3 dny na zabití

• USA 3 Days to Kill (více)

Ethan Renner celý život pracoval jako agent tajné služby. Byl jeden z nejlepších. Nyní se rozhodl skončit a věnovat se tomu, co kvůli práci musel odsouvat na vedlejší kolej – své rodině. Vždy se totiž dokázal efektivněji postarat o nebezpečné zločince než o svou dceru. Jeho manželka Christine odjíždí pracovně do Londýna a Ethan má poprvé sám na starost svou dospívající dceru Zoey. Netuší, že bývalý zaměstnavatel s ním má jiné plány... Tajná služba se na něj obrací s poslední zakázkou. A protože v sázce je nejen osud světa, ale i Ethanův život, tenhle úkol Ethan nemůže odmítnout. Má tři dny na to, aby zneškodnil světově nejhledanější teroristickou organizaci a zároveň se osvědčil jako dokonalý a starostlivý otec. (Bioscop)

elanius

(62/2014) / Kevin stále umí :). Rád by som tomuto mixu komédie a akčňáku doprial viac bodíkov. Škoda, že citové scény medzi tatkom a dcérenkou sú trošku nasilu a viac menej očakávané. Nie vždy to je treba, avšak tiež tu chýba trošku prekvapenia, zrýchlenia v deji. Čo sa podarilo perfektne bolo spojenie vtipných momentov v dramatickejších chvílkach (talian, Mitat atď.). Nadpriemerná oddyhovka. (6/10) ()

venison

Chudák Kevin Costner se v tomhle filmu ocitl jaksi omylem :-( Scénář je na dvě věci (CIA propustí agenta do důchodu, když zjistí, že má rakovinu v konečném stádiu a jiná agentka CIA si jej najme, aby pro ně udělal další zabijáckou sérii výměnou za experimentální lék na rakovinu), všichni herci (krom hlavního hrdiny a jeho rodiny) stojí za prd a celkově je film rozpolcený (hlavní hrdina se snaží plnohodnotně zvládat svou práci a znovuobjevený vztah s dcerou, ale většinou musí být zároveň na dvou místech).. Nekvalitní kravina, která už hranicí s nekvalitním béčkem.. ()

Beky

Kevin se baví a jde z role do role, a to je zatraceně dobře! Dobře se totiž na něj dívá a bude vam tak nějak jedno že ztrácíte čas :)! ()

ivan bohatyr

Kevin Costner tam výborně seděl, dobrá akce, solidní příběh, ale ty dojemné chvilky s dcerou byly až trochu moc, to byly hluché chvilky. ()

JohnSmith

Průměrná Bessonovka s navrátilcem Costnerem. McG natočil po akční stránce slušný thriller, ale samotný příběh je dost slabý. Možná, kdyby se mu podařilo film zkrátit o půl hodinu a změnil by image Vivi, prospělo by to. Film má i pár vtipných momentů, ale zlatých 96 hodin. ()

Pump

Akční komedie se vším co k tomu patří, místy působí hloupě a nudí, ale jinak je to prima film. Některé pasáže s manželkou a dcerou jsem měl chuť se jít projít než to odehrají. Amber Heard je smyslná až se to nehodí, ale svou roli si viditelně užívá, alespoň dle scénáře :-) a Kevin je k sežrání, jak poznamenala moje drahá polovička. Celkově dobrý průměr. ()

VanTom

Co to zas napsal Luc Besson za kočkopsa? Limonádové sbližování odcizeného otce a náctileté dcery nemůže rodinné hodnoty servírovat vyvařeněji (učení jízdy na kole, tance), do toho po francouzsku ztřeštěné fórky a tak jednou za půl hodiny kratičká nelítostná akce suverénního agenta se spoustou mrtvol. Která končí buď dřív, než začne (vyrušení telefonátem), nebo doslova v křečích na podlaze. Vlastně to dost připomíná nedávné, stejně nesourodé Mafiánovi. A ani charizmatický Costner tyhle dvě dlouhé hodiny neutáhne. ()

