Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

Master19

Nemám pocit, že by se tato skvělá komedie v našich televizích objevovala nějak přespříliš často. Naopak se mi zdá poněkud nedoceněná, a přitom výborně zahrané ústřední "postavy", skvělý humor a bezvadný příběh řadí tento film mezi opravdové klenoty. ()

Kubaso

Opravdu nádherná záležitost, kterou ovšem naše televize nepěkně pomrvily ořezem obrazu (širokoúhlý formát je tady vážně nutnost). Naštěstí film zdobí ukázkový dabing, který dává vyniknout nesmrtelným hláškám. Humoru a romantiky je tu taky dost a Bud Spencer mi kupodivu nechybí. Terence Hill dostal svoji nejlepší (přestože nezvyklou) roli a zahrál si ve svém nejlepším sólo filmu. "Podivné dědictví" se může v klidu měřit s nejlepšími americkými komediálními westerny (Butch a Sundance, soudce Roy Bean) a rozhodně by si zasloužilo stejně reprezentativní vydání na DVD jako pozdější "Mé jméno je nikdo". ()

Compadre

S přehledem nejlepší sólovka Terence Hilla...absolutně nejlepší westernová komedie jakou jsem snad kdy viděl (kam se hrabou sračky jako Manytuova bota a já nevim co ještě). Opravdu skvělej film od začátku až do konce. Tleskám:) ()

mab

Tato komedie spolu s Maléry pana účetního mezi sebou bojují o nálepku nejlepší italská komedie. Dobře postavený příběh, který nemá hluché místo a od začátku do konce vás nutí mít roztažené koutky pusy - to je dáno nejen filmem samotným, ale především i vynikajícím českým překladem a dabingem, který ještě notně vylepšil originální dialogy. Ostatně právě vynikající překlad a dabing stojí za velikým úspěchem, který u nás film dosáhl v porovnání se zbytkem světa, kde tento film takové obliby nedosáhl, což je jednoznačně škoda, protože mladý Thomas Moore je fakt případ a jeho podaření opatrovníci taktéž. Pokud se chcete dobře pobavit, zasmát a tak trošku se i zasnít, neměl by vám tento film uniknout. ()

Brain-D

Úžasná westernová komedie a nejlepší film s Terencem Hillem. Taková sada vtipů a ten oreginální dabing tomu dali grády, že jsem pořád smál. ()

fefee

Milé, zábavné,vtipné no na druhú stranu priemerné, naivné a moc dlhé. Nechápem to hodnotenie, niektoré Spencerovky sú sto krát lepšie a viac to Hill-ovi pristane ako dvojici o tom žádná. ()

lykan9

Podivné dědictví je rozhodně nejlepší film s Terencem Hillem, ve kterém hraje bez svého parťáka Buda. Film zbožňuji už od dětských let a nikdy mě neomrzel a určitě ani neomrzí. Díky němu mám vždy několik dní dobrou náladu, až tak na mě působí. Angelisové vytvořili výbornou hudbu, hercům perfektně sedí jejich postavy a přesto, že je Hill, prakticky až na závěr, po celou dobu otloukánkem a já mám raději, když rány rozdává, tak musím uznat, že tuto změnu zvládl na výbornou. Úžasný film. ()

Kurikmoon

Film som videl naozaj dávno. Ale vtedy som ho zbožňoval. Ako by som sa naň pozeral teraz, neviem. Ale keď mačkám úrodnú zem, dávam si veľký pozor. ()

Ravi

Neváhám dát 95% = 5/5, protože tenhle western je tak pohodově dějový, melancholicky vtipný a vláčně akční, že mi přirostl k srdci už napoprvé. Terence Hill v roli anglického gentlemana, kterého si na přání otce vezmou do parády jeho přátelé, aby z něj udělali chlapa podle měřítek amerického západu. Není milejší způsob, jak něco takového natočit, než tento. Doporučuji nejdůrazněji všem, kteří mají rádi filmy s Terencem Hillem a všem ostatním vzkazuji, že je to výborný film, u kterého se sice nebudete válet po zemi, ale po shlédnutí rozhodně nebudete litovat. ()

vyfuk

Krásné odlehčení westernového žánru. Po Sergiovských vážných příbězích se nacházíme v humorné části Divokého Západu s Terencem Hillem v hlavní roli. Film je doplněn krásným a humorným příběhem a notující hudbou. ()

Autogram

Westernová komédia bol kedysi v detstve veľmi obľúbený žáner, dnes ho už veľmi nevyznávam. Tento sa naviac priveľmi vlečie, dej je slabo poprepájaný a humor je iba vlažný. Terence Hill síce dobre jazdí na koni, robí saltá, konzumuje fazuľu, ale bez Buda Spencera mi pripadá akýsi nekompletný. Jeho dedičstvo v podobe domčeka na náhornej rovinke s trojčlenným negramotným príslušenstvom z neho má urobiť chlapa alebo to bude celkom naopak. Dvaja čierni šerifovia sú tam ako komické figúrky dosť trápne vložení a blonďatá kráska nemá žiadny priestor, iba sa párkrát usmeje na scéne. Plusom môže byť, že ani v tomto westerne nikto nezomrie. –––– Pozrite sa na ten humus. Stačí ho trochu poorať a máme nádherné pole. ()

Richard_Ba

Vážení Američania takto sa robia komédie...jedna z mojich najoblúbenejších komédií. Terence Hill je úžasný komik, a to nehovorím len preto, že som na jeho filmoch vyrastal, ale jeho detský šarm dokáže naplniť celé plátno... do roztrhnutia. Škoda, že sa už takéto filmy nevyrábajú. ()

jenik71

Vcelku povedená westernová komedie, ve které jsem hltal především dialogy. Scéna s bílým koněm, ležícím u vykopané jámy mě fakt rozesmála. Nechybí tu tvrdé pěsti a rychlé kolty, troška té romance a hlavně výborný Terence Hill a jeho tři povedení přátelé. Slušná oddechovka. ()

VooDoom

Western-komedi, u které jsem se dost nasmál.Nečekal jsem,že to bude až tak kvalitní film, velice mile překvapil a proto dávám 5 * ()

Pecival

Příjemná záležitost, u které jsem se uculoval, občas zasmál, ale že bych se válel smíchy po zemi - to určitě ne. Scény s ženskou jsou vcelku otravné stejně jako závěrečný duel s Mortonem mohl být určitě lépe udělaný. ()

Josefin

Podivné dědictví bylo tak podivné, že mě nedostalo na žádnou návnadu. Neskutečné čekání než se na scéně objeví Terence Hill, ale já se nudila gagy nic moc, chyběla tomu pořádná štáva. Nosná věta, kterou si pamatuji je :"Tvůj otec rád chodil do bordelu...." to je fakt málo. Nesedlo mi a to spagetti westerny mám ráda. Že by chyba u mě na přijímači?kousala mě nuda. ()