sheldonka.

Parádní francouzská komedie se skvělým humorem. Snad nikdy mě nepřestane bavit pohled na perfektně natočenou rychlou jízdu. ()

lykan9

No sice je Taxi zábavný film, ale nedokážu pochopit, jak to že měl takový úspěch, že si vysloužil tolik pokračování. Už jen těch chyb kolik se ve filmu objevilo. Např. hned v úvodu se Gérard Pirés očividně nemohl u proslovu Danielova bývalého zaměstnavatele rozhodnout, jestli Slunce ještě svítí nebo je již tma a mohl bych pokračovat. Na druhou stranu honičky jsou skvělé a člověk se místy upřímně zasmál. ()

fabecc1222

Devadesátková komedie jak vyšitá, a ještě k tomu z Francie, která si v těchto ulítlostech vždy libovala. První díl je ještě spíše klasickou akční komedií, kde ještě není tolik těch hračiček a fíglů, jako třeba v druhém a třetím díle. Postavy se postupně ukazují a rozjíždění do tempa a k tomu všemu legendární znělka, sice přebraná, ale čert to vem. A Daniel strčí celého Toretta a jeho bandu do zpětnýho zrcátka. ()

Blackberry

Predovšetkým za zaujímavých hercov v hlavných rolách, nadupanému "pežotovi", zaujímavú Marion Cottilard, jednoduché hlášky a teda dobrému scenáru dávam štyri (****). ()

drackula

Francúzska akčná komédia ponúka všetko čo človek od filmov tohto druhu očakáva. Napínavé automobilové naháňačky umocnené skvelým soundtrackom, sympatických hlavných hrdinov a samozrejme aj zopár scén trošku pritiahnutých za vlasy. 80% ()

mirec88

Výborná francúzska šialená komédia, kde taxík jazdí trocha rýchlejšie ako sme bežne zvyknutí. Výborná zábava aj na pre mňa 3. vzhliadnutie. ()

Autogram

Francúzsky strelený humor a rýchle auto idú k sebe jedna radosť. Aj mimo zbesilého jazdenia sa vo filme stále niečo deje, postavy riešia problémy svojským spôsobom a tak som oveľa spokojnejší, ako keby som mal vidieť Rýchlo a zbesilo alebo inú podobnú americkú nudu. ()

Specs

Hlášky: (Při prvním setkání s mercedesovým gangem.) Daniel Morales: - "Nazdárek, jak se vede? Myslíš, že si Schumacher? Jezdíš tu dokolečka. Co jsou to za autíčka? Mercedesy? Taky dělají auta?" & (Při druhém setkání s mercedesovým gangem.) Daniel Morales: - "Nazdar bavoři, jak se vede? Pořád v traktoru? Sorry za minule. Zapomněl jsem na ruční brzdu, proto mi to nechtělo jet." & (Při zběsilé jízdě směrem na letiště.) zákazník: - "Kvůli mně nemusíte riskovat. Nechci, aby vám sebrali řidičák." Daniel Morales: - "Buďte v klidu, pane. Žádný nemám." ()

P1tr

Jet s Danielem, tak si sice dobře popovídám, poznám sympatického kamaráda, ovšem byla by velká šance, že by to bylo to poslední co bych v životě udělal. Daniel totiž svůj Peugeot nešetří a o tom je celý fil.....celé čtyři filmy. V jedničce nový koncept funguje skvěle. Daniel poznává nešikovného policejního důstojníka, neschopného získat řidičský průkaz, což ho nakonec přivede k Danielovu angažování. Jak už to bývá, stanou se z nich dobří přátelé a my se u toho budeme bavit. Poprvé určitě. ()

Looser

Nejlepší ze série Taxi. Nutnost pro milovníka rychlých aut. Chvíli jsem uvažoval o koupi 406 v bílé barvě :-)). Režisér by sice potřeboval vysvětlit jaký je rozdíl mezi Peugot 406 (whatever engine) a MB AMG na dálnici ale budiž :-)) ()

Rousse

Je to svižný, má to grády, je to vtipný a francouzský. A navíc: Samy Naceri je přinejmenším k nakousnutí. Další pokračování taxíků už je pouhým čajíčkem o páté - bohužel slabá náhražka. Jak pán ráčí. ()

lskala

První film byl pastvou pro oči i uši fandů do aut. Ovšem s každým dalším dílem, šla kvalita dolů a už to nezachrání ani Mitsubishi EVO... Bohužel. ()

Cejny

Výborná francouzská komedie s typickými hrdiny. Miluju auta, miluju závody, miluju tuning, takže prostě paráda. ()

OughJay

Parádní jízda od začátku až do konce. V tom filmu se pořád něco děje. Jasně, zápletka neni nějak extra sofistikovaná, ale člověk se nenudí. Ten taxík se pro mě stal libůstkou a klidně bych přivítal hodinovej film bez komentáře, kde by to auto jen tak jezdilo ulicema Marseille. Ty záběry byly totiž parádně natočený. Hodněkrát jsem se i zasmál, přesto fakt nemám rád, když je z někoho udělaná banda vypatlanců, jako tady z policie. Fakt mě to irituje a je štěstí, že v jedničce ještě hraje prim Daniel se svym nablejskanym vozem. Pokračování jsou na tom v tomhle směru hůř a taky jsem je hůř ohodnotil, tady super 4 hvězdy. ()

kenkaku

Teda něco takhle příjemného, zábavného a oddychovém se dá natočit jen ve Francii. V ideální zemi, kde si lze vzít policii na mušku a udělat si z ní legraci a nevypadá to trapně. Prakticky jediné co mě Taxíku mrzelo je to že dělají z Peugeota raketu co válcuje Mercedes (tedy země co neumí dělat auta vůbec - a nejhorší je zrovna Peugeot - si dělá legraci ze země co dělá nejlepší auta v Evropě). To je ale jen můj problém a můj osobní vztah k Francouzům jako výrobcům aut. Vše ostatní je na 200% v pořádku a funguje. ()

Melios

Je super pocit vidieť aký má vplyv na priemerného režiséra, talentovaný scenárista. Štýlová akčná jazda, od ktorej sa americká krádež môže veľa učiť. Francúzske komédie sú asi presne môj štýl humoru, pretože ja neviem prečo, ale poslednou dobou ma rozosmejú iba francúzske filmy. Čo, ale nemení nič na fakte, že je to po dlhej dobe inteligentná komédia, pri ktorej som sa aj reálne zasmial a smiechom padal na zem. Policajt, ktorý je neschopný si zložiť vodičák a taxikár šoférujúc tak rýchlo, že je viac vo vzduchu ako na zemi, geniálna dvojica a o to lepší film. Čo k tomu viac povedať? Kto mal pred vyše 22 rokmi taký trafený nápad spraviť rýchlo a zbesilo (v dobe pred rýchlo a zbesilo) s dopravnými predpismi, radením a civilným šoférovaním? Všetká česť Lucovi Bessonovi. Známka: A ..... ()