Trustme

Přiznám se, že Kevina Costnera jsem opustil před sedmnácti léty u The Postman - Posel budoucnosti, od té doby jsem ho neviděl, jen loni jsme se letmo potkali na chvíli u Supermana, než mi zmizel v tornádu... Když mě však nedávno internet oznámil v traileru, že točí film o rázovitém agentovi v režii McG vezoucího se na módní francouzské vlně akčního filmu, zpozorněl jsem. Opatrný jsem jen zůstal při osobě Luca Bessona, který ještě stále chrlí své nevyčerpatelné tuctové náměty. Když budu hodně slušný napíšu, že tohle je jedno z největších zklamaní a opět zcela zneužití traileru na důvěřivého diváka, který se těší a očekává charismatického drsňáka, mlátícího slizké hnusáky (německé, židovské, italské, africké padouchy) v krásné Paříži a ochraňující dceru, který na to nemá 96 hodin, ale jen 3 dny. Výsledkem je romantický americký film o tátovi, co dohání za pár dnů své rodičovské povinnosti a mezi tím umírá a nebo nechává umírat. ()

Brain-D

Scénář: Luc Besson. Už to mi napovědělo, že půjde o něco vyjímečného. Skvělé akční scény proložené humornými vychytávkami a k tomu skvělý soundtrack. Jedna z těch lepších akčních jednohubek s humorem a srdcem. ()

Mishqo

Veľmi milo a efektívne skĺbený akčný element s normálnym životom bývalého agenta CIA. Cynik Kostner bol perfektný. Bolo to navyše aj zábavné. A hudobná zložka taktiež super. Ak bude brať scnár s trochou nadsázky tak si film užijete. :) 70-75% ()

zdenny

Celkem oddechový film, od kterého jsem čekal víc, ale který zase nebyl tak úplně k zahození. Kevin Costner i ve svém věku vypadá stále skvěle. Jeden z herců, kteří nestárnou. ()

Timak

Ok, Costner je bourák a mám pro něj slabost, zatímco Heard moc nemusím a tady jí tu drsnou polohu vůbec nežeru. Takže není to nic extra, ale špatný na odreagování to není. Slušná akce, pěkné prostředí (Paříž je kouzelná), vtipné interakce (především Andréoni je parádní), takže proč ne :) 3,5* ()

Kali4

3 dny těží hlavně z vtipných situací, kdy Kosťa během střílení a plánování řeší s kamennou tváří rodinné problémy a divák je tak svědkem řady humorných point. Besson se asi bál, aby diváka u těchto situačních vtípků a rodinných trampot nic nerozptylovalo, a proto zbavil scénář jakýchkoli překvapení a předem definoval postavy včetně padoucha, takže se jede podle velmi prosté, přímočaré šablony. Klíčem k úspěchu je především ta lehkost a pohoda, s jakými film míchá rodinnou dramedii a akční film. Akční linka je tu sice spíš vedlejší, ale zato jako u většiny nových bessonovek nabízí skvělé automobilové honičky ulicemi Paříže a stále slušného tvrďáka Kosťu. A ještě něco – film mi ze všeho nejvíc připomněl asi tuhle praštěnou a zároveň nápaditou „cruisovku“, takže pokud je to váš šálek čaje, neváhejte ;-). ()

