Reklama

Reklama

Série(4) / Epizody(45)

Obsahy(1)

Nádherná a svobodná kavalkáda nonsensů, satirických skečů a britsky vykutálených slovních a situačních hříček od pánů, jejichž jména znějí skoro jako jména svatých - John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Graham Chapman, Michal Palin - doplněné animacemi velkého a divokého Terry Gilliama, zahajuje přehlídku odvážných, kteří souhlasili ocitnout se v jejich zářícím stínu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (441)

UncleG 

všechny recenze uživatele

Confusers! Confuse a cat! Někdy jsem se tedy cítil přesně jako ten matený kocour, který sleduje poskakující gorilu a boxera schovanýho v popelnici. Nenamlouvám si, že bych Létajícímu Cirkusu plně pozoruměl (což snad ani nejde) a že bych nebyl lehce frustrován mnohými imbecilitami, jejichž jedinou pointou je, že "vyšumí do prázdna". Ale mě to sledování jalovejch kravin prostě bavilo. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Už je to hodně dávno, kdy jsem přepnul tv a najednou tam bylo...létající cirkus, to je docela dobré. Od té doby mám britský humor neodlučně spojen s touto partou lidí, kterým nic není svaté a pro něž neexistuje člověk, kterého by nedokázali zesměšnit. Pro britský humor jsou totiž Monty Python's Flying Circus to, co je pro naše národní humorno spolek lidí kolem Divadla Járy Cimrmana. I když jejich humor je úplně jiný. Satira, absurdno, politicky nekorektní humor, slovní hrátky, to jsou hlavní zbraně používané při útoku na divákovy bránice. Jenže zárověň jsou to zbraně, které díky kontextu míří často jen na obyvatele UK. Což je jediný důvod, proč nedám plný počet. ()

Reklama

togaf 

všechny recenze uživatele

Monty Pythoni jsou jako zjevení, nejvtipnější nekorektní humor ze všech těch britských (a nejen jich) komiků. Jakýkoli náhodně vybraný skeč je klenot, který mi vždycky zvedne náladu. A ten nejlepší? Samozřejmě Ministerstvo švihlé chůze. Nebo možná Vtip zabiják, nebo Mrtvý papoušek nebo Závod degenerované bridské aristokracie nebo ... tak by se dalo pokračovat hodiny... ()

MrCreosote 

všechny recenze uživatele

Hlavní zbraní Monty Pythonů je vtip. Vtip a absurdita. Totiž, jejich dvě hlavní zbraně jsou vtip a absurdita a nekonečná nadsázka. Tři! Tři jejich zbraně jsou vtip, absurdita a nekonečná nadsázka a až smrtelná oddanost satiře. Jejich čtyřmi... Ne, mezi jejich zbraně... do jejich zbrojního arzenálu patří takové prvky jako vtip, abs... ne, radši na to kašlu a jdu si koupit sýr. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

5* kultovní seriál této legendární avantgardní skupiny nemá cenu moc komentovat. Pokud se někomu absurdní situační humor líbí, tak to musí být pro něj základ a ostatním to asi nic moc říkat nebude. Hezky je vývoj této party popsaný v dokumentu Monty Python - málem pravda, který taky doporučuji. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Galerie (24)

Zajímavosti (27)

  • Fráze "And now for something completely different" ("A teď něco úplně jiného"), která se v seriálu objevuje, se skutečně používala v britské televizi a rozhlase. (don corleone)
  • V roce 2005 se v Anglii konala anketa organizovaná anglickou stanicí Channel4, ve které lidé hlasovali pro nejlepší skeče všech dob. Monty Pythonův létající cirkus obsadil v prvních 50 příčkách 5 míst. 2. nejlepším skečem všech dob je podle Angličanů skeč „Petshop/Dead Parrot“, 12. nejlepším „Spanish Inquisition“, 15. nejlepším „Ministry of Silly Walks“, 31. „Nudge Nudge“ a 49. „The Lumberjack Song“. (Vrata88)
  • Slovo "cirkus" bylo přidáno do názvu poté, co pracovníci stanice BBC členům komediální skupiny vytýkali, že jsou na chodbách televize hluční a chovají se jak v cirkusu. (don corleone)

Související novinky

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval… (více)

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

53. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival, který byl zahájen vzpomínkovým filmem na Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky (1965), se letos nesl ve znamení velkých… (více)

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

13.10.2006

To, že absolutní vetšinu kadeřníků tvoří masoví vrahové s vážnými psychickými problémy, všichni dobře víme už od dob Monty Pythonů. Bohužel, mnozí z nás tento alarmující fakt ještě i dnes berou jen… (více)

Reklama

Reklama