zachrání to jen charisma stárnoucího Costnera, pár dobrých humorných momentů a slušná režie. ()

666Carnage

Napsal to Luc Besson, natočil McG tak jsem čekal pořádnou jízdu ale ta byla jen tak ze 40% jinak to spíš bylo rodinný drama. Kevin Costner je tu fajn hraje dobře, je snim sranda a akci zvládá. Prostě škoda jen toho, že to neni taková pecka jako jindy bývá, když se okolo toho točí Luc Besson ale určitě špatný film to neni a pobavil. 60% ()

Pollock

Příjemné překvapení, které funguje po akční stránce ale především i po té humorné. Fajn oddychovka, která nenudila. ()

Zagros

Akční jednohubka na jeden večer, která dokáže pobavit a na nic víc si nehraje. To je ve zkratce hodnocení filmu 3 dny na zabití. Plusem je, že se nebere až tak vážně a mimo lehkého napětí se dostaví i pár vtipných scén. Jinak je to jedno klišé přes druhé, nicméně který akčňák není? Kostner sice žádné extra akční scény asi už nezvládne, ale kupodivu se to obejde i bez nich, případně je mu hodně pomoženo kamerou a střihem. No a „souboje“ se záporákama jsou vyřešeny vskutku originálně. Když se k tomu přidá slušné obsazení právě záporáků a Amber Heard na okrasu, je to na tři hvězdy. ()

divak84

typický besson. buď mu něco vyjde, baví to, má to spád akci i vtip jako MS-1 a nebo naopak se divák vyloženě nudí, přeskakuje a nevěřícně kroutí hlavou. Tím spíš, že svou prácičku předá takovému sráči jakým je McG. tváří se to jako akční flek, ale každa vážna scena se v zapětí sama degraduje na komedii. proboha pokud chci dělat akční komedii tak ji nesmím dělat takhle chaoticky. někde to funguje, někde je to kliše. pro mě poměrně zklamání, ale je to ten typický film který sedne konkretním lidem. ()

Corpsegrinder

Besson je tam znát a dost tomu chybí Liam Neeson, každopádně miliontá variace na pařížskej akčňák celkem šlape a nebejt tý otravný dějový linie s hnusnou dcerou šel bych možná na čtyři. ()

Hanys_

Ne tak akční jako 96 hodin, a ani ne tak zábavné jako Travoltovy pozdravy z Paříže. Kostěj je sice fain, ale ta kombinace rodinného dramatu a akčního filmu v MCGho podání vůbec nefunguje. 4/10 ()

HArna

Costnera jsem chvílemi litoval, je to špatně natočený i špatně napsaný. Pro mě je Costner zajímavý herec, nevím kam si ho mám zařadit, je to určitě skvělej herec, ale z mého pohledu má trochu pech na filmy - má rozhodně navíc. ()

Petr.Kocfeld

Costner hrat umi.Tento oscarovy herec zde dokazuje,ze je dobry herec...3 hvezdy za Costnera,akcni sceny a jeho filmovou dceru.Renner jako tajny agent se ohanet umi.Koprodukce tomuto filmu pridala a film je to pekny.60 procent za Costnera,akci a dej filmu. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)