M.i.k.e

tématem nikterak originální,přesto v konečném součtu velmi povedený kousek.První polovina je pomalejší a spíš než v hororových vodách se pohybuje v těch thrillerových,přičemž inspirace Se7en je celkem zřejmá.Ve druhé půlce začiná Derrickson trošku tlačit i na hororovou pilu a celkem mu to vychází.I tady totiž platí,že Derrickson umí velmi dobře pracovat s atmosférou a když se k tomu připojí ještě hutný soundtrack,působí (podobně jako v Sinsitrovi) některé scény mnohem děsivěji než ve skutečnosti jsou.Korunu tomu nasazuje finální scéna vymítání,která se opravdu povedla...80% ()

HappySmile

Konečně po delší době zase jeden dobrý horor. Ne, že by zde bylo něco objevného nebo aspoň něco, co už jsme neviděli tisíckárt jinde, ale atmosféra je opravdu povedená. Musím říct, že lekaček tam nebylo málo a stejně tak se zde objevilo dost scén, kde bylo správné tíživé napětí, takže opravdu horor, který jsem si užila. ()

Figu

To lepší na filmku je to, že démoni a Eric Bana vzali své dovednosti zodpovědně a podali celkem solidní výkony. To horší na filmku je to, že Scott Derrickson dokáže být daleko, ale daleko lepší! Příběh byl velice slušně naservírován, kousky skládačky zapadaly krásně postupně jako bůra do daytony a z atmošky se daly taky vykrajovat obrázky. Takže vlastně vše fajn. Můj hlavní problém je, že jsem chtěl další Sinister! Nic víc... Chyběl mi strach a děs. Chyběl mi horor! 65% ()

Hennes

Má to napětí a zejména vymítání je povedenou celkem dlouhou scénou. Drsný policista se za pomoci "moderního" kněze pustí do boje s démonem a když se démon rozhodne sáhnout mu i na rodinu, dělá chybu. Jak počítačoví experti, tak maskéři odvedli slušnou práci a Eric Bana je pro roli dobrou volbou. Nadprůměrný horor v době, kdy jich můžeme sledovat velké množství. Hmatatelná atmosféra je doménou tohoto snímku. ()

rakovnik

Solidní horrorový thriller, moderní, svižný, temný. Hlavní postavy jsou sympatické (především kněz) a příběh, který se před námi rozehrává, vás napětím rychle vtáhne do děje. Ani délka filmu není na škodu, i když některé scény byly maličko natahované. Unikla mi souvislost kapely The Doors s vymýtáním ďábla, respektive to spojení velice pokulhává. Jinak jde ale o pěkný film, klišé nebyla až moc okatá a závěr pojatý tak, že by pohnul i kamenným srdcem (tedy ten první závěr, ten poslední už byl dle mého názoru navíc). ()

Hees

Na začiatku filmu sa samozrejme dozvedáme, že film je podľa skutočných udalostí, aby sme sa ešte viac báli. Film je z pohľadu policajta, ktorý je ťažko skúšaný životom a svojimi prípadmi, ktoré chce vyriešiť. Svoje problémy prináša aj domov, nevie sa uvoľniť a stále myslí len na svoj prípad, čo vyšetruje. Takých podobných filmov sú tisíce, ale tento je našťastie k tomu ešte aj solídny horor, takže dostáva nejaké body naviac za žánrovosť. Film je dostatočne strašidelný a vo svojej podstate sa nesnaží diváka vystrašiť odrazu nejakými scénami, ale "straší" konštantne po skoro celú dĺžku filmu. Ako vždy do prípadov musí nejako byť zapojená aj rodina hlavného hrdinu, lebo tak sa dokáže divák ešte viac báť, že vlastne zlu nie je nič sväté a zlo zaútočí na každého. Atmosféra filmu je výborná a ja som teda veľmi spokojný s tým, že som tento "horor" pozeral. Práve som si všimol, že režisér spravil aj horor, pri ktorom som sa najviac v živote bál, keď som ho sledoval a to The Exorcism of Emily Rose. ()

Havaj8

Vcelku moderně zasazenej horor o posednutí a vymítání. Už jenom díky tomu, že hlavní představitel nebyl kněz, ale policista z předměstí. Kterýmu potom pomáhal kněz. Celej film se ale držela neskutečně temná atmosféra, která je poslední dobou málokdy k vidění. Každopádně i přestože Derrickson budoval a budoval, tak to moje očekávání nesplnilo. To finále prostě po tom všem nebylo plnohodnotný. Přitom masky, masky se jim povedly. Ono je toho minimum co vytknout, nechybělo moc k dokonalosti, ale závěr si zasloužil nějakou třešničku. ()

BarryLyndon

Asi nejdivnější film podle skutečné události, co jsem viděl. Ralph Sarchie docela badass i v reálu. Moc příjemně to bylo obsazený i do menších rolí. Derickson není Wan, ale i tak to bylo správně napínavé. 7/10 ()

bourec

Timhle filmem si to u mě Scott částečně vyžehlil.Von měl vskutku skvělej rozjezd filmem V moci ďábla,ale pak natočil nemastný,neslaný příběhy,a já ho pomalu vodepisoval.Chraň nás.......je ale parádní příspěvek,žánrovej mix,spousta nepříjemnejch scén,takže sem měl chvilku problémy usnout.Herecky nevokoukaný,Bana skvělej,stejně jako ten posedlej,z toho sem měl husinu.Spokojenost naprostá.80%. ()

Nach

Na průměr to dosáhne, ovšem vyšší hodnocení neudělím. Problém Chraň nás od zlého vidím ve faktu, že jde o krimi horor na téma, které jsme tu již viděli tolikrát, že bych to na obou rukách asi nespočítal. Jak kriminální zápletka, tak ta hororová nepřináší nic originálního. A navíc to vše jsme již tu mohli vidět daleko lépe u jiných podobných filmů. Například: V zajetí démonů. 65% ()

dubinak

O tento Derricksonův počin jsem neměla vůbec obavy a zařadila jsem ho do seznamu svých must-see, na které si ráda zajdu do kina. Je to přece Derrickson. Spoléhala jsem spíše na to, že to bude něco na způsob V moci ďábla, nebo třeba Sinisteru. Když se datum mé projekce začal blížit a já si stihla přečíst pár zdejších komentářů a checknout hodnocení, obavy se přece jen mírně objevily. No, při promítání už jsem jen doufala, že se stane kouzlo a nějak se vysvětlí abnormálně divně podaný příběh policisty v podání výborného Erica Bany. Možná, že kdyby se Derrickson rozhodl točit čisté krimi, rozhodně by neudělal chybu. V tomto případě je nám nabídnuto pár mrazivých lekaček, originálních kamerových záznamů a spousta nevysvětlených satanistických úkazů. Jakmile se asi v druhé polovině filmu stáčelo už jen k hororovému žánru, začal to být lehčí průser a zcela jsem nepochopila, kam Derrickson směřuje, nebo kam se snaží směřovat, ač mu to příliš nejde. Deliver Us from Evil není úplně špatným hororem a ani špatnou kriminálkou, ovšem, když je snaha tyto dva žánry spojit, nefunguje to tak, jak by mělo. V momentě, kdy nastal čas vymítání jsem byla těžce na rozpacích a ani po něm jsem se nedozvěděla to, co jsem chtěla od začátku vědět. Co je tam hlavní pointou? Nevím. Za mě hodně nevyužitý scénář. ()

laik_60

príjemný krimi film s prvkami mrazivého mystéria. Zaujímavá scéna aj masky. Sympatický výkon E. Bana. Trošku hollywoodsky podfarbené kvôli diváckej príťažlivosti (veď film si musí na seba zarobiť). Film plný napätia od počiatku až k typicky americkému záveru, s dobrou Youngovou hudbou ktorá dokresľovala atmosféru prostredia a deja vrátane záverečného defilé v podobe mohutne znejúcich mólovych akordov. ()

C0r0ner

"Podle skutečné události" - no jistě. "Když někde vznikne ďábelská erupce, pošleme tam kněze" - tak určitě. Samozřejmě jsem nevěřil ničemu, co jsem viděl, nicméně jsem sledoval takový námrd, že se plnému hodnocení neubráním. Derrickson umí a u tohohle žánru by měl zůstat, protože k tomu byl zrozen. 90% ()

Martrix

Nemám rád horory postavené na lidské krutosti, brutalitě, nebo úchylnosti. Předhánění se scénáristů v nápadech, jak originálně týrat a vraždit...to považuji za čiré zlo, které nemá v kinematografii co dělat. Na druhou stranu se ale rád podívám na film typu Vetřelec, nebo třeba Vymítač ďábla, kde jde především o atmosféru a navození strachu z nepřirozeného, nebo aspoń neznámého, kde krev sice nechybí, ale nejde jen o gore podívanou. Chraň nás od zlého má slaboučký příběh, poskládaný z tak profláknutých motivů, jako je: hlavní hrdina skeptik nadaný "darem", nepříliš dobře fungující rodina, neortodoxní kněz....přesto jde o výjimečně dobře natočený horor, který má opravdu temnou atmosféru, na které se rovným dílem podílí hudba, zvuk i kamera. Díky tuctovému příběhu, by se dalo vytýkat mnohé, přesto je třeba i chválit, protože takových filmů moc nevzniká a pokud bych šel cestou srovnání, tak pro mě je tento film lepší volba, než třeba loňský protěžovaný V zajetí démonů. Kdyby byla v tomto žánru lepší konkurence, asi bych dal lepší tři *...no ale ona není, takže 4* poctivě zvymítané. ()

PROCESOR

Někteří uživatelé se zde rozčilují, že to bylo opět dle pravdy. Ale, kdo to tvrdí? Natočeno dle zápisků policisty X Y. Někdy ti ukážu svý poznámky z porady, to by možná taky vystačilo na horor. Kdo tvrdí, že ho nebavily lekačky, tak se právě přiznal, že si možná cvrnknul a musel si jít vyměnit slipy. Ty tomu právě dávaly šmrnc, jako pivko a správný osvětlení kráskám u baru. Co mne naopak už vážně nebaví je, že pro vykresleni "temný" atmosféry musí ve všech filmech pršet. A chčije vážně úplně všude.( Sedm, Identita..) Já bych to naopak zalil růžovým sluncem, aby byl divák ukolébán, jaká je to pohodička a pak BAF! Bez varování a možná, že si dotyčný nejenom cvrnknul, ale proběhla "kompletka". A když už píšu nedostatky tak mě taky nebaví tma. Já bych se strašně rád bál, ale takhle nevím čeho se mam bát. Jo a proč byl ten týpek v zoo tak podezřelej? Takhle vypadám běžně po noční. Hodně lidí tady chválí policistu, mě se naopak líbil kněz. I já si po večerním běhu dám v klidu panáka. Perfektní byla dcera. Holčička byla vážně statečná, já bych se pod postel tedy nedíval, pokud bych tam nehledal ten "časák". -Hlášky-"Mlátil jsem ho pořád dál i když už byl dávno mrtvý". -"Pomsta vždy zničí vykonavatele"- Jo málem bych zapomněl, hudba The doors byl hodně dobrej tah. Hezkej zážitek. ()

Wormboy

O kus slabsie ako predchadzajuci Derricksonov Sinister, ale stale (nie len atmosfericky) velmi dobre zvladnuty film. Sean Harris bol vynikajuci!3,5/5* ()

Juto

Pripútajte sa na vysoko intenzívnu hororovú jazdu, ktorou ,,Zbav nás zlého" je. Film má hrozivú atmosféru s upršanými ulicami, ponurými interiérmi. 8/10 ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014