Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

Rozjimatel

3,5 Tento film som v detstve miloval a keď som ho nedávno pozeral, bol som presvedčený, že zvládne aj skúšku časom. To sa žiaľ nestalo, film dosť zostarol a ja som bol trochu sklamaný. ()

Ant_Antony

"Nezdá se Ti, že to (s tim hodnocením) přeháníš, Opičáku..?" "Ani ne-e..." Nejlepší Hillovka z jeho samostatných projektů... Viděl jsem to snad 200x a nejmíň 200x to ještě chci vidět... Vtip střídá vtip a přitom se nejedná o žádnou patlaninu... Poctivě odvedená práce skvělého scénáře... A nyní mne omluvte, byl jsem propuštěn za dobré chování a všichni uživatelé na moji počest by měli předvést svůj oblíbený kousek "Skok po hlavě, plavmo za rukama, přímo do peřejí"... :o))) ()

rossi001

tak jsme to dneska zase zkouknul,a zase jsem se smal a smal,ten filmek ma porad skvele kouzlo, spagheti westerny dokazou i v dnesni dobe lidi od srdce rozesmat..:-) ()

ekomo

Vcelku povedená westernová komedie se skvělým Terencem, přesně odměřenou dávkou parodie a příjemnou muzikou. ()

Zombi

Terence Hill bez svého filmového dvojčete, v tomto případě to však nevadí. Mladý vzdělaný gentleman se vrací na divoký západ a kontrasty z toho plynoucí jsou opravdu vtipné a skvěle podané. Dojde i na nějaké bitky, ale střílení je zde minimum. Westernové kulisy jsou pěkné, jen škoda že je obraz takový vyblitý. Celkově příjemná komedie. ()

Zejf3da

Třetí western v řadě, u kterýho jsem se bavil. Já se na ty kovbojky snad začnu dívat. Skvělá hudba, povedený vtipy, ucházející exteriéry, ale hlavně nejdelší a nejklasičtější barový bitky ve stylu Hill / Spencer který jsem snad viděl. ()

Mikino00

Čekám western a dostanu tohle, jako by mi někdo plivnul do tváře, trapné vyloženě trapné vtipy, směšná dějová linka a úděsný Hill. ()

mysak.pitlik

Moc příjemný film s krásnou hudbou a krásným Terencem. Na scény s ukradeným koněm a ranní rozcvičkou bych mohla koukat pořád dokola. ()

jarmik

Skvělá komedie, která se od jiných komedií s Hillem liší tím, že v ní není vtipný jen on (a Spencer), ale také ostatní postavy. Skvělý je také vývoj jeho postavy, což je opět něco nového. Hudba také krásná. ()

Garch

Spaghetti western smíchaný s parodií na romance, ironií a drobnými vtípky navrch. Pomalá pohodovka. PS Původní dabing 1977 ()

Untentrauer

Úžasný film s perfektní atmosférou, hudbou, skvělýma hláškama, spoustou rvaček a hlavně se SPOUSTOU FAZOLÍ! Film velice vtipně pojednává o tom, jak z městského floutka vychovat opravdového "kovboje". ()

Klajnik

Leone je klasik. Corbucci mě moc nestrhl, ale mezi špageťáky lze nalézt ještě další pozoruhodné kousky. Man of the East mezi ně patří, ač se jedná o odlehčený kousek, což snad naznačuje účinkování Terence Hilla. Ten zde hraje anglického sira, gentlemana, jenž se vydává na západ za kumpány svého zesnulého otce, dobrodruha, který opustil Anglii a který by rád, aby z jeho kluka udělali muže Západu - to je ono podivné dědictví. Film to však není dramaticky silný - stojí spíše na komediálním rozporu mezi uhlazeným Angličanem a americkými burany. Střet civilizace zosobněné v jednom muži a Divokého západu už rozvíjel film Big Country, ale zde je cílem rozesmát. Další kvalitou dílka je řada dojemných momentů (go west, yung man + dopis + ride western style), které sice zavání kýčem, ale to samo o sobě není špatně - jsou totiž natolik lehce provedené a dobře zvládnuté, že fungují - fungují i díky podpoře skvělého ústředního hudebního motivu, jenž zdařile nastavuje atmosféru. Dal bych 3,5/5, protože příběhově to přeci jen strhující zrovna není a četné rvačky jsou prostě vyumělkované. Je sice hezký, že praskaj stoly a židle, ale stejně jde dosti znát, že je to jenom jako, což mě osobně kazí imerzi. ()

thunnus

Asi jsem se zbláznil, ale tohle je pro mě nejlepší film s Hillem a jeden z nejoblíbenějších filmů mého táty ()

Kroupa

Vynikající komedie i se špetkou zamyšlení na závěr. Určitě netradiční western, který mě přinutil vnímat tenhle žánr i se jeho komediálním potenciálem, který není dle mého názoru dost využíván. Na lehkou zábavu možná moc hvězd, ale trpím slabostí k filmům, které jsem si zamiloval jako dítě. ()

ursinko

Čistých 5+5*. Nech ten film vidím koľkokrát chcem, vždy je to úžasná zábava. Neskutočné hlášky, skvelý humor, výber hercov. V súčasnosti nemusím staré filmy s terencom Hillom, ale tu je fantastický spolu s Opičákom a jeho partiou. Pôvodny dabing je neprekonateľný. Môj krstný prerobil film na formát DVD z VHS ešte verziu nahratú z kanálu F1!! ()

camper

Na jeden z nejlepších filmů bych to neviděl, ale že by se mi to úplně nelíbilo, to taky ne. Bylo to pěkný, člověk se místy i pobavil, ale námět, kdy se ve filmu promění nemehlo na machra všech machrů jsem už viděl tolikrát... ()