Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

EddieIron

Úsměvné, zábavné a pohodové. A jako osobní bonus beru scénu, kde můj oblíbenec Čermák zmlátí mého neoblíbence Dyka... :-) ()

Matyspa

Jeden z nejzábavnějších českých filmů. Výborná šílená komedie a hereckè výkony na jedničku. Převyprávění listopadu 89 mě překvapilo a velice pobavilo. Hynek Čermák štípající dříví je zážitek z jiného vesmíru :D ()

Salvator

Jeden musí dlouho přemýšlet, co je na tomhle filmu zajímavé. Tuctový příběh a vesměs trapné vtípky to opravdu nejsou. Nakonec tak zbudou jen zářivé vlasy hlavní hrdinky. ()

fooggyy7 odpad!

Komedie. Dovolte abych se zasmál, ani jednou jsem se nezasmál. Dokonce jsem asi v půlce usnul (v poledne). A to herecké obsazení. To už nemáme někoho hezčího? Třeba Štěpánovou, anebo Holubovou? A ty socialistické artefakty ála Hřebejk - nechutné. My nejsme děti. A Čajkovskij v osmašedesátým v tanku. Ten Vejdělek musel vyrůstat v pěkně blbý rodině. Ono vyrůstat ve výběžku asi nebyla a ani není sranda. Pokud to psal podle sebe - to ale muselo být dětství - potěš bůch. Bez těch artefaktů už dneska nikdo neumí natočit film. Ještěže se Včelka Mája točila dávno, jinak nevím... A teď si představte, že na to jde taky někdo do kina. ()

PTuranyi

Príjemná oddychová komédia s kopou slovných fórov, ktorého prednosťou sú hlavne ženské hrdinky. Táňa Pauhofová, Lucie Šteflová a Vica Kerekes svojím sexapelom valcujú obrazovku. Ich mužské náprotivky sú zväčša trdlá, teda až na Vojtěcha Dyka. Hoci všetci svoje role hrajú dobre žiaľ nejako to úplne neklape. Celok je niečo ako podvyživené Báječná léta pod psa. Vadila mi ešte jedna nezrovnalosť, kým Vojta rastie a pán doktor starne ostatné postavy akoby boli večne mladé. Hlavne mama Táňa Pauhofová. ()

Rychleji

Při filmu se nenaskytne mnoho opravdu vtipných okamžiků. Většina scén je jednoduše předvídatelných a profily postav působí neobyčejně neuvěřitelně (resp. nesmyslně). V celém filmu po komediální stránce tak za zmínku stojí pouze tatínek plavec. Hlavní představitelé mladého a staršího "sympatického" Vojty působí kupodivu, navzdory popisu filmu, celkem nesympaticky. Vše je korunováno tím že maminka je mnohem hezčí, než hlavní, plakátová, postava. Z filmu jsem si tak odnášel jediný pocit: bolavý zadek z nepříjemných sedadel místního kina. kromě toho pak nejvtipnější hlášku filmu o houbách, kterou bohužel ale známe již z upoutávky a tak nakonec chybí jakýkoli důvod se jí smát. Nejhorší na všem pak je, že soudě dle ostatních lidí na "před-premiéře" to českému publiku náramně stačí... Další chuťovkou pak určitě seznají nové Babovřesky. Závěrem pak jen, že označení filmu za komedii je velice troufalé, mnohem spíše by sedělo označení: romantický film. ()

ElPajo

Po dlouhý době naprosto suprová komedie na úrovni, která je neskutečně milá, nenucená a plná inteligentního humoru A krásnejch zrzavejch lidí! :) Navíc hereckýmu obsazení se nedá naprosto nic vytknout ()

Dunno

Milé, vtipné, poetické... prostě jednoduše krásné. Honza Budař je bezkonkurenční, opět ve své dejme tomu typické roli, už jen kvůli němu a jeho roli stojí za to jít do kina. Jan Hartl je příjemně věcný a tak nějak nad věcí a i ostatní herci, resp. postavy jsou skvěle zahrány. Možná někomu vadí obyčejný Robert Cejnar, ale třeba ani neobyčejný být neměl. A ten krásný suchý humor... komu se nelíbí, ať se nedívá. Jednotlivé epizody do sebe zapadají a tvoří velmi příjemný celek zakončený nezajímavou pointou. Více takových filmů z doby dávno minulé a více úsměvů na rtech diváků v kinech u českého filmu. ()

Wajny13

Krásný, vtipný, příjemný a hlavně oddychový film. Hlavní role Ela a Vojta nejsou moc výrazné, ale to vůbec nevadí. Ostatní role je krásně doplňují a vše je perfektně vyladěné (hlavně Hynek Čermák, který zde exceloval). Při odchodu z kina jsem měla pocit volnosti a na tváři připitomělý výraz, který mi vydržel skoro týden :-) ()

MG10 odpad!

Kentus, naivná sračka, grc, scenár pre dementov, Babovřesky pre 15 ročných, sračkoidita na n-tú, nechutnosť, zvratky, trápenie v kine.. Aby som bol férový, tak sa herci snažili, nechcem ich nijak uraziť. Ale bolo to strašne hlúpe, muzika tú sračku nádherne dopĺňala. Rozhodne najhorší film, ktorý som videl v kine. Najhoršie boli pasáže, milostné pasáže, kde som sa cítil strašne trápne, za hercov, režiséra, proste celý štáb. Keď sa film skončil, tak som vybehol z kina a snažil sa naň zabudnúť. ()

Mark1983 odpad!

Teda od žen v pokušení a Mužů v naději tohle hodně daleko.Je to tak nudné,že jsem to ani nedokoukal,a třicetminut mi na to fakt stačilo. ()

Fracek odpad!

Pro něžné debily o něžných debilech... otravná vlezlá všudypřítomná hudba ... film po chvíli projížděn na rychloposuv, zůstala nevyřčená otázka, kdo si takovou megakravinu objednal, tyhlety rádoby humorné okamžiky proplouvající společenskými dramaty ... ()

montel

Náctiletý Vojta (Robert Cejnar) je nesmělý a ve škole trošku zakřiknutý. Otec z něj chtěl mít sportovce, ale Vojtu to spíše táhlo ke klavíru, za což je matka ráda, otec už však nikoli. Vojtovo dospívání ovšem výrazně ovlivní něco jiného - láska ke spolužačce Ele (Lucie Šteflová). Ta se netají tím, že by nejraději odcestovala do Paříže. Ono to ale není tak jednoduché. Zemi vládnou komunisté a hranice jsou uzavřeny. Nastane ovšem revoluce, ve které Vojta aniž by to tušil, sehrál velmi významnou roli a hranice se otevírají. Nastává poslední možnost, aby se s Elou rozloučil...Příjemná romantická komedie, která neurazí, sem tam se objeví vcelku vtipná scéna, kterou vystřídá romantické žvatlání mladých postav a tak to jede od začátku až do konce, který je sice přitažený za vlasy, ale budiž režiséru Vejdělkovi odpuštěno. Začátek mě rozesmíval tak, že jsem si říkal, že jsem narazil na nový český klenot. Nenarazil, ale i tak jsou Něžné vlny pěkným filmem, na nudný deštivý večer. 55% ()