BoPo

Čo sa týka príbehovej stránky, tak tá by nevyčnievala ani ako diel Akta X. Tvorcovia asi tak moc spoliehali na efekt "skutočný" príbeh, že si nevšimli tú všadeprítomnú príbehovú tuctovosť. Na začiatku a samotnom konci filmu môžu vypisovať celé Hviezdne vojny tom, že sa to NAOZAJ! stalo, ale mne sa kvôli tomu pocit napätia nijako nezvýši. Vizuálna stránka dokázala z podpriemerného základu vytrieskať pocit slušného priemeru. ()

Tommassi3

"Říkal jsi něco o vymalovaný místnosti ??" - "Jo jo, je to sklep !! Jedna cáklá ženská z Bellmontu si stěžuje na divnej rámus, zvuky a krámy, co se samy hejbou.. Divný, co ??" - "A dneska jí volal její táta.. Řekl jí: Zavři dveře !! Zavři ty zatracený dveře !!" - "To není divný !!" - "To ani ne, kdyby její táta nebyl už sedm let mrtvej !!" ;) ()

Terva

W LCOME TO THE BRONX - Tak zní nápis v úvodu příběhu. Ano bez toho E. Škoda, že scéna v ZOO nebyla víc lekací. To prostředí a ponurost k tomu jen vybízela. Jinak je to moc slušná scéna. CITÁT - Jen žádnou paniku.......... Co mě však celkem štve, je to, že podstatná část příběhu se odehrává ve tmě. Ono by to zas tak nevadilo, ale čekal jsem víc lekaček - to prostředí k tomu prostě dávalo možnost - jen ji tvůrci nevyužili. O podstatnou část úleků se starají zvířata, jen poslední třetina filmu nabídne změnu. CITÁT - Uvidíme záběry ze ZOO......... Zajímavě a zlověstně je do příběhu zakomponována skupina The Doors a Jimi Morrison. To byl dobrý tah. CITÁT - Lidé jsou podivní.......... Celé to spěje k vymítání Ďábla a sic je cesta k němu dlouhá, je to nakonec celkem brutální. Někdy až nechutné. Velmi povedený příběh, napětí, dobrá hudba a i střihová část je ucházející a střihač není zas tak zmatenej. I pár gore scén se tu najde. CITÁT - A je to v hajzlu.......... Ve filmu můžeme několikrát slyšet, již zmiňované Doors a to se songy Soul Kitchen, Riders on The Storm, People are Strange a Break on Through. ()

