poster

Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)

 • Velká Británie

  Monty Python's Flying Circus

 • Slovensko

  Lietajúci cirkus Montyho Pythona

Komedie

Velká Británie, 1969 - 1974, 23 h 2 min (Minutáž: 45x30 min)

 • Morien
  *****

  "Nikdo nečeká španělskou inkvizici!" ("A murder is only an extraverted suicide.")(27.12.2007)

 • flanker.27
  ***

  Z Monty Pythonu mám stejný dojem jako Canakja, některá scénka je naprosto úchvatná a jiná až trapná. Jejich filmy byly mnohem vyrovnanější.(5.2.2009)

 • CheGuevara
  *****

  Občan Kane televizního humoru.(21.4.2007)

 • Madsbender
  *****

  Zde v kolonii lvounů vidíme mohutného lvouního býka, jak zahání vetřelce, jenž se snaží vetřít do jeho harému. Tento vzorec agresivního chování je pro tyto dokumenty typický.“_____Vtipný intelektuál = dobrý intelektuál. Chcieť napísať niečo vecné o zoskupení Monty Python je dvojsečná sekera, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou skončí s nápisom „suchár“ zaseknutá v hlave autora. Takže i keď som plánoval veľmi seriózne a poučene hovoriť o tom, ako sa za naoko absolútne surrealistickými skečmi skrývajú rafinované a premyslené koncepty s dôsledne motivovanými prvkami, dômyselnou nadväznosťou, navracaním sa k skorším rekvizitám, vtipom a situáciám (a to pokojne i naprieč desiatimi a viac epizódami), a napokon celej tej sockultúrnej satire nekončiacej ani u metareflexie samotného média a platformy, budem čušať a radšej zvolám: Viac anarchie do televízie! Viac slobody do éteru! A keďže klišé musí byť... „A teraz niečo celkom iné!“ 100%(4.10.2015)

 • BadoXXII
  *****

  Milujem to! Je neskutočné, aká šikovná bola táto partia ľudí - jeden nápad lepší ako druhý. Ale POZOR! - od smiechu sa vraj dá umrieť : )100%(27.8.2008)

 • - Znělka pořadu je americký vlastenecký pochod "Liberty Bell" od Johna Philipa Sousy, jediný Američan v sestavě tvůrců pořadu Terry Gilliam prosadil její využití jako podklad pro své animace na začátku každého dílu. (Nihlathak)

 • - Fráze "And now for something completely different", která se v seriálu objevuje, se skutečně používala v britské televizi a rozhlase. (don corleone)

 • - Fanoušci seriálu mohou být vděční Terry Jonesovi za to, že seriál ještě existuje. Tehdejší praxí v BBC bylo nenakupovat nové filmové pásky, ale přemazávat staré pořady. Byla smazána spousta skvělých zábavných pořadů a stejný osud čekal i pásky s Létajícím cirkusem. Terry Jones ale tyto pásky zakoupil a uschoval je na své půdě. Když chtěla BBC reprízovat pořad, museli jej žádat o zapůjčení pásek. (Wishkah)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace