Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

medulinka

Odpočinkový, klidný filmeček na pohodu. Nevím proč všichni hledají flmy kde je krev, sex a nutná pozornost. Film je fajn na uvolnění. Herecky zvládnutelný a herecky dobře obsazený, ()

Kosir

Nehodnotil bych to tak příkře. Taková nenáročná oddychovka na motivy Sříbrného větru - jsem napsal původně. Při druhém shlédnutí jsem s překvapením zjistil jak hluboce jsem se mýlil. Zřejmě hodně záleží na okolnostech. ()

rados.barus

Nevíte co s večerem a po těžkém dni se Vám nechce příliš přemýšlet? Myšlenkově úplně nenáročný film, s příjemným humorem, který mě chvilkami rozhodně pobavil. Hezky zpracované i pro mladší generace, aby nahlédli do doby Sametové revoluce. ()

Miisha24

Divák v průběhu filmu (kvůli podivnému zpracování) neví, jestli mladému zamilovanému páru vůbec fandit. Jedno pozitivum, zejména pro mladé dívky - v Robertu Cejnarovi našla česká kinematografie druhého Justina Biebera... Neurazí ani nenadchne - stačí vidět jednou. ()

andydufrsn

Lehká komedie na jaké jsme od pana Vejdělka zvyklí. Film nemá žádnou hloubku, ale ani mu to moc nevadí – pohled na dobu, kdy lékaři zametali ulice a právníci topili v kotelnách a kde jaký primitiv Vás mohl zničit, pokud uměl alespoň trochu psát… Jako vždy skvělí Hynek Čermák a Jan Budař! Škoda jen té dost trapně hloupé scény s „megahoubama“ to byl velice velice laciný, až bych řekl debilní kousek……… ()

CharlesDow

Bohužel, narozdíl od předchozích filmů pana Vejdělka, v Něžných vlnách se už nejedná o mistrné sloučení požadavků kvality a komerční přitažlivosti a plní již jen požadavky druhého z uvedených cílů (filmová tvorba ovšem vždy reflektovala stav společnosti). Film typově spíše připomíná snímek Babovřesky. Proboha, je divák, kterému je tento film určen opravdu tak hloupý, jako téměř všechny dialogy a dějové souvislosti zde? Jedna hvezdicka je pouze za pripomenutí období naděje a v některých okamžicích za scénu, pokud se tedy zrovna nejedná o naprosté klišé. ()

vinson003

Vejdělka mám rád, proto jsem se těšil. Ze začátku budete pochybovat, proč jste na to vůbec šli, pak vás okouzlí malá zrzka a nakonec, po místy trapných chvílích, ale i poezii v podobě plavání a akvabel, si řeknete, že to až zas taková sračka nebyla :) ()

tomkat

Lyrický film, kde dobové kulisy a nedávná historie hrají vedlejší roli - tu hlavní má ten úžasný věk, kterým si skoro každý projde někde mezi dese- a dvacetinami. Pan Vejdělek to opatřil šikovným provedením, které často vyjádří to, co chce, velmi trefně beze slov. A že jde po povrchu... no vážně, vy jste to snad měli v pubertě jinak? Neoriginální, ale účinné. P.S.: Jediné mínus = slovní projev hlavního herce: ještě, že tady se moc nemluví. ()

olubys

Slabý odvar niečoho čo malo byť asi upokojujúco ľahkou komédiou s historickým podtónom. Nepodarilo sa , je to bez silného deja rozkúskované, nudné. Sledoval som reakcie v kine 2 , zasmiatia, tak trochu tlačené. Nedoporučujem ()

Jirims

Tento film je hodně zajímavý a z pohledu každého úplně jiný. Režiséra Jiřího Vejdělka mám v oblibě, především kvůli filmu Václav, který se točil nedaleko od mého bydliště. Na Něžných vlnách se mi rozhodně zalíbilo venkovské prostředí a doba, ve které se odehrává. Za slabé stránky tohoto filmu vidím často vtipy, které bych skoro z filmu vypustil. Člověk pořád čeká, co se stane, jaký bude zvrat, ale nějak jsem se ho nedočkal. Film nabere rychlého spádu a je konec. Avšak hodnotím tento film poměrně pozitivně, je zajímavý a zase jinak chycený než ostatní filmy. ()

anubissass

Film na mě zapůsobil příjemným dojmem, ihned mě zaujala velice krásná hudba, která doprovázela dějovou linii filmu za, kterou velice chválím. Ve filmu byla velice originální myšlenka a to přeplavat kanál La Manche, bohužel nebyl dobře využitý potenciál a šlo by z toho vyšťavit více. Co se týče samotného filmu, nezařadil bych ho přímo na stříbrná plátna, děj sem tam pokulhává a hodí se spíš jako premiéra na sobotní večer na Nově, ale precizní kamera Vladimíra Smutného ve mě zanechala pocit luxusnosti a vše zachránila. Ve filmu mě děsně štve typická lasicivnost Vejdělka, který cpe sexuální podtext všude, kam se podíváš. Herecké výkony jsou jsou víceméně strávitelné až na malého Jana Maršále, který neumí hrát a nikdy hrát umět nebude, jeho obličej mi přijde velice arogantní, povrchní a zároveň nemastný a neslaný. Co mě ale v něžných vlnách totálně dostalo je až do oči bijící moderní tenisky dnešní doby tenisky Nike, které měl na sobě Robert Cejnar asi v minutovém záběru, když vezl vozík s maminkou což mi z prostředí 89 ročníku, kdy byli hranice uzavřeny nedává smysl a beru to jako hlavní nedostatek. Nepotěšila mě také změna hlasu Roberta Cejnara, zapůsobilo to na mě nepříjemným dojmem, dále hraní na klavír, kdy je hudba rychlejší než úder prsty do klavíru. V konečným finále byl velice dobrý nápad propojit rande se studentskou revolucí, velice se mi to líbilo a párkrát jsem se i zasmál. Okouzlující Lucie Šteflová byla vskutku okouzlující a herecký výkon vcelku obdivuhodný, Vojta Dyk opět jenom ukázal, že je výborný zpěvák ale špatný herec Jen díky Táňy Pahoufové a skvělého Hynka Čermáka zůstal film snesitelným a samozřejmě velice příjemnou atmosférou která v kině nastala :) . Jediný důvod, proč mě film bavil je ten, že jsem se v mnoha ohledech ztotožnil s hlavním hrdinou. Vtipné a nezapomenutelné mi přišlo dospívání hlavního představitele a premiérový romantický večer s lahvinkou šampusu :D. Od začátku až do konce se dalo jasně předpokládat, jak film dopadne takže spoiler se opět nevyhnul a o nic originálního se zas, tak nejednalo. Celkově na mě film působí příjemným dojmem s trochou romance, vtipu, rozpačitosti, Vějdělkovské lasicivnosti a překrásnou hudbou. Film se tedy do kina zas tak nehodí radši bych jeje volil na příjemný sobotní podvečer, proto volím 3 hvězdy naprosto oprávněně. ()

jendajan

Oddychovka na uz 100x omlete tema Pelisku, Pupenda aspol.... Ale mozna to je dobre, ze se tahle doba obcas zase pripomene.... kdyby bylo vice takovych filmu, mozna by komunisti nemely preference 15% ! Celkove ale dost slabej dej, davam tak 5,5 / 10. ()

simonkytka

Skvělá komedie,která má příběh,dřívější doba je v něm srandovně pojatá.Kdybych tento film měl ohodnotit ze sto hvězdiček,tak dám plný počet. ()

Dodge-I

Mozaika minipříběhů mající hoodně širokých spár - tož to je pak hlavne o tom "milém dojmu" z epizod, a při tom si tolik mohli diváci užít - je to zabava, která ale rychle vyprcha prave diky nesourodosti a "neuveritelnosti" obrazu a vztahu. Navíc casting se místy nepovedl (Maršál), a odpovidajici vekove rozdily (Pauhofová vs. Šteflová) maskeri nezvladli... ()

bilder

Vlastně jsem to čekala ještě horší, ale nezasmála jsem se ani jednou. Kladem jsou rozhodně krásné lokace a některé herecké výkony (Čermák, Hartl, Budař, Dyk), což ovšem neplatí pro hlavního představitele, který je už od pohledu nesympatický a hrát taky neumí. Jak se tam dostal? Těžko uvěřit, že by si ho taková roztomilá zrzka vybrala dobrovolně jen proto, že umí hrát na piano. ()

r3musko

objektívne by som film hodnotil ako 4* ale subjektívne sa mi páčil tak dám 5* jednoduché ale príjemné rozprávanie, miestami vtipné momenty, obsadenie a hudba robia z tohoto filmu príjemnú oddychovku ()

Edge_666

Líbilo se mi to a to hodně. Jako jednohubka a česká komedie je to super. Neurazí, nezklame. Jen dvě hvězdy proto, že už ty komedie u nás fakt neumíme, ale v tom hnoji, který dělá Troška je toto perla. ()