Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

vox_populi

"zplakal jsem nad (Jiřím) Vejdělkem a jsem z filmu (Vladimír) Smutný"...keby to vzal do ruky Zdenda Troška, bola by z toho veselá "taškařice" ()

ANTYCHRYST

Příjemný český film..kde je vkusně a vtipně zasazen 17. Listopad 1989..zrzecka je rajda už od mlada..Hynek jako vždy skvělej..Budař uchyl také jako vždy.. :) co bych krom skvělé kamery vyzdvihl je hudba....která je skvělá! 85% ()

Matte27

Velice příjemný film. Pár okamžiků mi přišlo mírně přehnaných a film by bez nich dosáhl mnohem vyšších kvalit, ale přeci jen špatné chvilky byly převálcovány těmi dobrými (myslím tím, sametovou revoluci vyvolanou hlavním hrdinou. To mi tam opravdu nesedlo). I přesto se velice rád na snímek znovu podívám. ()

kristyy

Nádherná a něžná letní oddechovka. V hlavních rolích krásná Šteflová, Pauhofová, Kerekes ( P+K od sebe nedokážu rozlišit a vždy nevím která je která :D) a krasavci Vojtěch Dyk a Justin Bieber (pardón Robert Cejnar...ale on fakt jak Bieber vypadá :D ) ()

Themilhaus

Přesně film co jsem potřeboval.. Super letní úsměvná oddychovka, která je na odreagování jak dělaná.. :-) .. A navíc v hlavních rolích Táňa pauhofová a Hynek Čermák zahráli hodně povedeně .. U mě naprosto zasloužené 4 hveždy!.. jen více takových filmů! ()

kubilov

Musím se přiznat, že mám pro Jiřího Vejdělka docela slabost, což však neznamená, že jsem mu při hodnocení Něžných vln nadržoval. Tentokrát pro změnu vsadil v hlavních rolích na spíše neokoukané tváře, které doplnil ve vedlejších rolích o ty známější a vnikl z toho tak dost zajímavý mix, ve kterém vynikají zejména krásné ženy a vtipní herci. Romantický příběh z konce osmdesátých let vypráví příběh o mladém outsiderovi, ze kterého chtěla mít matka virtuosa a otec zase dálkového plavce, jeho však postupem času začínala zajímat pouze jedna osoba. Šteflová, Halouzková, Cejnar i Maršál nepředvádějí nic zapamatovatelného, a tak se o vše musí postarat protřelí herci ve skvělých rolích: Pauhofová, Budař, Hartl, dále herci v normálních rolích: Čermák, Dyk, Kopta, a nakonec i herci v rolích nepříliš potřebných: Medvecká, Kerekes, atd. Vejdělek je na ty zrzky vyloženě vysazenej.. ()

DJ Kritik

Je to to slabšie z Vejdělkových filmov. A pravdu povediac ani neviem, čo ma tam nadchlo. Chýba tomu iskra a nejaký náboj. ()

MartinTerran

Další český film, který zobrazuje o životě v komunistickém Československu a nakolik je to realita nemohu posuzovat, jelikož jsem nežil. Hlavní dějová linka vypráví vcelku klasický romantický příběh ústřední dvojice, který na konci ukazuje, jak mohla vzniknout Sametová revoluce, i když je to velice nepravděpodobné, ale působí to humorně. Celý film je v hávu komedie, takže o různé narážky a vtípky zde není nouze, ale jedná se o lehkou komedii, takže žádný Kameňák či bláznivá komedie z USA se nekoná. Celkově hodnotím lehce nadprůměrně, i když o žádný trhák se nejedná a originalitou zrovna nečiší. Hodnocení: 54/100. ()

vlKousek

Celkem příjemný film, filtr na kameře taky fajnově barevný, prostě na pohodu.. Ovšem příběh plitký, předvídatelný, jednoduchý a dětinský. Škoda, jinak by šlo i hvězdičku přidat.... ()

zubrik66

V poslednom čase sa česká tvorba začína skĺzavať do rustikálneho typu humoru na štýl Senzi Senzus...Ľudom stále chutí "vepřo, knedlo a zelo" ako nejaké trápne sushi...A film sa predsa točí pre masy ľudu a nie pre ojedinelých návštevníkov umeleckého zamerania. A tak sa nám nežné vlny snažia narúbať toľko dreva, žeby sme mohli postaviť aj tri veľké pionierské tábory. ()

MrMir

Krásný vizuál, ale jinak obrovská nuda s velmi pomalu plynoucím příběhem a nezajímavými vztahy. Asi 20 min. před koncem mě vlny ukolébaly... ()

Tominni

Příjemná komedie, kvalitně natočená (jak je ostatně u Jiřího Vejdělka zvykem). Příběh je celkem jednoduchý, nesmělý Vojta, z kterého by otec chtěl mít skvělého plavce a matka klavírního virtuosa, jemu ale záleží hlavně na jeho velké rusovlasé lásce. Celkově to je něco mezi 3* a 4*, dávám nakonec 4* za to, že konečně víme, jak to bylo v tom roce 89 - kde se vzaly svíčky a karafiáty....:-) a za (opět) nadstandardně profesionálně odvedené práci Jiřího Vejdělka. ()

nula87

Další Vejdělkův film, po kterém už jsem zřejmě definitivně pochopil, že jeho filmy nejsou pro mě. Nezajímavý vývoj děje i postav, komediální složka málokdy funguje, a ten pokus o naroubování na reálné historické události mi přišel taky divný. 40% ()

subic

Jsem z toho těžce v rozpacích. Vizuální stránka úplně v poho, hudba taky, masky a interiéry taky, obsazení fajn, Hynek Čermák s úžasnou čupřinou a jeho velmi velmi mistrovské herectví a i ty 3 rezavky tam. Tak kde je problém? Já jsem nějak nepobral, o čem že nám to Vejdělek chtěl vyprávět. Já vlastně nevím, proč bych se na to měl někdy dívat znovu, když za chvíli nebudu vědět, o čem to bylo. Tohle prostě není takový ten povedený retro film z osmdesátek, ve kterém by byly nějaké ty kultovní hlášky atd. ()

Renie42

Není to špatný, byla i sranda, ale že by mě to nějak nadchlo, to říct nemůžu. Pár vtipných scének viz spartakiáda nebo sametová revoluce s květinami na štítu, tak to vypadalo, jako by to ten kluk všechno spískal. ()

Kimkong

Vtipná komedie. Nechápu to špatné hodnocení. Sice si trochu upravují totalitní historii, ale mě to vůbec nevadilo. ()