Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

gogos

velmi příjemná westernová podívaná s jemným nádechem klasického italského spaghetti humoru... snímek se řadí mezi tři nejlepší díla samotné Hillovi kariéry... ()

blackrain

Jako dědictví můžete získat prakticky cokoliv, třeba tři přátele, bývalé lupiče. Všichni budou patřičně z nenadálé situace vykolejeni, ale když je to poslední vůle. Tak se musí vyplnit. Z naivního mladíka se postupně stane tvrdý chlap. ()

raimi

Bláznivé komedie Terence Hilla nemám moc v lásce, ale tohle je fakt nádhera. Melancholické a moc fajn. Poštěstilo se mně film vidět s původním dabingem (díky topi!!!), a je z toho velká láska. ()

kaylin

Jasně, že ty body jsou hlavně z nostalgie, ale Terence Hill je v tomhle prostě parádní, jako dobrák, který se má stát padouchem, protože si to otec přál. Je to i film nostalgický vzhledem k Divokému západu, což je takové trochu smutné, hlavně v závěru. Film funguje jako komedie i jako western, což se cení. ()

topi

Geniální klasika na kterou se můžu podívat kdykoliv a rozhodně ji doporučuju v původním českým dabingu - Vladimír Brabec jako Tom, Petr Haničinec, Miroslav Moravec a Stanislav Fišer jako jeho přátelé. Nezapomenutelné hlášky! ()

YURAyura

5/10 Par westernu jsem tam poznal a dokonce se i sem tam zasmal, ale tomu filmu, i kdyz bych ho uplne nezatracoval chybely koule... skoda ()

PogoJoe

Už jen když zaslechnu geniální titulní písničku, zaplaví mě vlna neskutečné nostalgie. Asi nejvýstižnější slovo, které popisuje tento film, je "krásný". Výborný český dabing, spousta nezapomenutelných scén, hlášek a hlavně charakterů. Patří do mého TOP 10. ()

gegina31

Na tuhle westernovou komedii mě naočkoval otec když mi bylo 10 a od té doby mě nepřestala bavit. A to westerny moc nemusím. Až příjde čas, tak tenhle film zkusím vnutit i mým dětem. :) ()

Dexter1

Film som videl nespočetne veľakrát, hlášky poznám naspamäť a to nepreháňam. Ale tento asi najlepší spaghetti-western ani po tom všetkom nestráca na svojej hodnote. Doporučujem naozaj všetkým. ()

TominoLa

Ještě tak před rokem jsem neviděl žádný spaghetti-western. Teď už jich mám pár za sebou. Tenhle rozhodně patří mezi ty nejvtipnější. ()

kalap

Rozprávkový western , ktorý Vám musí spraviť náladu aj ked nechcete s tými zlými , ktorí su vlastne dobrými aj ked o tom vlastne nevedia. ()

Petroff

Táta ten film miloval... Myslím, že něco takovýho si vždycky přál... Terrence Hill v jedný ze svých nejlepších rolí v jednom z nejpříjemnějších filmů všech dob. Nádherná hudba a skvělej dabing!! ()

Fanucci

Jde asi o film, který člověk musel vidět jako díte, aby se mu líbil. Aspoň tak si vysvětluju ta vysoká hodnocení...Já ho viděl poprvé ve 30 a moc mne to neoslovilo. Místy vtipné, ale většinou velmi trapné až hloupé. A do toho nudné...strašná kombinace:-) 50% ()

fmash

Oddychovka na deštivé sobotní odpoledne, která ani po desetiletích neztrácí kouzlo. Vlídnost sama (točí se takové věci ještě vůbec, aby ale nebyly zároveň unyle poučné a rodinkovsky trapné?) a dodnes si vpomínám, jak jsem se učil flusat na šutry, abych byl chlap. ()

ilemas

Buď jsem blázen já nebo všichni ostatní co dali víc jak dvě hvezdičky. Fóry naprosto trapný, film nuda a scenérie Plitvických jezer byly lepší ve Vinetuovi. Tady byla vidět spíš jen voda. Ve své době za komančů,když v kinech byly většinou samé sovětské filmy typu jak se pěstuje obilí a jaká bude úroda dal bych za 5, ale dnes? Ze zvědavosti kvůli vysokému hodnocení jsem na to po letech zkoukl na Nově a výsledek? Trapárna. Snad pro děti do 12 let dobrý. ()

maverick10

Velmi solidni 4 hvezdicky. To charizma Terence tu srsi na vsechny strany, v tomto komedialnim sviznem westernu, kde nechyby typicke barove rvacky a prestrelky. Kdyz vam k tomu hraje solidni hudebni doprovod, razem je u toho zabavna podivana, ktera by nemela upadnout v zapomneni . . . ()

easaque

westernová pohádka o tom, jak mladý anglický gentleman ke štěstí na divokém západě přišel. Sice je to naivní, ale to pohádky přece bývají. Hlavně, že je to poctivě natočené i dobře zahrané a tak jsem se potěšil až ke 4 hvězdičkám. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Axis

Jak Olda Šetrnej tak i Malý Unavený Joe musel nějak začít. A není to začátek z nejšpatnějších, jen toho blbnutí a rodokapsového tokání je občas trochu moc, ovšem trio starých pistolníků je naprosto parádní. ()