Ouwen

Trošku jsem se bál, že toho klišé bude na můj vkus až moc a bude to celé dost hloupé, naštěstí jsem se fakt mýlil a jsem i překvapený. Pokud tohle byl v roce 14 blockbuster v kinech, tak to opravdu vysoce cením. Je to temné, depresivní, hororové, tísnivé, napínavé a zábavné. Toho hororu je zde spousta: ani tím nemyslím nějaké nadpřirozeno - to, že se hlavní postava kolikrát lekne spíš nějakého zvířete, které vyšiluje, či nějakých zvuků apod. je dílem perfektní režie. Jedná se o reálné situace, o nic samoúčelného nejde. Protože se hlavní postava pohybuje většinou v hluboké tmě, pouze podporována baterkou, všude je plíseň, rozpadlá omítka, špína, jsou to takové ty lokace, ve kterých bych se já nechtěl ocitnout v noci i kdybych byl namakanej fízl. To, že Derrickson lekačky sem tam mixne s něčím nadpřirozeným, mi vůbec nevadilo. V první řadě je to pořád krimi/thriller a ten nadpřirozený prvek představuje pouhý nad rámec i když se téma kolem toho víceméně točí. Nevyznám se ve vymítání, takže nedokážu přesně posoudit jak je zde správně interpretováno, ale 90% stopáže tvoří pátrání, říznuté tím hororem a v čele je fantastickej Eric Bana, jehož charakter se za ty dvě hodiny dokonale vyvine a prohloubí. Filozofické debaty s tim undercover knězem jsou taky zajímavé, protože se to týká odpuštění sobě samotnému a je to zde použité jako dokonalý nástroj pro vývoj hlavní postavy - totiž není důležitý spolehnout se na boha, ale vyrovnat se s vlastními démony a proto mi zdejší křesťaský prvek absolutně vůbec nepřekážel. Zbytek herců a postav jsou taky dobře obsazený/zahraný, ani chvilku jsem se nenudil a na konci jsem cítil skutečnou úlevu pro hlavního týpka, kterej si skutečně projde pořádnou stokou, takže jsem cítil váhu jeho problémů - ať už pracovních, tak i co se týče soukromí. Líbí se mi i, že jump scary nejsou doprovázený hudbou. Ta se spíš dostaví až ke konci filmu a perfektně vygraduje. Do té doby se s ní hodně šetří a tím pádem se člověk nemůže přesně orientovat a připravit na nějakou lekačku. Vidí a slyší pouze to, co hlavní postava - je to vtahující, atmosférické a hodně, hodně nekomfortní - takhle si představuju ideální horor! Horor není to nadpřirozeno, ale to kde se hlavní postava pohybuje, čím si prochází a místy mě i překvapil vývoj děje, pár věcí jsem fakt nečekal. Pokud dojde na akci, jsou to hůř sestříhaný souboje. Jsou dva a film na nich vůbec nestojí, takže mě ani netrápí jejich nepřehlednost, ale maj fajn choreografii a prostě mě to potěšilo. Celkově bych mohl vytknout pouze takové malé drobnosti a hodně mě mrzí, že takových kinohitů v americe nevzniká víc. Je to takové uhlazenější Se7en s nadpřirozeným prvkem. ()

JohnCZ

Konečně zase jeden nelaciný horor, který mě chytl od začátku do konce. Čekal jsem spíše temné krimi a zprvu mě trochu zklamalo, že prim hraje nadpřirozeno. Obavy, že se jedná o další nezajímavý horor byly ovšem zbytečné. Deliver Us from Evil neoriginální přeci jen je a to samotným žánrem, ale i přesto mě děj zaujal a působil na mě o stupínek propracovaněji, než bývá zvykem. Cílem nebylo jen postrašit, ale i odvyprávět poměrně dobře napsaný příběh a to mi obecně na moderních hororech chybí asi nejvíce. Scott Derrickson má film pevně v rukou, řemeslné zpracování je to bezchybné. Zatímco začátek je spíše lehké krimi (nemohl jsem si nevzpomenout na film Se7en) oťukávání, postupem času atmosféra houstne a závěr předvedl nejlepší vymítací scénu, co jsem kdy viděl - z velké části i díky Youngově hudbě. ()

corpsy

Odkedy sa štúdio rozhodlo presunúť premiéru tohto snímku z januára 2015 na júl tohto roku, zbystril som pozornosť. Tak to musia mať v rukách niečo skvelé a nasvedčovalo tomu snáď všetko. Letné nasadenie ( s úmyslom trhať rekordy v žánri, podobne ako minulého roku summer hit THE CONJURING ), režisér Scott Derrickson, stále populárny exorcismus, Rkový rating. Ale opak je pravdou. Nič výnimočné, strašidelné, nič hodné svojich tromfov. Ľakačky predvídateľné, slabý záporák, suché záverečné vymietanie. Hororové sklamanie roka. ()

