Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

Ruda.neck

Prý to měla být poetická letní komedie na téma dospívání v dobách totality, ale smát se prakticky nebylo čemu, těm pár prvoplánovým rádobyvtipům opravdu ne. Pohádkově nasnímaná chaloupka u řeky a její okolí byly tak malebné, až jsem chvílema čekal, že odněkud vyleze princezna ze mlejna či dědeček hříbeček. Jestli takto vypadala totalita, tak sem s ní. Jan Hartl a "zadáno pro zrzavý" mi zas připomněli střediskovou vesničku, ze všeho nejvíc jsem měl ale pocit, že sleduji další báječná léta pod psa. Herecké výkony, až na Hynka Čermáka, bídné, zvláště hlavní role. Pro mě naprosto zbytečný film, ale svoje diváky, či spíše divačky, si jistě najde. ()

Alan00

Je to takový ten průměr u českých filmů. Herce bych neměnil až na toho z prominutím vo** Jana Maršála. Strkají ho do rolí které mu vůbec nesedí, byl jsem rád že ten Vojtěch (ve filmu) jakože se dostal do puberty a už ho hrál jiný herec.., jak se mi ulevilo. Jinak je to takovej ten pohodovej film ale žádný zázraky nečekejte. ()

lineker

S Jiřím Vejdělkem to mám jako na houpačce. Účastnící zájezdu dobrý, Václav hodně dobrý a pak přijde film jako Něžné vlny a kterém vlastně nevím co si myslet. Jde o takovou lightovou letní romanci z předlistopadových dob, při které člověk rád zavzpomíná na některé dobové paradoxy, tu a tam se mu na tváří objeví úsměv na některou dobře podanou situací. Ovšem film jako celek ve mne žádné větší vzrušení nevyvolal. Jedním z důvodů budou i nevyvážené herecké výkony, ale určitě i ten fakt, že stejně tématicky zaměřené české filmy mne povětšinou bavili více. Špičkou ledovce jsou pro mne v tomto Báječná léta pod psa.Závěr mohl někdo ze zúčastněných pociťovat jako určitou dehonestikaci jejich činu na Národní třídě. ()

couchlover

Jako čistokrevné Husákovo dítě jsem si Něžné vlny maximálně užil a nechal se nich blahodárně pohoupat. Humor (byť občas křečovitý), poklidné tempo příběhu, kamera, kvalitní obsazení... všechno do sebe zapadlo. Pět bodů bych sundal za paruku Hynka Čermáka;) a asi by mi vadilo nekonečné opakování hudebního motivu, kdyby nebyl tak dokonalý!! ()

hlenyzkrabic

Čekal jsem to horší a bylo to daleko horší. Děj se hned zkraje přesune o roky zpět, aby tam vytrval prakticky celý film. Chvílemi jsem zíval. Nedokoukal jsem to. Ztracený čas. O ničem. ()

BettyLiss

Popravdě jsem se na tenhle snímek chtěla podívat jen díky té krásné písničce od Vojty Dyka. Je fakt, že prvních pár minut jsem si říkala co to jenom je? Ale tak nějak mě „ukliďnovaly" ty známé tváře a dívala se dál. Celý film jsem se usmívala, ale ten konec mě dostal. Udělat si takovou srandu ze Sametové revoluce by mě teda nenapadlo, ale kdo ví... Třeba to tak bylo... :DD ()

dodanek

Dvě hvězdičky - dvě pěkné zrzavé protagonistky. Víc si tenhle film plný zmateného polohumoru bohužel nezaslouží. (LFŠ 2014) ()

Profík

Moc hezky natočené, má to povětšinou takovou příjemnou atmosféru. A když je to vtipné, ani moc nevadí, že to nemá pořádný příběh a ani postavy nejsou nijak výrazně vykreslené. Ale občas to vidět je a pak jde film hodně dolů. To pak kamera ani dobří herci nezachrání. Ti jsou vesměs výborní, jen mi moc neseděl Robert Cejnar. Jan Maršál byl lepší. Navíc se svou partnerkou Halouzkovou, která je sice o rok mladší, ale asi o metr vyšší tvořili roztomilý pár. Ještě mě zaujalol obsazení tolika půvabných zrzek do jednoho filmu - Lucie, Vica a Táňa - 3 hvězdy a 65%. ()

Anniem

Nuda na ntou, celkové propojení jednotlivých scén nefunguje. Usnula jsem celkem třikrát a po hodině musela vypnout. ()

lacertacz

Průměrný až zbytečný film. Co mě zarazilo nejvíc, byl fakt, kolik motivů, postav a scén je drze a bezostyšně buď přímo překradeno z Báječných let pod psa, nebo překradeno a modifikováno. To je dneska možné? Hu, to je Pan Scénárista. ()

bara1313

Na tomhle filmu není nic něžného, nic komediálního, nic, čím by zaujal ... text distibutora mě nalákal na komedii, ve které jsem čekala, jak se bude Vojta prostoduše (a k tomu právě možná i vtipně) honit za jeho ujíždějící láskou, ale proč mi nikdo neřekl, že tomuhle bude věnováno asi tak 10 minut z celého filmu ... ? Zbytek je nuda, nuda, nuda a děj? Nůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůda !!! ()

lenticer

Příjemný, nijak komplikovaný a vizuálně zdařilý film. Pauhofová mi tam jako matka 17-letého kluka vůbec neseděla, otec měl příšernou paruku a vůbec tam na mě bylo až moc "veverek". Líbil se mi znovuobjevený Hartl a ten tlustej strejda ze Sněženek a machrů a taky akvabely...vůbec nechápu jak to ty holky dělaj. ()

frannyberry

Něžný, laskavý, hřejivý film - to jsou Něžné vlny. Zpracovává sice téma neoblíbené doby tak oblíbené filmaři, ale velmi lidsky. Je to film o dospívání, o první lásce, o celoživotní touze a o úžasné vůli. Všechno je zarámováno typicky "vejdělkovskými" kulisami - až neskutečně romanticky přefiltrovaným okolím - ale to filmu rozhodně neubírá. Líbí se mi, že nemusí každý filmař být poplatný tomu, že točí film ze zlé doby, a proto nutně mít ošklivé kulisy. Připomíná mně to Obecnou školu; nazíráním chlapeckým pohledem. Asi není náhodou, že obé je vzpomínkami na dětství. Kdy vnímáme krásné věci, a ty další s naivitou. A scéna na nádraží je tak přesvědčivá... ()

koukalek

Nelíbilo...Asi to měl být hezký český film alá Baječná léta...Vesnička...Učastníci zajezdu apod., ale nějak se to zvrtlo...Tam kde sem se měl smát, sem se cítil spíš trapně a tam kde sem měl asi cítit jakési laskavé porozumění, tak tam sem si říkal kde sem to už viděl...Hvězda za pěkné lokace na Mělnicku P.S. Jinak mám filmy od pana Vejdělka většinou dost rád... ()

RioGrande

Za mně ne!..Jiří Vejdělek se u tohohle filmu nudil nebo (o to hůř pro diváka) se snažil nudu zabít natáčením. Neříkám, že film je špatný, to ne..Chybí mu ale charisma...Polovinu filmu skoro prospíte. Druhou probdíte očekáváním..Pár dobrých skečů a dvě slovenské zrzky zvedají hodnocení na tři hvězdy. Pro letní podvečer ideální. ()