poster

Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)

 • Velká Británie

  Monty Python's Flying Circus

 • Slovensko

  Lietajúci cirkus Montyho Pythona

Komedie

Velká Británie, 1969 - 1974, 23 h 2 min (Minutáž: 45x30 min)

 • Chrysopras
  *****

  Takhle genialni particka se uz asi neda nikdy nikde dohromady! Jasne ze nekdy to je ujety az moc a ne vzdycky vtipny, ale ta originalita je neskutecna aneb "This sketch is silly..." Mimochodem ocenuju BBC, ze to nezatrhli, tolik sziravy legrace na vlastni hlavu - nevim nevim jestli by to v ČT bylo dneska možný ( trochu podobnej štyl byla Česká soda a 22 ). Všeobecně bych vyzdvihnul u MP hlavne skvely karikatury vselijakejch reporteru, komentatoru atd. a uplne nej snad byly ty jejich diskuzni parodie na neuveritelny temata.(20.12.2007)

 • Mr. Filuta
  ****

  S Cirkusem je to těžké. Bylo by neupřímné neříci, že momenty absolutní briliance, kdy divák dosahuje mentálních vyvrcholení, střídají momenty absolutní hluchoty. A to docela zabolí ve chvílích, kdy je z nich složen i celý díl. Tuhle bandu samozřejmě zbožnuju, stejně jako jejich filmy, ale to neznamená že si od nich nechám naservírovat cokoliv.(6.1.2013)

 • ScarPoul
  *****

  Monty Pythons sú nesúroda šestica pánov, ktorý trefným spôsobom kritizujú, parodizujú a zosmiešňujú každý jeden aspekt obyčajného života, poctivú prácu a vzťahy nevynímajúc a robia to spôsobom aký je nenapodobiteľný a čertovsky vtipný. Existuje veľmi málo serálov, ktoré dokážu byť tak skvelo nad vecou a hlavne takých ktorý systematicky rúcajú zábrany nášho vedomia o tom čo je vtipné, alebo nie. Týmto pánom sa to nejako podarilo. Všetko je to podfarbené grotesknými a nadnesenými animáciami Terryho Gilliama, ktoré tvoria určité Intermezzo k všetkých skečom a príbehom, ktoré sú tu odprezentované. Veci ako španielská ikvizícia, MR. Neutron, ministry of the silly walk, tvoria len hŕstku kultových skečov, ktoré ma neskutočne pobavily a spríjemnili nejedno popoludnie. Všetky 4 série označujem 100% aj keď priznám sa že abscencia Johna Cleesa v 4 sérií bola badateľná a niečo tomu ako celku chýbalo. Kráľovská zábava, ktorú skutočne ocenia ľudia, ktorý si vedia spraviť srandu z čohokoľvek.(28.8.2010)

 • kinej
  *****

  Monty Pythonův létající cirkus je podle mého názoru to nejvtipnější co se kdy objevilo na televizní obrazovce. Po celé 4 sezóny si tento seriál udržel vysokou úroveň. A nejde jen o ten skvělý humor, jsou zde i geniální animace Terryho Gilliama, nebo skvěle vymyšlené a sestříhané přechody mezi jednotlivými skeči. A navíc všichni tito herci hrají úplně skvěle. Opravdová legenda humoru vtipná i téměř čtyřiceti letech.(8.8.2005)

 • Falcor
  *****

  Geniální a šílená skupinka lidí, k nejimž nohám se valí proudy bavičů, aby u nich v poslední křeči ze sebe slabě vydechli "to nejde". ONI jim to obratem s ležérní grácií poopraví na "jde to" a vyždímou ze sušiny odpadlíků ještě tolik humorných plivanců do tváře všemu svatému i nesvatému, že my, diváci, máme co dělat, abychom v tom vodopádů jedinečných scének, servírovaných nám zcela bez ostychu, našli prostor se nadechnout a připravit na další smršť slovního, sarkastického, satirického, situačního, jakéhokoliv jiného existujícého humoru, zpravidla ostře kořeněného.(22.10.2005)

 • - Slovo "cirkus" bylo dodáno do názvu po stejnojmenném označení herců pracovníky BBC. Bylo jim vytýkáno, že jsou na chodbách BBC hluční a chovají se jako cirkus. (don corleone)

 • - Asteroid 13681 byl pojmenován „Monty Python“. (Vrata88)

 • - Členové souboru natočili téměř všechny scény sami, i ty nebezpečné, kdy například Graham Chapman čte a přitom visí zavěšen na laně. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace