Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

TheGunner

Galerie Šantovka 19.1.2014. Nic jsem od filmu neočekával, nevěděl jsem, o co jde. Prostě jsme s přítelkyní šli na film, který začínal nejdřív. A to byl tento. A skvěle jsme se pobavili, rozhodně může něžné vlny s čistým svědomím doporučit. ()

Strike

Standardně velmi dobří Čermák a Pauhofová a celkem fajn prvních 30 minut, kde bylo několik zábavných míst. Bohužel to ve zbytku není. Jen slepenec nesouvisejících scén, které jsou nepodařenou kopiích Báječných let pod psa. To nejhorší ale přichází v závěru. Scéna na Národní třídě mi připomněla dílko Zdeňka Izera Bezva parta, kde Alois Maňas vede delegaci soudruhů z ČKD na Hrad a omylem svrhne komunisty. Jenže u Izera to je vtipné, zde je to bizarní. ()

Stanley619

Tak tohle byl určitě jeden z nejhezčích filmů, který jsem za posledních několik let viděl. Pan Vejdělek by měl naučit ty ostatní samozvaný režiséry, jak se točí takový film. Tomuhle já říkám oddychovka. Už ani nevím, kdy jsem dal českému filmu 4 hvězdičky. 77% ()

IvcaSammet

Tak jsem se zase po dlouhé době nechala nachytat ... V roce 2013 jsem samozřejmě velké promo na tento film zachytila, a proto jsem neváhala a dnes přisedla k obrazovce. Bohužel nejsem typ, který by si dopředu před shlédnutím zjišťoval, o čem filmy jsou. Kdybych věděla, že Něžné vlny jsou opravdu spíš romantický film než komedie, rozhodně bych do něj nešla. Od začátku až do konce jsem se opravdu velmi nudila absolutně nezajímavým námětem, jehož závěr byl vlastně úplně jasný už od první minuty filmu. A jeho pointa? ... Nevěděla jsem, jestli se mám smát jeho ubohosti a nebo si postesknout nad tím, jak úroveň české kinematografie klesá a klesá ... Snad kromě pár dobrých hereckých výkonů a pár vtipných scén se na film opravdu nedá moc dívat. Něco mezi jednou a dvěma hvězdičkama. ()

dawe787

Příjemná oddechová komedie v letním nádechu a běžných trablech a láskách mladého pianisty vyvrcholené těsně před plyšákovou revolucí. Přesněji bych dal 3 a půl, ale to nejde. Kvalit Účastníků zájezdu nebo Václava to nedosahuje, ale jak říkám, příjemné. ()

Saur.us

Příjemný a vtipný snímek, který sráží snad jen zdejší hodnocení. A není to jen kvůli mé zálibě v zrzavých vlasech (mimochodem, dvanáctiletá Natálie Halouzková je mnohem víc sexy (no pedo) než její devatenáctiletá kolegyně Lucie Šteflová, těším se na ní za 8 let). Jiří Vejdělek celý film naplnil humorem a něžností v celkem akorátním poměru a proto jsou pro mě Něžné vlny jasnou oddychově letní volbou. ()

ypres.bass

Ano, je to jednoduchý film, ale má v té jednoduchosti to jak se skládá z maličkostí. Nebudu se rozněžňovat a rovnou přiznám že jednu hvězdičku dostává za hudbu, a jednu za Lucii Šteflovou... A doporučuju si přečíst koment od novotena protože to vystihl přesně ()

gonga odpad!

Nudný, fádní, barvotiskový, zbytečný, prázdný, všechna tato adjektiva mne napadala při sledování tohoto produktu. Ano, to nebyl film, to byl produkt k monetizaci režisérových vzpomínek. Neskutečně trapná ubohost o ničem, nevtipná, slizká, vlezlá, vskutku Vejdělek nomen omen, o nic jiného nejde. ()

Brtniik

Ať si kdo chce, co chce říká, je to báječný oddychový film a fórků nepočítaně. Přitom dokázal obsáhnout všelikou složitost světaběhu a nerozplizl se při tom. Má dokonce i lehký přesah – hloupí a závistiví spoluobčané snad nikdy nevymřou... Na druhé straně podává důkaz, že chlap se může opřít o krásnou milující partnerku, ač si ji téměř nezaslouží - takových je nás drtivá většina... Jako protiklad mne ťalo, jak blbě se zrzule chovala k zamilovanému klučinovi – jako by to byla jiná postava z jiného filmu. To od vás děvčata fakt není hezké! Ale ulovila zrzavou či uzardělou(?) myš... Ovšem scéna s fonendoskopem (Dyk Hartl) patří do chyb. Totiž jak pacoš při poslechu promluví, panu MUDr. to může urvat ušní bubny – být to opravdický lékař, jistě by nadával, takže klasická filmařská šalba... Také verva, se kterou hoch údajně prováděl noční frikční pohyby, je lehce přehnaná. Kdo provozoval, dá mi za pravdu. Film celkově hodnotím velmi dobře a všem ho doporučuji, pokud tedy nejsou závislí výhradně na krimoškách... ()

zdeny99

Jiří Vejdělek prostě umí. To už ukázal několikrát a ne jinak je tomu i v tomto předlistopadovém příběhu o mladém Vojtovi, který touží po rusovlasé akvabele Ele (Lucie Šteflová). Je to takový poklidný, lehce romantický a převážně komediální film, ve kterém nejvíce zaujme Hynek Čermák s parukou na hlavě, jenž se marně snažil přeplavat La Manche a pak učil malého Vojtu plavat ve studené vodě. [9527. hodnocení, 411. komentář, 61%] ()

misa_laska

Byla jsem na předpremiéře, film byl vesměs odpočinkový, ale stačí vidět jednou. Nemyslím, že jeho případné opětovné sledování budu vyhledávat. ()

John8

Příběh tak na 20 minut, postavy které zmizí i na půl filmu když nejsou potřeba (A to klidně i hlavní postavy) zbytek filmu je vyplněn záběry které budou použity jako tapety na monitory a celkově je tenhle film jen příručka jak použít zlatý řez (95% záběrů) a jak to zamaskovat jako že to má něco společného s filmem a krom vzteklého tatínka se tu vlastně nic nestane. ()

Radek.SCH

Vyprávěj v 96 minutách. Aneb jak bylo za normalizace všechno fajn, sluníčko svítilo žlutěji, pivo chutnalo líp a bylo levnější, práce bylo dost, a i ty disidenty to taky vlastně tehdy bavilo. ()

Rockerman

A naši filmaři pokračují v natáčení dalších bezkrevných rádobykomedií. Další film, kdy myšlenka předčí výsledek. Mohu si ukroutit hlavu a tázat se, proč se nám ty komedie tak nedaří. Tady tohleto je tak unavené, ušlápnuté a vůbec ten děj nedrží pohromadě. A humor? Dobrých vtípků by člověk na prstech (jedné ruky) spočítal, zato těch nehumorných až trapných je tu dost. Viz. na "navoněného" Budaře pustíme včely, ha ha ha! Takže mé hodnocení z toho vyplývá. Jedna hvězda (ale ta je automatická) za mou milovanou Táničku a druhá za několik dobrých scén, včetně té na Národní třídě, jak Vojta "vymýšlel" hesla pro demonstranty. ()

Heroine odpad!

Vůbec ani nevím jak začít. Nechápu jak je možné, natočit film tak stupidní, trapný, nepovedený, nudný a nevýstižný zároveň. Obsazení je odporné, dobová stylizace je nereálná, humor je tragicky špatný, bez výjimky, příběh i námět jsou, když budu slušná, z nosu. Že je Vejdělek velmi, ale VELMI špatný filmař jsem věděla už dřív. Ale že je to naprostý debil, to vím až teď. ()