Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

lemonova

Decká v určitom veku začínajú na veľa vecí používať prívlastok "epické". Používajú ho hromadne a s nadšením, že objavili parádne výstižné slovo. Je to vždy veľmi milé a úsmevné, keď ho vyslovia. A presne takýto epický je aj tento film :-)) ()

rainman93

Film se nese na vlně pubertálního diváctva, které objevilo kouzlo myšlenek z Orwellova 1984, ačkoli nutno podotknout, že myšlenky sami trpí velmi často lobotomii. Jako mnoho dalších je i tento snímek kupodivu velmi úzce zacílen: požerači popkornu s omezenými filmovými znalostmi a filozofii totalitních režimů. Dnes je zkrátka "kůl" žít v "postapo" světě. Pro ty, kteří se rádi šťourají, představuje film slepenec několika jiných snímků, které vykrádá s drzostí sobě vlastní. Postavy trpí kostrbatou šablonovitostí, děj se po celou dobu vyvíjí předvídatelně a tupě, aby ho v závěru mohli tvůrci natolik překombinovat, že se v něm nezorientují ani znalci latinskoamerických telenovel. Je film nekoukatelný? Pokud je vám mezi 14 a 18 tak z něj budete nadšeni! Pokud jsem mimo tuto věkovou hranici může mě film bavit? Pokud jsi filmový narkoman a denně shlédneš 4-5 filmy, tak tě může bavit hledat vykradené motivy z jiných filmů. Pokud jsi normálně pracující člověk, tak můžeš ocenit myšlenku bludiště a souboj hrdiny s jeho nástrahy při hledaní cesty ven (motiv to sahající až do antiky a ještě dál). Další bod, který lze vzíti na milost už mě vážně nenapadá, omlouvám se. ()

El Gato c.B.

Regulérní vykrádáčka. Série sledování jako v Sawech, v magickém labyrintu jako v Kostkách, v postapokaliptické budoucnosti s hrozivými monstry jako v Resident Evilech. To vše směšné a okatě smíchané do další série. No, holčičky budou mít z romance hlavního páru co psát na FB. Druhou polovinu filmu jsem se donudil k titulkům. Kdyby byla na Oskarech kategorie "Nejvíce předvídatelný film" byl by vítěz jasný. ()

Ygnor

Příliš šablonovitý film o mladých pro mladé, jenže ono to tu již všechno bylo... Zfilmovaný Pán much byl výrazně lepší co se týká pschologicko sociologické studie mladých lidí uvězněných na izolovaném místě. Dejme jim však šanci... ()

Johny M.

V podstatě jsem se docela bavil a to i přes často děsný dialogy a chování postav. Vlastně jsem to ani tak úplně nepochopil, ale co... Když bych měl srovnávat; slabší než Hunger Games, lepší než Demence (nebo jak se ta blbost jmenovala). A ten přiblblej mongoloidní ksicht Willa Poultera už nechci nikdy vidět!!! slabší 4* ()

FanKalEl

Tak toto som nečakal. Tešil som sa film ale nečakal som až niečo tak super. Ani sekundu som sa nenudil, mladí herci to zahrali precízne ako keby boli zo spoločnej základky :D Po technickej stránke nie je čo vytknúť, atmosféra je hustá a vlastne tu neviem čo vytknúť. Má to ambiciózny príbeh čiže režisér vedel do čoho ide. Silný konkurent proti Hladovým Hrám :D (100%) ()

michald99

Tohle je krásný příklad toho, když někdo má dobrý, v určitých mezích i relativné originální scénář, ale totálně po*ere zpracování. Oceňuji to, že film vlastně začíná uprostřed toho "zajímavého", nebyl jsem tedy nucen čekat hodinu než se konečně něco stane. Herecký obsazení radši ani nezmiňuju, ale tak k příběhu. The Maze Runner má očividně odbrý nápad, ale ty klišéééé!? Film postupně krade s předchozích filmů, kupodivu i z Divergent i když nechápu, kdo by chtěl krást z Divergent, to je jedno, ale bludiště, které mělo působit slizkým klaustrofobickým dojmen, na mě zapůsobila spíše jako velká dětská prolézačka, s tim, že do tmy musíte být doma, jinak se maminka bude zlobit!!!! Konec je tak strašné klišé, až se mi chtělo brečet, jelikož poté, co jsem se nedobrovolně seznámil s partou neandrtálských teenagerů, jsem se těšil na to, co je mimo Dětského Prolejzadla. Zklamalo mě to, a moc. ||30%|| ()

emdvojka

Mládež uväznená v akomsi labyrinte, ktorý každú noc mení svoju polohu, vytipovaní bežci, ktorí sa snažia nájsť cestu von, monštrá, ktoré im vtom chcú zabrániť a dvaja hrdinovia rôzneho pohlavia, ktorí to všetko navždy zmenia. Asi taká je krátka charakteristika príbehu podľa predlohy nejakého pána Daschnera, ktorá je prešpikovaná mladými neohranými tvárami a digitálnymi efektami za ktoré sa veru nemusia hanbiť. Takže ľudom sa to bude určite páčiť, lebo je to rýchle, akčné, dobrodružné a tajomné zároveň. Pohoda. ()

Kingjiri

S bijákama o teenagerech (pro teenagery) se v poslední době roztrh pytel, Maze Runner nicméně patří mezi to zajímavější v danym žánru. Mladý a neznámý herci vypadaj jak cucáci, ale hereckej projev maj docela sympatickej (btw. Kayu Scodelario jsem si normálně splet s Kirsten Stewart). Příběh má zajímavý momenty (scény v labyrintu), jenže scény mimo labyrint bohužel začnou po čase docela nudit. Ocenit musim překvapivě malou klišovitost - jasně, hlavní hrdina nakonec cestu z labyrintu najde, ale pár jeho známejch takový štěstí mít nebude a hlavně nedojde na trapný námluvy mezi Thomasem a Teresou (což byla první věc, co mě napadla, když na scénu Teresa "přijela"). Vizuálně slušná práce a když se kouknu na skromnej rozpočet musim uznat, že divák dostane za málo peněz dost muziky. Každopádně schází víc zábavy/napětí mimo těsný uličky labyrintu a otevřenej konec mě taky uplně nenadchnul (ale uvidíme, co přinese eventuální dvojka), tři silnější hvězdy. ()

darkreider

Nemám pocit, že by to dávalo zmysel, ale to bude tým, že chceme rozbehnúť pokračovania. Škoda, že logika dostala po koulích a na záver sa zvíjala v ťažkej agónii. Nežný SPOILER! Vrtuľníky to vyložene dorazili do absurda. Nemám rád filmy kde puberťáci s vervou zachraňujú jeden druhého v stanovenom slede ale zas tak debilné to byť nemusí. ()

B_e_a_r

Samotnej film 2** , ta třetí je jen kvůli Dylanovi. Bylo to bez emocí, ani Chuckova smrt nebyla srdcervoucí a moc rádoby Hunger Games. Knížka je třeba lepší. Ale kvůli Dylanovi samozřejmě všechno, takže tak:------) ()

Torgal

Vlna young adult fantasy filmov občas vyplaví aj pozerateľnejší kúsok a toto je (pre mňa) nečakane jeden z nich. Zápletkou je to Hunger Games rezané Kockou, ale hlavne vďaka funkčným a relatívne logickým pravidlám labyrintu je výsledok lepší ako u prvého menovaného filmu. Vzťahy v tábore fungujú dobre, herci s výnimkou toho retarda z Millerovcov tiež v pohode a keď výťah privezie dievča, veci začnú gradovať (ale nie tak ako by sa dalo čakať u teenagerov čo roky nevideli babu). Nanešťastie rozuzlenie ako aj zistenie účelu komplexu je tak slabé, že to dosť zráža celkový pozitívny dojem niekam do roviny ľahkého nadpriemeru. 6+/10 ()

Whitebeard

Celkem příjemné překvapení. Až na Willa Poultera (kterýho jsem nemohl vystát už v Millerovi na tripu) slušný obsazení a sympatičtí herci. Neznámo a záhadnost vystřídá akce, které mohlo být ještě trochu víc. Pointa filmu je celkem překvapivá a vlastně se i povedla. 4* ()

chaotic

A proč bych se měl zajímat o "začátek" neboli druhý díl, když byl první taková nuda? Průměrný věk aktérů 23 let, proč ale hrají jako děcka? Scénář musí být asi opravdu slabý, když na něm dělali 3 lidé a nedokázali vybudovat nic. Očekávání 0, napětí 0, strach z neznámého 0, akce 0, romance 0, drama 0. Jako sobotní film v rámci bloku pro děti gut, ale jinak těžká nuda. ()

rukay

Tak pro mne je Maze Runner rozhodně jedno z překvapení roku 2014. Čekal jsem zase stupidní vykrádačku pro otylá americká dítka, která se, trpíce nedostatkem životních vzorů, budou moci po shlédnutí dalšího nelogického blábolu jasně intelektuálně ztotožnit s novým hrdinou. Ale Maze Runner je, aspoň podle mého názoru, i trochu něco jiného. Jednoho samozřejmě rozčiluje prvních třicet minut, kdy se tam prdlajs děje, a 15ti letí kluci si hrají na skautský tábor. Na rozdíl od ostatních pubertálních krávovin s adolescenty v hlavní roli se ale Maze Runner poměrně sympaticky zvrhne. Sem tam tu někoho sežere robo-pavouk, sem tam někdo zařve nějak jinak, a skoro až dokonce se nenudíte. Jasně, občas je třeba moc nepřemýšlet a raději se vyprdnout na logiku, ale neotravuje tu průhledná romantická linka (ač se nabízí), herci nejsou úplně prkenní (hodně to zvedá Brodie-Sangster) a napětí či překvapení tu také úplně neschází. Trochu potom škoda konce, kde sice natáhne bačkory jeden tlouštík, ale zároveň se hodně přehnaně připravuje půda pro dvojku. Tím bohužel příběh a katarze utrpí dost zásadní ránu, za což já dávám rozhodně o hvězdu méně. 3*** ()

bararich8

Ale jo, celkem dobrý. Občas se podařilo vyvolat vcelku pěkné napětí. Škoda toho divného konce, vlastně celý ten příběh je dost těžko uvěřitelný, ale co. V rámci standardu to nepřináší zhola nic nového, ale rozhodně to je koukatelné, 3,5*. ()

PEZ

Dalsia teenegerska zalezitost do klubu k Hunger Games a serii Divergent, dalsi prepis knihy na platno. Dnesnym svetom YA vladne zufala neoriginalita, vsetko je to na jedno kopyto - priestory a postavy sa menia, ale feeling a podstata su viac menej rovnake - stale sa riesi nejaka dystopicka buducnost, v ktorej sa zakazdym najde jeden alebo zopar teenagerov, ktori sukolie dejin pretocia opacnym smerom. Ved ok, preco nie, je to pre teenagerov, tak su hlavnymi postavami teenageri. V tomto pripade sa pocas filmu neustale nieco deje, takze ked clovek neriesi nelogizmy (ako napr. preco si z tolkeho dreva deturence nevyrobia rebrik), tak sa aj dokaze zabavit. Akurat ten zaver ma nemilo prekvapil - jednak tym "sokujucim" a mne vobec nesediacim zvratom, druhak tym, ze sme zas svedkami novej filmovej serie (uz tento rok pride druhy diel a v 2017 treti). A hlavne sme sa de facto nic o celom bludisku nedozvedeli (tych par omrviniek na zaver skor vyvolalo len dalsie otazky). Nevadi mi, ked maju filmy pokracovanie, ale aspon nejaku pribehovu zlozku by kazdy diel mal uzavriet, inak je to obycajny serial hodeny do kinoformy. Kazdopadne serie, ktore vynasaju samozrejme studia doja co to da, takze nedivme sa, ze tak rychlo pridu dalsie dva diely a kto vie, ci ostane iba pri tych dvoch... ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu