Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

Hadush

Hezké...nicméně...ty paruky...OMG! Srovnání s Báječnými léty pod psa se dost dobře nejde vyhnout...pak musím zkonstatovat, že Vetchý je mnohem lepší tatínek, Šafránková je mnohem lepíš maminka, na druhou stranu Cejnar je rozhodně povedenější synek než Wehrenberg :) ()

Lukkyn

Průměrný příběh s pár úsměvnými situacemi. Při sledování se necítíte trapně , ale taky se nestrháte smíchy. Klasická jednorázová záležitost. ()

Qer

Do tohoto filmu se mi původně moc nechtělo, ale jsem rád, že mě přítelkyně k zhlédnutí přemluvila. Vyklubalo se z něj příjemné překvapení a hezká komedie, která není hloupá a má i celkem příjemné obsazení. Hezký a dobře natočený nápad! ()

PoprockCZ

Snímek o klukovi, které teprve objevuje to jak začít s holkami. Je plný perverzních scének a narážek. Děj se odehrává v komunistické době, která je hodně zlehčena. Od malička je Vojta nucen hrát na klavír (maminka chce virtuoze), poté ho to i chytne. Jeho otce hraje Hynek Čermák, který mi tam moc nesedí. Má paruku a je omladěn. Otec je vášnivý plavec, pokoušel se přeplavat La Manche, ale připlaval na stejný břeh (komediální úvod) a trpí častými záchvaty, ze kterých se musí doslova vysekat - štípe dříví. Máma Pauhofová je zase opticky skoro stejně stará jako vysněná holka Vojty. Závěr se odehrává při Sametové revoluci ('89), přičemž hlavní hrdina spěchající na rande omylem rozpoutává pokřiky typu: "Máme holé ruce." Vtipy byly v tomto případě dost předpokládané a nevtipné. Hlavní hrdina mi přišel nesympatický. Jinak kamerově hezky natočené, příběh slabý. Na to, že to měla být primárně komedie jsem se skoro nezasmála. ()

carnacv

Pěkná ukázka toho, že i s malým kašpárkem lze hrát velké divadlo. I přes relativně slušné herecké obsazení totiž nenabízí zvláště zajímavého děje, spíše artovým způsobem pojednává o všedních problémech nevšedních lidí. A to se podařilo kvalitně prodat, a tak divák získá z průměrného kousku kvalitní zážitek. V každé scéně na nás totiž čeká buď nějaká herecká parádička, nebo alespoň úsměvný vtip. Ne že by se divák vyloženě smíchy potácel, ale na milé pousmání to bohatě vystačí. Nebojím se tedy snímek ohodnotit výše, protože si to prostě a jednoduše zaslouží. ()

Bilbo.cz

Největší slabinou tohoto filmu je vlastně jeho hlavní pointa, tedy sepjatost příběhu s událostmi 17. listopadu, která je spíš směšná. Zbytek filmu je ale tak sympaticky potrhlý, že celkový dojem z něj vůbec nebyl špatný. Vizuální stránka je vymazlená a působivá počínaje interiérem domku Vojtovy rodiny až k zrzavým vlasům Lucie Šteflové. Velice dobré *** ()

kodwin

Nenáročná zábava pro rodinný večer. Proč ne. A navíc, kde uvidíte dva moje oblíbené herce s parukou (Čermák a Budař) ... ()

teckax

S odstupem času a náhodným druhým shlédnutím přemýšlím, proč jsem film hodnotila tak vysoko... i když je vlastně docela špatný, afektovaný, maminka v podání Táni za dvacet nebo kolik let ani o chlup nezestárla....hodnotím ho vysoko, protože je skutečně NĚŽNÝ. Pohladil mě tenkrát a pohladil i dnes. Je milý...až roztomilý. Dětsky naivní. Nenáročný oddych s kapkou absurdního vtipu, který asi nenadchne...ale mě rozhodně neurazil. Vím, že když mi ho někdo bude chtít pustit zase, budu bez váhání souhlasit. ()

baron156

Opravdu za dlouhou dobu nejlepší český film a ještě lepší komedie u které jsem dostal záchvat smíchu. Hodně dobrý děj a příjemní herci. ()

quokam

Film z dob, kdy pan Cermak s panem Budarem meli vlasy. Film je az moc podobnej Bajecnym letum pod psa a taktez princip nesiky zpusobujici svetove dejiny byl mnohem lepe prodan ve Forrestu Gumpovi. Faktickou presnost ve filmovych tydenicich teda tvurci zrovna necerpali. Taktez doba zaberu jednoho nesiky v tv přenosu ze spartskiady byla, jak to rict, ne zcela realne pravdepodobna. No, slabsi tri hvezdy, na ktere toto dilo vytahly rusovlasky. 5/10. ()

ssarka

Jednu hvězdu dávám za asi 5 fakt povedených vtipů...ale jinak je to jasný trapas...  Babovřesky.za komunismu.. pořád slunečno,rodina bydlí v domě jako na francouzské riviéře,maminka nestárne, stejně tak ta šlapka Kerekes...a celé je to o tom,jak si potřebuje mladej zapíchat... režisér má diváka za uuuplneeeho kokota,oba dětští herci jsou vrcholně škaredi kluci a bylo by toho ještě mrak... prosím už Budarovi někdo nabídněte velkou roli,paberkuje na těch maličkých nekvalitních a je to obrovská škoda...Vejdelku,tebe čeká šibenice!!! Nedivatelne filmy a k tomu zprznena aristokratka ()

Vacatko

Odpočinkový film, nad kterým se nemucí přemýšlet. Parodie na minulý režim, sametovou revoluci a problémy s dospíváním. Najde se i trocha filmového humoru. Zajímavé exteriéry filmu a výběr některých málo známých tváří herců. S tématem filmu se nedá udělat velký film, na který by se vyplatilo jít několikrát. ()