JADIM

Není to úplne to, čo som čakal, keďže druhý diel som už videl. Navonok sa to tvári ako Akčná Komédia, ale v skutočnosti je to taká jednoduchá kriminálka. Akcia je veľmi dobrá, ale je jej minimum. Komédia už iba obstojná a je jej ešte menej. Nejako to už prefrčí, hlavne vďaka sympatickému opálenému Taxikárovi. 5/10 (Videné 10.1.2020, CZ dabing) ()

PALINO

TAXI ako ďalší film z dielne Luca Bessona ponúka povestnú francúzsku energiu, dynamiku i humor. Jazdy taxíkom, prípadne naháňačky sú natočené veľmi dobre: strih, kamera, ozvučenie, všetko ako má byť. Duo hlavných predstaviteľov tvorí jeden z najlepšich prvkov filmu a aj vďaka nim pôsobí TAXI pozitívnym dojmom. ()

MARTIN*I

Určitě zajímavá francouzská komedie, na kterou se dá koukat, pobavíte se a ani se nebudete nudit... Aspoň já sem se rozhodně nenudil! ()

velkyvezir

Vtipná a svižná komedie s rychlými auty. Úkolem filmu není člověka obohatit nějakou hlubokou životní myšlenkou, ale pobavit jej. To druhé se daří, dobře namíchaný koktejl vtípků, svižných akcí v autech a dvou parťáků, z nichž jeden je ten tahoun a druhý nekňuba. ()

Zagros

Velmi příjemná komedie, která mě krásně zabavila na jeden večer a po letech i opakovaně na další večery. Jde o vcelku jednoduchý příběh, který je okořeněn přiměřenou dávkou akce a vtipu. K tomu je navíc podáváno sympatické obsazení všech postav, mezi kterými to správně jiskří. Zkrátka oddychová akční komedie jak má být. ()

HiddenDragon

Pohodova franc. komedie o neuspesnem detektivovi, ktery i ridicak (neu)dela 8x, a naopak byvalem poslickovi pizzy, ktery je duchem zavodnik, a svou vasen rad ukazuje coby ridic taxiku. Marseillske policii ale pije krev nemecky gang, ktery v rychlych mercedesech vykrada mistni banky a dela si z chlupatych jen srandu. A tak se ustredni nesouroda dvojka dava dohromady, aby je dopadla. Story je jednoducha, komedialni a docela i pritazena za vlasy co se tyce detektivni prace. Napr. policie z neznameho duvodu nikdy nezasahne primo pri loupezi v bance, i kdyz dopredu vi, o kterou pujde :) Zavodni sceny by dnes mozna taky udelali dynamicteji - (je to spis neco na zpusob Kobry 11 nez velkorozpoctove Fast and Furious) a i humor je misty slabsi - napr. kdyz zustaneme ve Francii, takovy Louis de Funes rozesmeje vic. Ale plusem je, ze to ma specifickou franc. pohodu (vcetne soundtracku) a nenarocnost, takze jako komedie na oddech to ujde. Bohuzel v soucasne dobe uz je spousta lepsich filmu, jak po strance akce, tak vtipu. ()

iXtr3m3

Sami Naceri na počiatku skvelej série. Frantíci to vždy vedeli a toto bola zlatá novodobá éra. Neskutočné, že je to už ťažká história a to 20 rokov. ()

Loki_Six

"'Oh my, they're gone!' Let me ask you a question: Do your interrogations always end up like this, or are you just trying to impress me?" ()

eagle-eye

Žádný nával adrenalinu se mi nedostavil. Zasmál jsem se po málu, lehkost francouzských komedií je ta tam, toto jsou již jenom nepovedné odvary. Hlášky veskrze nezajímavé, až na pár výjimek. Poslední dobou jsem však viděl horší výtvory z dílny národa teploušů, takže za dvě. ()

noby

Velice příjemná komediálně akční oddechovka, dokazující, že Francouzi přecijen ještě něco umí. ()

Paity

Po dlouhé době šlo o lahůdku od francouzských "závislých" filmařů, kteří přišli s jednoduchým konceptem taxíku a taxikáře okolo kterého se vše točí. A výsledkem bylo 1,5 hodiny skutečné zábavy. ()

Mičl

Nejsem zastánce frantikova hůmoru, navíc jsem ho v tom marně hledal, je to jen dobře mířena reklama na Pažouta 406ku a nejeden ocas si ji určitě koupil podvědomě na základě týhle "akční"? sračky. ()

Hanys_

První Taxi byla svého času událost, o které mluvil snad každý. Tenkrát mě to moc nebralo, teď po letech to byla ale slušná jízda. Krásná mladičká Marion je tady jen na postelové scény, díky příjemné stopáži je tempo vraždnější než v Rychle, a bezstarostný kukuč Samy Naceriho dává tušit, že si to natáčení asi fakt užíval. ()

Petr.Kocfeld

Vynikající film se spoustou akce.Ani porce napětí zde nechybí.Taxikář je vcelku slušnák ale taky je docela paličatý a svérázný.Taxikář Dan je docela extrémista.Tento snímek od Luca Bessona je nabitý energii,akcí a romantikou.Tento film stojí za zmínku a za alespon jedno shlédnutí... ()