Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)

Monty Python's Flying Circus

Lietajúci cirkus Montyho Pythona

Komedie

Velká Británie, 1969 - 1974, 23 h 2 min (Minutáž: 45x30 min)

Takhle genialni particka se uz asi neda nikdy nikde dohromady! Jasne ze nekdy to je ujety az moc a ne vzdycky vtipny, ale ta originalita je neskutecna aneb "This sketch is silly..." Mimochodem ocenuju BBC, ze to nezatrhli, tolik sziravy legrace na vlastni hlavu - nevim nevim jestli by to v ČT bylo dneska možný ( trochu podobnej štyl byla Česká soda a 22 ). Všeobecně bych vyzdvihnul u MP hlavne skvely karikatury vselijakejch reporteru, komentatoru atd. a uplne nej snad byly ty jejich diskuzni parodie na neuveritelny temata.(20.12.2007)

S Cirkusem je to těžké. Bylo by neupřímné neříci, že momenty absolutní briliance, kdy divák dosahuje mentálních vyvrcholení, střídají momenty absolutní hluchoty. A to docela zabolí ve chvílích, kdy je z nich složen i celý díl. Tuhle bandu samozřejmě zbožnuju, stejně jako jejich filmy, ale to neznamená že si od nich nechám naservírovat cokoliv.(6.1.2013)

Monty Pythons sú nesúroda šestica pánov, ktorý trefným spôsobom kritizujú, parodizujú a zosmiešňujú každý jeden aspekt obyčajného života, poctivú prácu a vzťahy nevynímajúc a robia to spôsobom aký je nenapodobiteľný a čertovsky vtipný. Existuje veľmi málo serálov, ktoré dokážu byť tak skvelo nad vecou a hlavne takých ktorý systematicky rúcajú zábrany nášho vedomia o tom čo je vtipné, alebo nie. Týmto pánom sa to nejako podarilo. Všetko je to podfarbené grotesknými a nadnesenými animáciami Terryho Gilliama, ktoré tvoria určité Intermezzo k všetkých skečom a príbehom, ktoré sú tu odprezentované. Veci ako španielská ikvizícia, MR. Neutron, ministry of the silly walk, tvoria len hŕstku kultových skečov, ktoré ma neskutočne pobavily a spríjemnili nejedno popoludnie. Všetky 4 série označujem 100% aj keď priznám sa že abscencia Johna Cleesa v 4 sérií bola badateľná a niečo tomu ako celku chýbalo. Kráľovská zábava, ktorú skutočne ocenia ľudia, ktorý si vedia spraviť srandu z čohokoľvek.(28.8.2010)

Monty Pythonův létající cirkus je podle mého názoru to nejvtipnější co se kdy objevilo na televizní obrazovce. Po celé 4 sezóny si tento seriál udržel vysokou úroveň. A nejde jen o ten skvělý humor, jsou zde i geniální animace Terryho Gilliama, nebo skvěle vymyšlené a sestříhané přechody mezi jednotlivými skeči. A navíc všichni tito herci hrají úplně skvěle. Opravdová legenda humoru vtipná i téměř čtyřiceti letech.(8.8.2005)

Geniální a šílená skupinka lidí, k nejimž nohám se valí proudy bavičů, aby u nich v poslední křeči ze sebe slabě vydechli "to nejde". ONI jim to obratem s ležérní grácií poopraví na "jde to" a vyždímou ze sušiny odpadlíků ještě tolik humorných plivanců do tváře všemu svatému i nesvatému, že my, diváci, máme co dělat, abychom v tom vodopádů jedinečných scének, servírovaných nám zcela bez ostychu, našli prostor se nadechnout a připravit na další smršť slovního, sarkastického, satirického, situačního, jakéhokoliv jiného existujícého humoru, zpravidla ostře kořeněného.(22.10.2005)

• - Slovo "cirkus" bylo dodáno do názvu po stejnojmenném označení herců pracovníky BBC. Bylo jim vytýkáno, že jsou na chodbách BBC hluční a chovají se jako cirkus. (don corleone)

• - Asteroid 13681 byl pojmenován „Monty Python“. (Vrata88)

• - Členové souboru natočili téměř všechny scény sami, i ty nebezpečné, kdy například Graham Chapman čte a přitom visí zavěšen na laně. (don corleone)