Reklama

Reklama

Série(4) / Epizody(45)

Obsahy(1)

Nádherná a svobodná kavalkáda nonsensů, satirických skečů a britsky vykutálených slovních a situačních hříček od pánů, jejichž jména znějí skoro jako jména svatých - John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Graham Chapman, Michal Palin - doplněné animacemi velkého a divokého Terry Gilliama, zahajuje přehlídku odvážných, kteří souhlasili ocitnout se v jejich zářícím stínu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (443)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Máte dojem, že už jste v televizi viděli všechno možné, snad všechny nejnemožnější praštěnosti, a snad všechny existující styly humoru, a snad i všechny známé či neznámé vtipy? A viděli jste Létající cirkus Monty Pythona? Ne!?? Tak zapomeňte, že jste kdy předtím viděli něco směšného. Protože tohle je vysoká škola humoru, a to jsem ještě HODNĚ mírný ve výrazech. Zkuste si vymyslet něco opravdu hodně praštěného, vynásobte to asi tak dvaceti a budete mít přibližnou představu, jak vypadá ten nejslabší a nejméně ujetý vtípek či gag v podání této legendární humoristické skupiny. Všechny ostatní gagy v jejich provedení jsou tak neskutečně praštěné a legrační, že při nich můžete smíchy umřít (ostatně, tohle rčení Pythoni zparodovali hned v 1.díle svého seriálu). Zkrátka a dobře, jde o tu největší legraci, co se kdy na televizní obrazovce objevila. A pokud tento jejich humor někdo nechápe, či se mu snad nelíbí, je mi jej OPRAVDU UPŘÍMNĚ LÍTO. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

And now for something completely different! Zbožňuju tyhle pány - takový humor, jako mají oni hned tak nenajdete. Odvaha, s jakou se pustili tam, kam se dosud žádný člověk nevydal je obdivuhodná. Britský humor v té nejextrémnější podobě nesnesou všichni a ne každému sedne. Ale pokud vydržíte a najdete si k Pythonům nakonec cestu, nebudete litovat. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Jediný seriál, v ktorom skormútený muž spoločne s hrobárom zje svoju mŕtvu matku... a aby jej predsa len preukázal dostatočnú úctu, tak ju potom vyzvracia do hrobu. ;-D Moje best of: Kočkozmat, emzáci premieňajúci ľudí na Škótov a snažiaci sa vyhrať Wimbledon, vtip zabiják, mastrovstvá sveta v schovávačke, opravár bicyklov vo svete Supermanov, neúspešný podomový predavač encyklopédií... a mnoho, mnoho ďalších geniálnych skečov. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Vážení přátelé, ano. Tohle prostě nemá obdoby. Kult, špička, genialita, říkejte si tomu jak chcete, prostě Monty Python je Monty Python. Kdo neviděl Závod degenerované britské aristokracie, Lva Davidoviče Trockého nebo Tanec rybích políčků, či snad nedej bože neví co znamená věta "Two bulls of sea lion in a life death combat..." ten neví co to znamená psychotický humor:) Dokonce si můžete i zazpívat:)) Co třeba tu naši? Immanuel Kant was a real pissant....:))) ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

V tvorbě MPFC rezonuje svoboda 60. let minulého století, vždyť tenhle sextet doslova vyhodil do vzduchu konvence v instituci zvané televize, jako skuteční novátoři televizní zábavy porušili základní pravidlo komediálního žánru, neboť stavěli skeče bez pointy, navíc dali volný průchod svým anarchistickým tendencím exaktně obsaženým v zesměšňování autorit coby základní podstatě jejich podvratného humoru (královny, úřednického aparátu, armády, BBC...), významnou složkou skečů byla satira (namířená často proti střední třídě), karikování postav i pozic ve společnosti, utahování si z autorit, generační revolta, záměrně volili humor, kde převládala situační komika, ale také parodie, hra se slovy, nadsázka, ironie, mystifikace, absurdno, surrealismus, pásmo skečů jako volný proud vědomí vystavěné tak, že jednotliví pythonovci navazovali volně jeden na druhého bez výrazného ohraničení, jeden skeč přechází volně do dalšího jako metafora toho, jak rychle se mění vědomí i svět. Podvratná filosofie absolutní svobody a vzdor namířený proti autoritám představujícím uniformy, pozice, statusy... Do té doby nebyl také v televizi uveden zábavný pořad, který by již do svých základů zakomponoval animaci jako nositele poznávacího trademarku. Televizní zábavná tvorba jako akt absolutní svobody (neboť institut komiky umožňoval beztrestně říci prakticky vše), intelektuální vedle spontánního, faktické vedle dadaistického, smysluplné vedle nonsensového, naprosto synkretický pelmel podnětů, odkazů, zdrojů, aluzí a především vlastní invence. Monty Pythonův létající cirkus ... ,,And now for something completely different..." ()

Galerie (20)

Zajímavosti (26)

  • V úvodní znělce pořadu hraje americký vlastenecký pochod "Liberty Bell" od Johna Philipa Sousy. Skladbu vybral autor úvodních animací Terry Gilliam. (Nihlathak)
  • Ve skeči s teorií o brontosaurech se objevil obraz dinosaura od českého malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana. (D.Moore)

Související novinky

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval…

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

53. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival, který byl zahájen vzpomínkovým filmem na Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky (1965), se letos nesl ve znamení velkých…

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

12.10.2006

To, že absolutní vetšinu kadeřníků tvoří masoví vrahové s vážnými psychickými problémy, všichni dobře víme už od dob Monty Pythonů. Bohužel, mnozí z nás tento alarmující fakt ještě i dnes berou jen…

Reklama

Reklama