Ten večer se malému Kevinovi jeho skříň na šaty nezdála. Ozval se prapodivný rachot a následně z ní vyběhnul kůň, na kterém seděl jezdec v brnění. Když se Kevin probral z leknutí a vystrčil hlavu zpod peřiny, tak byl jezdec pryč a pokoj byl úplně normální. Stejně mu to nedalo a druhý večer si přichystal baterku a foťák. Už téměř spal, když se mu ze skříně vyhrunulo do pokoje šest malých trpaslíků, kteří ukradli Nejvyšší bytosti Mapu, podle níž se dá cestovat v čase. Chtě nechtě se Kevin stává účastníkem jejich výpravy, po jejímž skončení by se ze šesti malých trpaslíků měla stát legendární loupežnická banda. A nebo ne, když by se jim podařilo okrást Napoleona nebo mykénského krále Agamemnona? O mapu však má zájem i samotný představitel Zla, který touží zničit svět a Nejvyšší bytost ji chce taky vrátit zpět. Teď je na Kevinovi a jeho (stejně vysokých) společnících, jak se s nastalou situací dokáží vypořádat. (Isherwood)

Ruut

Jako už je u Gilliama standartem i tentokrát jeho film híří nápady a je zajímavě zpracovaný po výtvárné stránce. Co ale kulhá je samotný příběh. Námět je zajímavý a skýtá celkem dost možností k fajn taškařicím. Jenže bandě trpaslíků je věnováno až moc času. Respektivě jejich žvatlání a nevtipnému popichování. A co se týče návštěv do jednotlivých historických období jsou dost nevyrovnané. Třeba exkurze k Robinu Hoodovi v podání skvělého Johna Cleeseho je k popukání. Horší je to už třeba s Agamemnonem a Napoleon byl vyloženě trapný. Vůbec některé části Zlodějů času jsou jakoby točeny jen pro děti a jiné pasáže mi zase naopak přijdou až moc na dětský film temné. Vyvrcholení v pevnosti zla mi přišlo docela utahané. Vůbec film trpí nevyrovnaností tempa a odfláknutím některých částí. Škoda i malého rozpočtu. 70%. ()

misterz

Priemerná fantasy zábavička. Nemôžem sa však zbaviť dojmu premárneného potenciálu. Niektoré scénky sú síce humorné, dokonca miestami roztomilo bláznivé, škoda len, že je medzi nimi halda vaty. Časové skoky po čase začnú nudiť a príbeh začne čoskoro upadať. Connery tu hrá iba chvíľku, takže nie je ani možnosť celkový dojem napraviť lepším hercom. Film síce za dva dni vyfučí z hlavy, ale ako jednohubka na zabitie času neurazí. 50/100 ()

Javert

Good! Jolly good! Michael Palin jako ctitel-smolař, John Cleese jako vychcaný Robin Hood. Ian Holm jako loutky milující Napoleon. A hlavně pohádkoví pidimužíci (Wally!!!). Dětský sen převedený na filmové plátno. Přál bych si mít alespoň na chvíli takovou mapu a zažít na vlastní kůži Gilliamův groteskní svět. Fantazie. ()

Goldbeater

Docela slušné oddychové dílo Terryho Gilliama s prvky jeho ranější tvorby. Bylo pěkné vidět pár těch dobových hvězd jako Iana Holma, Johna Cleese a hlavně Seana Conneryho v rolích historických či mýtických postav. Avšak celkově snímku tak nějak chybí ucelenost a hlavně je o moc delší, než by bylo vhodné. Člověk se pár vtípkům zasměje, ale jinak to moc impulzivní podívaná není. Navíc závěr je takový trochu prapodivný. No, zůstal bych u označení zajímavé. ()

Anderton

Chvalabohu začal Gilliam točiť sólo. Jeho infantilné rozprávky sú omnoho sviežejšie ako kvázi intelekt humor mp. Prečo ich ešte neobjavili naše televízie? Trochu slabšie ako Barón. ()

Frajer42

Určitě nemůžeme nikdo Gilliamovi upřít opravdu monstrózní fantazii, ale zřejmě se nenajde moc diváků, kteří se byli schopni naladit na jeho vlnu. Oceňuji všechny ty nápady. Občas jsem se i lehce pousmál. Ovšem nedokážu překousnout výběr neskutečně otravných trpaslíků jako průvodců celým filmem. Také mi úplně nesedělo prolínání několika různých rovin filmu. Respektive přepínání mezi pokusy být vtipný a být vážný. Když si tvůrci vezmou na paškál téma cestování časem, tak se jim otevírá nekonečný potenciál možností, proto je obzvlášť škoda, když tento potenciál zcela pohřbí, jako v případě tohoto snímku, který se zmohl maximálně na náhodný výběr několik historických momentů a velice nešikovně se mezi nimi přepínal. Příběh jako takový hodnotím jako vysoce nevydařený a nezáživný s obrovským množstvím vaty. Zkrácení by zde bylo určitě na místě. Naštěstí díky nekončící šílenosti, jsem během sledování neupadl vyloženě do znuděného stavu, takže snímek má alespoň jakýsi potenciál trošku si držet pozornost diváků. Slabší dva kousky. ()

Campbell

Hodně ale hodně divný film. V pár minutách jsem nemohl odtrhnout oči od obrazovky a v dalších pár minutách jsem se neskutečně nudil. Tak za lepší 3*. ()

Tomco

70% ..paci sa mi, ked sa ukaze, ze aj dospely clovek ma v sebe nieco z detskej fantazie..gilliam taketo vlohy ma. ()

dopitak

Pythonovský humor, táhnoucí se celým příběhem, tohle celé neutáhne. Zdařilé frky ubíjí kupa nepovedených, a příšerný dabing (televize Prima, 2001) přihazuje svou hrst hlíny. Vydal bych zákon (navrhovatelem by mělo být Ministerstvo kultury ČR), že všechny zahraniční akvizice, která už někdy měly český dabing, jsou pro další pokusy o nadabování navždy zapovězeny (rozumějte, zákonem zakázány). ()

Chrustyn

To, že má Terry Gilliam bujnou fantazii ví snad každý. V jeho filmech mu to většinou pomáhá a převážně jeho sci-fi filmy jako "12 opic" nebo "Brazil" jsou minimálně po vizuální stránce nezapomenutelné. Tentokrát přináší fantasy dobrodružnou podívanou s velmi zajímaovu myšlenkou cestování v čase. Opět vytvořil fantastkní svět, který prokazuje, že jeho fantazie opravdu nezná mezí, avšak pro mě to v tomto případě byla chyba. Takhle přeplácanou, nudnou, zdlouhavou a špatně zahranou slátaninu jsem už neviděl hodně dlouho a musel jsem se neuvěřitelně překonávat abych to vůbec dokoukal. Takhle ne Terry, takhle ne. ()

Yardak

Dobrý nápad s cestováním v čase do zajímavých historických míst. Super vedlejší postavy typu Napoleon, Robin Hood a Agamemnon (zajímavá role Seana Conneryho). Příjemná fantasy pohádka od Terryho Gilliama, v podobném duchu je i jeho Baron Prášil. ()

honajz

V 80. letech, když jsme na to s německým dabingem koukali na ORF, nám to přišlo fantastické. Jen jsme se nikdy nemohli shodnout, o čem to vlastně bylo. A vlastně ani ty jednotlivé scény jsme si brzy moc nevybavovali. Dnes už vím proč. Ten film je pitomý, děj nemá, scénky jsou nudné a odnikud nikam nejdou (klidně z toho mohl vzniknout nekonečný seriál a trpajzlíci s Kevinem mohli stejně jako v seriálu Sliders vždy někam propadnout a prožít tam nějakou podle rejžy úžasnou bžundu) a jehož vyzněním je, že dítě za odměnu přijde o mámu a tátu (kteří jsou sice lidé válící se na gauči u televize, ale i tak). Ani ten humor mi nijak nepřišel dobrý - Robin Hood jako pitomec, pak ten pár, co si nikdy nevyzná lásku, Titanic, nic nic nic, co by bylo vtipné. A už vůbec ne Zlo a zcela přeplácaný boj s ním pomocí kovbojů, Římanů, tanku a kosmické asi lodi. Takže mne nakonec jen zaujalo, že na hudbě občas spolupracoval George Harrison z Beatles (který měl k Monty Pythonům blízko a který chtěl kdysi natočit něco jako oni, a tak vznikl halucinogenní paskvil Magical Mystery Tour - který se vlastně od Time Bandits moc neliší, především nekonečně natahovanou strukturou, že někdo někam přijede, odehraje se cosi pitomého a jde se dál). ()

Deschain

Ďalší Terrynko na veľkom plátne. Conneryho Agamemnon bol môj jasný favorit. A pevnosť, v ktorej bývalo Zlo, tak tá bola naozaj desivá, niečo také temné by aj horory závideli. Naviac, hudbou prispel George Harrison. (Olympic Studios, Londýn - 9.9.2017) ()

eraserhead666

"Hrdina? Tfuj... Co ten ví o pořádné práci..." Fantasy parodická cesta napříč prostorem a časem mytologickými a fantastickými příběhy. Občas zábavné, místy bizarní tu a tam nudné, trikově a výbavou povedené. Celkově takové uondané. Ke konci už je to docela patlanina. Z dnešního pohledu až trapně pojatá kritika konzumu. Skvělý a zábavný Palin. Až mě překvapilo, kolik se mi teď sešlo filmů s Davidem Warnerem. ()

Sawy

Ehm,takže... Tohle bylo CO?? Nevím jakej matroš Terry na začátku 80. let hulil,ale muselo to být dost silný,jinak si tenhle podivnej patvar nedokážu vysvětlit.Od filmu jsem čekal hlavně roztomile naivní gilliamovskou fantasy,dostal jsem ale totálně nevyvážený guláš,ve kterém se infantilní a dětinské momenty děsivou rychlostí střídají s pythonovskými i vyloženě vážnými a dospělými.OK,kdyby to bylo namícháno ve správném poměru mohla to být skvělá zábava,ale Zloději času absolutně postrádají jakékoliv tempo nebo nějakou sevřenější dějovou linii,od které by se celý film odvíjel,důsledkem čehož musí být zákonitě nuda.Vážně jsem se těžce nudil a to se mi u Gilliama ještě nestalo.Na nějaké vysvětlování a objasňování zákonitostí světa,ve kterém se film odehrává,režisér rezignoval úplně.V tomhle ohledu na tom byla i všeobecně zavrhovaná Kletba bratří Grimmů mnohem lépe.Jednotlivá časová období nedrží pohromadě ani trochu a jsou kvalitativně zatraceně nevyrovnaná,třeba úvodní dostavení u Napoleona je totálně mimo a nechápal jsem jeho smysl.Naproti tomu pasáž s Robinem Hoodem je vyloženě geniální pro tu montypythonovost,John Cleese je super.Ani pasáž v Řecku se Seanem Connerym není zlá,ale závěrečná třetina je šíleně zdlouhavá a občas zbytečně vyhrocená a tak vynuceně vtipná,až je trapná.Některé fórky sice míří přímo do černého,ale většina se absolutně minula účinkem a hádám,že spoustu dalších ještě zničil příšerný dabing.Jako celek jsou pro mě Zloději času velé zklamání,jen zbytečná šílenost odsouzená k zapomenutí.Jednoznačně nejslabší Gilliam. 40 % ()

Shaqualyck

Určitě nejzábavnější ztvárnění napoleonského komplexu jaké jsem kdy viděl, a navíc v podání samotného Napoleona (That's what I like. Little things hitting each other!). Jinak přehlídka velešílených, často ryze 'MontyPythonovských', nápadů (Robin Hood opět za luxusního debila), které z nějakého důvodu nedrží moc pohromadě. Jakoby se Gilliam nemohl rozhodnout, jestli točí pro děti nebo pro dospělé. Odpověď zní: jako obvykle především pro sebe. S Michaelem Palinem se pak během psaní scénáře dost možná hecovali, kdo vymyslí větší 3,14čovinu. A výsledek vypadá podle toho. Upřímně, já raději Nekonečný příběh, na který jsem si během sledování, nevím proč, několikrát vzpomněl. ()

ScarPoul

Malý veľký film. Gilliam naplno využil svoj všestranný talent a priniesol fantasy, ktorá je vtipná, iná ako čokoľvek čo sme mohli vidieť a hlavne detsky čarovná. Mix rôznorodých postavičiek, absurdít v ústredí odvekého boja medzi dobrom a zlom, jednoducho zaváňa krásnou ba až sofistikovanou atmosférou, ktorá obsahuje určitý poriadok a zmysel, aj keď je ho veľmi ťažké postrehnúť. Oslava detstva a všetkých výmyslov a snov, ktoré sa zrazu objavia v hmotnej podobe. Nechýba samozrejme ani morálne poučenie a čiernohumorný koniec. K tomu prirátame krásne epizódne úlohy hereckých hviezd a spolu so 6 sympatickými trpaslíkmi a malým chlapcom sme pripravený vydať sa na dobrodružnú jazdu po streštenosti alá Gilliam. Čo sa týka postáv, ešte v tomto smere Gilliam trocha pokulháva a tak postavy zostávajú skôr sympatické ako pre nás ako diváka dôležité, ale je to jediná výčitka, ktorú môžem tomuto filmu udeliť. Inak krásny film, na hrane veľkolepej komédie a smiešnej fantasy. ()

Terva

CITÁT - Mapu jsme si jen půjčili a pak jsme utekli.......... Chvilkami dobrý chvilkami nudný, jako na mořských vlnách, jednou dole, jednou nahoře. Hudební doprovod je na svou dobu průměrný a kamera normální. Celkem povedený scénář, kterému by možná svědčilo nějaké remake ze současnosti. Triková stránka slabá. Na to jak je film starý je to však celkem slušně natočený. CITÁT - Rychleji to opravdu nešlo........... ()

MrCreosote

Rozhodně ne bezchybný film, kterému ve třetí čtvrtině dochází tempo, ale všechno to nakonec vynahrazuje perfektní závěr. Navíc Gilliamova imaginace je fascinující, tolik nápadů v jednom filmu se jen tak nevidí. Když k tomu navíc připočtete i dobré hlavní představitele a čtyři rozsahem malé, ale nezapomenutelné roličky čtyř velikánů Holma, Conneryho, Palina a Cleese (z nichž ten poslední ve mně svým ,,Hello, I'm Hood." vyvolal záchvat smíchu), nakonec není o čem váhat. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Apple plánuje seriálové Zloděje času

Apple plánuje seriálové Zloděje času

30.07.2018

Apple ve spolupráci s Paramount Television a producentem Terrym Gilliamem (Muž, který zabil Dona Quijota, 12 opic) plánuje seriálovou verzi fantasy snímku Zloději času z roku 1981. Příběh sleduje… (více)

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

13.08.2016

Dva týdny před svými 82. narozeninami nás opustil představitel jednoho z nejznámějších filmových robotů. Kenny Baker si R2-D2 zahrál v prvních šesti epizodách Star Wars a u sedmé zastával pozici… (více)

Cestujeme v čase... zase?!

Cestujeme v čase... zase?!

31.10.2006

Remake. Slovo, které posledních pár let vyvolává nepříjemné chvění v žaludku a slabší migrénu téměř u každého filmového fanouška. A ještě aby ne! Na tento zhoubný nádor zemřelo již několik dobrých… (více)