poster

Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)

 • Velká Británie

  Monty Python's Flying Circus

 • Slovensko

  Lietajúci cirkus Montyho Pythona

Komedie

Velká Británie, 1969 - 1974, 23 h 2 min (Minutáž: 45x30 min)

 • UncleG
  ****

  Confusers! Confuse a cat! Někdy jsem se tedy cítil přesně jako ten matený kocour, který sleduje poskakující gorilu a boxera schovanýho v popelnici. Nenamlouvám si, že bych Létajícímu Cirkusu plně pozoruměl (což snad ani nejde) a že bych nebyl lehce frustrován mnohými imbecilitami, jejichž jedinou pointou je, že "vyšumí do prázdna". Ale mě to sledování jalovejch kravin prostě bavilo.(26.7.2009)

 • Cubinho
  *****

  I'm a lumberjack and I'm okay, I sleep all night and I work all day. He's a lumberjack and he's okay, He sleeps all night and he works all day. I cut down trees, I eat my lunch, I go to the lavatory. On Wednesdays I go shopping, And have buttered scones for tea. He cuts down trees, he eats his lunch, He goes to the lavatory. On Wednesdays he goes shopping, And has buttered scones for tea. I'm a lumberjack and I'm okay, (He's a lumberjack and he's okay). I sleep all night and I work all day, (He sleeps all night and he works all day). I cut down trees, I skip and jump, I like to press wildflowers. I put on women's clothing, And hang around in bars. He cuts down trees, he skips and jumps, He likes to press wildflowers. He puts on women's clothing, And hangs around in bars? I'm a lumberjack and I'm okay, (He's a lumberjack and he's okay) I sleep all night and I work all day. (He sleeps all night and he works all day) I cut down trees, I wear high heels, Suspenders and a bra. I wish I'd been a girlie, Just like my dear papa. He cuts down trees, he wears high heels, Suspenders and a bra? He's a lumberjack and he's okay, He sleeps all night and he works all day. He's a lumberjack and he's okay, He sleeps all night and he works all day.(26.6.2010)

 • Petfruf
  *****

  Tihle chlapíci dokázali zhmotnit anglický humor před kamerou. Jejich skeče plné satiry, absurdit a často postrádající jakoukoli logiku, jsou už klasikou... Dnes člověk jen kroutí hlavou, co vše těmhle chytrým chlapíkům BBC dovolila vysílat! Někdo je miluje, někdo nenávidí. Každopádně, pokud nemilujete Pythony, nebudeme si asi rozumět :)(13.11.2008)

 • Galadriel
  *****

  And now for something completely different! Zbožňuju tyhle pány - takový humor, jako mají oni hned tak nenajdete. Odvaha, s jakou se pustili tam, kam se dosud žádný člověk nevydal je obdivuhodná. Britský humor v té nejextrémnější podobě nesnesou všichni a ne každému sedne. Ale pokud vydržíte a najdete si k Pythonům nakonec cestu, nebudete litovat.(24.11.2003)

 • mab
  ****

  Monty Pythoni patří mezi mé nejoblíbenější tvůrce, vysoce hodnotím jejich filmy Svatý grál či Život Brianův či práce jednotlivých členů jako například Neskutečné historky, ale tento seriál skečů jednoznačně trpí nuceností produkovat jeden díl za druhým, vedoucí k velkému množství hluchých míst a přehrávání i zpočátku výborných scének. Protože MP tak 4 hvězdičky, ale objektivně je to pod ty čtyři. Nejvíc mi je sympatický Michael Palin, Terry Jones až na ty animace, což se dá tak trochu odtušit i z té obliby Historek.(26.12.2011)

 • - BBC donutili Pythony vypustit slovo "masturbace" z epizody "All-England Summarize Proust Competion", kde jeden z účastníků soutěže prohlásil, že jeho koníčky jsou "golf, týrání malých zvířat a masturbace". Přes poslední slovo se dodal sice zvukový ruch, ale výrazný smích publika byl zachován. Během schůzky v BBC se pak zeptal Eric Idle šéfa stanice "každý přece masturbuje, vy ne?" Odpovědi se nedočkal. (don corleone)

 • - Fanoušci seriálu mohou být vděční Terry Jonesovi za to, že seriál ještě existuje. Tehdejší praxí v BBC bylo nenakupovat nové filmové pásky, ale přemazávat staré pořady. Byla smazána spousta skvělých zábavných pořadů a stejný osud čekal i pásky s Létajícím cirkusem. Terry Jones ale tyto pásky zakoupil a uschoval je na své půdě. Když chtěla BBC reprízovat pořad, museli jej žádat o zapůjčení pásek. (Wishkah)

 • - Ve skeči s teorií o brontosaurech si "zahrál" obraz tohoto veleještěra, který maloval náš Zdeněk Burian. (D.Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace