PetrPan

"Pámbů s námi a zlý pryč". Derricksonovo něco je hororem sice nasáklé, ale ukápne jen občas a zbytek je jen suchá vycpávka nadbytečných keců ( farářovo povídání u piva) a směšného rozhřešení ( Zabil jsi ? Hm, Bůh Ti odpouští. ... Tak a jdeme na to.) Pro mě jen další zapomenutelný film. ()

Pedestrian

Přišlo mi, že se z toho dalo vyždímat mnohem víc (noční zoo v Bronxu, znepokojivá videa, která Derrickson umí IMHO mnohem líp, viz Sinister). Jeho rukopis je tu každopádně znát a bere odevšad, jak z vlastních, tak z cizích filmů. Vizuál krásnej, ale dějově to nestrhne ani trochu, finále slabé a bez koulí. Zapomenutelné, každopádně jeden z filmů s nejméně vhodným použitím hudby (The Doors). ()

Arsenal83

Ako horor to v podstate viac ako hodinu nevyužíva potenciál, ľakačky slabé akebo žiadne, dokonca aj tam, kde sa priamo pýtajú. Všetko s vymetaním diabla sme už videli, aj v lepšom prevedení, na druhej strane film púta pozornosť od začiatku do konca. ()

eLeR

Najlepší herecký výkon tu podal jednoznačne Sean Harris, ale ten ma zaujal už v Harry Brownovi. Príbeh je veľmi jednoznačný a priehľadný, ale všetko to vyvážila tá ponurá a temná atmosféra a kučeravé vlasy Édgara Ramíreza. Odo mňa dnes slabšia štvoročka. ()

Happens

Detektivní exorcismus, který obsahuje béčkové prvky hororu, ale hlavní protagonista tomu dodává určitý punc uvěřitelnosti, když shrnu i ten ne úplně přepálený konec a celkově spíše jednodušší zápletku, tak 65 %. ()

Claw

Satanistický kousek zasazený do trošku, řekl bych, nestandardní roviny detektivní kriminálky. Zpočátku tak vůbec není jasný náznak jakékoliv duchařiny, protože sledujeme kriminální činy. Postupným prokousáváním se dějem ale nastupuje neskutečná gradace jdoucí ruku v ruce s parádní a uvědomělou prací se scénářem a vývojem hutné atmosféry. Postupně se přehoupne nastolený krimi feeling do čisté duchařiny a nemohu nic než jen spokojeně pobrukovat nad tím, jak je to celé natočeno s maximální přesností a citem k látce. Podpořené skvělým zvukem, přehlednou kamerou a realistickými gore efekty. Kdyby se vystříhala část s manželkou a dcerou, na vyznění filmu se nic nezmění a možná by to bylo i trochu dynamičtější a ještě napínavější. Závěrečný exorcismus byl sice zbytečně dlouhý, ale za to neokoukaný a slušně hororový. Eric Bana, pro mě neokoukaný herec, mě bavil. Za mě tedy převládají pouze pozitivní dojmy. /75%/ ()

Chrustyn

V první polovině silně atmosferické a příjemně napínavé. Ve druhé ses z toho ale stane nepřehledný a nudný maglajz, ve kterém se ztratil scénárista společně s diváky. Přesto Derrickson umí udělat pěkné obrázky. ()

SeBig

Jako kriminálka je to dobré, jako horor to umě zklamalo. Nic mě nevyděsilo, jen jedna scéna mi přišla napínava. Co se týče jumpscarů, tak mi přišli zbytečné. Nejlepší postava určitě parták Ralpha (hláškuje apod.) atmosféra je fajn, hudba skvělá.. zbytek taková normálka Určitě to ale není k zahození. ()

korbitch22

Po úžasném úvodu jen nuda, šeď, toporné dialogy a zklamání.Derricksonovi jsem dal tímto filmem poslední šanci, jelikož i jeho loňský Sinister byl vynášen a nadhodnocován do nebes a byl jen pouhým zklamáním s mizerným koncem i přes silné momenty a to je bohužel přesně případ i jeho dalšího filmu.Začátek je bravurní, špinavý New York plný šílených lidí a děsivých zákoutí a dva drsný policajti, sympatický Bana a krutě hláškující hubenější verze Freda Dursta.Příběh nakopne, scény ze ZOO navnadí a vše umocňuje perfektní hudba.Bohužel, Derrickson je jen režisér okamžiku, který zvláda určité sekvence až s neuvěřitelnou bravurou a já věřil, že mě čeká nadupaný krimi horor, bohužel stejně jako v Sinisteru se děj začal vléct, dialogy byly jedno odporně trapné klišé za druhým a hlavně když mluvil Ramírez s Banou, bylo mi skoro až trapně.Tak špatně emocně odehrané, neuvěřitelné a klišoidní žvásty byly opravdu místy až za hranicí céčkového televizního braku.Tenhle nezvládnutý bordel zase Derrickson občas proložil dokonale atmosferickou scénou se skvělou kamerou, jenže těch je zatraceně málo a tak tu zbývá jen a jen prostor pro nudné kecy a konec není nic jiného, než podělané zklamání bez pořádné gradace, nebo nedej bože odvážnější pointy.Sere mě, že když se najde celkem zručný režisér a nemá zrovna malý rozpočet, natoči tak rutinní film, který vám stačí vidět doma, v neděli večer za děště a za těch 150,- si radši kupte 7 piv.Je to škoda, protože režiséři dnes už prostě točí nudu v zajetých kolejích a já chtěl víc než jen klišé o posedlých, já chtěl boj dobra se zlem a nějákeho démonka a ono zase nic.Zklamání jako hrom.55%. ()

classic

V súčastnosti sú praví odborníci na látku Horror,takpovediac dvaja machri,prvý je určite James Wan,ktorý je režisérom napríklad prvej čast úspešnej série SAW,či z minulého roku uvádzaný mega zárobkový KUS The Conjuring,ktorý pri BUDGETE 20 mil.USD,zarobil viac ako 300 mega celosvetovo.To si zaslúži dlhý potlesk.Druhý profík,ak to tak môžem nazvať,je Scott Derrickson,ktorý má skoro bohaté skúsenosti,ako vyraziť divákovi dych,mne sa najviac pozdával od neho snímok The Exorcism of Emily Rose z roku 2005 o jednej dievčine posadnutej diablom,tak vzdávať hold klasickému Exorcistovi Williama Friedkina je na jednej strane sympatické,na strane druhej sa ponúka otázka,prečo sa látka nevyužila v podstate viac,lebo s atmosférou sa pracuje viac než depresívne,stále upršané počasie ako v kultovom Seven Davida Finchera,či niekoľko scén,ktoré môžu vyvolať Infarkt,alebo samozrejme hlavní herci Bana a Ramírez,či záporák Harris,aj vizuálna stránka má svoju charizmu+producent niekdajšieho zvučného mena Jerry Bruckheimer,ale stále to nie je dostatočne využité pri týchto tzv.kapacitách ostávam niekde v strede,kde vidím niekoľko funkčných výborných scén,zn.infarkt,ale film ako celok nefunguje tak ako by si človek podľa trailerov mohol myslieť.Škoda,síce svoj strávený čas neľutujem,ale ľutovať môžem jedine to,že sa nedosiahlo o niečo viac,lebo inak film aj nudí... ()

LaciLC

Sinister bol výborný a na ďalší Derricksonov film som sa tešil. Tušil som, že sa mi to bude páčiť, ale až takúto pecku som nečakal. Sadlo mi prakticky všetko. Od typovo dobre vybratých hercov, ponurého vizuálu, miestami až desivej hudby až po zručnú prácu s atmosférou a intenzívne dávkovanie napätia. Videl som veľa hororov a môžem povedať, že tento na mňa fakt zapôsobil a občas mi pri sledovaní vôbec nebolo príjemne. Irak, zoo, Jane, sova, Marvin, Doors, sklep, exorcizmus... Bol to zážitok v kine aj doma. Skvelý film. ()

Ghoulman

Trochu méně akce a trochu méně teatrální a dramatické vymítání a neměl bych moc co vytknout. Atmosféra je totiž výborná a funguje, stejně jako postavy jsou parádně zahrané a dost zajímavé (zvláště pak ,,nekněžský,, charismatický kněz, ale i ústřední detektivní dvojka). ()

rollman1

Derrickson je třída. Má výborný talent na volbu námětů a budovaní atmosféry. Z jeho filmů je znát, že má horory rád a že si jejich natáčení užívá. Velkým plusem je výborný Eric Bana, kterému jsem jeho letitou policejní praxi opravdu věřil a taktéž zbytek hereckého týmu je vybrán skvěle. Co se týče atmosféry, první polovina je bezkonkurenční. Druhá polovina už mi přišla mírně tuctová a ikdyž jsem se nenudil a finále bylo vcelku napínavé a depresivní, chyběl mi trošku ten větší kopanec do koulí. Celkově se však jedná o výborný horor, kde se mixuje krimi s hororem a jeho nejsilnější stránkou je právě budování zápletky. ()

heyda

Luxusně natočené, do detailu vymazlené, napínavé jak sviňa, herecky famózní (hlavně Sean Harris jako posedlý mariňák nemá chybu). Jen škoda, že to je místy fakt dost přehnaný a nelogický. Jinak ale pro lidi, co se rádi bojí, konečně film, který stojí za zhlédnutí. 75% ()

Yardak

Atmosférická pecka s výbornou hereckou sestavou. Derrickson ten hororový nádech opravdu umí natočit, že pak několik dní nepůjdete do sklepa! Bacha na kočky, démony a latinské nápisy :o)). ()

Flego

Najprv snímku vládne coolová temnota, aby sa napokon dostavila temnota v scenáristovej hlave a dobre rozbehnutý príbeh sa zmenil na opozeranú záležitosť bez štipky originality. Hudba však funguje celý film. ()

MontyBrogan

Takto prvoplánovo si vypýtať 4. hviezdu a nacpať do soundtracku The Doors... Čo už no, nepomôžem si. Ináč vo svojom žánri slabší nadpriemer. Ale Sean Harris bol so svojou posadnutosťou celkom presvedčivý. ()

BMW12

Velice dobrý kriminální horor, navíc podle skutečné události. Dlouho jsem váhal, jestli se na to podívat, jelikož já horory fakt nemusím, ale jsem rád, že jsem tomu dal šanci, bylo to dobré, napínavé a hororoví fanoušci museli být také spokojeni. Eric Bana a Édgar Ramírez zahráli kvalitně. Ono spousta lidí si myslí, že takovéto věci se nedějí, že to není možné, ale já si myslím, že to existuje, že se to děje. A potvrzuje nám to i policista Ralph Sarchie, který to na zažil na vlastní kůži. ()

rikitiki

Posedlost satanem se projevuje převážně tak, že posedlí vrčí, ječí, poulí očima a melou nesmysly. Hlavní dvojice odpadlého katolického detektiva a exorcisty-jezuity si zase mezi sebou vyměňuje ty nejbanálnější dialogy. A celé je to směšné. Poslouchat Doors je jízdenka na cestu do pekel. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014