Georgex

Zajímavý nápad, krásná lokace, sympatický hlavní herec v hlavní roli, zkrátka vše nasvědčovalo tomu, že půjde o thriller jak se patří. Nicméně opak je pravdou, napjatou atmosféru to udrží maximálně první půl hodinku, poté se film změní ve velmi průměrné drama, které na druhou stranu neurazí. U podobných filmů mohu vždy jen těžko skousnout vyobrazení Evropy po "americku", naštěstí v tomto případě to tak nebije do očí, až na tu rádoby srdce beroucí multikulturní vložku, která působí jak epizoda s Mirkem Dušínem. Každopádně mile překvapil Kevin Costner, který hází jednu hlášku za druhou a právě díky přítomnosti zdařilého humoru se jedná o celkem stravitelnou podívanou. Moje hodnocení 55%. ()

jenik71

K mému překvapení se Costner do role v pohodě vcítil a postava agenta mu vyloženě slušela. Dějově to také špatné nebylo, ale nepochopím, proč filmaři Kevina neposlali do více honiček, přestřelek a akce vůbec. Moje hodnocení by tak rozhodně bylo lepší. Takhle jde jen o tuctovou záležitost. ()

Wbcko

Film kde nefunguje naprosto nic! Není to vtipné (žánr bych v popisu určitě poopravil - akčním thrillerem se 3 days to kill nesnaží být ani náhodou), zábavné a vlastně ani moc akční. Costner se do role nehodí a jeho frackoidní dcerku bych poslal do věčných lovišť nejradši v první čtvrthodině. Špatných filmů jsem viděl za poslední dobu opravdu dost. Některé to o sobě vědí, neberou se tolik vážně, jiné naopak ano a člověk se u nich pak alespoň zasměje tomu jak je film nechtěně špatný. Tohle je, ale ta nejhorší varianta, kdy film není ani vtipný, ani dostatečně debilní. Dvě hodiny čistého utrpení a kandidát na zlatou malinu jak hrom. ()

Hollohlaway

Docela zajímavý mix humoru, akce a rodinného dojáku. Kevin je výborný ve všech polohách, přesvědčivý ať při přestřelce nebo hádání s dcerou. Je to sice trochu máklý, ale já se několikrát upřímně zasmál, hlavně jak pořád tahal tátu od dvou dcer aby mu poradil v rodinných záležitostech. Nelogičnosti tam jasně jsou, střídání tempa a rodinné a akční polohy je někdy spíš na škodu, ale ve výsledku to je solidní. ()

kenkaku

Začátek namlsá na celkem slušnou podívanou. Bohužel během pár desítek minut to jde celkem z kopce. Naprosto otřesná je ta zápletka s "experimentálním lékem". Vážně nemám rád filmy co se nejdřív tváří jako seriozní zábava a potom diváka nakrmí totální debilitou a servírují jednu nelogickou idiocii za druhou. Co celkem také zamrzí je až obludná nevyváženost. Prakticky jakákoliv scéna rodinného tipu je tragicky nudná a otravná. Jakmile se něco děje je to o 200% lepší, ale pár slušně zvládnutých akčních scén celý film nezachrání. ()

pavcas

Thriller, který vypráví především "dojemný příběh" umírajícího muže, sbližujícího se se svou dcerou, aniž by se během hodiny a půl něco zásadního stalo (pár přestřelek nepočítám), mi nepřipadá jako thriller, to pardoon. Jediný co jsem si z toho odnesla je fakt, že Kevin vypadá i v důchodovým věku velmi slušně, místama až sexy a že se postupem času definitivně zahrabal do béčkových filmů, což je škoda. Nehodnotím filmy, když je nedokoukám, tady jsem ale dýl jak hodinu a půl (na 2x) nevydržela to slaboduchý tlachání a dost pochybuju, že jsem tím přišla o nějaký grandiozní finále. Jestli na konci neumřel, tak bych ho zabila sama. Slabý jak by byla Smrtonosná past bez Willise nebo chcete- li 96 hodin bez Neesona. ()

netahlo

Kevin je furt bourak a jede jak zamlada! Mozna jeste lip. Spolecne s Amber (tedy pokud ona nema zrovna ty odporne kyslicnikove vlasy) tvori mimoradne vizualne atraktivni par. V podstate to byla vic komedie, nez thriller, ale to mi vubec nevadilo. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)