Plivu na váš hrob 2

• USA I Spit on Your Grave 2

Katie pracuje jako číšnice, ale chtěla by se stát modelkou. Když se dozví o možnosti nafocení castingových fotografií zdarma, neváhá a navštíví studio. To patří třem bratrům, z nichž se jeden rozhodne Katie znásilnit a za pomoci zbylých dvou i zavraždit. Násilníci ale udělají chybu a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat... Katie je mladá číšnice, která pracuje v New Yorku a snaží se stát modelkou. V restauraci se sejde s jednou ženou z modelingové agentury. Ta jí řekne, že by si měla nechat udělat profesionální fotky, aby uspěla. Katie vidí inzerci, která propaguje studio, které profi fotky dělá zdarma. Katie se rozhodne zavolat na inzerovanou nabídku, domluví si schůzku a druhý den dopoledne přijde do studia. Tam jsou tři muži, bratři. Fotograf Ivan ji fotí, ale pak chce něco víc, jinak jí fotky zadarmo nedá. Katie se svléknout nechce a odejde.
Druhý den přijde za Katie domů George, který asistoval u focení. Omlouvá se a dá jí fotky na flash disku. Večer Katie vynese smetí a nezabouchne si dveře. V noci, když spí, se u ní objeví George. Katie je vyděšená a omráčí ho paralyzérem. George ji ale dohoní a v pokoji zbije a sváže.
Volání o pomoc uslyší její soused a kamarád. Když vejde do pokoje, George ho několikrát bodne nožem a zabije ho. Poté Katie znásilní. Pak zavolá bratrovi, aby mu pomohl, protože si uvědomil, co udělal, a neví, co s tím. Na místo přijede jeho bratr Ivan a další bratr Nicolay. Ivan chce zahladit stopy. Společně uklízejí místnost a pak Katie předávkují.
Katie se probudí kdesi ve sklepě, kde je opět znásilňována, tentokrát Nicolayem. Ve sklepě je nahá a připoutaná k trubce. Opět dostane drogy, protože ji chtějí někam převézt. Ty ale tajně vyzvrací, a když ji George chce oblékat a odpoutá ji, praští ho do hlavy a uteče. Na ulici narazí na policisty a ty ji vezmou na stanici. Zjistí, že je v Bulharsku. Na policejní stanici pak přijede žena jménem Anna a tvrdí, že vede azylový dům pro ženy, kterým se stalo něco podobného. Pak Katie veze na americkou ambasádu. Jenže ji odveze zpět do sklepa tří bratrů. Je to jejich matka... (TV Prima)

papadoce

Prvú hodinu filmu by mali púšťať sebavedomím vyzývavým sedemnástkam, ktoré používajú vety typu " Mne by sa to nemohlo stať ". Táto hodina je natočená ukrutne najmä ak beriem do úvahy, že film mal byť surový a vyvolať u diváka zvracanie a dostať ho na hranicu znesiteľnosti tak prvá hodina na mňa fungovala. Môj druhý pohľad hovorí jasne. Ak režisér natočí jeden takýto film a následne alebo predtým sa venuje aj inej tvorbe jedná sa o umenie. Ak natočí takých filmov viac je to skurvený uchýlák, ktorý by mal zdochnúť dakde v pivnici. A presne tie isté slová venujem divákom tohto filmu. Ak ste takýto film videli jeden a už nikdy nič podobného nevyhľadáte, je to ok. Ak filmy ako tu čítam v komentároch typu "rape and revenge" vyslovene vyhľadávate, ste skurvený úchylák a je nutné Vám čo najskôr odrezať vajcia a dať ich zožrať vášmu bratovi. Toť, toľko k poučeniu. Bol to dobre a uveriteľne natočený hnus, teda prvá hodina. Ostatok, vrátane mysteriózneho prevozu z New Yorku do Bulharska je pičovina. ()

neo250

nepochopím ako tento film mohol dostať 62% a niektorí dali 4* alebo 5*. Ak mám tento film porovnať s prvým dielom, tak je to to isté. Iná holka ktorá sa zoznámi s ďalšími cvokmi, ktorý ju mlátia, strašia a sexuálne zneužívajú. Polku filmu len žena kričí a jačí až ma z toho začala bolieť hlava. Tento diel nemal spoznať svetlo sveta. Úplne nelogické pokračovanie s hlúpym scenárom a tie herecké výkony? no coment... ()

vozralec

Slečna to měla all inclusive. A protože není sobecká, tak to dopřála i svým přátelům. Dobrý byl kudrnáč a ten podobný Budařovi. Každopádně spodky chlapcům zůstaly. Vlastně až na Budaře ve svěráku. ()

chlebo

Bulharské kanalizačné dobrodružstvo je síce po prvom chriachaní na hrob sklamaním, ale minimálne dokáže poučiť. Jednak hanblivých s mamou žijúcich panicov, že keď si chcú zapichať, tak presne takto sa to nerobí, inak môžu skončiť napríklad s gulami vo zveráku alebo tak podobne. Ďalej som sa naučil, že reči kolujúce v kuloároch, že modeling je tvrdá drina a podmienky sú často neľudské asi nie sú až také pičoviny. Jedna z posledných vecí, ktoré sa mi ako ortodoxnému veriacemu páčili je, že tá nešťastnica našla Boha a správnu cestu. Amen, viac mi druhá chrachlovačka na hrob do života nepriniesla. ()

LilyDeLarge

Jako fanoušek úúúplně prvního I Spit On Your Grave, jo ještě s Camille Keaton nemůžu dát víc jak za dvě. Většina dialogů je ukradená z remaku jedničky, herci jsou nesympatický a celej děj se vleče, že jsem uvažovala, jestli to mám vůbec dokoukat celý nebo ne. Ted' si ale říkám, že tenhle film byl víceméně ztráta času a výsměch jedničce. A on má bejt i třetí díl? To potěš koště. ()

Cooller

zlomení ducha hrdé ženy => znásilnění hrdé ženy = žena už není hrdá => žena chce umřít => žena pohřita zaživa => žena si to rozmyslí a prosí boha aby mohla žít = žena žije =>žena je nasraná a chce pomstu => žena se mstí = žena se pomstila joho! ... nemsátné, neslané, bezduché... postrádá to jakoukoliv přímou definici horroroveho žanru nemá to ani špetku napětí a ani sebemenší atmosféru je to celé o pomstě a násilí... ()

ForGump

Vzhledem k neznalosti originálu ze sedmdesátých let a prvního dílu nové série, jsem byl zvědavý. No a musím říct, že to nebylo vůbec špatné. Dostatečně nechutné (mnohdy tedy dost), krvavé a bolavé. Hlavní hrdinka byla nakonec sympatická vražedkyně a při tom zabíjení docela sexy, což bych v tom jejím věčném ječení z první poloviny filmu opravdu neřekl. Hehe. Samozřejmě je to blbost, obzvlášť postavy jednají nelogicky, což je v hororu klišé, ale maskéři odvedli své a v žánru vendeta filmů solidní. 50% ()

Shitonit

Jednička mě vzala až po chvíli, vcelku mě bavila a fascinovali mě detailní brutální scény. Druhé plivání.. Začátek je o krávě, která je úplně blbá, nechce se jí makat, tak chce být modelkou. Její lenost ji dovádí ke třem magorům, kterým bych vymlátil oči kladivem za to co jí udělali, a hlavně za to, že mě zmátli, páč jsem myslel že to jsou debilní rusáci, a oni to byli debilní bulháři. Z přiblblý pipky se díky působení vnějších sil a změny prostředí stává vražedný monstrum. Sofie - město asi ne moc velký, páč tam běhá pěšky sem tam, vcelku rychle prokoume docela zajímavý podzemí, a jak se trošku oklepe, tak všem zůčastněným magorům, s dostatečně dobrou fantazií řádně natrhne prdele. Filmově to je úplně debilní, ale zde hodnotím povedenost a gradaci napětí. Jako pánové, například... koule do svěráku..., to byla scéna, ze který mi lezly nehty z prstů u nohou a hrůzou se mi zarývaly do prdele! ()

Ex_Machina

Každý romantik a filmový bonvián musí mať tento jemne ladený erotický skvost na čestnom mieste na poličke medzi klenotmi ako sú Ľudská stonožka a Hostel. Trochu tvrdšia verzia 50 odtieňov šedej predsa len tak niekomu nerozhodí sandál, nie ? Film ktorého úlohou je šokovať, no najmä zas a znova poukázať, že v krajinách kde systém dovolí vyrásť rôznym živlom a kde zákon až tak neplatí je dobré sem tam vziať spravodlivosť do vlastných rúk a riadiť sa heslom „ dve oči za oko a celý chrup za jeden zub.“ ()

Vykuk

Zhovadilost pro úchyly, nadržence a narušené jedince. Brutalita a násilí tu sice rozhodně není na dnešní poměry ničím vyjímečná, naopak dost slabota, ale na znechucení a urychlování ovladačem stačí. Nějaká ta krev a fekálie, banda dementů, spousta nesmyslných situací, vůbec neřeším, jak ji dostali z NY do Bulharska nebo to její pobíhání po sklepech.. Předchozí díl byl aspoň drsnější. Slabota a rychle zapomenout. ()

dzberry

Nenechávej se fotit, nenechávej se fotit, nebo se z toho dostaneš do Bulharska! Důkaz, že vstoupit dvakrát do jedné řeky může být zábavné. O chlup slabší než předchozí hrobní plivanec, několik pitomin (anglicky psaná bible v rukou bulharského duchovního a řada dalších...) člověk snadno odpustí, páč o souvislosti a bezchybnost tady přece nejde...u scény se svěrákem jsem řval bolestí (Bílek ven!), tímto se omlouvám svým sousedům... ()

XXXXXXXX

Jak už to bývá, pokud má ůspěch 1. díl, většinou přijde sequel. Nejinak tomu bylo v tomto případě. Steven R. Monroe si v jedničce ošahal jak to má vypadat a pokusil se ůspěch opakovat. Je ovšem otázkou, na kolik se mu to povedlo.... Katie je tupá servírka, která chce proniknou do modelingu a není ji proto divné, proč by nějaký fotograf dělal fotky zdarma. Klasická chyba v hororech. Po vzoru prvního dílu, je znásilněna a nakonec pohřbena v bedně. Náhodou se ovšem její vězení nachází nad starými katakombami a tak přežívá a rozhodne se pomstít. Ve zbytku stopáže sledujeme, jak se křehká dívka mstí Ivanovi a spol za pomoci nejrůznějších originálních nástrojů. Jenom už to prostě není tak originální jako byl první díl... ***/***** ()

Romeroo

Jestli jsem o plivanci číslo jedna napsal, že byl někdy až moc vytažený z paty, tak o plivanci číslo 2 to platí dvojnásob. Na druhou stranu plivance nebýt předchozí flusu tak tento chrchel nebyl zase tak zelený...Honza Svěrák má jistě hezky pomačkané kule! 65% ()

Olafson

Kulervoucí (kuledrtící) zážitek? Jak pro koho. Model o tom, jak se rozčílí po znásilnění sotva padesátikilová dívka a brutálně pozabíjí bandu chlapů (v tomto případě dokonce v cizí zemi, kde by se normálně nedomluvila ani s klikou od záchoda) je podle mého již maximálně vytěžený. Další verze vícekrát viděného již nabízí pouze krutější mučení hlavní hrdinky a nechutnější smrti zvrhlíků, což je na obstojný horor málo. Z neutěšenosti bulharských exteriérů šlo určitě vytěžit mnohem víc, protože v azbuce si Američanka zrovna nepočte a hlavně se ve filmu sice trochu plive, ale nikoli na hroby, takže nedoporučuji. ()

Pitryx

Tady není vůbec co dodávat, ať si každý píše, co chce. Je to důstojné pokračování. Sice má s prvním filmem společný jen název, ale když dvojka tak dvojka no. Jemma Dallender byla vynikající, hlavně tedy výkonem hlasivek, ale prostě i celkově. Ostatní to taky zrovna neflákali, mrtvo ve filmu skoro není, maskéři výborní, tak co chtít více. Děj je velmi důvěryhodný, ovšem v druhé půli se skácí do "B" kategorie, což je věčná škoda a za to jde hodnocení u mne dolů. Ani ten nej pitomec přece neuvěří, že by se truhla (bedna) propadla železobetonem. Alespoň jsem z jistých záběrů usoudil, že se nám to snaží tvůrci namluvit. Ale nechme to být, jsou to prkotiny. Tento film byl podle mého gusta a hotovo. 2015011010209/10611 ()

borohub

Spíše úchylárna a nechťárna než cokoliv jiného. Špatní a neznámí herci, hnusné prostředí (nějak se mě nelíbí Sofia jako město :D ). Na zabití večera proč ne, ale že bych to musel vidět ještě jednou to už asi ne. 35% ()

Barghest

Feel good movie pro psychopaty. Pár momentů bylo hodně over the top, ale jinak jde o slušnou podívanou s ucházejícími hereckými výkony. Některé scény jsou hodně brutální a v paměti rozhodně utkví. ()