Marsik

Premiere Cinemas - Závěrečná scéna "Vymítání ďábla" byla velmi solidně natočena a poprvé jsem se dozvěděl, jaké má samotné vymítání fáze. Samotný konec se neobešel bez klasického amerického klišé, kdy celá rodinka zůstane spolu a budou žít až navěky, ale tak co už. Na 4 hvězdy to nevidím, to by na mě musel efekt z velkého plátna fungovat více. 69% (with J.) ()

salisbury

Opět jsem se v režijní tyranii Scotta Derricksona ocitl pod ochranou svěceného krucifixu, který vyháněl démony z těl duševně infikovaných. Šílená bezmocnost mě děsila stejně tak jako démon sám, jenž je rozprostřen v nekonečnu a zírá zrakem prázdnoty ze skulin naplněných neočekávaností. Jim Morrison napnul své hlasivky a Ray Manzarek rozechvěl měchy svých varhan i The Doors doprovodili dost výrazně tento film svou mysteriózní genialitou, která v určité chvíli gradovala v neskutečnou filmovou originalitu. ()

Ten Druhy

Chýbala tomu iskra, vnútorná rotácia aj moment prekvapenia. Dvaja parťáci: policajt (má na svedomí vraždu) a mladý farár (je vyliečený narkoman) sledujú akési pochybné indivíduá s prepadnutými očami, ktoré vyzerajú ako členovia dnes už legendárnej kapely Kiss. Popritom diskutujú o zmysle ľudského žitia a bytia. Príbeh je vyrozprávaný v tempe rutinnej policajnej obchôdzky, bez zákrut, odbočiek a slepých uličiek. Bol som vždy o krok vpred, takmer presne som vedel, čo sa stane, a to nie je dobrá vizitka. ()

PauloZ

Satanistický kousek zasazený do trošku, řekl bych, nestandardní roviny detektivní kriminálky. Spočátku tak vůbec není jasný náznak jakékoliv duchařiny, protože sledujeme kriminální činy. Postupným prokousáváním se dějem ale nastupuje neskutečná gradace jdoucí ruku v ruce s parádní a uvědomělou prací se scénářem a vývojem hutné atmosféry. Postupně se přehoupne nastolený krimi feeling do čisté duchařina a nemůžu nic, než jen spokojeně pobrukovat nad tím, jak je to celé natočeno s maximální přesností a citem k látce. Podpořené skvělým zvukem a kamerou. Samotný závěr, exorcismus provádění ve vyslíchací místnosti, je pak težkotonážní kalibr, jaký od Vymýtače ďábla nepamatuju! Eric Bana, pro mě neokoukaný herec, mě bavil. 4,5* a veliká spokojenost. ()

Astaroth12

Začalo to neskutočne zaujímavo a to nočnou zoo, ktorá bola fascinujúca a scéna s levmi urobila na mňa dojem. Má to akčné grády z temným mysterióznom. Tento film ma silu v momentoch, kde ľudské chápanie je nato prikrátke. Je extra zaujímavo spracovaný, žiadna nuda, len akcia a o dramatické chvíľky tiež nie je núdza. Kňaz tu nie je celkom ako posol dobra, ale ako muž v koženej bunde z ťažkou minulosťou. Úžasný príbeh, úžasný scenár a parádne spracovanie. Nemám vôbec čo namietať a takýchto temno mrazivých filmov by mohlo byť aj viacej. Videl som veľa filmov o exorcizme, ale tento je jeden z najlepších. A aj gore efekty sa vydarili. ()

DEXTER099

Tak popravdě jsem čekal trochu něco jiného a to kvalitní thriller ve stylu sedm,i když ne tak dobrý,ale tohle mi přišlo jako několik žánru spatlaných dohromady a ještě ne moc dobře udělané.Je tu trochu thrilleru,trochu momentálně podle mě zase populárních lekaček,náboženská tematika,exorcismus a netradičního kněze.A co se týče děje,tak začátek dobrý a když jsem se srovnal se všemi těmi žánry tak pak přijde vyústění ,které jsem po těch skoro dvou hodinách čekal silnější.Takže pokud máte rádi výše zmíněné žánry tak si každý najde to své a to je asi i cíl tvůrcu,ale pokud čekáte něco jako já tak nebudete zrovna nadšení.Proto za mě 65 % a tři hvězdy. ()

schizmo

Od začátku filmu jsem si chrochtal, jakou temnou atmosféru tahle věc má, jakej pomalej detektivní rozjezd, kde bylo dost prostoru jak na akci, tak na fajn humor. Jenže přelila se půlka filmu a ono se to pořád rozjíždělo, až jste na konci zjistili, že se to už víc vlastně nerozjede. Atmosféra dobrá, obsazení a hraní super, akce a semtam gore na úrovni - jen prostě stále čekáte na rozjezd, vygradování a finále, který by tomu zaťalo pořádnou ránu. Bohužel nic z toho se nestane a film vyloženě vyšumí, což je strašná škoda, že protože našlápnuto to mělo výborně. Film má nicméně čitelný Derricksonův rukopis, takže koho bavil Sinister, tak by se mu to mohlo líbit. Youngův super soundtrack jako bonus navrch! ()

hous.enka

První polovina filmu se rozjíždí naprosto parádně: dobrý nápad, lekačky (bože! Lekačky jsou tu fakt dočista inkfartové!), skvělý Eric Bana... Jenže pak... se to celé stane příliš přímočaré, a to mě nebaví. Finální scéna vymítání: opravdu tam byla? Takhle ne. Nejde o to, že by to byl špatný film o vymítání. To vůbec ne. Dokonce bych řekla, že patří k tomu lepšímu, co jsme s podobnou tematikou viděla. Jenže mnohem lepší by bylo, kdyby to celé bylo daleko víc uvěřitelné. Škoda, přeškoda. ()

ledzepfan

Ještě relativně obstojně to fungovalo, když se tam nic nedělo, ale jakákoliv snaha o bubu akci z toho dělala horší a horší výblitek.... A neptejte se mě co tam jako měli znamenat ti The Doors...netuším.. ()

Kryton

Nudný klon Kriminálky NY a Vymítače ďábla, který v jednotlivých fázích neumí ani to první (krimi) a to druhé (vymítání) je dosti úsměvné. Nebýt výborného Erica Bany, tak to nedokoukám. Jen ON udrží člověka v pozoru. Jak jinak tohle je - Podle skutečné události. Hodnocení OST:Tak abych se přiznal, tak tady to moc o hudbě není. Tu a tam je táhlý zvuk a dunivé skřípání. Na horor i krimi průměr jako celý film. 5/10 ()

faceboy

Every time I listen to your radar, the doctors is sewing you up.   What the fuck, why is Lucifer playing the Doors (People are strange) right now ?! Hmm lehce smekám klobouček ! Sice není tento počin, tak skvostný a scénářem vypiplaný jako korunní klenot Scotta.... Ten je dodnes nepřekonán, přesto jsem v menším úžasu.  Viděl jsem v poslední době řadu průměrných / tuctových hororů ( jak ironické, že jednička je na vrcholu žánru a dvojka tak nudná a zaměnitelná) , které mě jen ubíjeli a kolikrát nudili a to byli horory, které mají vzbuzovat přesný opak. Tady je to avšak jiné. Definitivně mohu říct, že Scott D.  je jeden  z pravděpodobně top 15 nejlepších hororových tvůrců  současnosti možná i all time pro mě a zatím každé jeho dílo ve mě vyvolalo silné emoce a bylo naprosto nezaměnitelné. Scott sice nemá jasný styl na lehké identifikování ala Snyder/ Ritchie, ale kameru má nápaditou atmosféru naprosto perfektní a vede herce k naprosto uvěřitelným a silným výkonům + to celé obalené v netradičně pojatém duchařském příběhu.  Ohledně filmu samotného.... Tempo bezchybné. Dlouho se mi nestalo u filmu, aby mě tak vtáhl a já naprosto přestal vnímat čas (hodinky), možná tomu pomohlo i popůlnoční sledování.  Neubral bych  ani minutu navíc. Atmosféra připomíná místy ty nejlepší thrillery ala Zodiac od FInchera a to, že většina filmu je v noci a za deště dělá své... Prolog  v Iráku mě odzbrojil hned z kraje, protože si nevzpomínám kdy naposledy někdo tak dobře nasvítil noční přestřelku jen za pomocí měsíce...  V základu se Scott ovšem drží tradičního pojetí hororu a tak tu je celkem 7 jumpscarů, které na první dobrou jdou označit za obyčejné levné lekačky. Avšak jejich rozmístění v moment, kdy to reálně nečekáte ala Wan či to, že děsí obyčejnými věcmi kolikrát, tak bourá vaše očekávání (Pes/ Lev). Což minimálně na mě zafungovalo po každé a na rozdíl od této exemplární katastrofy jsem se reálně po každé zaslouženě lekl a to už je něco co se mi dlouho nepřihodilo. Příběh se může zdát velmi ohraný a předvídatelný, ale opak je pravdou. Tím, že film je v podstatě slepenec událostí co se reálně stali i nestali jednomu policistovi v NY, tak i samotné vyvrcholení filmu je velmi zvláštní a nemusí sednout každému, já to naopak kvitoval, protože mi tady Scoťík dámy a pánové nadělil pravděpodobně nejlepší vymítaní jaké jsem kdy viděl !!! Není to jediné vymítání ve filmu, ostatní jsou standard, ale s tím finálním si dal Scott takovou výstavbu a práci s gradací + foreshadowingem, že jsem klepal nohou a točil se na židli po celou dobu a byl naprosto pohlcen scénou, u které nebylo jasné jak dopadne až dokonce. Sice nemusí někomu sednout docela basic oblečení hlavní nemesis, ale její ztvárnění make up a asi CGI na konci bylo ultimátní a pravděpodobně více nechutnou loutku Luciférka těžko hledat. Mimo tedy poměrně originálně zaobalené střípky z různých případů musím pochválit i herecké výkony kdy Eric se zhostil hlavní postavy úplně na pána a fandili jste mu velmi snadno a brzy. Kontroverzní kněz pak byl třešničkou filmu, kdy hádám pro některé si i film ukradne na rozdíl ode mně. Samotný konec mě překvapil a můžu říct, že spíš mile než co jiného, avšak i pobavil OST, které tady sází převážně na licencovanou hudbu avšak s ní skvěle pracuje a taková songa People are strange tu má i docela velkou roli a její scéna u výtahu dodala filmu velice zvláštní šťávu, takto se má pracovat s OST Espinozo ! Film maximálně doporučuji na nějaký ten večer, kdy budete doma sami, moc se těším jak mě odzbrojí Derrickson příště. Co se týče negativ tak jedinou, kterou mám jsou občasné scénáristické berličky , které si mohl tvůrce odpustit či nějak obejít (celá ta hra s noži = osud kámoše, znovuobjevení adresy pachatele, Zvláštní jednání hlavní postavy v italském době během Iráku atd. )Spoustě lidem by to srazilo hodnocení na 4, ale tohle mi přišlo jako tak mimořádná žánrovka, která má v sobě dokonce jedny z nej prvků v celém žánru, že dávám vymýcených 9 vymalovaných baráků z 10. ✟ () (méně) (více)

baribal

Příjemně temný a tajemný film, alespoň tedy ze začátku. Někdy před polovinou filmu mi však došlo, že atmosférou ta pozitiva vlastně skončí. Chybí mi tady pořádně temné ZLO, zdejší démon "jagger, jameson, jermaine" (prostě démon se zapomenutelným jménem) je zkrátka a jednoduše slabý kus, který mě nedonutil se ani chvilku bát. Následně by se kritiky našlo mnohem více, třeba že nevíte s kým to vlastně Banana táhne víc.. jestli s parťákem nebo černoprdelníkem. Nebo to, že příběh je celkem bez dějových zvratů. Atd atd.. Takže pozitivem je tma a Olivia Munn, kterou jsem si konečně užil i někde jinde než v Newsroomu.. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014